Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

Lost (2004 - 2010)

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
1802 replies to this topic

#1
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
UN superb serial, m-a captivat pur si simplu , e unul dintre cele mai bune seriale care au aparut in ultima vreme si asta fara sa aiba cine stie ce efecte speciale, totul bazandu-se pe o poveste captivanta, judicios relevata.. Faina ideea de a arata pe parcursul fiecarui episod , povestea principalelor caractere de dinaintea prabusirii avionului si felul cum se leaga povestile multora din personajele principale... Cred ca in asta sta punctul forte, in faptul ca toate personajele sunt interesante, toate au o cruce de dus, toti au trait dezamagiri si realizari, toti au ceva unic,raportat la ceilalti, la care se adauga faptul ca destinele lor se intrepatrund pe aeroport sau inafara lui (exemplul tatalui lui jack si intalnirea lui in bar cu sawyer, ca sa dau doar un mic exemplu). La asta se adauga si aura de mister ce ii inconjoara pe unii (Locke si scopul lui pe insula, walt - copilul care presimt ca are ceva de spus in privinta insulei si in influentarea evenimentelor de pe ea, hurley al carui "ghinion" e posibil sa ii fi adus pe insula pe toti).


Acum este dat in reluare , in ritm alert pe axn(in fiecare seara de luni pana vineri de 8.30) si am revazut azi episodul in care este prezentatat povestea lui Jin Kwon, asa cum este vazuta de sotia sa. Ce diferente poate sa fie intre ceea ce vezi si ceea ce se intampla (si ma refer la faptele pe care jin le-a facut,si cum sunt percepute de catre sotia sa).

#2
naughtydream01

naughtydream01

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,797
  • Înscris: 13.03.2005

romaximusro, on Sep 17 2005, 02:35, said:

UN superb serial, m-a captivat pur si simplu , e unul dintre cele mai bune seriale care au aparut in ultima vreme si asta fara sa aiba cine stie ce efecte speciale, totul bazandu-se pe o poveste captivanta, judicios relevata.. Faina ideea de a arata pe parcursul fiecarui episod , povestea principalelor caractere de dinaintea prabusirii avionului si felul cum se leaga povestile multora din personajele principale... Cred ca in asta sta punctul forte, in faptul ca toate personajele sunt interesante, toate au o cruce de dus, toti au trait dezamagiri si realizari, toti au ceva unic,raportat la ceilalti, la care se adauga faptul ca destinele lor se intrepatrund pe aeroport sau inafara lui (exemplul tatalui lui jack si intalnirea lui in bar cu sawyer, ca sa dau doar un mic exemplu). La asta se adauga si aura de mister ce ii inconjoara pe unii (Locke si scopul lui pe insula, walt - copilul care presimt ca are ceva de spus in privinta insulei si in influentarea evenimentelor de pe ea, hurley al carui "ghinion" e posibil sa ii fi adus pe insula pe toti).
Acum este dat in reluare , in ritm alert pe axn(in fiecare seara de luni pana vineri de 8.30) si am revazut azi episodul in care este prezentatat povestea lui Jin Kwon, asa cum este vazuta de sotia sa. Ce diferente poate sa fie intre ceea ce vezi si ceea ce se intampla (si ma refer la faptele pe care jin le-a facut,si cum sunt percepute de catre sotia sa).
Subscriu, e super serialul. :coolspeak:

#3
zuppy

zuppy

    elbonian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,247
  • Înscris: 12.10.2002
si mie imi place, mai am 3 episoade de vazut si am terminat sezonul 1  :proud:

#4
marius

marius

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 292
  • Înscris: 15.09.2003
terminat sezonul 1...bine ca miercuri incepe in US sezonul 2:)

#5
Florinm

Florinm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 14.09.2004
Intradevar, e superb.

Cred ca expresia ce caracterizeaza insula pe care sunt, e "sum of all fears". Dupa ce vedeti s02e01 o sa-mi dati dreptate ;).

Primul episod din seria 2 e absolut genial ;)

#6
marius

marius

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 292
  • Înscris: 15.09.2003
La fel si al doilea :)
Abia astept sa le vad pe urmatoarele....pacat ca le vad acum doar pe rand si nu toate unul dupa altul precum sezonul 1 :)

#7
zuppy

zuppy

    elbonian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,247
  • Înscris: 12.10.2002
ce ma enerveaza ca in primele 2 episoade din sezonul 2 nu se intampla nimic  <_<
episodul 2 se termina exact cum incepe episodul 1.

#8
andlpd

andlpd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 09.04.2005
e super tare filmu.am vazut si eu cateva episoade cand am fost in franta.. in ro inca nu am dat peste el..dar o sa ma uit pe axn

#9
craz

craz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 406
  • Înscris: 06.03.2004
Stie cineva cate episoade mai sunt?
Pe TV.com apare ca ar mai fi doar 5.NU cred ca mai sunt doar atatea. Sper sa nu-l mai lungeasca.

#10
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
pai sunt parca 25 de episoade din sezonul 1, si deocamdata 2 episoade din sezonul 2

#11
zuppy

zuppy

    elbonian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,247
  • Înscris: 12.10.2002

craz, on Oct 5 2005, 22:33, said:

Stie cineva cate episoade mai sunt?
Pe TV.com apare ca ar mai fi doar 5.NU cred ca mai sunt doar atatea. Sper sa nu-l mai lungeasca.
eu sper sa se intample odata ceva, de de 2 episoade nu s-a mai intamplat nimic :D

#12
zuppy

zuppy

    elbonian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,247
  • Înscris: 12.10.2002
am vazut reclama pe tvr la lost, se pare ca l-au cumparat
:worthy:


edit:
----------

In fiecare vineri, incepand cu 14 octombrie, TVR 1 va difuza un nou serial american de mare succes: „Naufragiatii” („Lost”). Introducerea in atmosfera noului serial se va face la ora 21.30, cu o privire in culisele serialului, iar de la ora 22.00 veti putea urmari primul episod, din cele 25 ale primului sezon.

Filmul serial „Naufragiatii” a primit numeroase premii in 2005, dintre care amintim Premiul Societatii Compozitorilor din America pentru cel mai bun serial de televiziune, si doua Premii ale Academiei de Science-Fiction din America, pentru cel mai bun serial de televiziune și pentru cel mai bun rol secundar- Terry O'Quinn. De asemenea, LOST a primit nu mai putin de 12 nominalizari la Premiile Emmy.

http://www.tvr.ro/tv.../promo/lost.php

Edited by zuppy, 08 October 2005 - 12:55.


#13
marius

marius

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 292
  • Înscris: 15.09.2003
in sfarsit:)

#14
Samael

Samael

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 23.06.2005
E super serialul. Am vazut pe AXN ca-i faceau reclama. Nu stiu de ce, dar la tvr nu-mi vine sa ma uit deloc.

#15
mmariusel

mmariusel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 825
  • Înscris: 26.11.2001
Pentru fanii Lost (eu sunt addicted) ceva freaky din ultimul episod:

If you go to the Hanso Foundation Website, and click on the Active Projects link, there is a hidden link to rewatch the Dharma Initiative orientation film underneath the link for "The Hanso Accelerated Remote Viewing Training Facility

http://www.thehansof...org/dharma.html

#16
mmariusel

mmariusel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 825
  • Înscris: 26.11.2001
Si doua situri aparute peste noapte.

http://www.dharmaindustries.com/

www.thehansofoundation.org

#17
Florinm

Florinm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 14.09.2004
Mdea, promovare beton :D

Sper sa se insele craz si sa nu se termine la s02e08

#18
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
decat un serial care o dea in penibil, mai bine un serial scurt.


am vazut episoadele 2 si 3, cu traducere, si parca incepe sa redevina interesant serialul, desi in unele cazuri nu stiu pe unde vor scoate camasa producatorii serialului. se arata o parte mai umana al lui locke, se pune intrebarea: daca un om poate fi conditionat ai sa faca un lucru, fara a i se arata ca obiectivul pentru care face acel lucru e real.. plus ca e interesant sa vedem ce va fi cu gagica asta noua.. si daca ceea ce spune desmond e adevarat. Pe mine serialul m-a lasat si mai in ceata.. dar in asta ii sta atractivitatea. Pacat ca trebuie sa astept de fiecare data o saptamana pana cand apare un episod nou si nu stiu cat pana apare o subtitrare.


Spoilere













in episodul asta jin, Sawyer si negrul sunt prinsi, sunt pusi intr-un fel de celula si primesc o tipa langa ei, care cica ar fi din coada avionului. Se dovedeste insa ca e de partea Celorlalti, insa nu se explica ce e cu ea si cum a ajuns acolo. Se povesteste in stilul serialului franturi din viata lui locke, mi-a placut insa nu arata de ce e invalid (sau nu mai tin eu minte din alte episoade).


Pe de alta parte john, jake si katie ajung in culcusul lui desmond si in confruntare distrug un calculator la care cica trebuia sa se apase odata la n minute o parola la calculator. (asa cum li se zice pe o banda magnetica). Sayd il repara dar totusi se arata lupta intre a crede si a nu crede ce au vazut pe banda, neafland mai multe informatii de la desmond, pentur ca nu le stia.. oricum el stia ca daca nu se apasa, toata lumea (adica tot globul) va avea de suferit.




Edited by romaximusro, 10 October 2005 - 14:45.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate