Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Display cu culori neuniforme

Despre Laborator Defectoscopie Ca...

Mama Clopoțel

Windows 11 si boxa portabila - de...
 Angajarea unei persoane de 18 ani...

Depunere declaratie unica PFA - i...

Situatie mostenire

Inlocuit/upgrade placa video Nvid...
 Google tv si open vpn

Vot europarlamentare

Sfat reparatii Golf 5

Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...
 Acostament sosele comune Romania

AI-ul Google cartografiaza 1 mili...

De ce nu se fac profesori doar ol...

imprimanta laser capacitate medie...
 

Mozilla Firefox 7

- - - - -
  • Please log in to reply
156 replies to this topic

#73
ear1976

ear1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,448
  • Înscris: 09.10.2006
@cap-shot
Restart pe naiba...ce ai consumat?
Restart de FF e una, restart de PC e alta.
Daca tie ti-a cerut restart de sistem, nu e vina lui FF, e vinul tau, naibii stie ce carcalaci ai pe acolo, asa ca mucles, treci intai pe la aria Descarcalacizare.

http://forum.softped...p?showforum=525

In rest...no big changes, daca nu amintea cineva de http:// nici nu remarcam. Toate extensiile care mergeau merg, cele care nu mergeau tot nu merg (si tot nu pot sa le dezinstalez, da' oricum nu le folosesc, doar ma sacaie ca zac inutil acolo da' nu asa de tare incat sa ma apuc sa caut solutii) asa ca, no big deal.

LE: aaa...da..sunt mincinos si lenes, tocmai mi-am dat seama cum ii dau in plita lu una (sa o dau afara)...mai ramane alanta (ceva cu avast shit @ co...si parca inca una cu create pdf).

Edited by ear1976, 29 September 2011 - 00:48.


#74
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,758
  • Înscris: 23.05.2013
La mine nu s-a updatat automat inca. :huh: Am versiunea 6.0.2 si apare ca este up to date. Interesant.

Pe de alta parte, schimbari majore VIZIBILE nu prea sunt, corect. Dar sunt o groaza de BUG-URI rezolvate - lucru care conteaza si presupune mult timp. E drept, ele nu prea sunt vizibile pentru marea majoritate, sunt situatii ciudate, rare, etc. Totusi, oamenii din spatele Fx nu stau degeaba.

Mie mi se pare chiar ok ca au ajuns la 7 final si la 10 alfa, nu au decat, cifra prea putin conteaza pentru mine atat timp cat softwareul este bun. Daca pentru ei conteaza si cifra, perfect, au impuscat doi iepuri dintr-o data.

#75
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,554
  • Înscris: 08.10.2015
poate au scos 7 de pe release channel, si-or fi dat si ei seama ca e mai degraba un downgrade.

#76
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,758
  • Înscris: 23.05.2013
Nu... Abia acum mi s-a updatat. Nu inteleg de ce, pe aici unii colegi spuneau acum 2 zile ca s-a updatat automat.
Momentan pare ok. Mai vedem cum se comporta. :)

#77
rossonero_12

rossonero_12

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 29.09.2009
Salut pe toti.Am si eu o problema:mi s'a updatat mozilla la versiunea 7 ieri si mergea totul ok,insa de cand m'am pus la calculator asta seara,se misca foarte rau si nu merg nici video'urile.Am dat la Add-ons si imi arata ca versiunea de java(care este ultima) nu este compatibila cu versiunea 7 de la firefox.Vreo sugestie?Ms anticipat.

#78
Al_Bundy

Al_Bundy

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,103
  • Înscris: 29.06.2011
A aparut 7.0.1

#79
ear1976

ear1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,448
  • Înscris: 09.10.2006
Asa e, tocmai s-a updatat.
Curiosilor (sunt unii care se plang ca nu se updateaza) - nu trebuie decat sa dati pe Help - About, o sa verifice daca exista vre-un update si o sa il instaleze, altfel asteptati pana isi face el cautarea programata intern (care nush cand o face da' o face si pe aia), asa ca nu mai plangeti ca nu vi se updateaza.

Edited by ear1976, 30 September 2011 - 02:12.


#80
Ravy

Ravy

    Don't be sad, get MAD!

  • Grup: Moderators
  • Posts: 16,236
  • Înscris: 05.01.2006
Nu se face chiar automat... nici daca te duci acolo
Eu aveam acum cateva secunde 6.0.2 desi am mers unde-ai zis tu de cand s-a anuntat si doar acum a gasit update... Ce-i drept, s-a dus direct la 7.0.1
Attached File  ScreenShot171.jpg   107.23K   21 downloads Attached File  ScreenShot172.jpg   98.82K   18 downloads

Bafta!

#81
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,758
  • Înscris: 23.05.2013
@ear1976 - Nu merge cum ai spus, degeaba te duci acolo. Spre exemplu daca citeai postul meu am si zis ca scrie ca e up to date. Asa ca in loc sa postezi ce ai postat mai bine o lasai balta.
Am incercat lucrul ala pe parcursul a o zi intreaga si nu a gasit update. In schimb acum l-a gasit pe asta nou, 7.0.1. Rapid.
Sa cautam si informatii despre el, ca schimbari majore in mod sigur nu sunt. :)

LE: Ieri seara dupa ce am facut update-ul "automat" la Fx, ca abia atunci il gasise, au avut probleme cu serverele, nu mergea sincronizarea. Bine ca au rezolvat-o rapid. :bored:
Trebuie sa testez mai amanuntit, sa vad daca acum e chiar instantanee cum parca ziceau ei, adica in genul celei de la Chrome - numai ca la cel din urma era praf.

Edited by d4m4g3, 30 September 2011 - 10:34.


#82
ear1976

ear1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,448
  • Înscris: 09.10.2006
La mine merge  :P
A luat-o si la 7.0 si la 7.0.1. O fi de la ochiul ala ascuns in pc, daca nu ii zambesti nu iti face update!

@Ravy - da, corect, mai trebuie sa dai un click acolusha...

Edited by ear1976, 30 September 2011 - 15:26.


#83
Ravy

Ravy

    Don't be sad, get MAD!

  • Grup: Moderators
  • Posts: 16,236
  • Înscris: 05.01.2006
Si cam pe unde ai mai putea da un click? Intreb si eu ca un novice ce sunt si care ma uitam de doua zile ca vitelul la poarta noua ca voi ziceati update si la mine :nonobad: Ca de zici de click pe apply update... ala apare doar daca a vazut ca e ceva nou, ca de nu e... nu apare... Logic.

:w00t:

#84
ear1976

ear1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,448
  • Înscris: 09.10.2006
Glumeam...nu stiu, o fi si vre-o chestie de servere, care il gaseste mai aproape...sau momentul cand cauta dupa update...eu de exemplu sunt acum pe alt meridian, o fi si asta o treaba, de mi le-a luat pe toate (dar de la help > about, nu automat).
7.0 e posibil sa il fi retras ei imediat, de au scos asa repede 7.0.1 si eu sa il fi prins exact inainte de a-l retrage.

Edited by ear1976, 30 September 2011 - 18:31.


#85
Fratello_2007

Fratello_2007

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,255
  • Înscris: 04.11.2007
S-a gandit cineva ca poate face asa pt. ca sunt foarte multi utilizatori FF si le-ar bloca serverele daca toti ar face update in acelasi timp?

#86
rossonero_12

rossonero_12

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 29.09.2009
Mi s'a rezolvat problema cu java.Merge totu' bn.

#87
Fratello_2007

Fratello_2007

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,255
  • Înscris: 04.11.2007
Sincronizarea ba merge, ba nu merge.
Daca o tin asa o sa schimb browser-ul.
Acum daca nu fac fata cu serverele nu e problema mea.
Dar sper sa apara un update daca e problema saoftware sau sa faca naiba ceva cu serverele alea daca e de la servere.
Atat pe Windows cat si pe Gnu/Linux am aceasi buba.

Edited by Fratello_2007, 05 October 2011 - 10:42.


#88
andresito

andresito

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 04.09.2008
O mica problema in instalarea Firefox. Am incercat sa instalez mai devreme Firefox 7.0.1 si nu ma lasa pentru ca imi apare asta: [ https://lh5.googleusercontent.com/-dparpeN9BcI/TovPRYF8srI/AAAAAAAACYk/K00-4PEq3dY/s400/run.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] . Ce e de facut? Cont de care vor n-am ca nu stiu unde sa imi fac si daca apas pe current user se inchide si nimic.

#89
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,758
  • Înscris: 23.05.2013

View PostFratello_2007, on 5th October 2011, 11:42, said:

Asta ma calca pe nervi si pe mine. De cateva zile nu prea merge deloc, mereu apare mesajul cu faptul ca sincronizarea nu functioneaza si in rest...pauza.  :deadtongue:

#90
Fratello_2007

Fratello_2007

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,255
  • Înscris: 04.11.2007
Vreau sa spun ca nu se compara sync-ul de pe Firefox cu ala de pe Chrome.
Ala din chrome il bate la fund la orice ora. :)
Chiar daca sunt fan FF nu pot sa nu observ diferentele intre FF si alte browsere.
E drept si Chrome are multe chestii ce nu imi plac, dar parca imi vine sa migrez spre el.
De cand Mozilla scoate versiuni pe banda rulanta parca s-au tampit.

@andresito tu rulezi ca user cu drepturi limitate.
Instaleaza-l ca administrator.

Edited by Fratello_2007, 05 October 2011 - 13:43.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate