Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O mostenire cu (o mica )problema

touchscreen navigatie stricat

bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus
 Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard

Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane
 Accident masina reparata pe CASCO

Probleme Ginseng Microcarpa

Un sunet pronuntat la BMW e90 318i

Caut sugestii pentru achizitionar...
 Acest LNB......

Salarii compensatorii?

Recomandare service in Slatina pe...

De unde cumparati piese de schimb...
 

Profesorii cotraataca

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
152 replies to this topic

#37
sydneyaus2005

sydneyaus2005

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 7,506
  • Înscris: 22.01.2007
Eu il puneam sa aleaga intre:
-ras in cap
-x si zero
-vopsit roz si facut codite  :lol:

#38
prahoveanu

prahoveanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,800
  • Înscris: 05.02.2010

 Securistu, on 5th October 2011, 12:51, said:

Si totusi uniforma scolara suna a comunism, unde toti erau egali, bla bla, si nu erau diferente intre ei...

Sunt destule licee bune in Bucuresti care au ales ca elevii lor sa poarte uniforma.
Modelul de uniforma a fost ales dupa consultari cu parintii si uite ca nu au murit elevii . :rolleyes:

#39
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,041
  • Înscris: 31.07.2007

 prahoveanu, on 5th October 2011, 14:04, said:

Modelul de uniforma a fost ales dupa consultari cu parintii si uite ca nu au murit elevii . :rolleyes:

Nu a fost nimeni "mutilat"?

#40
prahoveanu

prahoveanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,800
  • Înscris: 05.02.2010

 edy_wheazel, on 5th October 2011, 14:07, said:

Nu a fost nimeni "mutilat"?

Niet, daragoi druzia.
In alte ordine de idei, sa tunzi plodul altuia la scoala denota prostie din partea profesoarei.

Putea sa-l dea frumos afara si sa-i zica sa revina cand e tuns.Konietz filma.

Edited by prahoveanu, 05 October 2011 - 13:09.


#41
Securistu

Securistu

    Masca din spatele chipului.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,535
  • Înscris: 23.03.2008

 gepres, on 5th October 2011, 13:54, said:

Poate si pentru ca nu avem scoli de prestigiu?
Nu stii despre ce vorbesti...


Quote

Sunt destule licee bune in Bucuresti care au ales ca elevii lor sa poarte uniforma.
Modelul de uniforma a fost ales dupa consultari cu parintii si uite ca nu au murit elevii
Stiu, am fost intr-un asemenea liceu dar eu nu am purtat-o...profii mei erau mai destepti decat cei care au dat legea...pentru ei conta ce stie elevul nu cum este imbracat.

Quote

cat despre nivelul de pregatire al elevilor - nu ne preocupa pe noi amanunte de astea penibile

Elevul este prost si in uniforma si in DG.

#42
britishpub

britishpub

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,651
  • Înscris: 01.10.2010
:scared: cum adica l-a tuns profesoara ?!
:scared: cum adica i-au trimis acasa ?!

te mai miri de ce isi baga pola in ea scoala, si asa materia e multa, inutila si out-of-date, mai au si experiente de astea. Haaai Romaniaaa

#43
Alex-Softpedia

Alex-Softpedia

    Împărat Republican

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,383
  • Înscris: 10.03.2009

 edy_wheazel, on 5th October 2011, 13:56, said:

Mai omule, la ala i-o taiat paru' nu i-o taiat o mana!! Si ala ii atat de dobitoc incat sta sa-l tunda o idioata dupa care merge si plange la televiziunile de cacat. Asa-i ca trebuia sa mearga la CEDO?

Pai iti dai seama ce se revolta dansa daca nu o lasa copilul sa faca ce considera ea ca e bine pentru el ? Ce putea sa ii faca elevul ? Sa-i dea peste mana,sa fuga ? Poate era psihopata si-l tinea cu forta.


 edy_wheazel, on 5th October 2011, 13:56, said:

Daca kinderu' meu vine tuns in primu' rand primeste doua palme pentru ca a lasat-o pe maimuta aia penala sa-i bage foarfeca in cap. Dupa aia m-as duce la maimuta si as discuta frumos cu ea. M-ai auzit vreodata injurand?
Plm, rascoale, revolutii, profesorii in slujba elevului & shit. In liceu respectam si eram respectat. Daca au fost exceptii s-au rezolvat ca atare: i-am aruncat dulapu' pe geam.

Vezi ca si tu esti extremist :P,cum sa arunci dulapul.Eu de la elevii de liceu nu prea am asteptari,din pacate cel putin in Romania din 100 poate 1 e mai matur in gandire,mai citit,isi cunoaste rolul acolo si rolul profesorilor,stie ce e ala un abuz,stie ce inseamna sa faci o rascoala.

Matusa mea se plangea ca directorul scolii unde invata verisoara mea e idiot,incalca drepturile,e extremist,bate si elevii (le da capace, lol) i-am zis la o sedinta cu parintii cand se duce sa ia atitudine,dar cica tuturor le e frica,auzi si tu,le e frica si parintilor de director,asa se intampla cand privesti superficial problema si nu cunosti rolurile.

#44
prahoveanu

prahoveanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,800
  • Înscris: 05.02.2010

 Securistu, on 5th October 2011, 14:09, said:

Stiu, am fost intr-un asemenea liceu dar eu nu am purtat-o...profii mei erau mai destepti decat cei care au dat legea...pentru ei conta ce stie elevul nu cum este imbracat.


Ai vazut prea multe filme americane cu licee aflate in zone ....cu multe comunitati :rolleyes:
In alte ordine de idei, gandeste-te ca un copil de bani gata vine imbracat cu ultimele toale si cu cele mai scumpe, unul dintr-o familie mai saraca vine mai modest imbracat,
ca nu-si permite tac-su sa dea jumate de salariu pe o pereche de blugi..

Copiii observa si sunt la varsta cand aceste rahaturi-toale- conteaza.

Asa, cand toti au aceeasi uniforma, macar se estompeaza aceste diferente intre ei.
Macar sa le observe la facultate, cand sunt nitel mai copti la cap, nu din scoala si liceu.

Edited by prahoveanu, 05 October 2011 - 13:16.


#45
gepres

gepres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,951
  • Înscris: 09.04.2005

 Securistu, on 5th October 2011, 14:09, said:

Nu stii despre ce vorbesti...



Stiu, am fost intr-un asemenea liceu dar eu nu am purtat-o...profii mei erau mai destepti decat cei care au dat legea...pentru ei conta ce stie elevul nu cum este imbracat.



Elevul este prost si in uniforma si in DG.

Cand o sa vina elvetianul sa-si dea plodul la un liceu din Romania voi considera ca acel liceu este de prestigiu
Daca tu nu ai purtat uniforma liceului tau inseamna ca ti-era rusine ca-l frecventezi

#46
Alex-Softpedia

Alex-Softpedia

    Împărat Republican

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,383
  • Înscris: 10.03.2009

 prahoveanu, on 5th October 2011, 14:13, said:

Ai vazut prea multe filme americane cu licee aflate in zone ....cu multe comunitati :rolleyes:
In alte ordine de idei, gandeste-te ca un copil de bani gata vine imbracat cu ultimele toale si cu cele mai scumpe, unul dintr-o familie mai saraca vine mai modest,
ca nu-si permite tac-su sa dea jumate de salariu pe o pereche de blugi..

Copiii observa si sunt la varsta cand aceste rahaturi-toale- conteaza.

Asa, cand toti au aceeasi uniforma, macar se estompeaza aceste diferente intre ei.

De ce sa maschezi adevarul ? Copilul trebuie sa stie ca exista oameni bogati si saraci,urati si frumosi,inteligenti si prosti etc.In fata blocului cand se duce la joaca si vine unul cu nu stiu ce fel de masinuta electrica foarte scumpa,vine isi iti cere,ii explici situatia,crezi ca nu e afectat sau ca nu realizeaza ca exista diferente ?

Bun,poate nu se mai joaca cu masinutele in fata blocului ca moda a trecut.Dar colegul lui de banca la scoala povesteste cum se joaca crisis 2,si inceraca si el sa se joace,dar pc-ul lui nu e suficient de performant ca sa suporte decent jocul,si se supara,si vrea si el placa video buna si rami,si tot asa.Eu zic ca de pe la 8 ani,hai maxim 10,copilul inevitabil incepe sa-si dea seama de una de alta,conteaza cum ii explici "problema",nu cum o ascunzi.

#47
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,041
  • Înscris: 31.07.2007

 alex-softpedia, on 5th October 2011, 14:10, said:

Pai iti dai seama ce se revolta dansa daca nu o lasa copilul sa faca ce considera ea ca e bine pentru el ? Ce putea sa ii faca elevul ? Sa-i dea peste mana,sa fuga ? Poate era psihopata si-l tinea cu forta.

... poate avea o drujba in poseta, iar dupa lasarea noptii isi punea o masca de hockey si ii taia pe kinderi cu drujba prin oras.

Quote

Vezi ca si tu esti extremist :P,cum sa arunci dulapul.Eu de la elevii de liceu nu prea am asteptari,din pacate cel putin in Romania din 100 poate 1 e mai matur in gandire,mai citit,isi cunoaste rolul acolo si rolul profesorilor,stie ce e ala un abuz,stie ce inseamna sa faci o rascoala.

Si io stiu ce inseamna sa faci o rascoala: iei furci si topoare si ii belesti pe boieri ca la Bobalna. Numa ca saracu' Doja a sfarsit-o rau dupa o miscare de genu' asta.

#48
Alex-Softpedia

Alex-Softpedia

    Împărat Republican

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,383
  • Înscris: 10.03.2009

 edy_wheazel, on 5th October 2011, 14:21, said:

Si io stiu ce inseamna sa faci o rascoala: iei furci si topoare si ii belesti pe boieri ca la Bobalna. Numa ca saracu' Doja a sfarsit-o rau dupa o miscare de genu' asta.

Lasa ca uite,de Horia Closca si Crisan scrie pe wikipedia tata (ii spui tu fiului),au aparut carti,au intrat in istorie,in viata tre' sa lasi ceva urmasilor ca viata ta sa conteze,urmeaza-ti idealul fiule,urca-te pe scoala cu o portavoce si atrage militanti,cat mai multi,cand pe toate posturile tv or sa apara stiri despre tine inseamna ca miscarea a fost un succes. :lol:

I-o bagi si pe aia cu proletariatul daca il simti mai de stanga asa de mic.

Edited by alex-softpedia, 05 October 2011 - 13:28.


#49
arcond

arcond

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 2,116
  • Înscris: 15.11.2006

 Securistu, on 5th October 2011, 14:09, said:

Elevul este prost si in uniforma si in DG.
ai ochelari de cal si o vedere ingusta .
sau ... cine stie , poate ai fost pedepsit sa vezi doar elevi prosti .
exista insa si o alta fata a realitatii : http://mcezarina.blo...ali-romani.html

#50
Alex-Softpedia

Alex-Softpedia

    Împărat Republican

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,383
  • Înscris: 10.03.2009

 arcond, on 5th October 2011, 14:32, said:

exista insa si o alta fata a realitatii : http://mcezarina.blo...ali-romani.html

Din ce vad eu,baiatul asta olimpic are parul cam lung,ma mir cum de a scapat fara sa fie tuns pana acum  :lol:

Sunt curios,in mintea unor profesori de mana a 3-a ca doamna aia ce a tuns elevul,ce se gandesc ei cand vad un olimpic cu parul lung,hmmmm " E posibil sa ai parul lung si sa fii si inteligent ?" WOW  :lol:

#51
arcond

arcond

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 2,116
  • Înscris: 15.11.2006

 alex-softpedia, on 5th October 2011, 14:36, said:

Din ce vad eu,baiatul asta olimpic are parul cam lung, ...
" Valoarea omului nu consta in ceea ce pare, ci in ceea ce este el " : http://www.citate-ce...eea-ce-este-el/
  
  ar fi bine sa ne indreptam atentia asupra problemelor de fond , cu adevarat importante , si sa nu ne piedem in amanunte derizorii .

#52
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,663
  • Înscris: 13.06.2004
Dacă aș avea eleve care vin în fuste prea scurte sau cu decolteu prea mare ori în colanți sau băieți care vin în pantaloni prea strâmți le-aș atrage atenția să nu mai vină așa. De obligat nu cred că aș putea să-i oblig.  :rolleyes:

Edited by djl, 05 October 2011 - 14:23.


#53
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,041
  • Înscris: 31.07.2007

 djl, on 5th October 2011, 15:23, said:

Dacă aș avea eleve care vin în fuste prea scurte sau cu decolteu prea mare ori în colanți sau băieți care vin în pantaloni prea strâmți le-aș atrage atenția să nu mai vină așa. De obligat nu cred că aș putea să-i oblig.  :rolleyes:

De ce ai obliga fetele sa nu mai vina in fuste scurte?

#54
Highlander91

Highlander91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,015
  • Înscris: 05.09.2007
Mama ce bataie le-as da eu la profesorii astia. Avea varamiu ala mic un profesor care il cam batea, da fiind la tara nu avea multe de facut. Am venit odata la scoala, fara sa stie nimeni, am intrebat de tovarasul cutare, i-am dat 2 pumni, 2 palme, i-am jumulit perciunii si mai ca nu l-am descalpat. Desigur, nu a stiut nimeni a cui era masina cu numar de B intr-o cumuna uitata de lume. Stie ca daca mai bate copiii, data viitoare il omor. i-am aratat si de unde o sa fie spanzurat.

Asemenea probleme se rezolva fara sa stie copilul...

Edited by Highlander91, 05 October 2011 - 14:44.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate