Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...
 Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit
 I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic
 Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...
 

Mozilla Firefox 7

- - - - -
  • Please log in to reply
156 replies to this topic

#145
Stabo

Stabo

    Appeal to Reason

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,251
  • Înscris: 01.01.2010
Nici estetic, nici ca viteza sau alt criteriu, n-am vazut vreo diferenta fata de versiunea 7. Am bagat 8 doar din curiozitate. Cel putin pana in prezent merge bine, n-am ce sa-i reprosez.

#146
Paranoir

Paranoir

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,877
  • Înscris: 01.05.2008
Intreb pentru ca, in teorie, trebuia sa fie rapid. Asa parca se laudau ei, cei de la mozilla.

#147
Stabo

Stabo

    Appeal to Reason

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,251
  • Înscris: 01.01.2010
Nu, la mine nu se simte plusul de viteza. Ba parca din contra, 7-le era o idee mai fasnet. Poate la 8 final se va simti ceva.
Nu-i la viteza ca Google Chrome, dar vad ca n-am necazuri cu unele flash-uri, la care Chrome pica uneori.

Edited by Stabo, 30 October 2011 - 17:23.


#148
Paranoir

Paranoir

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,877
  • Înscris: 01.05.2008

View PostStabo, on 30th October 2011, 17:22, said:

Nu-i la viteza ca Google Chrome...

O, ba da. Viteza din 7.0.1 mi se pare fix la fel ca in Chrome. Faza e firefox-ul merge cursiv, in chrome se misca fragmentat paginile. Nu mai e ce era chrome-ul anul trecut, cand se misca frumos. Asta e.

#149
Fratello_2007

Fratello_2007

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,255
  • Înscris: 04.11.2007
Nu am probleme nici cu chrome, nici cu Firefox.
Le folosesc pe amandoua.
Sync-ul functioneaza ok de la un timp de vreme.

#150
asasinuxp

asasinuxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,387
  • Înscris: 23.08.2010

View PostParanoir, on 31st October 2011, 20:28, said:

O, ba da. Viteza din 7.0.1 mi se pare fix la fel ca in Chrome. Faza e firefox-ul merge cursiv, in chrome se misca fragmentat paginile. Nu mai e ce era chrome-ul anul trecut, cand se misca frumos. Asta e.
Problema o ai din cauza driverului video.Nici pe Windows unde am Chrome 15,nici pe Linux unde am 17 nu am aceasta problema.

#151
Paranoir

Paranoir

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,877
  • Înscris: 01.05.2008
Poate nu esti tu foarte pretentios. Se observa treaba asta in chrome pe facebook, de exemplu, cand deschizi o poza ce are mutle comenturi si dai scroll in jos...atunci se misca fragmentat. Nu e nici o problema de driver video.

#152
danutu84

danutu84

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 11.01.2007
chrome se misca smooth pe cand la Firefox se misca fragmentat si am ultimele drivere.

#153
Fratello_2007

Fratello_2007

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,255
  • Înscris: 04.11.2007
Chrome/Chromium nu mi s-a miscat niciodata fargmentat.
Firefox a mai avut pase proaste, dar nu am dat cu el la gunoi si nici nu am de gand.

#154
Paranoir

Paranoir

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,877
  • Înscris: 01.05.2008
Ei bine , la mine e exact invers.

#155
Eagle Raider

Eagle Raider

    try

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,959
  • Înscris: 29.04.2006
am probleme cu firefox`u, respectiv la un anumit interval de timp imi da not responding si dupa ce sta cam 1 minut nefunctional isi revine, dar se intampla foarte des, ceea ce este destul de enervant. am zis sa il reinstalez poate isi revine, l-am reinstalat si daca intru spre exemplu pe bet365 mi se blocheaza  de tot si nu isi mai revine decat daca ii dau end task, asa ca dupa ani de utilizare a trebuit sa trec pe un alt browser...

Edited by Eagle Raider, 05 November 2011 - 18:19.


#156
Fratello_2007

Fratello_2007

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,255
  • Înscris: 04.11.2007
Sigur e de la FF?

#157
Eagle Raider

Eagle Raider

    try

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,959
  • Înscris: 29.04.2006
nu sunt convins de asta, dar cu IE nu am probleme spre exemplu, sa fie oare de la flash? caci radioul online de la europafm nu imi merge, imi zice ca imi trebuie sa am o versiune mai noua pentru a putea asculta, dar eu o am pe ultima...

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate