Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cartonașe și stickere t...

Ciobanesc german - zgarda electro...

Ce este instalatia asta? (Valea B...

BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier
 Lupte WW2

Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...
 Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente
 Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute
 

Site de socializare

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1

  • Grup: Guests
  • Înscris: --
salut!!

Vreau sa imi fac un site de socializare dar sa fie international, deci sa fie cu .com. Vreau sa fie gen facebook dar sa fiu sincer as vrea ceva mai bun ca facebook,( multi o sa zica ca este imposibil si ma bucur ca ganditi altfel decat mine) adica mai usor de accesat, as vrea si videocall la chat,etc.Acum  ma intreb daca este vreun roman care se pricepe la asta, adica sa o faca bine de tot si sa imi zica cam de cat capital as avea nevoie sa incep, domeniu  si hosting bun.De ce vreau sa fac un site de socializare??? pai sa zicem ca e ceva ce imi doresc si plus de asta m-am si saturat sa aud ca numai strainii fac tot ce e bun, as vrea sa-i pun la incercare si mai mult de atat sunt ferm condus ca romanii sunt cei mai bun dar acum trebuie si sa le demonstrez. Daca ai cunostinte in cauza te rog frumos sa imi scrii.Orice fel de comentariu este bine primit, chiar daca nu e bun ziceti ce simtiti, eu inca sper sa gasesc pe cineva cu care as putea lucra. Va multumesc mult

Adrian

#2
battman

battman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 607
  • Înscris: 05.04.2011
frateeee....pune te si invata programare, si dupaia viseaza Mark Zuckerberg. Ce crezi ca e careva prost sa-ti faca tie un site de socializare? mai bine isi face el singur :))

Edited by battman, 05 April 2011 - 23:01.


#3
Punker_01

Punker_01

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 05.04.2011
Sa faci ceva mai bun decat facebook e cam exagerat, facebook e cel mai accesat site de socializare din lume.....
Oricum noroc in ceea ce ti-ai propus dar iti va fi greu sa iti creezi un site, sa cumperi domeniu si sa il si populezi ... Este nevoie de mai multe persoane.

#4
mxmx

mxmx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 821
  • Înscris: 15.01.2010

View Postf1rst1, on 5th April 2011, 23:55, said:

eu inca sper sa gasesc pe cineva cu care as putea lucra. Va multumesc mult
De ce te-ar contacta cineva? Tu ce oferi?

#5
proIntel

proIntel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,914
  • Înscris: 31.12.2010
Nu-ti fa. Nu poti depasi concurenta ;) Pun pariu ca nici Microsoft nu isi permite sa faca un site de socializare decent si vizitat :D

Edited by proIntel, 05 April 2011 - 23:59.


#6
masni

masni

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 765
  • Înscris: 25.10.2010

View Postf1rst1, on 5th April 2011, 23:55, said:

salut!!

Vreau sa imi fac un site de socializare dar sa fie international, deci sa fie cu .com. Vreau sa fie gen facebook dar sa fiu sincer as vrea ceva mai bun ca facebook,( multi o sa zica ca este imposibil si ma bucur ca ganditi altfel decat mine) adica mai usor de accesat, as vrea si videocall la chat,etc.Acum  ma intreb daca este vreun roman care se pricepe la asta, adica sa o faca bine de tot si sa imi zica cam de cat capital as avea nevoie sa incep, domeniu  si hosting bun.De ce vreau sa fac un site de socializare??? pai sa zicem ca e ceva ce imi doresc si plus de asta m-am si saturat sa aud ca numai strainii fac tot ce e bun, as vrea sa-i pun la incercare si mai mult de atat sunt ferm condus ca romanii sunt cei mai bun dar acum trebuie si sa le demonstrez. Daca ai cunostinte in cauza te rog frumos sa imi scrii.Orice fel de comentariu este bine primit, chiar daca nu e bun ziceti ce simtiti, eu inca sper sa gasesc pe cineva cu care as putea lucra. Va multumesc mult

Adrian
cheia succesului intr-o afacere e sa faci ce nu fac altii.asa ca mai gandeste-te.chiar daca e site de socializare trebuie sa aduci ceva nou.inedit.uite ca exemplu,noi o mana de prieteni folosim ooVoo ca program de video chat in detrimentul Skype sau messenger,deoarece OOVOO ne ofera 4 cai video gratis.deci ne vedem video cu toti.oricum succes.

#7
omudelacolt

omudelacolt

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 399
  • Înscris: 07.12.2009
ai doua variante mari si late:

fie incepi cu buget redus si vii cu ceva original ( eg: twitter ). prinzi ceva finantare si te alegi cu vreo juma de milion de dolari bani de startup ... dar nu e cazul la ce spui tu ... sunt nspe mii de retele de socializare care mai de care mai disperate sa copieze facebookul si nici una nu reuseste sa supravietuiasca mai mult de cateva luni pentru simplul motiv ca in ziua de azi nu mai e nevoie de o retea de socializare. singurele care rezista sunt cele care sunt deja tari. si asta nu pentru ca ar fi cele mai bune ... facebook spre ex e fundamental infect ... ci pentru simplul motiv ca au prins boomul social cand a fost la inceput . azi piata e saturata , nu mai e loc de retele de socializare ...

fie vii cu vreuna bucata juma de milion de dolari din start, poate chiar mai mult si cu cineva mare de tot in spate ( vreun microsoft/apple/etc ) si da nene ... lovesti serios piata cu promovare la cele mai inalte nivele cu vreo cateva luni inainte sa ii dai drumul, campanii serioase de publicitate, etc ... si poate, poate ai sanse sa acaparezi piata ...

o chestie de genul asta nu o faci cu georgica in subsolul de la tara ... ci vorbim de ferme de servere , retele de distributie o echipa de minim minimorum 5-10 oameni numai pe programare, promovare, etc ... resurse tata ... facebook nu a fost ce e azi de la inceput cum nici twitter nu a fost ce e azi de la inceput cum nici google nu e azi ce a fost la inceput ...

#8
hacktools

hacktools

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 25.11.2010

View Postf1rst1, on 5th April 2011, 23:55, said:

salut!!

Vreau sa imi fac un site de socializare dar sa fie international, deci sa fie cu .com. Vreau sa fie gen facebook dar sa fiu sincer as vrea ceva mai bun ca facebook,( multi o sa zica ca este imposibil si ma bucur ca ganditi altfel decat mine) adica mai usor de accesat, as vrea si videocall la chat,etc.Acum  ma intreb daca este vreun roman care se pricepe la asta, adica sa o faca bine de tot si sa imi zica cam de cat capital as avea nevoie sa incep, domeniu  si hosting bun.De ce vreau sa fac un site de socializare??? pai sa zicem ca e ceva ce imi doresc si plus de asta m-am si saturat sa aud ca numai strainii fac tot ce e bun, as vrea sa-i pun la incercare si mai mult de atat sunt ferm condus ca romanii sunt cei mai bun dar acum trebuie si sa le demonstrez. Daca ai cunostinte in cauza te rog frumos sa imi scrii.Orice fel de comentariu este bine primit, chiar daca nu e bun ziceti ce simtiti, eu inca sper sa gasesc pe cineva cu care as putea lucra. Va multumesc mult

Adrian

Mai are rost sa intreb cati ani ai? :thumbdown:

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate