Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS
 Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 

Lost (2004 - 2010)

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
1802 replies to this topic

#1801
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008

View Postbarbosa, on 13 iulie 2014 - 21:26, said:

Serialul asta trebuie vazut si digerat episod cu episod ca sa il intelegi. Daca vezi 10 episoade pe zi normal ca esti in ceata.

Nu e mare lucru de digerat, sint doar din ce in ce mai multe intrebari si neconcordante care culmineaza cu un final care nu explica nimic. J. J. Abrams si Lindelof au fost in razboi deschis cu fanii care urmareau intr-adevar serialul pentru ca autorii pierdusera firul dar fanii stiau detaliile si nu se potriveau.

Ulterior ca sa previna o problema similara practic au omorit Star Trek-ul inventind un timeline nou diferit fundamental de original ca sa inchida gura fanilor care gasesc neconcordante. Da, au mai fost timeline-uri alternative in Star Trek dar erau rezolvate urgent si totul "se reintorcea la normal"; ce au facut acum e o perversiune care nu mai are nici o treaba cu Star Trek-ul in afara de numele personajelor si raselor implicate.

#1802
Robert_Kiran

Robert_Kiran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,709
  • Înscris: 19.08.2007
Dezgrop un pic acest topic. De unde as putea sa cumpar acest serial, toate cele 6 sezoale, LEGAL si subtitrat in romana? Pe stick sau DVD-uri?

#1803
Robert_Kiran

Robert_Kiran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,709
  • Înscris: 19.08.2007
Am gasit doua variante, ambele legale. Ambele sunt pe OLX. Una e la 150 ron DVD-uri folosite, dar in stare buna:
https://www.olx.ro/d...ii-IDgFt6p.html
Alta cica e nou nouta, sigilata, dar e la 200:
https://www.olx.ro/d...ro-IDghwav.html

Ambele variante ci ca sunt originale, nu piratate, ambele au subtitrare in limba romana. Totusi cred ca am sa merg pe varianta a doua, este sigilata nou nouta. Posibil ca si prima varianta sa fie ok, dar faptul ca e folosita .... nu stiu ce sa zic, poate vreun DVD nu mai merge si e compromis totul!
Nu am gasit nimic in magazine ... sincer nu am mare incredere in OLX. Dar o sa merg totusi pe mana OLX-ului!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate