Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Altercație

Cartonașe și stickere t...

Ciobanesc german - zgarda electro...

Ce este instalatia asta? (Valea B...
 BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier

Lupte WW2

Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale
 Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier
 Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...
 

HBO GO (din 8 martie va fi înlocuit cu HBO MAX).

* * * * * 5 votes
  • This topic is locked This topic is locked
4290 replies to this topic

#4267
Alberto4

Alberto4

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 562
  • Înscris: 12.05.2017
Tot ce suportă Go în acest moment va suporta și Max.
Aplicația va fi disponibila în România începând cu 8 martie.

#4268
gogu1905

gogu1905

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 778
  • Înscris: 03.05.2019

View Posttmihai20, on 23 februarie 2022 - 11:19, said:

Și eu am primit exact același email.

Sunt curios ce provideri de servicii TV au trimis deja emailuri de informare. Eu sunt client Vodafone Net&TV si pana acum de la dansii e tacere totala.

#4269
Rares95

Rares95

    Severin, MH

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,436
  • Înscris: 18.01.2020
Primit azi:
"Dacă te întorci la noi, vei primi automat o reducere de 33% din noul tarif lunar de 4,99 euro/lună la lansarea HBO Max din data de 8 martie.
Mai exact, vei plăti doar 3,30 euro/lună.
Reducerea de 33% este valabilă pe întreaga durată a contractului și se referă doar la prețul lunar, preț ce poate suferi modificări în timp. Ea se va aplica începând din primul ciclu de facturare de după 8 martie.
Această ofertă promoțională expiră pe 31 martie."

#4270
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,851
  • Înscris: 07.07.2009

View Postgogu1905, on 23 februarie 2022 - 14:24, said:

Sunt curios ce provideri de servicii TV au trimis deja emailuri de informare. Eu sunt client Vodafone Net&TV si pana acum de la dansii e tacere totala.
DIGI a trimis deja. Restul au destul timp până pe 8 martie.

#4271
tmihai20

tmihai20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,142
  • Înscris: 11.12.2007

View Postgogu1905, on 23 februarie 2022 - 14:24, said:

Sunt curios ce provideri de servicii TV au trimis deja emailuri de informare. Eu sunt client Vodafone Net&TV si pana acum de la dansii e tacere totala.

Cred că așa va fi pentru toată lumea. E mai important să meargă datele de login, pentru asta trebuie să se implice activ ca datele de login să funcționeze pe HBO Max. Știam de la Digi_Helper de pe forum că ne vom putea loga cu datele vechi HBO Go pe HBO Max, dar acum e e chiar oficial.

#4272
gogu1905

gogu1905

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 778
  • Înscris: 03.05.2019
Despre Vodafone, tinand cont de experienta anterioara, nu am nicio indoiala: lucrurile vor incepe sa mearga dupa trei luni de la data anuntata de Vodafone ca certa.

#4273
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,436
  • Înscris: 05.07.2018
Depinde ce cauti.

Netflix:
- extraordinar de multe filme si seriale usoare;
- serialele de animatie sunt bune;
- ti se baga pe gat (pardon de expresie) corectitudinea politica si drepturile LGBTQETC;
- meniu intuitiv.

Nu stiu cum e MAX, deci iti zic de hbogo:
- filme bune, daca stii ce cauti;
- filmele sunt de mai toate genurile si sunt cunoscute;
- meniul nu e prea intuitiv.

Nu pot alege doar una dintre aplicatii (desi acum am doar hbogo). D'aia zic ca depinde de tine ce asteptari ai.

Edited by Puferiu_, 23 February 2022 - 19:32.


#4274
AlexFCSB4

AlexFCSB4

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,413
  • Înscris: 02.06.2020
Netflix: content mult, noi producții săptămânal, documentare, show-uri de stand-up, anime-uri și producții BLM, LGBTQ, etc, același preț în România de 6 ani, de când s-au lansat, aplicație foarte bună și ușor de utilizat, producții 4K în număr destul de mare.
HBO Max: aplicație mai îmbunătățită decât HBO GO, mai mult content decât HBO GO (incluzând aici producții DC, filme Warner Bros, animații CN sau Max Originals), se introduc profilurile, ceea ce la GO nu e cazul, nu mai există limită de dispozitive conectate per cont, filme Warner din 2022 ce apar pe platformă la 45 de zile de la premiera la cinema, câteva producții în 4K și Dolby Atmos și reducere de preț a abonamentului clasic dacă ești actual abonat HBO GO sau te abonezi la HBO GO/Max până pe 31 Martie (abonament prin card), prețul abonamentului redus va fi de 3,30 euro. Prețul obișnuit va fi 4,99 euro.

Depinde de gusturi, fiecare dintre cele 2 platforme oferă sau vor oferi content pentru toate plăcerile și gusturile.

#4275
joystick

joystick

    Eu...si cu mine!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,917
  • Înscris: 10.06.2008
Da, adevarul e ca desi am go...am vazut doar catvea filme. Aplicatia imi pare urata si neintuitiva.

Astept cu nerabdare Max.

#4276
kato1

kato1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,923
  • Înscris: 05.07.2007
lasa aplicatia sa fie urata....ma intereseaza ca filmele sa fie 4k, 5.1, subtitrare ok....

#4277
MELODY

MELODY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,688
  • Înscris: 21.03.2005

View PostAlexFCSB4, on 23 februarie 2022 - 19:26, said:

...
nu mai există limită de dispozitive conectate per cont,
...
Doar cele care functioneaza simultan...
Si cand ai 1-2 copii, 2-3 tv-uri si cu adultii, s-ar putea sa nu mearga. Ziceau ca au o limita de dispozitive simultan.


View Postjoystick, on 23 februarie 2022 - 20:11, said:

Aplicatia imi pare urata si neintuitiva.

Astept cu nerabdare Max.

Idem. Este absolut neintuitiva. Fara filtre utile, fara nimic.
Nu e smart, nu are nimic inteligent.




#4278
AlexFCSB4

AlexFCSB4

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,413
  • Înscris: 02.06.2020

View PostMELODY, on 23 februarie 2022 - 23:23, said:


Doar cele care functioneaza simultan...
Si cand ai 1-2 copii, 2-3 tv-uri si cu adultii, s-ar putea sa nu mearga. Ziceau ca au o limita de dispozitive simultan.




Idem. Este absolut neintuitiva. Fara filtre utile, fara nimic.
Nu e smart, nu are nimic inteligent.

Da, vor merge pe 3 dispozitive simultan, față de 2 acum la HBO GO. La HBO GO era o limită de 5 dispozitive conectate pe cont.
Pe partea de aplicație, sunt schimbări, apare secțiunea de Coming Soon, top 20 cele mai populare producții (ca la Netflix cu topul 10), se poate schimba formatul subtitrării (dimensiune, eliminarea chenarului, culoarea fundalului subtitrării și fontul). Mai e puțin, vedem ce schimbări ne rezervă platforma.

Edited by AlexFCSB4, 24 February 2022 - 07:30.


#4279
tommy25

tommy25

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 294
  • Înscris: 08.06.2008

View PostRares95, on 23 februarie 2022 - 14:33, said:

Primit azi:
"Dacă te întorci la noi, vei primi automat o reducere de 33% din noul tarif lunar de 4,99 euro/lună la lansarea HBO Max din data de 8 martie.
Mai exact, vei plăti doar 3,30 euro/lună.
Reducerea de 33% este valabilă pe întreaga durată a contractului și se referă doar la prețul lunar, preț ce poate suferi modificări în timp. Ea se va aplica începând din primul ciclu de facturare de după 8 martie.
Această ofertă promoțională expiră pe 31 martie."

oare oferta e valabila doar daca te abonezi la ei direct ?

#4280
AlexFCSB4

AlexFCSB4

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,413
  • Înscris: 02.06.2020

View Posttommy25, on 24 februarie 2022 - 13:39, said:



oare oferta e valabila doar daca te abonezi la ei direct ?

Da.

#4281
sags

sags

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,988
  • Înscris: 24.04.2013

View Posttommy25, on 24 februarie 2022 - 13:39, said:

oare oferta e valabila doar daca te abonezi la ei direct ?
Da, DAR prin operator oricum trebuie sa ai pachetul MAXPACK iar la RDS cel putin pretul acestui pachet nu se modifica deloc ci doar se inlocuieste HBO GO cu HBO max. Pentru abonare cu cardul pretul intreg creste 3,99EUR -> 4,99EUR (+25%), deci acea reducere de 1/3 e mai mult cu numele (de la fostul 3,99EUR la viitorul redus 3,30EUR). In plus reducerea e valabila doar la contractele incheiate intr-o perioada limitata; clientii ‘suficient de viitori’ nu o mai apuca.

Edited by sags, 24 February 2022 - 15:17.


#4282
-TINO-

-TINO-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 11.08.2019
La digi ai acces și doar cu postul hbo plătit, care e 13 lei în loc de 15 ca maxpak. :D

#4283
Lord_Silver

Lord_Silver

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 998
  • Înscris: 01.02.2008
In cazul in care nu ati vazut anuntat de ei, Supernatural o sa fie disponibil odata cu lansarea HBO Max. Eu personal asteptam asta de mult.

Asta da o speranta ca sunt sanse sa vedem serialele The CW (tinand cont ca sunt 50% detinuti de Warner Bros) pe HBO Max - si nu doar cele noi, exceptand cele care inca au contract cu Netflix (gen The 100). Asta daca nu cumva nu au exclusivitate cu ei si pot sa le puna si pe acelea pe platforma aici.

#4284
bits

bits

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,924
  • Înscris: 11.01.2007
AMR,6 zile.
Anunță cineva când se deblochează aplicațiile pe zona geografică?

Edited by bits, 02 March 2022 - 08:27.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate