Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Gradina, copaci, arbusti si plant...

Trackpoint Thinkpad

Legare boiler electric trifazat l...

Upgrade CPU pentru Lenovo ThinkCe...
 Mouse wireless multimode (2x BT +...

Durere incheietura piciorului

Reparatie tablou electronic

Dell U2722 USB Connectors
 Transport aragaz Germania - Ro

Ssd m2 NVMe nu este recunoscut de...

De ce apare lag la telefoanele Mo...

Proiect monitorizare - comunicare...
 La inmatriculare se mai cer placu...

Transport internațional de m...

BMW i3 Hibrid vs Honda Jazz Hibri...

Cum instalez compilatorul gcc pen...
 

Comanda Sportsdirect.com

- - - - -
  • Please log in to reply
374 replies to this topic

#37
elenacoman15

elenacoman15

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 17.03.2014
Buna
sunt noua pe aici as vrea sa stiu ce card accepta sportdirect? eu am  visa electron si am respectat toti pasii nu merge de ce?  imi spune cineva? multumesc.

#38
elenacoman15

elenacoman15

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 17.03.2014

View Postisav, on 12 decembrie 2013 - 16:36, said:

Nu vad sensul ca cineva sa comande produse de la SportsDirect prin intermediari.
In primul rand pretul este mai mare decat  daca comanzi direct la ei (se adauga 10 lei la fiecare produs)
Pretul transportului pentru 20 de produse m-a costat 10 lire.
Timpul de livrare prin intermediar este mai mare (intai ajunge la intermediar si dupa aceea la mine )
Timpul de livrare  de la SportsDirect pana la usa mea a fost de 5 zile.Rezonabil spun eu.
Te rog sa mi spui si mie cum ai platit  ca mie nu imi accepta cardul am visa electron de la transilvania,multumesc

#39
wolfydRg

wolfydRg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,028
  • Înscris: 20.06.2005
Suna la banca de unde apartii si intreaba de ce iti rejecteaza plata ...

La BT merge si visa si mastercard .... vezi sa nu ai limitata folosirea cardului ...

Edited by wolfydRg, 17 March 2014 - 11:36.


#40
Modemuri3G

Modemuri3G

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,549
  • Înscris: 08.03.2011

View Postelenacoman15, on 17 martie 2014 - 11:27, said:

Te rog sa mi spui si mie cum ai platit  ca mie nu imi accepta cardul am visa electron de la transilvania,multumesc

Pentru ca cei de la Transilvania sunt un pic cretini, au o limita pentru, citez, "siteuri nesecurizate" si aceasta este setata 0, trebuie mers la banca si facuta o cerere pentru modificat limita apoi asteptat sa apara si in sistem modificarea !

P.S. La mine limita 0 aparea dupa ce mai platisem cu acest card pe sportsdirect.com

#41
wolfydRg

wolfydRg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,028
  • Înscris: 20.06.2005
E normal sa fie asa acea limita.

#42
Modemuri3G

Modemuri3G

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,549
  • Înscris: 08.03.2011
poti detalia ? eu nu vad logica !
Cardul respectiv mai fusese folosit cu succes pe acest site "nesecurizat", subit a aparut o limita de care nu spune nimeni !

P.S. In momentul in care "au dat drumul" la plati pe internet pentru visa electron mentionasem express sa nu am limite deoarece alimentez cardul doar cu suma necesara  cumparaturilor respective (ma rog, limitele erau setate la 5000 lei)

#43
wolfydRg

wolfydRg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,028
  • Înscris: 20.06.2005
Depinde de site daca e incadrat in securizat sau nu. Probabil pt motive de securitate au pus acolo zero in cazul respectiv.
Daca ai bifat pe cerere probabil ca cineva a uitat sa si faca setarea.

Ai BT 24 ?

#44
bordeanliliana

bordeanliliana

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 08.04.2014
Pot sa platesc si cu lei pe Sport Direct sau trebuie sa am obligatoriu euro?

#45
Mocebon

Mocebon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,625
  • Înscris: 06.10.2006
Poti sa platesti cu card atasat la cont in lei, se face automat conversie.

#46
Daian95

Daian95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,424
  • Înscris: 17.03.2012

View Postbordeanliliana, on 08 aprilie 2014 - 15:29, said:

Pot sa platesc si cu lei pe Sport Direct sau trebuie sa am obligatoriu euro?

Poti plati si cu lei. Conteaza sa ai banii necesari achizitionarii produselor respective pe card.

#47
simonic_strumphy

simonic_strumphy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 11.05.2010
Buna ziua , am o nelamurire ....am facut comanda (de mai multe produse) iar la cateva zile am primit mail prin care ma informeaza ca un produs nu este in stoc si mai pe scurt mi la anulat din comanda .Intrebarea mea ar fi ...acel produs mi-l vor trimite cand va exista in stoc sau imi vor vira banii platiti deja?Comenzi am mai facut si nu au fost probleme de niciun fel (nici calitativ nici de transport sau altele).In mail nu se specifica nimic legat de o alta livrare , multumesc .

#48
ana_eu85

ana_eu85

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 18.12.2007
La fel am pățit și eu dar nu am văzut nici bani înapoi nici produsul

#49
Malkos

Malkos

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 15.04.2013
Pentru a plati in siguranta incercati sa platiti prin Pay Pal,este mult mai sigur !

#50
vipfigo

vipfigo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 28.06.2013
am dat si eu o comanda de o pereche de adidasi de pe sportsdirect.com dar printr-un intermediar din valcea...acum astept comanda platita in avans...ma costat 44E produsul+10lei comisionul lui+5lei trasportu de la el la mine prin posta. total-215 lei
in romania nu iam gasit nici in poze acei adidasi :)

#51
chz

chz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 25.08.2010
Fac comenzi pe siteul SPORTSDIRECT.COM
Momentan strang produse pt urmatoarea comanda. Pana acum am avut anuntul doar pe alt forum, unde se pot da si calificative pt useri, dar al carui nume nu cred ca il pot zice aici, dar cu un PM se rezolva :)
De obicei, acolo, userii cu calificative pozitive platesc tot atunci cand ajunge comanda, dar aici
cei care vor dori sa comande vor da un avans, oricat vrea fiecare, pt a sti eu ca nu raman cu
produsele comandate.
Comisioanele sunt urmatoarele:
imbracaminte nevoluminoasa si alte produse sub 3 lire -> 5 lei/produs
incaltaminte si imbracaminte voluminoasa (ex. veste, geci) -> 10 lei/produs
Pt alte detalii dar si pt comenzi astept PM.

#52
Mocebon

Mocebon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,625
  • Înscris: 06.10.2006
Si daca se intampla ca un produs sa nu corespunda (din punct de vedere calitativ, al masurilor, materialului, culorii, etc...) cum se procedeaza?

#53
chz

chz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 25.08.2010
Salut. Nu pot fi raspunzator pt calitatea produselor de pe site-ul lor pt ca eu comand ce mi se cere. Raspunderea mea e ca acel produs sa aiba masura si culoarea care mi-au fost indicate, si sa nu aiba defecte. Daca are defecte, avansul este restituit.

#54
JusSwift

JusSwift

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 11.11.2009
Salut. Puteti sa imi spuneti si mie cat costa transportul? Eu am o comanda de 8 produse si nu stiu cat s-ar adauga transportul in plus la comanda. Am citit pe pagina lor la help si la delivery table pentru Romania apare 0 lire.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate