Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane

Accident masina reparata pe CASCO

Probleme Ginseng Microcarpa
 Un sunet pronuntat la BMW e90 318i

Caut sugestii pentru achizitionar...

Acest LNB......

Salarii compensatorii?
 Recomandare service in Slatina pe...

De unde cumparati piese de schimb...

Iesirea din coproprietate

Mouse wireless ergonomic cu bater...
 Cum se calculeaza dobanda lunara ...

La mulți ani @driftking91!

Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2
 

Totul despre Nissan Juke

- - - - -
  • Please log in to reply
139 replies to this topic

#91
rooibos

rooibos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 292
  • Înscris: 19.10.2010
m-am razgandit, nu mai vreau Nissan, asta dupa ce s-a rupt aia de la torpedou la un Juke nou. sa vand masina mea si sa-mi iau una normala mi se rupe sufletul. am fost duminica prin vitan si am intrat si in targ. inafara de tiganie si mici am vazut doua masini care mi-au placut f mult: Opel astra tt si VW eos. si cu toate astea ma sperie sistemul, mai ales al opelului, am crezut ca-mi cade in cap plafonul. ambele sunt din 2007, eos pe benzina 2.0 iar astra 1.9 diesel dar nu am condus niciodata masina pe motorina. aspect foarte ok, bine finisate, nemteasca, in ton cu ce am acum si totusi .. altceva. de vw stiu care-i treaba si mi-as lua oricand ceva de la ei iar opel banuiesc ca e o marca cinstita, nu am auzit pareri de rau. eos mi se pare mai fitoasa, mai scumpa clar ca pret de achizitie dar mult mai eleganta. astra e mai ieftina, mai sporty, tinereasca. eos-ul consuma cam 13-14 l in bucuresti iar opelul 8-9, aspect care oricum nu ma prea intereseaza. as vrea sa imi iau o masina pe care sa o tin mai mult de un an, care sa ma reprezinte, care sa imi faca placere sa o conduc. imi place foarte mult broasca mea dar spre exemplu martea trecuta m-a plouat in cap si dupa prima tentativa de a-mi taia cineva prelata am zis ca o vand. eos sau astra tt este o alegere care tine de gusturi sau fiecare e cu treaba ei?

#92
malls

malls

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,096
  • Înscris: 28.04.2011

View PostMig VWFan, on 6th June 2011, 10:53, said:

Buburuza pare Q7 langa tine.

Saauu...poate buburuza nu e tocmai buburuza :D Eu am 1.63, deci...e acceptabila

#93
Drag0n_X

Drag0n_X

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,761
  • Înscris: 17.04.2007

View Postmalls, on 7th June 2011, 09:48, said:

Ma duc sa-mi iau Experimentat la proba orala de la bac si vorbim dupa, desi ar fi de preferat sa nu.
Bafta la bac :D

@roibos eos ala fuge de rupe fata de astra. Am condus eos de 2.0 si astra gtc de 1.9(acelasi motor ca cel de pe tt) si nu se tine astra dupa eos. Asta daca te intereseaza acest aspect :)

Edited by Drag0n_X, 07 June 2011 - 09:51.


#94
rooibos

rooibos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 292
  • Înscris: 19.10.2010
nu ma prea intereseaza pentru ca va circula aproape numai in oras. :D mai mult de atat eos-uri vad foarte multe zilnic, dar tt am vazut cred ca maxim 2.

#95
malls

malls

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,096
  • Înscris: 28.04.2011

View PostDrag0n_X, on 7th June 2011, 10:50, said:

Bafta la bac :D

Merci, am avut :D

#96
Drag0n_X

Drag0n_X

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,761
  • Înscris: 17.04.2007
Atunci cumpara masina in care te simti tu cel mai bine (in cazul asta tt)

#97
malls

malls

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,096
  • Înscris: 28.04.2011

View Postrooibos, on 6th June 2011, 22:43, said:

nu mai vreau Nissan, asta dupa ce s-a rupt aia de la torpedou la un Juke nou.

Unde asta?

#98
Nicu90

Nicu90

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,134
  • Înscris: 14.09.2007
Am vazut si eu cateva nissan-uri de-astea pe sosea si sunt de-a dreptul hidoase , seamana cu orice numai cu o masina nu.

#99
rooibos

rooibos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 292
  • Înscris: 19.10.2010
:lol: :))

nu stiu, probabil nu deschisesem bine ochii. totusi, e Nissan. :)) m-am hotarat la VW eos, astept sa vad ce mai apare la vanzare ca cel la care ma hotarasem proprietarul a schimbat pretul cu 2000 de euro mai mare. si altul mai ieftin nu e. :D

#100
malls

malls

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,096
  • Înscris: 28.04.2011
@rooibos, fii te rog mai explicit in legatura cu ceea ce s-a intamplat masinii despre care vorbesti. n-am inteles. s-a rupt  torpedoul asa, degeaba, fara sa-i faca nimeni nimic? sau cum?

#101
rooibos

rooibos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 292
  • Înscris: 19.10.2010
la un Juke de la drive test. oricum nu stiu ce rost are comparatia :)) Volkswagen - Nissan, motoare, materiale, model .... pret. :D

#102
Nicu90

Nicu90

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,134
  • Înscris: 14.09.2007
Nu are nici o forma, farurile mai aveau putin si le puneau pe stalpul de langa parbriz .

#103
malls

malls

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,096
  • Înscris: 28.04.2011
mie tocmai asta imi place la Juke :D

View Postrooibos, on 13th June 2011, 12:53, said:

oricum nu stiu ce rost are comparatia :))

Nu comparam nimic, eram doar curioasa sa vad in ce circumstante s-a rupt torpedoul. Inteleg, la drive test, dar cum anume? a cazut asa, fara sa-l atinga nimic, pur si simplu? (pt ca e aberant, nici la o dacie veche de 30 ani nu se intampla sa cada torpedoul dintr-o data, fara sa-i faci nimic) Sau a fost supus unor factori(eu stiu... un sut, o lovitura puternica, ceva de genul asta) si in urma lor s-a rupt? pt ca in cazul asta, s-ar fi intamplat la fel de orice alta masina.
E ca si cand ai judeca o Honda sa zicem, ca ai dat cu ranga in capota si s-a indoit tabla, cand absolut la fel ar fi reactionat orice alta masina

#104
undercoverbrother

undercoverbrother

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 18,293
  • Înscris: 02.04.2007
cica farurile nu-s faruri. proiectoarele alea mari sunt faruri iar proiectoarele mici sunt proiectoare :D
oricum, e ceva putred cu giucurile astea ca s-a umplut orasul de ele. si numai fete frumoase la volan.

#105
malls

malls

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,096
  • Înscris: 28.04.2011

View Postundercoverbrother, on 13th June 2011, 14:51, said:

si numai fete frumoase la volan.

io, io, io  :D :lol:

#106
undercoverbrother

undercoverbrother

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 18,293
  • Înscris: 02.04.2007
sincer, nu am vazut decat blonde pana acum. chiar si cate 2.
n-am vazut bruneta sau barbat in Juke.
chiar, ce vedeti la masina asta? tu cum de ai luat-o si ce alte variante ai avut?

ps. culmea e ca nu imi plac blondele.

#107
aalinn

aalinn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,907
  • Înscris: 25.09.2007
sunteti imposibili , masina a fost aleasa cu inima ,deci care e problema ?

#108
rooibos

rooibos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 292
  • Înscris: 19.10.2010
intre timp a aparut acel eos care l-as alege si cu inima si cu mintea. :D juke-ul pare mai asa, jucarie, fragil, plastic, deloc bine inchegata.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate