Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Curațare disc vinil

Atentie la site-ul FixShop.ro - p...

Display cu culori neuniforme

Despre Laborator Defectoscopie Ca...
 Mama Clopoțel

Windows 11 si boxa portabila - de...

Angajarea unei persoane de 18 ani...

Depunere declaratie unica PFA - i...
 Situatie mostenire

Inlocuit/upgrade placa video Nvid...

Google tv si open vpn

Vot europarlamentare
 Sfat reparatii Golf 5

Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...

Acostament sosele comune Romania

AI-ul Google cartografiaza 1 mili...
 

Moderatori din toata lumea, uniti-va.

- - - - -
  • Please log in to reply
273 replies to this topic

#19
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011

 Aether, on 8th June 2011, 19:58, said:

Nu.
a  :rolleyes:  ! OK, imi cer scuze...........

#20
Cleopatra-

Cleopatra-

    Fleur-Noire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,592
  • Înscris: 12.04.2009
Un alt fel de rezumat: iei warn pentru off topic, cand cei mai off ( topic , dar si side ) sunt ei insisi, dar te plimbi lejer pe forum cand aduci injurii repetate unui alt user.

Si, nu, nu trebuie sa fii inainte moderator ca sa stii ce si cum, ca sa stii ca exista un regulament aplicabil in aceeasi masura tuturor, ca doar nu suntem pe mosia lui tata, iar epoca ceausista a apus demult. Sau nu?

#21
Andrei_Andrei_

Andrei_Andrei_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 360
  • Înscris: 27.03.2011
Cleo, nu stiu ce-i cu tine si de ce gresesti la scriere insa te felicit c-ai reusit sa ingropi vechiul avatar. :) Si nu, nu pot acuma sa te dezbanez la pm-uri, nu stiu acuma cum si unde sa gasesc acea optiune.

#22
rechinitza

rechinitza

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,366
  • Înscris: 14.10.2009
Si ei este uoameni, d-le.

#23
Trollolozaurusrex

Trollolozaurusrex

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,361
  • Înscris: 24.05.2011

 cleopatra00, on 8th June 2011, 22:05, said:

Un alt fel de rezumat: iei warn pentru off topic, cand cei mai off ( topic , dar si side ) sunt ei insisi, dar te plimbi lejer pe forum cand aduci injurii repetate unui alt user.

Si, nu, nu trebuie sa fii inainte moderator ca sa stii ce si cum, ca sa stii ca exista un regulament aplicabil in aceeasi masura tuturor, ca doar nu suntem pe mosia lui tata, iar epoca ceausista a apus demult. Sau nu?
Alt fel de rezumat, inzecit mai eronat.

sa consideram urmatoarele. Orice topic deschis e offtopic, atata timp cat autorul nu`si imagineaza un anume raspuns, care`ar putea da curs sau culoar raspunsurilor ce vor sa vina. Daca initiatoru`si imagineaza deja un raspuns, topicu` nu`si are rostul. Daca are dubii, picam iar in prima regula.

Spre exemplu :
De ce mi s`a oprit masina ?

io vin si afirm : Pozitia lunii a determinat asta.


Tu`mi dai warn pentru OT, normal, nu mai releva faptu` c`as putea aduce o argumentatie solida. Autorul, raporteaza ignorand acelasi lucru. Amandoi gresesc, eu as putea avea dreptate.

#24
Cleopatra-

Cleopatra-

    Fleur-Noire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,592
  • Înscris: 12.04.2009

 Trollolozaurusrex, on 8th June 2011, 23:24, said:

Alt fel de rezumat, inzecit mai eronat.

sa consideram urmatoarele. Orice topic deschis e offtopic, atata timp cat autorul nu`si imagineaza un anume raspuns, care`ar putea da curs sau culoar raspunsurilor ce vor sa vina. Daca initiatoru`si imagineaza deja un raspuns, topicu` nu`si are rostul. Daca are dubii, picam iar in prima regula.

Spre exemplu :
De ce mi s`a oprit masina ?

io vin si afirm : Pozitia lunii a determinat asta.


Tu`mi dai warn pentru OT, normal, nu mai releva faptu` c`as putea aduce o argumentatie solida. Autorul, raporteaza ignorand acelasi lucru. Amandoi gresesc, eu as putea avea dreptate.
Tu ai dreptate mereu. Depinde cum se aliniaza astrele. Sunt off topic sau e luna plina?

 Andrei_Andrei_, on 8th June 2011, 22:20, said:

Cleo, nu stiu ce-i cu tine si de ce gresesti la scriere insa te felicit c-ai reusit sa ingropi vechiul avatar. :) Si nu, nu pot acuma sa te dezbanez la pm-uri, nu stiu acuma cum si unde sa gasesc acea optiune.
Nu ai stiut niciodata ce e cu mine. Poate ai reusit tu sa scrii corect si m-am pierdut eu.
Pm-ul tau poate sa stea linistit, pm-ul meu l-a ocolit cu nonsalanta.  :)
Poate te dezmeticesti singur sau apelez eu la un amic mod pentru a te indruma?

#25
Trollolozaurusrex

Trollolozaurusrex

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,361
  • Înscris: 24.05.2011

 cleopatra00, on 8th June 2011, 23:49, said:

Tu ai dreptate mereu. Depinde cum se aliniaza astrele. Sunt off topic sau e luna plina?
Impertinenta a mea deloc scuzabila, desi puteam sa jur ca lasasem loc de`ndoiala.

In ceea ce priveste on-off topic, prefer sa ajungem la un agreement "over the table" sau "on the table". La libera ta alegere, sa`mi cer scuze asa cum se cuvine . :D

Edited by Trollolozaurusrex, 08 June 2011 - 22:55.


#26
Cleopatra-

Cleopatra-

    Fleur-Noire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,592
  • Înscris: 12.04.2009

 Trollolozaurusrex, on 8th June 2011, 23:53, said:

Impertinenta a mea deloc scuzabila, desi puteam sa jur ca lasasem loc de`ndoiala.

In ceea ce priveste on-off topic, prefer sa ajungem la un agreement "over the table" sau "on the table". La libera ta alegere, sa`mi cer scuze asa cum se cuvine . :D
I don't know exactly what it is, but I've been in a bit of a game...

Ma pierd din ce in ce mai mult, si, totusi, am vaga senzatie ca e de bine. Cum eu ma insel mai mereu, crezi ca ai putea aprecia tu din ce parte bate vantul?
Cum am ajuns deja acolo, ( somewhere, over the rainbow ), putem trece la urmatorul level?

#27
Trollolozaurusrex

Trollolozaurusrex

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,361
  • Înscris: 24.05.2011

 cleopatra00, on 9th June 2011, 00:12, said:

Ma pierd din ce in ce mai mult,
Culeg eu piesele si incerc sa te recompun, c`o meticulozitate dragastoasa de care iti marturisesc, rar dau dovada, pana te voi aduce la forma perfecta. :wub:

#28
Cleopatra-

Cleopatra-

    Fleur-Noire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,592
  • Înscris: 12.04.2009

 Trollolozaurusrex, on 9th June 2011, 00:37, said:

Culeg eu piesele si incerc sa te recompun, c`o meticulozitate dragastoasa de care iti marturisesc, rar dau dovada, pana te voi aduce la forma perfecta. :wub:
Daca nu ai fi tu, as crede ca e altul.

Te-ai pierde si tu impreuna cu mine, incercand sa recream perfectiunea?

#29
Trollolozaurusrex

Trollolozaurusrex

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,361
  • Înscris: 24.05.2011

 cleopatra00, on 9th June 2011, 00:56, said:

Daca nu ai fi tu, as crede ca e altul.

Te-ai pierde si tu impreuna cu mine, incercand sa recream perfectiunea?
Artistul si opera sunt condamnati la a`si trai separat existentele. Pentru mine vei fi mereu inegalabila, fiecare unghi din care te privesc are farmecul, misterul si aroma lui unica. Memoria clipei si a atingerii va fi intotdeauna acolo insa, prizoniera iremediabil in prorpri`ami fiinta. Tu vei reprezenta intotdeauna o extensie a mea, un secret al meu marturisit doar tie. Exista ceva sanse sa ajungi inramata frumos, p`un perete cald colorat al unui colectionar rafinat de arta intr`o incapere cu tavanul inalt. Ni se vor intrscta mereu existentele si privirile in tot acest labirint, la diferenta de cateva secunde sau ani, prea devreme sau prea tarziu. Insa noi impartasim o legatura intima, o fascinatie reciproca si`o dragoste cu aroma de nopti tarzii, cafea si vopseluri. Tu esti eu si eu exist doar prin tine. Si asta are sa ramana asa pentru totdeauna. :wub:

#30
Cleopatra-

Cleopatra-

    Fleur-Noire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,592
  • Înscris: 12.04.2009
Esti nebun. :wub:

#31
D-M-X

D-M-X

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 296
  • Înscris: 28.05.2011
Bey, ai idee cati km sunt pana-n Bucale, capitala miticilor ?

#32
Andrei_Andrei_

Andrei_Andrei_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 360
  • Înscris: 27.03.2011
Hank, nu merita... cred... Are si ea problemele ei, pe care nu si le doreste a fi dezbatute sau combatute.

Edited by Andrei_Andrei_, 09 June 2011 - 06:14.


#33
Cleopatra-

Cleopatra-

    Fleur-Noire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,592
  • Înscris: 12.04.2009
Andrei, ai reusit cumva sa rezolvi problema?

#34
Cleopatra-

Cleopatra-

    Fleur-Noire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,592
  • Înscris: 12.04.2009

 D-M-X, on 9th June 2011, 02:02, said:

Bey, ai idee cati km sunt pana-n Bucale, capitala miticilor ?
Crezi ca m-a pacalit? Crezi ca ar trebui sa incep sa ma rasfat, sa imi cumpar parfumul preferat, sa merg la Carrefour sa-mi iau energizant etc. sau sa incerc terapia eliberarii furiei in mediu controlat inchis ori deschis?

#35
Andrei_Andrei_

Andrei_Andrei_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 360
  • Înscris: 27.03.2011
Cumva-ul acela pe care l-ai scris, nu crezi ca-i cam aiurea ?

#36
Cleopatra-

Cleopatra-

    Fleur-Noire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,592
  • Înscris: 12.04.2009
Ceva in genul cam-ului tau?  :confuzzled:

Crezi ca ar trebui sa recunosc public ca m-am inselat?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate