Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tencuiala exterioara casa caramid...

Contact posibil deteriorat proces...

ce se mai lucreaza remote ?

Care din urmatoarele optiuni este...
 Distante etrieri

Fisier corupt reapare in galeria ...

Ce condensator ar putea fi? TV Vo...

Problema droguri
 Soldat gradat profesionist - dipl...

Eroare incarcare formular

merita upgrade de la Ryzen 5 2600...

Intel i9 14900K cooler air Deepco...
 Curațare disc vinil

Atentie la site-ul FixShop.ro - p...

Display cu culori neuniforme

Despre Laborator Defectoscopie Ca...
 

Firme "Amenajari interioare"

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
rodxtr

rodxtr

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 10.02.2006
Doresc sa imi reamenajez bucataria (din nou). Si am nevoie de o firma care doreste sa inlocuiasca gresia, faianta si caloriferul.

Ma intereseaza, ca toata manopera sa o platesc pe factura. Doresc  garantie pentru munca prestata.

Date tehnice:
1. 27 metrii patrati faianta.
2. 8 metrii patrati gresie.

Bucataria este dreptunghiulara, cu pereti drepti. Din cei 27 metrii de faianta, un perete (10 metrii)are ceva probleme. Faianta de pe acesta este umflata, si sta intr-un echilibru cat de cat stabil. Presupun ca acest perete necesita mai multa atentie. Presupun ca inginerii de la firma de amenajari interioare sa stie cum sa faca sa nu se mai umfle faianta.

Am sunat vreo 2 firme care le-am gasit pe google, dar fiecare cu pretul ei, iar amandoua nu doresc sa imi dea factura pentru acest proiect.Iar diferenta de pret intre fara factura si cu factura este de 50 %, ceea ce consider ca este cam mult (tva-ul este 24%).
Doresc factura deoarece doresc garantie pentru manopera, nu am incredere in vorbe ca "meseriasul", stie ce face.
Mentinonez ca ar fi frumos daca firma ar evacua  faianta,gresia rezultata din decopertare. Tot contra cost.

Faianta si gresia le voi cumpara eu. Alte materiale(adeziv etc) le voi cumpara la propunerea firmei. Ma intereseaza pretul cu factura doar pentru manopera.

Astept propuneri de firme pe pm, sau pe forum daca este permis.

Multumesc

#2
apanoiu

apanoiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,181
  • Înscris: 10.01.2007
Mie mi-au muncit cu spor si implicare cei de la Amenajari Sic.
Mi s-a parut ieftin pt cat au avut de munca. Au oameni si cu carca si cu finetea.
Succes!

#3
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,554
  • Înscris: 08.10.2015
Eu zic ca 50% peste pretul la negru este normal. Pe firma ai cheltuieli indirecte si impozit 16% pe langa 24% TVA. Acest lucru ar trebui sa-l stii si tu daca ceri factura pe firma banuiesc...  :nonobad:

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate