Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona
 Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...
 Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...
 Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware
 

Mozilla Firefox 7

- - - - -
  • Please log in to reply
156 replies to this topic

#37
AXS

AXS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 744
  • Înscris: 14.11.2006
MemoryFox nu are nici o treaba cu prscurtarile - il am si eu instalat inca de la versiunea 4, am acelasi profil portat prin update-uri pana la versiunea 7 si nu am dat de problema amintita mai sus.

- mai degraba ar putea fi de la add-on-ul TabMixPlus... e un fapt cunoscut cand vine vorba de FF si anume: unele add-on-uri pot aduce si schimbari nedorite, ca sa indentifici cauza trebuie testat fiecare add-on in parte incepand cu cele mai evidente in functie de problema. Uneori problemele apar si cu update-uri, am intalnit si eu cateva probleme la anumite update-uri pentru no-script (de exemplu).

#38
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
Planurile Mozilla : http://news.softpedi...12-219003.shtml

Firefox 7 in September 2011
Firefox 8 in November 2011
Firefox 9 in December 2011

Firefox 10 in January 2012
Firefox 11 in March 2012
Firefox 12 in April 2012
Firefox 13 in June 2012

"The open web is the most amazing, universal communication and distribution platform ever built. To win, the web needs to be agile and responsive. To help it, we need to be agile and responsive, too. That's why rapid release matters" - Johnathan Nightingale, director of Firefox Engineering.

Edited by antinVidia, 28 August 2011 - 22:39.


#39
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
7.0 Beta3 : http://ftp.mozilla.o...s/build1/win32/

#40
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,386
  • Înscris: 01.12.2001
Cu Mozilla 7.0 b3 nu mai reusesc sa downloadez niciun fisier de pe un SINGUR forum:
http://forum.portal....howtopic=144368

sau link direct
http://forum.portal....A...&id=1771563

Cu IE sau Mozilla 6 merge.
Care sa fie problema?
Ce setari si unde sa fac?
Ms

#41
BlueStrut

BlueStrut

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 809
  • Înscris: 27.11.2010
Bine au zis aia care au zis ca FireFox=ChromeFox...

#42
Ravy

Ravy

    Don't be sad, get MAD!

  • Grup: Moderators
  • Posts: 16,226
  • Înscris: 05.01.2006

View Postdorin_2k, on 1st September 2011, 20:46, said:

Cu Mozilla 7.0 b3 nu mai reusesc sa downloadez niciun fisier de pe un SINGUR forum:
Ce setari ai acum cu privire la download? Ce eroare iti da sau ce se intampla cand dai click pe acel fisier (print screen)?

Bafta!

#43
AXS

AXS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 744
  • Înscris: 14.11.2006
A dat omu link si daca dai click pe acel link iti afiseaza eroarea urmatoare:

Quote

Corrupted Content Error
The page you are trying to view cannot be shown because an error in the data transmission was detected.
The page you are trying to view cannot be shown because an error in the data transmission was detected.Please contact the website owners to inform them of this problem.

...daca cauti pe google folosind continutul citat mai sus, poti observa ca sunt destui cu problema asta de cand au trecut la FF 7 beta. :)

Pe mine nu ma deranjeaza ca nu am tangenta cu site-ul respectiv sau altul cu problema asta, dar pentru cei ce au poate nu ar fi indicat sa foloseasca FF7 pana se rezolva.

Alt exemplu:  http://download2.acr...trial_en-EU.exe

Edited by Ravy, 02 September 2011 - 10:34.


#44
Ravy

Ravy

    Don't be sad, get MAD!

  • Grup: Moderators
  • Posts: 16,226
  • Înscris: 05.01.2006
Nu am ff7 si de aceea am intrebat ca sa vad ce eroare ii da. Inafara de clear cache/cookies se pare ca alta recomandare nu exista si desi se zice ca este vorba de o eroare din situri care au trecute doua locatii in headere eu zic ca totusi este un bug de ff7 si ca recomandarea @AXS este cea mai buna pentru cei care nu doresc sa aiba probleme. Este totusi inca beta aceasta versiune de firefox...

Bafta!

#45
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,386
  • Înscris: 01.12.2001
Da! aceea e eroarea.
Pana acum, tot pe acel forum daca folosesc Mozilla (4-6) si Avast ca antivirus tot NU se poate downloada nimic.
Trebuie tot sa dezactivea AV ca sa pot descarca ceva.
Acum, cu Mozilla 7 NU mai merge deloc.
Sper sa se rezolve cumva...
Ms.

#46
AXS

AXS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 744
  • Înscris: 14.11.2006
Am dat recent de alta problema - nu pot accesa anumite optiuni de pe un anumit site cu FF7 (dau click pe continut si nu se intampla nimic), asa ca m-am intors la FF 6.01 care nu are problema mentionata de mine si nici cele mentionate mai sus (pot downloda ambele fisiere).

#47
zeus1

zeus1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,572
  • Înscris: 03.05.2008
a aparut firefox 7 beta 4, insa nu si pentru windows http://ftp.mozilla.o...didates/build1/

Edited by zeus1, 02 September 2011 - 22:28.


#48
zeus1

zeus1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,572
  • Înscris: 03.05.2008

View Postzeus1, on 2nd September 2011, 22:28, said:

a aparut firefox 7 beta 4, insa nu si pentru windows http://ftp.mozilla.o...didates/build1/
a aparut in sfarsit si pentru windows, 7 beta 4 http://ftp.mozilla.o...0b4-candidates/

#49
alexcrist

alexcrist

    Watchdog

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,305
  • Înscris: 02.02.2006
De ce nu încerci și tu să faci diferența între versiune candidat și versiune beta? :) Abia când versiunea respectivă va intra pe update automat poți zice că a fost lansată nu știu ce versiune. Mai devreme de atât sunt versiuni candidate, adică versiuni care sunt în procesul de verificare și testare. E posibil să fie aprobată, e posibil să nu. Cum e în cazul de față, build1 probabil a avut probleme și n-a fost lansat ca beta pe update. Acum e build2, dar tot în stadiul de candidat (deocamdată).

#50
AXS

AXS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 744
  • Înscris: 14.11.2006
Au trecut la Beta 4 - am instalat-o si problemele amintite mai sus legat de download persista... si s-ar putea sa persiste si in versiunea finala, pentru ca site-urile respective si felul cum sunt implementate fisierele pentru download nu corespund cu noile reguli de securitate impuse de mozilla pentru versiunea 7. In alta ordine de idei - vad ca au rezolvat celelalte probleme (asta din ce am testat pana acum - nu stiu daca mai sunt si altele) deci raman pe versiunea asta.

#51
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,386
  • Înscris: 01.12.2001
Si pt a putea downloada fisiere de pe respecivele site-uri ramane doar sansa ca ei sa-si modifice configuratia pt download?

#52
AXS

AXS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 744
  • Înscris: 14.11.2006

View Postdorin_2k, on 9th September 2011, 19:29, said:

Si pt a putea downloada fisiere de pe respecivele site-uri ramane doar sansa ca ei sa-si modifice configuratia pt download?

Cu firefox 7 - da, asta daca nu cumva exista posibilitatea de a dezactiva securizarea respectiva (poate din about:config - dar momentan variabila respectiva e necunoscuta). Mai degraba o sa modifice site-urile respective valorile, poate dupa ce se trece oficial la Firefox 7 - fiind totusi un browser destul de popular.

https://bugzilla.moz...g.cgi?id=683250

#53
pykko

pykko

    I love, therefore I am

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,228
  • Înscris: 10.02.2006
A aparut Firefox 7.0 beta 5: http://www.softpedia...fox-Final.shtml

Edited by crysty2k5, 12 September 2011 - 20:39.
Softpedia link


#54
alexcrist

alexcrist

    Watchdog

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,305
  • Înscris: 02.02.2006

View PostAXS, on 26th August 2011, 22:01, said:

MemoryFox nu are nici o treaba cu prscurtarile - il am si eu instalat inca de la versiunea 4, am acelasi profil portat prin update-uri pana la versiunea 7 si nu am dat de problema amintita mai sus.

- mai degraba ar putea fi de la add-on-ul TabMixPlus... e un fapt cunoscut cand vine vorba de FF si anume: unele add-on-uri pot aduce si schimbari nedorite, ca sa indentifici cauza trebuie testat fiecare add-on in parte incepand cu cele mai evidente in functie de problema. Uneori problemele apar si cu update-uri, am intalnit si eu cateva probleme la anumite update-uri pentru no-script (de exemplu).
Gata, mi-am rezolvat problema. Nu avea nicio legătură cu Firefox sau vreun addon al său. Am găsit întâmplător faptul că o altă aplicație din sistem înregistra shortcutul respectiv ca hotkey global (la nivel de sistem). Am dezactivat acea opțiune (pe care nici nu o foloseam în aplicația respectivă), iar shortcutul și-a revenit instant în Firefox. :)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate