Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cartonașe și stickere t...

Ciobanesc german - zgarda electro...

Ce este instalatia asta? (Valea B...

BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier
 Lupte WW2

Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...
 Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente
 Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute
 

Universitatea Craiova

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
842 replies to this topic

#55
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006
Ramane doar Baird

Oltenii vor renunta la Gargalie, Stoianof, Ciuca si Velcovici si îl vor pastra în lot pe jucatorul australian.

Antrenorul Universitatii Craiova, Nicolo Napoli, a declarat ca dintre cei cinci jucatori disponibilizati de conducerea clubului, Baird, Gargalie, Stoianof, Ciuca si Velcovici, doar primul va ramâne la echipa.

Inainte de a primi interdictia din partea FIFA prin care nu are voie sa legitimeze jucatori timp de un an, Napoli a hotarât sa-i puna pe lista de transferuri pe Baird, Gargalie, Stoianof, Ciuca si Velcovici. "Ceilalti patru jucatori au oferte destul de bune, iar eu când am hotarât ca nu mai avem nevoie de ei nu m-am înselat. In locul celor patru vom promova jucatori de la Primavara. Avem fotbalisti talentati la satelit si merita sa le acordam o sansa", a declarat Nicolo Napoli.

Chiar daca a fost ofertat de Queensland Roar, Michael Baird nu a fost lasat sa plece, întrucât australienii doreau sa-l ia pe atacant gratis. "Nu puteam sa-l las sa plece gratis, pentru ca noi l-am adus cu bani de la Queensland. Va ramâne la Craiova, pentru ca deocamdata nu are alte oferte si va lupta pentru un loc de titular. Napoli a decis sa-i acordam înca o sansa lui Baird si nu trebuie decât sa-i respectam decizia", a declarat Adrian Mititelu.
Sursa

#56
the_angel

the_angel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 881
  • Înscris: 05.02.2007
eu cred ca e vorba de sabotaj aici. nu se poate ca topicul cu univ craiova sa aibe numai atatea posturi.  :samui: suporteri din toate colturile uniti-va :hug:

Edited by the_angel, 29 January 2008 - 14:13.


#57
the_angel

the_angel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 881
  • Înscris: 05.02.2007
cam pustiu topicul de pe aici. pt toti fanii craiovei de pe forum : rusinica!! :curse:

#58
KoShiMin

KoShiMin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,813
  • Înscris: 06.09.2006
Pai acuma, no, si tu, ingeras! Adica tot noua sa ne fie rusinica? Nu vezi cum merge echipa? Eu tin cu Stiinta de cand ma stiu (si "ma stiu" de ceva vreme :P) si sunt de acord cu faza "alaturi de echipa la bine si la greu", dar parca  prea am luat-o pe aratura in ultima vreme. De vreo 5-6 sezoane (si sunt indulgent), Craiova nu mai conteaza in campionat, a fost si retrogradarea... Mai trebuie pedepsiti si ei un pic. De ce crezi ca cei din Craiova nu mai merg nici ei in ultima vreme la meciuri? Eu le tin pumnii sa scape de la retrogradare si anul asta, la fel ca si in anii precedenti, dar cu un asa un obiectiv nu te poti astepta sa scrie lumea la foc automat pe topicul asta... Ce sa facem, sa sarim in sus ca am batut chinuit Pandurii cu 1-0? Echipa care de la Stiinta de alta data lua 5-6 fara probleme? Personal, ca sa mai simt putina adrenalina, le mai tin pumnii si celor de la CFR Cluj (orasul in care locuiesc) sa ia campionatul anul asta, ca m-am saturat sa ma tot uit la meciuri avand in cap numai "frica de retrogradare". Sa stii ca, la fel ca in orice relatie care implica atasamentul si fidelitatea, inclusiv in relatia echipa-suporteri, nimeni nu iti acorda credit la nesfarsit daca tu continui sa dezamagesti si sa iti bati joc de sentimentele celuilalt. Asa ca eu astept mai intai un semn din partea echipei ca si-a revenit si a inceput sa joace si ea FOTBAL si dupa aia intram si chibitam ferice pe topicul asta, la fel cum o fac stelistii, rapidistii, dinamovistii, timisorenii si clujenii pe topicurile lor. Pana atunci... greva tacerii. :)

#59
d-ardeleanu

d-ardeleanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,576
  • Înscris: 12.02.2008
hai ca napoli e totusi italian si incearca sa faca ceva la echipa...
daca batem rapidul - se poate ca-s demoralizati si in plin scandal
cu copos, rednic si altii care vor sa le ia locul - cu inca o victorie prindem
aripi si poate jucam mai avantat si mai fara grija punctelor...
in orice caz imi doresc podiumul astfel:
1 cluj
2 timisoara
3 urziceni
sa vad ce mai fac fraierii de bucuresteni dup-aia prin uefa
si intr-adevar se vede ca daca nu mai pot lua jucatori din tara
baga banii la greu in alde despotovici, miranda, peralta si alte petarde de costa cat
o echipa intreaga de-a craiovei sau urziceniului...  
(exceptia e steaua si poate poli tm.)

#60
KoShiMin

KoShiMin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,813
  • Înscris: 06.09.2006
Da, taticu', in sfarsit...  :band: Asa trebuie jucat... Costea a aratat ca e jucator si le-a mai dat doua directe la ficati lui Dorinel si Porumboiu  :boxing:. Bravo, bravo, bravo. Am vazut si eu 4 meciuri bune la rand, hai, 5, daca punem si victoria aia chinuita cu Pandurii... Vad ca deocamdata ne iese mai bine a doua repriza (asa a fost si cu Rapidul, si cu Urziceniul, si cu Vasluiul)... Dar in fine, Stiinta a jucat si ea dupa foarte multa vreme fotbal si, cine stie, poate Napoli reuseste totusi pana la urma sa readuca Craiova acolo unde ii este locul, in partea de sus a clasamentului. De retrogradare, in orice caz, acum nici nu mai poate fi vorba. :P

#61
Ice_Andrei

Ice_Andrei

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 18.03.2008
Vad ca intram in grafic. Joc excelent cu Rapid, dupa care victorii cu Vaslui si UTA. :lol: Acum nu mai trebuie sa ne gandim la retrogradare, ci la Intertoto.

Hai Stiinta!

#62
KoShiMin

KoShiMin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,813
  • Înscris: 06.09.2006
I-am caftit si pe-ai lui Cartu! Si tot in repriza a doua, cum spuneam mai inainte. Poate il convingem pe Nasu' sa lase stiinta sa joace direct repriza a doua, ca ne prinde mai bine. Oricum, la cate decizii aiurite au luat astia de la liga si de la federatie, una in plus... Am urcat pe 9 si daca-i rezolvam pe bistriteni etapa asta putem urca pe opt. Ce mama zmeilor, nu puteam oare juca asa de la inceput? Bravo, baietii, respect, signor Napoli!

Edited by KoShiMin, 31 March 2008 - 11:19.


#63
KoShiMin

KoShiMin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,813
  • Înscris: 06.09.2006
Offf... numa 1-1 scoaseram de data asta, da' e bun si asta, ce sa-i faci. Iar ne-ncurca prima repriza. Am avut si trei bare, baietii nu s-au miscat totusi rau. E bine ca am continuat seria meciurilor fara infrangere, pana la final poate obtinem un loc in primele sapte, cine stie? No, va astept la Cluj, oltenilor! :peacefingers:

#64
elian.baran

elian.baran

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 183
  • Înscris: 03.03.2006
Trecem pe locul 8 etapa viitoare, pentru ca Gloria are meci cu Steaua, bineinteles, daca batem si noi pe U. Cluj.
E etapa intermediara miercuri si joi, asa ca: Hai Stiinta!!!

#65
ImDrunk

ImDrunk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 04.08.2006

View Postelian.baran, on Apr 5 2008, 17:44, said:

Trecem pe locul 8 etapa viitoare, pentru ca Gloria are meci cu Steaua, bineinteles, daca batem si noi pe U. Cluj.
E etapa intermediara miercuri si joi, asa ca: Hai Stiinta!!!

Bine ca ati pierdut :) si zic bine pentru ca tot ati luat echipa clujului la misto ;)

#66
KoShiMin

KoShiMin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,813
  • Înscris: 06.09.2006
Bravo voua ca ati castigat, ati meritat victoria, Stiinta a jucat prost meciul asta. Dar sa stii ca nu a luat nimeni "U" Cluj la misto, cel putin nu pe topicul asta :). Sigur, noi, cei care tinem cu Craiova, ne-am fi dorit sa castige Stiinta, pentru a mai urca o pozitie in clasament, tot la fel cum voi va doreati sa bateti ca sa va pastrati sansele de a va salva de la retrogradare.

Deranj mare ca am mancat bataie nu prea e... Sigur, nu se bucura nimeni c-am pierdut, dar daca ramanem acolo unde suntem acum si facem doua meciuri mari cu Steaua si Dinamo (fie, trei, si cu Poli), eu zic ca ne-am scos cat de cat campionatul asta. Ma cam plictisesc cand ii vad pe oltenii mei cum se infoaie de fiecare data dupa cate o perioada buna si o iau iar pe aratura cu UEFA, titlu si alte alea. Numai bine ca sa aiba de ce sa bage capul in pamant cand ii trezeste adversarul la realitate. Pana la urma, cred ca acum Stiinta e exact pe pozitia care corespunde valorii sale din acest moment, nu vad de ce s-ar intinde la loc de UEFA Intertoto, ca nu vad la ce i-ar ajuta. Le mai trebuie un an sa iasa echipa din ei, asta daca Mititelu nu va vinde dupa ce expira interdictia la transferuri.

Cat despre "U" Cluj, mult noroc si va doresc sa va salvati de la retrogradare, ca nu meritati sa jucati in Liga a II-a (asta desi eu, ca localnic, tin cu CFR-ul). Bafta sa aveti!

#67
ImDrunk

ImDrunk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 04.08.2006

View PostKoShiMin, on Apr 10 2008, 00:00, said:

Bravo voua ca ati castigat, ati meritat victoria, Stiinta a jucat prost meciul asta. Dar sa stii ca nu a luat nimeni "U" Cluj la misto, cel putin nu pe topicul asta :). Sigur, noi, cei care tinem cu Craiova, ne-am fi dorit sa castige Stiinta, pentru a mai urca o pozitie in clasament, tot la fel cum voi va doreati sa bateti ca sa va pastrati sansele de a va salva de la retrogradare.

Deranj mare ca am mancat bataie nu prea e... Sigur, nu se bucura nimeni c-am pierdut, dar daca ramanem acolo unde suntem acum si facem doua meciuri mari cu Steaua si Dinamo (fie, trei, si cu Poli), eu zic ca ne-am scos cat de cat campionatul asta. Ma cam plictisesc cand ii vad pe oltenii mei cum se infoaie de fiecare data dupa cate o perioada buna si o iau iar pe aratura cu UEFA, titlu si alte alea. Numai bine ca sa aiba de ce sa bage capul in pamant cand ii trezeste adversarul la realitate. Pana la urma, cred ca acum Stiinta e exact pe pozitia care corespunde valorii sale din acest moment, nu vad de ce s-ar intinde la loc de UEFA Intertoto, ca nu vad la ce i-ar ajuta. Le mai trebuie un an sa iasa echipa din ei, asta daca Mititelu nu va vinde dupa ce expira interdictia la transferuri.

Cat despre "U" Cluj, mult noroc si va doresc sa va salvati de la retrogradare, ca nu meritati sa jucati in Liga a II-a (asta desi eu, ca localnic, tin cu CFR-ul). Bafta sa aveti!


Nu pe forum la TV am vazut ca o zis cineva de la Craiova nu mai stiu exact cine ca sepcile rosii vine de la lanterna rosie ceva de genu
Mai bine cu U in B decat cu CFR in A :) cand eram mic eram mare fan U si nu mi-s dragi deloc cei de la CFR
Cat despre U o sa fie foarte greu sa evite retrogradarea :( si ce imi pare rau ii ca or pierdut foarte multe puncte din prostie :(
Craiova are o echipa destul de buna da am impresia ca juctorii nu se mobilizeaza la anumite meciuri :) si Mititelu mi la fel de urat ca Becali numa gura ii de ei :(

#68
KoShiMin

KoShiMin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,813
  • Înscris: 06.09.2006
Yeappp, Yeappp, Yeappp si Yupiii, Yupiii! Etapa asta am avut meci in deplasare cu politimisorenii. PE... CARE... I-AM... BATUT.  :band: Doua duble splendide, una Costea :first: si alta Dina (bine, ca mocofanul de Dina si-o dat unu in proprie poarta, da asta este, ce sa-i faci :)). Ce conteaza e ca noi am dat toate golurile :P, ca am batut Poli Timisoara la ea acasa cu 3-1 si ca Universitatea lui Napoli incepe sa arate tot mai mult a echipa care joaca fotbal. Fotbal de calitate. Forza Stiinta, bravo baietii!!!

#69
thor76

thor76

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 616
  • Înscris: 26.11.2004
Foarte tare...foarte foarte tare.
Deci Stiinta  da 4 goluri cu Dina baiat de gasca unu mie unu tie :)
Uitati-va la echipa asta care nu are voie sa faca transferuri....who cares...e o demonstratie ca prin disciplina si un antrenor ce e lasat sa-si faca treaba se pot obtine rezultate bune. Nu am zis senzationale dar bune.
L-am injurat pe Mititelu la greu...o sa ma mai gandesc odata data viitoare inainte sa-l mai spurc....

#70
shobi

shobi

    dabăl iu ti ef?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,945
  • Înscris: 18.01.2005
craiova incepe sa fie o formatie frumoasa ... sper doar s-o tina tot asa si sa se maturizeze.

ma bucur sa vad ca e in sfarsit o echipa care poate reveni dupa ce este condusa, ma bucur ca incepe sa joace spectaculos :)

bravo baieti si mai ales bravo domn' napoli, pe care dinel l-a luat la misto cand a venit prima data. de ce nu, bravo si mititelului, ca incepe sa-si mai acopere si gura aia mare :P

#71
KoShiMin

KoShiMin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,813
  • Înscris: 06.09.2006
Dinamo-Craiova 4-4, ca la teatru!!!  :mellow:  Nici nu stiu ce sa mai zic... Cred c-o sa ma las o vreme de privit meciuri la televizor, nu de alta, dar tin totusi la sanatatea mea. La 3-0 pentru oltenasii mei dansam rumba prin apartament, la 4-3 pentru caini mai aveam putin si faceam gaura in perete pana la vecinul, cu propriul cap pe post de pick-hamer... La 4-4 am mai scos-o la vopsea, dar am ramas asa, cu fata lunga... Ce naiba de meci a mai fost si asta, frate? Ce mama zmeilor de campionat mai e si asta, ca nu mai are nicio logica, niciun ritm, nimic... In fine, acum stau ca bou' si ma tot gandesc ce naiba sa fac? S-a terminat 4-4... Au avut un om in plus, dar noi l-am scos pe Danciulescu afara in mod odios (Dilevski ar trebui sa stea pe bara pana la finalul campionatului). Noi am avut 3-0 si conduceam partida autoritar. Da, da' si ei au intors-o repede la 3 la 3 si apoi facura 4-3. Deci? Sa ma enervez? Sau sa ma bucur? Naiba stie si cu fotbalul asta, frate... Hai Stiinta, capul sus si - pe cat ati aratat ca puteti lupta pana in ultimul minut - felicitari si multumiri, baieti. Da' la anu', sa mor io, bateti-i, frate, si pe caini, clasic asa, cu 1-0, 2-1, fara pase cu calcaiul, fara smecherii... Dar bateti-i odata!

#72
shobi

shobi

    dabăl iu ti ef?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,945
  • Înscris: 18.01.2005
am vazut doar fazele importante pe net ... dar totusi, ma repet. cu un pic de maturitate (care vine doar cu timpul, la ce echipa tanara are craiova) s-ar putea face o chestie foarte frumoasa la echipa.

momentan e o promisiune.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate