Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La mulți ani @driftking91!

Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?
 Reparare "șanțuri&#...

De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...
 Share abonament Netflix

Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy
 ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație
 

Cartela Prepay Digi.Mobil.

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
4918 replies to this topic

#2323
EscapE13

EscapE13

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,353
  • Înscris: 18.01.2016

View Postdanutz1, on 13 aprilie 2017 - 14:42, said:

Si mai esti la ei dupa aceasta umilinta pe care ai indurat-o???
pai nu am indurat nimic, teoretic a fost mai ieftin ca la ceilalți chiar și așa. Acum vãd cã sunt mai scumpi. Interesant.

View Postdanutz1, on 13 aprilie 2017 - 14:45, said:

Pfff, esti ridicol. Cum sa mai astepti pana atunci omule???
Credeam ca ai reziliat pe loc cand ai aflat de "fidelizare".
nu le am eu cu fidelizarile, nu îmi bat capul cu așa ceva, dar acum cã am venit de sãrbãtori, am fost și am întrebat de curiozitate. Doamna de la ghișeu cicã..Aveți ceva reducere 150 Ron. :)) Ei pe bune, super :))

#2324
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,586
  • Înscris: 20.10.2006
@EscapE13  Te-ai trezit si tu vad, acum putin timp tot o dadeai in sus ca Digi e cel mai ieftin in roaming, la fel si in tara. Era de neclintit opinia ta chiar si cand am venit cu exemple si contraoferte mult mai bune.

View PostSyneweap, on 13 aprilie 2017 - 02:31, said:

Never gonna happend!!! Și-ar canibaliza propria ofertã de abonamente.
Las ca o fac toti ceilalti operatori, care ,,nu isi canibalizeaza nimic". Cand o se termine clientii pe care Digi ii poate atrage in retea doar cu abonamente ieftine sunt sigur ca isi vor regandii ofertele. La fel si serviciile.

Edited by LunaCrystal, 13 April 2017 - 16:29.


#2325
EscapE13

EscapE13

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,353
  • Înscris: 18.01.2016
Cicã restricție la cartela fara 4g și roaming. Digi inventeazã întoarcerea în timp. Bine ai venit in anii 90, începutul telefoniei mobile. Eu cred cã au și ei pe acolo ca toate rețelele niste indivizi care trag hãis, sau cea..:))

#2326
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,586
  • Înscris: 20.10.2006
Si cu toate astea au o gramada de sustinatori pe aici. Doar pentru faptul ca platesc mai putin cu 1-4 euro lunar cu conditia sa nu foloseasca sms-ul national. In schimb se aleg cu o gramada de probleme. Digi e musai sa vina cu oferte noi. Aaa si pentru abonamente ori mult mai mult trafic ori posibilitatea de a avea oricat de mult trafic la viteza mare contracost.

Edited by LunaCrystal, 13 April 2017 - 16:38.


#2327
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007

View PostEscapE13, on 13 aprilie 2017 - 14:41, said:

Dar am platit vreo doi ani cate 400-500 Ron pe luna, și când m-am dus în pop să întreb ce reducere am la tel, surpriza..150 Ron. Pe bune? 150 Ron? pai sa nu va arza focu' și para?Posted Image)


4-500 de lei? Daca ai platit cumva atat, ai platit pentru serviciile pe care ti le-au prestat, nu pentru bonusuri.  Muta-te la altii, plateste de trei ori si ai si fidelizare, ce e asa greu?

Pe-aci, prin Ardeal e o vorba: "Nu-ti place, nu manci!". Dar la voi cred ca altul e scopul.

E ca si cum ai compara berea la PET cu berile scumpe de import. Cat dai atat platesti. La cartela DiGi e mai ieftin pentru ca are niste dezavantaje, la fel cum berea la PET iti da dureri de cap si senzatie de voma. Vrei mai bine? Plateste nene, da' nu te plange ca ai platit putin si primesti calitate slaba, ca atunci ori esti masochist, ori esti zgarcit, ori esti troll.

Edited by Extinct, 13 April 2017 - 16:42.


#2328
EscapE13

EscapE13

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,353
  • Înscris: 18.01.2016
Da asta cu sms-ul le întrece pe toate. Cred cã e singura rețea din Europa fara macar opțiune de sms-uri,cea mai ieftinã și antica metoda de comunicare a unei rețele mobile. Duamniii

#2329
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,586
  • Înscris: 20.10.2006
Oricum si la abonamente cred ca nu sunt prea multe retele la care sa nu poti avea oricati Gb de trafic vrei la viteza maxima cat timp platesti in plus pentru ei. Dar uite ca la Digi asa este.

@Extinct  Unde e mai ieftin la cartela Digi? Ca tocmai aia e problema, ca nu e mai ieftin sau cel putin nu suficient de ieftin cat sa merite toata caruta de dezavantaje. Cum fac sa fie mai ieftin? Era pana acum vreo 2-3 ani cum zici tu cu internetul, acum nu. Sunt utilizator de cartele Digi din 2011.


Edited by LunaCrystal, 13 April 2017 - 16:48.


#2330
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007

View PostLunaCrystal, on 13 aprilie 2017 - 16:46, said:

Ca tocmai aia e problema, ca nu e mai ieftin sau cel putin nu suficient de ieftin cat sa merite toata caruta de dezavantaje.
Pa
i tocmai ce ti-am spus, compari branza cu vaporul. La cartela nici macar nu te tine vreun contract. Portezi si gata. Sau renunti, dar nu te plangi ca o p... ca e naspa, dar nu faci nimic in sensul asta.

#2331
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007
Da, pentru ca poluati inutil un topic repetand aceleasi si aceleasi cacaturi. Daca iei topicul asta la purecat, 90% sun plangeri ca ale voastre. Unii au fost mai destepti si au portat altii sunt masochisti sau nu-i duce IQ-ul. Iar altii pur si simplu sunt trolli. Din ce categorie faceti parte voi doi si maioru'?

@Escape13 Comandante, te-ai reincarnat?

Edited by Extinct, 13 April 2017 - 16:56.


#2332
EscapE13

EscapE13

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,353
  • Înscris: 18.01.2016
Comandantul e maioruraki daca nu știai. Nu polueazã nimeni nimic, de asta e forum, sã se discute pãreri pro și contra, nu doar laude gratuite.

Edited by EscapE13, 13 April 2017 - 16:58.


#2333
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007
Pai ce cacat mai e de discutat?

View PostEscapE13, on 13 aprilie 2017 - 16:58, said:

Comandantul e maioruraki daca nu știai.

Esti cam tinerel pe-aici pe forum ca sa stii de Comandant, nu crezi?

#2334
dumyro

dumyro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 847
  • Înscris: 25.02.2007

View PostEscapE13, on 13 aprilie 2017 - 14:43, said:

Aștept până pe 15 iunie sa fac o comparație atunci la toate ofertele de la toți, daca fură curent mă pis pe rețeaua lor :)

Promiti ca te portezi?
Eventual mai gasim cativa utilizatori de pe forum si ne vom oferi noi sa iti platim cateva luni ,numai sa ne lasi in pace si sa numai poluezi aiurea topicul :)

#2335
alexa32

alexa32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,294
  • Înscris: 12.08.2006

View PostEscapE13, on 13 aprilie 2017 - 16:53, said:

Deja li de urca sângele la cap Posted Image

Daaa....clonelor...le pocnesc venele.Posted Image

Cat de retard trebuie sa fie un om sa-si faca clone pe forumuri ca manance rahat pe toate topicurile?...asa d'ampulea...

Edited by alexa32, 13 April 2017 - 18:14.


#2336
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007

View PostLunaCrystal, on 13 aprilie 2017 - 16:34, said:

Digi e musai sa vina cu oferte noi. Aaa si pentru abonamente ori mult mai mult trafic ori posibilitatea de a avea oricat de mult trafic la viteza mare contracost.
Daca spui tu, asa e.
E musai sa vina pentru unul ca tine care nici macar nu are abonament.
Vedeti-va dragilor de treburile voastre, nu mai faceti conversatie de dragul de a conversa.

View PostEscapE13, on 13 aprilie 2017 - 16:37, said:

Da asta cu sms-ul le întrece pe toate. Cred că e singura rețea din Europa fara macar opțiune de sms-uri,cea mai ieftină și antica metoda de comunicare a unei rețele mobile. Duamniii
Si tu esti dependent de SMS-uri?
Alticineva in afara de cei care trimit mii de SMS-uri n-am auzit sa se planga de lipsa lor.
Anormal e modul vostru de comunicare nu faptul ca nu au ei SMS nelimitat sa satisfaca capriciile catorva dependenti.

Edited by danutz1, 13 April 2017 - 18:46.


#2337
EscapE13

EscapE13

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,353
  • Înscris: 18.01.2016

View Postdanutz1, on 13 aprilie 2017 - 18:48, said:


Daca spui tu, asa e.
E musai sa vina pentru unul ca tine care nici macar nu are abonament.
Vedeti-va dragilor de treburile voastre, nu mai faceti conversatie de dragul de a conversa.


Si tu esti dependent de SMS-uri?
Alticineva in afara de cei care trimit mii de SMS-uri n-am auzit sa se planga de lipsa lor.
Anormal e modul vostru de comunicare nu faptul ca nu au ei SMS nelimitat sa satisfaca capriciile catorva dependenti.
nici pe departe, dacã dau 100 pe luna, eu vorbeam la modul general, parca e un lux sms-ul. Adicã pe pariu cã Digi ar avea mult mai mulți abonați daca ar fi sms-uri.

View Postalexa32, on 13 aprilie 2017 - 18:13, said:



Daaa....clonelor...le pocnesc venele.Posted Image

Cat de retard trebuie sa fie un om sa-si faca clone pe forumuri ca manance rahat pe toate topicurile?...asa d'ampulea...
știi bancul cu musca?

#2338
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007

View PostEscapE13, on 13 aprilie 2017 - 18:55, said:

nici pe departe, dacă dau 100 pe luna, eu vorbeam la modul general, parca e un lux sms-ul. Adică pe pariu că Digi ar avea mult mai mulți abonați daca ar fi sms-uri.
Te pomenesti ca nu iti permiti sa dai 1 euro pentru 100 de SMS-uri. E si asta o metoda de selectare a clientilor.
Cine nu isi permite sa plateasca 1cent/SMS sa mearga la corporatisti ca acolo au nelimitat si "gratuit".

#2339
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,586
  • Înscris: 20.10.2006
Pui un euro pentru sms-uri, inca costul abonamentului si ajungi aproape de pretul de la concurenta. Iar la concurenta calitatea e net superioara, ai recunoscut chiar tu ca ai 4G de la ea. Nu zic corporatisti ca si Digi este corporatie.  Aaa si chiar si tu ai zis ca Digi este de 4 ori mai scump decat concurenta pe alte topicuri.

#2340
EscapE13

EscapE13

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,353
  • Înscris: 18.01.2016

View Postdanutz1, on 13 aprilie 2017 - 19:09, said:


Te pomenesti ca nu iti permiti sa dai 1 euro pentru 100 de SMS-uri. E si asta o metoda de selectare a clientilor.
Cine nu isi permite sa plateasca 1cent/SMS sa mearga la corporatisti ca acolo au nelimitat si "gratuit".
la 200 deja îs 2 euro, de fapt 2.48, e 1.24 centi sms-ul sau 1.20 nu știu exact. Nu trebuie sã vorbești cine își permite sau nu, poate ai uitat de reclamația ta la primul ministru, cã te-a pãcãlit Digi cu 2 lei. Despre ce vorbim?:)

Edited by EscapE13, 13 April 2017 - 19:20.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate