Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s
 Altercație

Cartonașe și stickere t...

Ciobanesc german - zgarda electro...

Ce este instalatia asta? (Valea B...
 BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier

Lupte WW2

Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale
 Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier
 

Cum ma pot ingrasa?

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,984
  • Înscris: 18.09.2008
Vin si eu pe aceasta arie cu o problema. Am 18 ani si aproximativ 50 de kg. Pana acum am fost paralel cu sportul. Recunosc ca inainte eram mai activ, dar acum mai mult prin casa, abia acum am inceput sa mai ies.

Problema este ca vreau sa ma ingras, sa fiu si eu mai implinit. Recunosc ca nu mananc regulat si ca in general nu suport tot ce se cheama supa, bors sau ciorba. Desemenea pierd nopti si ma trezesc devreme. Pana acum nu ma preocupat, dar cand vad in jurul meu tot felul de persoane care au grija de silueta lor si mai ales ca incepe si facultatea, sincer as vrea si eu mai mult.

Ce sfaturi imi dati? Cu ce sa incep? etc.

#2
catalinctin

catalinctin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 03.07.2011
Salut, cred ca trebuie sa incepi prin a merge la un doctor de specialitate. E mai sigur asa.
Altfel, poti manca in fiecare seara shaorma, cartofi cu paine si, bineinteles 2 litri de bere :)

#3
pg-soare

pg-soare

    Ciclist de mahala

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,533
  • Înscris: 14.09.2008
Sa citesti pe acilisa si pe aria de fitness si tot ce citesti sa treci prin filtrul mintii.  Nu esti primul care incearca sa faca asta, chiar eu am incercat cateva luni / un an, dar fara efect deoarece eu fac mai mult cardio si in afara de tonus si un corp zvelt n-ai ce castiga din asta :).  Incearca sa mergi la sala, un amic de-al meu era tot slab, dar dupa un an a inceput sa se vada. Acum e si mai si.

PS Amicul meu mananca FOARTE MULT, pierzand mult timp pentru chestia asta.

#4
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
minca

#5
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,984
  • Înscris: 18.09.2008
Am fost la doctor, stiu cum si ce... adica... mi-a spus ce si cum, ca mananc prost, ca nu dorm etc.

#6
rooibos

rooibos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 292
  • Înscris: 19.10.2010
Nu tine numai de asta. Eu mi-am luat gandul de la niste kilograme in plus, e practic imposibil.

18 ani, 1.77  58 kg. Dorm ok, nu fumez / beau / droghez, mese regulate, sport cat cuprinde, mananc orice. Inainte de masa 58.5 kg  ... dupa masa 59 kg .. peste o ora 58 kg ... dupa sport 58 kg... dupa ce mananc din nou tot 58 kg. Nu merge nici cu shaorma / mc / kfc / paine ...

#7
atc

atc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 343
  • Înscris: 26.02.2009
Problema voastra este ca aveti "arderile" foarte intense . Nu aveti habar ce norocosi sunteti ca puteti manca si bea orice fara a avea probleme cu greutatea. Nu doar mancarea este solutia, ci si ceva sport, in cazul vostru antrenamente la sala de forta combinate cu ceva suplimente proteice bogate in carbohidrati. Aceste suplimente se numesc "Gainere" de la Gain Weight ( a lua in greutate). NU va luati dupa toti "binevoitorii" care va fac capu mare ca de la suplimente nu mai cresti in inaltime, scade potenta sexuala sau alte aberatii. Se numesc suplimente pentru ca compusii lor se gasesc deja in corpul tau si tu nu faci decat sa suplimentezi ceea ce deja ai in organism in mod natural. Un exemplu este proteina, "caramida" cu care iti construiesti masa musculara. In schimb steroizii, care sunt medicamente, sunt cei care afesteaza sanatatea si nu recomand nimanui sa le foloseasca.

Pentru a lua in greutate prin masa musculara, si nu prin acumulare de tesut adipos, aveti nevoie de odihna, alimentati corespunzatoare si mult sport!

#8
Aby_50cnt

Aby_50cnt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 123
  • Înscris: 30.03.2008

View Postmiki07, on 19th July 2011, 20:16, said:

Vin si eu pe aceasta arie cu o problema. Am 18 ani si aproximativ 50 de kg. Pana acum am fost paralel cu sportul. Recunosc ca inainte eram mai activ, dar acum mai mult prin casa, abia acum am inceput sa mai ies.

Problema este ca vreau sa ma ingras, sa fiu si eu mai implinit. Recunosc ca nu mananc regulat si ca in general nu suport tot ce se cheama supa, bors sau ciorba. Desemenea pierd nopti si ma trezesc devreme. Pana acum nu ma preocupat, dar cand vad in jurul meu tot felul de persoane care au grija de silueta lor si mai ales ca incepe si facultatea, sincer as vrea si eu mai mult.

Ce sfaturi imi dati? Cu ce sa incep? etc.
De ce vrei sa pui grasime cand poti pune muschi?
Apucate de sala fati o dieta buna care sa o respecti si sa vezi ce bine te vei simti,ai zis ca vrei sa fi mai implinit dute la sala si o sa vezi ce incredere in sine iti da mai ales cand vei vedea rezultate
Si lipsa de somn e o problema odihna este foarte importanta

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate