Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum e sa locuiești la ultimu...

Huawei pura 70

Notele de subsol sa inceapa de la...

Termoizolare elevație interior
 Timpi asteptare in contract de tr...

Parere amenajare/loc disponibil u...

Producatori/masini care nu sunt f...

Ventilator perete
 Simbol "bec aprins" tele...

Oakley - recomandare site pt oche...

Aer conditionat racire A+++/A++

Problema umiditate AC
 Propuneri pentru imbunatatirea pr...

Conectarea la internet a Centrale...

recomandare ups si surge protector

La multi ani @2Unlimited!
 

“MasterChef” la Pro TV

- - - - -
  • Please log in to reply
160 replies to this topic

#19
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,465
  • Înscris: 24.05.2010

View PostCipry7, on 20th March 2012, 20:51, said:

Mi se pare doar mie sau juratul din stânga este al naibii de antipatic ? Cel din centru este ok, cel din dreapta este acceptabil, dar cel din stânga nu știe ce-i ăla zâmbet...
Am urmărit doar 5 minute emisiunea și deja mi-am format o părere.

As trebuie sa fie....mai....antipatic.

#20
TLGTLC

TLGTLC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,708
  • Înscris: 27.06.2007
Nu mi-a placut emisiunea. Nici un haz doar niste moace nesuferite! Am schimbat canalul ptr ca efectiv m-au enervat cei din juriu. Gretosi rau!

#21
mihaiovidiu82

mihaiovidiu82

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,173
  • Înscris: 14.01.2010

View PostCipry7, on 20th March 2012, 20:51, said:

Mi se pare doar mie sau juratul din stânga este al naibii de antipatic ? Cel din centru este ok, cel din dreapta este acceptabil, dar cel din stânga nu știe ce-i ăla zâmbet...
Am urmărit doar 5 minute emisiunea și deja mi-am format o părere.

daca te uitai mai mult de 5 minute vedeai ca si ala stie chiar sa rada cu pofta. e doar foarte bun la ascuns reactiile.
mie mi se pare foarte ok emisiunea.  :coolspeak:

#22
_Thomas_

_Thomas_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,329
  • Înscris: 24.12.2011
Dupa ce am vazut Masterchef USA, varianta romaneasca mi s-a parut o mare dezamagire. Si vorba sora-mii, nesimtiti rau chefii aia.

Si felurile gatite mi s-au parut aiurea, la americani se pune accentul pe "clean cooking", adica faci un ou ochi perfect, nu te apuci tu, ca amator, sa faci tot felul de experimente.

(Apropo, faza cu trimisul inapoi in bucatarie a facut-o Gordon Ramsay pentru prima data.)

#23
Corupt

Corupt

    Parazit nebun

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,312
  • Înscris: 03.02.2010
Desi nu am reusit sa vad decat pe sfarsit emisiunea pot sa zic ca mi-a placut. Dupa cum ziceam mai sus, nu am vazut si echivalentul din alte tari asa ca nu prea am cu ce sa o compar decat sa zic ce impresie mi-a lasat.

In sfarsit vad un juriu cum trebuie la o emisiune. Nu cu smiorcaieli, sentimentalisme si alte prostii dinastea. Sunt duri cu concurentii a.i le pot urmari reactiile cand sunt supusi la stres, doar nu e usor sa lucrezi tot timpul in graba si sa ai grija ca totul sa iasa perfect, sa nu uiti nici-un ingredient sau sa nu faci mancarea prea arsa/cruda/sarata in timp ce te concetrezi si la alte lucruri. Un alt lucru ce mi-a placut a fost ca deciziile lor au fost luate strict pe baza mancarii gatite (cel putin cat am prins eu din emisiune) si nu pe povestiile celor care au gatit.

Cand am vazut reactiile lor mi-a venit in minte vorba: "Toate persoanele din juriu sunt varietati de Mihai Petre" desi si el o da in sentimentalisme mai nou.

Singurul dezavantaj al acestei emisiuni este ca nu putem sa ne dam seama cat de corecti sunt sau nu atata timp cat nu stim ce gust are mancarea gatita. :(

#24
wfnse

wfnse

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,962
  • Înscris: 12.06.2007
O sa vedeti ca parerile generale sunt impartite. Mie mi-a placut foarte mult, desi atitudinea juriului a fost in unele momente jalnica si fara sens.
In definitiv, cu ce vor ramane telespectatorii in urma acestui concurs ?! Teoretic cu niste informatii si sfaturi utile pentru a se descurca mai bine in bucatarie.
Din acest punct de vedere, domnu` Horia de la Cireasa de pe Tort este un adevarat bucatar si om cu mult bun simt. Critica, dar in acelasi timp explica si ofera sfaturi practice.

Mi-a trebuit un pic sa ma obisnuiesc cu aroganta juriului. Prietenii mei s-au enervat instant  :lol:

#25
Puferiu

Puferiu

    Fun du Gaulle

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,624
  • Înscris: 06.07.2011
Exact la 1 aprinsesem televizorul, sa vad ce rahaturi mai sunt. Cand colo, pe PRO TV vad taman emisiunea asta care, pur si simplu, m-a dat gata. Are mancare (ce ii place romanului), are rautate si sinceritate (ce imi place mie) si chiar si umor (ca, na, sa acopere o arie cat mai mare) . Nu ma uit la "show-uri" gen "Romanii au talent" sau "Dansez pentru tine", dar la ce ziceau cei din juriu, nu m-am plictisit o clipa. Ori am imbatranit eu, ori e Venus ascendent cu Marte, ori din cauza echinoctiului, dar emisiunea asta este foarte tare !

#26
NightWishMaster

NightWishMaster

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 523
  • Înscris: 16.12.2006
Mie mi-a placut faza cu italianul figurant.  :coolspeak:

#27
porcusoru

porcusoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,433
  • Înscris: 04.04.2008
Mie nu mi-a placut deloc  :thumbdown:

#28
raduors

raduors

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,108
  • Înscris: 13.07.2008
eu cred ca e o emisiune reusita.... si abia astept pe saptamana viitoare..
din ce am observat,aici s-a pus accent pe "clean food", sau mai exact pe mancare sanatoasa....au fost situatii cand juratii nu au vrut sa guste "din bomba pregatita"..."e exact cum as manca o shaorma"

off: de ce subiectul asta se afla aici, si nu la "EMISIUNI/PREZENTATORI-MODERATORI ȘI VEDETE RADIO-TV/IN MEMORIAM "

#29
Corupt

Corupt

    Parazit nebun

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,312
  • Înscris: 03.02.2010

View PostPuferiu, on 21st March 2012, 02:16, said:

are rautate si sinceritate (ce imi place mie) si chiar si umor

Asta mi-a placut si mie mult.
Cand esti bucatar (sau sef cum le place sa li se zica) si te intreaba un client daca mancarea facuta ti se pare buna sau daca esti sigur ca ai facut-o bine nu trebuie sa te pierzi in fata lui, mai ales daca stii sa gatesti asta inseamnand ca ti-a iesit bine.

#30
adrian81

adrian81

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,105
  • Înscris: 13.04.2006
Cine sunt cei 3 din juriu? Sunt bucatari cunoscuti in domeniu? Cum se numesc? Stie careva? Multumesc

#31
raduors

raduors

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,108
  • Înscris: 13.07.2008
vezi aici
sau
aici

#32
wfnse

wfnse

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,962
  • Înscris: 12.06.2007
Topicul se poate muta in categoria Emisiuni TV... am stat o groaza pana l-am gasit... noroc cu my assistant...

#33
_Thomas_

_Thomas_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,329
  • Înscris: 24.12.2011

View PostPuferiu, on 21st March 2012, 02:16, said:

Exact la 1 aprinsesem televizorul, sa vad ce rahaturi mai sunt. Cand colo, pe PRO TV vad taman emisiunea asta care, pur si simplu, m-a dat gata. Are mancare (ce ii place romanului), are rautate si sinceritate (ce imi place mie) si chiar si umor (ca, na, sa acopere o arie cat mai mare) . Nu ma uit la "show-uri" gen "Romanii au talent" sau "Dansez pentru tine", dar la ce ziceau cei din juriu, nu m-am plictisit o clipa. Ori am imbatranit eu, ori e Venus ascendent cu Marte, ori din cauza echinoctiului, dar emisiunea asta este foarte tare !

Mie nu mi se pare rautate, ci nesimtire. In momentul in care arunci pe jos farfuria cuiva cu mancare, te descalifici ca profesionist.

#34
Stryker_9

Stryker_9

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,348
  • Înscris: 22.05.2007

View Post_Thomas_, on 21st March 2012, 13:29, said:

Mie nu mi se pare rautate, ci nesimtire. In momentul in care arunci pe jos farfuria cuiva cu mancare, te descalifici ca profesionist.


e un show , ce naiba ! chiar daca e vorba de bucatareala.
ca a fost faza regizata sau ca l-a luat totusi prin surprindere pe ospatar, sunt convins ca dupa filmare a discutat junioru' chef cu el.
oricum , destul de fain conceptul , n-am urmarit variantele de prin alte tari ca sa fac o comparatie, dar mi-a placut ceea ce am vazut.

#35
raduors

raduors

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,108
  • Înscris: 13.07.2008
in momentul in care acel cineva vine la o emisiune despre bucatari, si le spune ca el(fiind ospatar) intra peste bucatari sa ii traga de urechi/le face scandal, si sa isi faca singuri comanda, atunci merita sa i se arunce in cap farfuria...ca oricum nu il foloseste...

#36
tic_tac

tic_tac

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 26.11.2008
da, nesimtire totala, dar probabil au urmat regia care le-a fost impusa.
am urmarit emisiunea exact pe timpul pauzelor de la discovery

spectacolul e unul extrem de ieftin, special facut ptr. populatia orbita de reclame inutile la alimentele puternic procesate.
unii concurenti, aia care au fost creduli si pacaliti se participe, merita toata mila ptr. ca suporta teatrul penibil al "chef-ilor"
concurentii regizati mai capata putina experienta cu ocazia asta

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate