Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Altercație

Cartonașe și stickere t...

Ciobanesc german - zgarda electro...

Ce este instalatia asta? (Valea B...
 BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier

Lupte WW2

Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale
 Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier
 Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...
 

Pensiune child friendly

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
leelloo

leelloo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 650
  • Înscris: 22.08.2006
Caut o pensiune unde sa mergem cu piciul de 3 ani jumate si unde sa nu se plictiseasca, sa poata sta afara la aer curat, sa se joace in natura, cu loc de joaca, curte cu iarba, acces la bucatarie, camera curata, spatioasa, cu pat dublu in care sa incapem toti 3 :rolleyes: sper ca nu cer prea multe ptr Ro.. :P
Exclud Sinaia, Busteni, Predeal...
Ca distanta, preferabil 3-4 ore distanta fata de Bucuresti.
Daca stiti cumva asemenea pensiuni, as aprecia indrumarile si recomandarile :OK:

Edited by leelloo, 01 September 2011 - 16:46.


#2
FlorinAndrei

FlorinAndrei

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 451
  • Înscris: 08.10.2007

 leelloo, on 1st September 2011, 17:44, said:

Caut o pensiune unde sa mergem cu piciul de 3 ani jumate si unde sa nu se plictiseasca, sa poata sta afara la aer curat, sa se joace in natura, cu loc de joaca, curte cu iarba, acces la bucatarie, camera curata, spatioasa, cu pat dublu in care sa incapem toti 3 :rolleyes: sper ca nu cer prea multe ptr Ro.. :P
Exclud Sinaia, Busteni, Predeal...
Ca distanta, preferabil 3-4 ore distanta fata de Bucuresti.
Daca stiti cumva asemenea pensiuni, as aprecia indrumarile si recomandarile :OK:

Salut,

Cred ca se incadreaza foarte bine in cerintele tale Pensiunea Dumbrava din Dâmbul Morii.
Mai multe despre aceasta pensiune am scris aici:
descriere Pensiunea Dumnbrava

La sfarsitul topicului respectiv ai enumerate (plus poze) alte atractii de lânga aceasta pensiune.

#3
leelloo

leelloo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 650
  • Înscris: 22.08.2006
multumesc, Florin! :arigato:
arata f bine si se poate ajunge la '7 scari'.. tare mi-as fi dorit sa fac traseul asta, insa mai am un bebel la bord :wub:  si din cate am auzit, e de urcat! :confused:
insa se compenseaza prin faptul ca-s o gramada de alte chestii de facut in zona, cu piciul, ce sa mai, pare destinatia castigatoare! :coolspeak:

#4
chelie_d

chelie_d

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 664
  • Înscris: 01.04.2008

 leelloo, on 1st September 2011, 17:44, said:

Caut o pensiune unde sa mergem cu piciul de 3 ani jumate si unde sa nu se plictiseasca, sa poata sta afara la aer curat, sa se joace in natura, cu loc de joaca, curte cu iarba, acces la bucatarie, camera curata, spatioasa, cu pat dublu in care sa incapem toti 3 :rolleyes: sper ca nu cer prea multe ptr Ro.. :P
Exclud Sinaia, Busteni, Predeal...
Ca distanta, preferabil 3-4 ore distanta fata de Bucuresti.
Daca stiti cumva asemenea pensiuni, as aprecia indrumarile si recomandarile :OK:
poți alege zona Bran-Moieciu,eu am stat la pensiunea asta : http://www.moeciu-bucegi.ro/  
în zonă poți vizita cetatea Râșnov,castelul Bran,te poți duce și pe la Cheile Grădiștei,etc.....și ca timp,în maxim 2,30-3 ore ești acolo

Edited by chelie_d, 02 September 2011 - 07:47.


#5
alinuta123

alinuta123

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,348
  • Înscris: 03.08.2007

 leelloo, on 1st September 2011, 15:44, said:

Caut o pensiune unde sa mergem cu piciul de 3 ani jumate si unde sa nu se plictiseasca [...]
Si eu iti recomand zona Bran-Moieciu! Am fost in week-end acolo si ne-am simtit excelent (in mod special pitica noastra in varsta de 3 ani, careia "ii picau ochii in gura" de oboseala pe la 3-4 dupa-amiaza, dar nu se lasa cu una cu doua, jucandu-se in continuu)!  :bicycle:
Daca-ti va face placere sa afli cate ceva din posibilitatile de divertisment din zona am scris cate ceva aici: http://forum.softped...m...&p=10368871
Cat despre variantele de cazare, am vazut atat in Bran cat si in Moieciu atatea pensiuni cu locuri de joaca special amenajate pt copii, incat nici nu stii ce sa alegi!!!  :rolleyes:
Iar daca veti pleca intr-acolo pe varianta prin Targoviste-Campulung veti evita intarzierile datorate lucrarilor de pe Valea Prahovei sau aglomeratiei de week-end (in cca 3 ore cred ca ati putea ajunge la destinatie).
Sejur placut!

 chelie_d, on 2nd September 2011, 06:45, said:

eu am stat la pensiunea asta : http://www.moeciu-bucegi.ro/
Pacat ca n-ai postat varianta asta acum o saptamana... Mi se pare o alegere reusita!
Ramane pt data viitoare!!!
Thx...  :peacefingers:


@leelloo...poate n-ar trebui sa ocolesti nici varianta asta: http://www.vilabran.ro/cazare.php (aici pustiul tau chiar n-ar avea motive de plictiseala!!!)

#6
loopoo

loopoo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 473
  • Înscris: 27.03.2007
Pensiunea Otilia, din Rasinari. N-o sa-ti para rau, crede-ma. Incearca doar.

#7
FlorinAndrei

FlorinAndrei

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 451
  • Înscris: 08.10.2007

 leelloo, on 2nd September 2011, 08:28, said:

multumesc, Florin! :arigato:
arata f bine si se poate ajunge la '7 scari'.. tare mi-as fi dorit sa fac traseul asta, insa mai am un bebel la bord :wub:  si din cate am auzit, e de urcat! :confused:
insa se compenseaza prin faptul ca-s o gramada de alte chestii de facut in zona, cu piciul, ce sa mai, pare destinatia castigatoare! :coolspeak:

Sa stii ca nu este de urcat pana la "7 Scari". Doar canionul ca atare presupune catarea pe cele 7 scari si ceva "udatura" de la râul care trece prin canion.

Drumul de la Dumbrava pâna la "7 Scari" este in proportie de 90% drum forestier si faci maxim o ora jumate pâna acolo, chiar cu copil de 3 ani  :rolleyes:

Alta plimbare se poate face de la pensiune, tot pe drum forestier, spre Bunloc, iar de aici, dar numai in week-end si daca sunt mai multi amatori, se poate urca cu telescaunul si apoi se poate cobori prin padure direct la Dâmbul Morii.

#8
leelloo

leelloo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 650
  • Înscris: 22.08.2006
Alinutza, multumesc, cunosc destul bine zona Moieciu-Bran, ce se poate vizita p-acolo, ma intereseaza in special pensiuni verificate deja...

 chelie_d, on 2nd September 2011, 07:45, said:

poți alege zona Bran-Moieciu,eu am stat la pensiunea asta : http://www.moeciu-bucegi.ro/  
în zonă poți vizita cetatea Râșnov,castelul Bran,te poți duce și pe la Cheile Grădiștei,etc.....și ca timp,în maxim 2,30-3 ore ești acolo

arata ff bine, e luata in considerare, mersi! :coolspeak:
ce nu inteleg, vad ca-s 2 pensiuni acolo, Rodica si Vila Moeciu-Bucegi.. care e diferenta dintre ele? sunt in aceeasi curte?..

#9
chelie_d

chelie_d

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 664
  • Înscris: 01.04.2008

 leelloo, on 2nd September 2011, 20:48, said:

arata ff bine, e luata in considerare, mersi! :coolspeak:
ce nu inteleg, vad ca-s 2 pensiuni acolo, Rodica si Vila Moeciu-Bucegi.. care e diferenta dintre ele? sunt in aceeasi curte?..
da sunt în acceași curte,una este de 3 margarete(Rodica),iar una de 4(Vila Moeciu-Bucegi) si au aceelași proprietar............oricum de facilitățile oferite beneficiezi oriunde ai fi cazat(teren fotbal/tenis,ping-pong,etc..... :thumbup: ),doar prețul este diferit ;)

Edited by chelie_d, 04 September 2011 - 12:27.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate