Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cartonașe și stickere t...

Ciobanesc german - zgarda electro...

Ce este instalatia asta? (Valea B...

BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier
 Lupte WW2

Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...
 Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente
 Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute
 

Playstation help

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
andrei048

andrei048

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 281
  • Înscris: 08.12.2001
Mi-a zis un prieten care are playstation ca vrea sa copieze un cd de playstation pe unul nou(sa-l multiplice).
   Bine, du-te si copiaza-l i-am raspuns. A zis ca nu se poate copia direct(cum copiem orice cd) si ca trebuie un program special pentru asa ceva.
   Stie cineva ceva despre asta???
   Mi-e unu imi vine greu sa cred asa ceva.
   E ceva deosebit la cd-urile de playstation fata de cele normale???

#2
kinezu

kinezu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 920
  • Înscris: 28.11.2001
poate sa faca oricate copii poate dupa acel CD dar ii va trebui un modchip (chip de modificare) pentru consola!!
altfel poate sa-l joace doar la aragaz :)

#3
SR

SR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 28.11.2001
Incearca sa il copiezi cu CloneCD  sau BlindWrite Suite . Eu am copiat mai demult Grand Turismo cu Nero si merge excelent si pe Playstation si pe PC.

#4
ying_yang

ying_yang

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 202
  • Înscris: 17.07.2005
Am achizitionat de curand un Sony PlayStation 2 si vreau sa stiu daca atunci cand cumpar un DVD original cu jocuri primesc si memory card sau trebuie sa cumpar separat memory card-ul?

P.S. Am postat aici pt. ca nu avea rost sa mai deschid un topic pt. chestia asta.

#5
shushu2oo

shushu2oo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 02.08.2005

View Postying_yang, on Feb 10 2006, 21:02, said:

Am achizitionat de curand un Sony PlayStation 2 si vreau sa stiu daca atunci cand cumpar un DVD original cu jocuri primesc si memory card sau trebuie sa cumpar separat memory card-ul?

P.S. Am postat aici pt. ca nu avea rost sa mai deschid un topic pt. chestia asta.
Ce treaba are software cu hardware? Ce daca ma duc sa cumpar windows imi dau aia si un hard-disk? Sau ma duc sa cumpar leustean si imi da baba la piata si oala?
Cu alte cuvinte, cumperi 5 jocuri originale si o sa ai si 5 memory carduri, asa ca sa pui fiecare salvare pe memory card-ul ei.
Eu cind ma insor vreau pe linga nevasta si kitul de intretinere.

#6
sumatra

sumatra

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 04.03.2006
Vreau sa stiu daca pe Playstantion 1 merg jocurile de playsatantion 2?

#7
azaret

azaret

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 26.07.2005
da merg

#8
sumatra

sumatra

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 04.03.2006

View Postazaret, on Mar 6 2006, 12:22, said:

da merg


Am gasit pe un site de torrente o gramada de jocuri pentru Playstantion 2.Stii daca pot sa lefc sa mearga?Adica pot fi "Arse" normal cu nero sau trebuir folosit Blindwrite?

#9
WizzBizz

WizzBizz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 430
  • Înscris: 27.09.2005

Quote

da merg

Ar fi bine ca de acum incolo cei care nu au habar despre ce se vorbeste in thread sau despre vreo informatie ajutatoare pentru acesta sa se abtina.

@azaret: Ce rost ar mai avea sa-mi cumpar PS 2 atunci ?

#10
dragos_avram

dragos_avram

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,633
  • Înscris: 29.12.2003
De unde stii tu ca cele de playSATANtion 2 nu merg ? nu te-ai uitat bine ce a scris :lol:

#11
flowrent

flowrent

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,170
  • Înscris: 09.07.2005
Sumatra si Azaret ..decat sa spuneti prostii mai bine taceti . Auzi ce aberatie ,daca pe ps1 merg jocurile de ps2 ..
Asta e ca si cum ai intreba daca pe un Pentium 1 iti merge Doom 3 ..
Pe Ps2 merg jocurile de Ps1 ,dar nu invers ..nu stiu cata minte iti trebuie sa te gandesti ca asa e logic.

#12
san_alex69

san_alex69

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 11.10.2004

View Postflowrent, on Mar 8 2006, 18:05, said:

Sumatra si Azaret ..decat sa spuneti prostii mai bine taceti . Auzi ce aberatie ,daca pe ps1 merg jocurile de ps2 ..
Asta e ca si cum ai intreba daca pe un Pentium 1 iti merge Doom 3 ..
Pe Ps2 merg jocurile de Ps1 ,dar nu invers ..nu stiu cata minte iti trebuie sa te gandesti ca asa e logic.
Eu am ps2 modat si 3 jocuri de ps1 si niciunul nu merge...

#13
flowrent

flowrent

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,170
  • Înscris: 09.07.2005
Pai depinde ce modchip ai .
La unele trebuie sa apesi pe niste butoane ca sa iti ia jocurile ps1 ,el fiind programat sa booteze direct jocuri ps2.
Hmm,nu cumva ai Swap Magic ?
Pe ala nu merg jocurile ps1 copiate,intr-adevar .

#14
un mare dijei

un mare dijei

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 426
  • Înscris: 28.07.2006
deci sa inteleg k dak miam luat un ps2 acu .. azi .. nou .. nu imi merg jocurile kre le iau dp net pt ps2 si le pun pe DVD ??? tre chip de ala?? ala cat costa si unde pot sami pun asa ceva in Cj ? ms...

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate