Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...
 

Suport pentru intins rufe

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
apanoiu

apanoiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,181
  • Înscris: 10.01.2007
Pai Moment CF gasesti la Brico/Dedeman/etc
tija filetata si in piata se gaseste.
Restul este intuitiv. Trebuie sa ai materialele. gaura se face cu 1-2mm mai groasa decat tija.

#20
Alice

Alice

    Big Boobs

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,146
  • Înscris: 05.12.2002

View Post46doc, on 30th June 2011, 10:53, said:

Asta ar fi perfect, doar ca e pentru lemn/cherestea...

http://www.lider.com...onstruc-ie.html

Pare destul de solid, in sensul ca diblul este 16x100 mm si surubul 12 x 300, dar oare "tine in beton"?

Multam.


Quote

Aplicare: Funcția de bază a diblului este fixarea pieselor de lemn/cherestea. Este, de asemenea, folosit pentru fixarea a diverse alte elemente.Materiale: Cârlig oțel, acoperit cu zinc alb. Diblu de polipropilenă.

Suport: Beton, beton ușor, cărămidă ordinară, piatră naturală.

Montare: Se înfiletează cârligul în diblu și astfel se produce fixarea diblului în suport.

16x100 este mult prea mult. 14x80 cu 10x120 iti este arhi-suficient. Dai gaura de ~10cm (2 polistiren + 8 beton) si e numa' bine.
Gandeste-te ca nu ai nici cine-stie-ce forte acolo.

Acum la modul serios, daca betonul e OK si nu se sfarama, eu as avea curaj sa folosesc dibluri de 6x50-60 cu suruburile potrivite.

Edited by Alice, 30 June 2011 - 15:10.


#21
46doc

46doc

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 656
  • Înscris: 30.12.2010
Intre timp am achizitionat un rotopercutor de la Makita, 2470, la promotie :) 527 lei, insotit de 25 burghie (tot Makita).

Urmeaza sa vad ce solutie adopt, conexpanduri sau ancora chimica..........

Am vazut in magazinul dede... cele necesare, sa vad cum le debitez ca nu am flex.

#22
bonygy

bonygy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,801
  • Înscris: 08.02.2007
Eu am abordat o alta idee in ceea ce priveste suportii de rufe, inevitabili (in 95% din cazuri) intr-un balcon la bloc.
Fiind balconul mic, am conceput un sistem care sa nu ne faca sa ne intindem dintr-un capat in celalalt, daca mai sunt si obstacole in cale.
Decat sa ne intindem noi, mai bine sa vina rufele la noi, nu? Asa ca m-am apucat de masurat, am taiat, sudat si am construit sistemul din poze, cu scripeti si cu posibilitatea de a plia sarmele. Prin asta, mi-am dat seama ca am si dublat cablurile. Doar se trage de sarma si... a plecat/venit rufa!

Attached Files



Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate