Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
windows 10 drivere startup degrad...

Tencuiala exterioara casa caramid...

Contact posibil deteriorat proces...

ce se mai lucreaza remote ?
 Care din urmatoarele optiuni este...

Cum se calculeaza MTBF la un swit...

Distante etrieri

Fisier corupt reapare in galeria ...
 Ce condensator ar putea fi? TV Vo...

Problema droguri

Soldat gradat profesionist - dipl...

Eroare incarcare formular
 merita upgrade de la Ryzen 5 2600...

Intel i9 14900K cooler air Deepco...

Curațare disc vinil

Atentie la site-ul FixShop.ro - p...
 

Credit SKYPE

- - - - -
  • Please log in to reply
31 replies to this topic

#19
sandossu

sandossu

    Alex Dumitru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,155
  • Înscris: 01.07.2005
daca nu ati reusit sa cumparati cu cardul, inseamna ca nu e card international ;)

#20
mX

mX

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 231
  • Înscris: 27.11.2003

 sandossu, on Apr 21 2006, 13:34, said:

daca nu ati reusit sa cumparati cu cardul, inseamna ca nu e card international ;)

Eu am reusit cu un card ING VISA clasic. In schimb nu mi-a mers cu un card ABN Mastercard. Probabil exista o politica a bancii.

#21
sandossu

sandossu

    Alex Dumitru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,155
  • Înscris: 01.07.2005
cum am zis mai sus, unele merg doar in romania, altele sunt internationale

#22
aeroplan

aeroplan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 19.10.2004

 sandossu, on Apr 21 2006, 07:17, said:

cum am zis mai sus, unele merg doar in romania, altele sunt internationale

Salut!
O posibilitate de-a primi credit Skype o constituie Skype Groups. Eu am facut asta pentru sora mea, care e in Romania, eu fiind in Canada. Numai ca si pe mine m-au obligat sa merg prin Moneybookers, iar astia mi-au refuzat prima carte VISA, am reusit doar cu a doua... (desi in urma cu 2 luni cumparasem credit SkypeOut cu o VISA, in fine...).
Dupa ce s-au cumparat credite in Skype Groups, eventualul prieten va transfera credit si primiti o invitatie sa vi-l adaugati in cont.

#23
catalinpanov

catalinpanov

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 15.04.2006
eu am facut transfer bancar de la hvb bank unde am cont eu in contul de la moneybookers si datele conturilor lor le dau ei...ceva cu libra bank bucuresti....si in 2-3 zile mi-au intrat banii...apoi mi-am facut card embosat mastercard la banca transilvania si a mers si cu ala..si la yahoo mi-am cumparat...la yahoo e un pic mai complicat pt ca ei au o procedura de verificare a cardului in sensul ca iti trimit tie o suma de bani intre 0.90-1.90$ si tu tre sa le-o comunici lor inapoi numai ca ei mi-au trimis in $ eu aveam lei si a trebuit sa intru pe net sa convertesc suma din lei in $ dar de la data la care mi-au trimis ei..si abia dupa asta imi adauga ei 10$ credit....cam asta e

#24
H3_ttt

H3_ttt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 06.01.2006
sau mai simplu...te  duci intrun magazin de calculaoare..cumperi o pereche de casti plantronics si primesti gratuit 2,04 euro credit:D

merge super Skype ul pacat ca au tarife mari

#25
mike22

mike22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 429
  • Înscris: 06.07.2004
Am folosit cu succes pentru orice tranzactie cu card pe net:

Visa Electron - Banca Tiriac
Visa Electron - Piraeus Bank
Mastercard - Bancpost

Atentie! Toate cardurile trebuiesc activate pentru folosirea pe Internet la Banca de la care le-ati luat. Va trebui sa completati un formular prin care este ridicata restrictia (sunt blocate initial pt. net) apoi cardul devine vizibil tranzactionarii pe net.

#26
mX

mX

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 231
  • Înscris: 27.11.2003

 mike22, on Apr 25 2006, 20:46, said:

Atentie! Toate cardurile trebuiesc activate pentru folosirea pe Internet la Banca de la care le-ati luat. Va trebui sa completati un formular prin care este ridicata restrictia (sunt blocate initial pt. net) apoi cardul devine vizibil tranzactionarii pe net.

Eu nu am facut asa ceva..si mi-a mers (Visa ING)..

#27
H3_ttt

H3_ttt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 06.01.2006
si eu am visa electron de la raiffaisen nam activat nimic si merge

in schimb pe mastercard a trebuit sa completez o cerere la banca

Edited by H3_ttt, 26 April 2006 - 00:17.


#28
ellucianos

ellucianos

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 24.08.2006

 photoMaxx, on Sep 23 2005, 18:19, said:

De 3 zile tot incerc sa cumpar credit de 10euro si nu vrea...
Imi zice ca FAILED...
Am un MasterCard de la BCR, este VALID, are destui bani in cont dar tot nu vrea...
pe undeva am citit ca nu prea accepta carduri din Romania sau comenzi efectuate de pe Ip-uri romanesti.
e adevarat?
astept pareri.
PS: daca cineva a reusit sa cumpere sa imi zica si mie cum



    PRIETENE   DACA  VREI  CREDIT   TE   AJUT   EU  ;  VORBIM  SI  TE  REZOLV  
        ID  MESS :   ellucianos  ,   ID  SKYPE :  luciansiminciuc

#29
djadi21

djadi21

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,514
  • Înscris: 03.08.2004

 H3_ttt, on Apr 25 2006, 18:18, said:

sau mai simplu...te  duci intrun magazin de calculaoare..cumperi o pereche de casti plantronics si primesti gratuit 2,04 euro credit:D

merge super Skype ul pacat ca au tarife mari


Si cat costa acele casti ?

#30
cabersnakee

cabersnakee

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 14.10.2006

 DaemoN, on Oct 15 2005, 23:50, said:

Am incercat sa cumpar si eu de la ei de pe site cu un card din USA, prin serviciul lor Moneybookers (sau cum se numeste), si n-am reusit sa activez cardul.  :death:  Cardul e bun, dar cred ca ma las pagubas, desi as fi vrut macar o luna de SkypeOut. Daca reuseste cineva sa cumpere credit din RO cu cash, sunt tare interesat.


te pot ajuta cu numere de skipe :peacefingers:

#31
cristine

cristine

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 24.10.2006

 H3_ttt, on Apr 26 2006, 00:16, said:

si eu am visa electron de la raiffaisen nam activat nimic si merge

in schimb pe mastercard a trebuit sa completez o cerere la banca
am incercat si eu cu VISA ELECTRON de la raiffeisen si nu a mers. Vreau si eu sa vorbesc outskype, dar se pare ca e mai complicat decat am crezut...cel putin din ce am citit pe aici.

#32
SouL

SouL

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 533
  • Înscris: 22.08.2005

 cristine, on Nov 13 2006, 23:31, said:

am incercat si eu cu VISA ELECTRON de la raiffeisen si nu a mers. Vreau si eu sa vorbesc outskype, dar se pare ca e mai complicat decat am crezut...cel putin din ce am citit pe aici.
Salut. Eu folosesc Skype Out de o luna si merge super bine. Am card la Raiffaisne - Visa Electron cu care fac cumparaturile pe net (trebuie sa fie activat pt plati pe net!). Am facut plata prin Money Bookers. Cum am facut? Am facut contul, si pentru validare imi zicea ca mi-a fost luat din cont o suma cuprinsa intre 1 euro si ceva si 2 euro si ceva. si sa scot extrasul de cont si sa scriu suma exacta. am avut 1.54 Euro, care mi-au fost transformati in Lei si pusi in cont. Am continat si am cumparat 10 $ credit. In Sua sun, cu 2 centi pe min. In Polonia trimis SMS cu 6 centi.. Cu RO sunt tarfie cam mari.. dar e ok. Curand o sa imi cumpar nr de telefon de SUA sa tin legatura cu o pers de acolo , si sa pot fi sunat pe gratis de aceas persoana (avand numar de SUA) .
Bafta!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate