Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...
 

Noua oferta DOLCE

- - - - -
  • Please log in to reply
89 replies to this topic

#73
edinsorin

edinsorin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 933
  • Înscris: 27.06.2008

 kondratov, on 7th April 2011, 13:08, said:

am un contract in fata da' nu aminteste nimic de asa ceva.concluzie: romanu' bun de plata. (...imperialisti astia...)


Fiecare contract are si o anexa unde sunt trecute pachetele, seriile fiecarui stb, modalitatea de achizitionare: custodie/plata integrala/rate. cel putin al meu asa are.
Pana una alta n-ar fi rau daca colegul de forum care a postat acea notificare ar putea da si o sursa.
Momentan pana nu este nimic oficial nu avem cum sa ne luam de ei.

le: am vazut acum si scanarile.

Edited by edinsorin, 07 April 2011 - 13:04.


#74
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,527
  • Înscris: 16.12.2006
sursa e site-ul romtelecom http://www.romteleco...sonal/internet/

oferta anterioara e cea din atasament !

Attached Files



#75
kondratov

kondratov

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,739
  • Înscris: 13.07.2009

 edinsorin, on 7th April 2011, 13:53, said:

Fiecare contract are si o anexa unde sunt trecute pachetele, seriile fiecarui stb, modalitatea de achizitionare: custodie/plata integrala/rate. cel putin al meu asa are.
Pana una alta n-ar fi rau daca colegul de forum care a postat acea notificare ar putea da si o sursa.
Momentan pana nu este nimic oficial nu avem cum sa ne luam de ei.
pai mai este un verso la una dintre foi, da aia nu isi avea rostul atasata pt ca e numai cu seria de stb, si smartcard,precum si datele clientului.

#76
edinsorin

edinsorin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 933
  • Înscris: 27.06.2008

 catalinman, on 7th April 2011, 13:58, said:

sursa e site-ul romtelecom http://www.romteleco...sonal/internet/
oferta anterioara e cea din atasament !

Notficarea postata pe pagina anterioara a topicului viza zona dolcesat, cel putin despre asta cred se discuta.

Edited by edinsorin, 07 April 2011 - 13:12.


#77
kondratov

kondratov

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,739
  • Înscris: 13.07.2009
pana la urma care e problema? 7-8 lei ii va putea suporta oricine!

#78
claus_S

claus_S

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 867
  • Înscris: 26.10.2006
Problema este de principiu. Si daca stai sa te gandesti ca un abonament mediu costa cam 8 E o majorare cu 2 E preprezinta 25% fata de pretul initial. Cat de fericit ai fi daca de maine toate serviciile s-ar scumpi cu 25%? Si ce ii impiedica apoi sa creasca din nou aceasta taxa atata timp cat ea nu este prevazuta in contract?
Plus ca din cate imi amintesc  primul STB il poti avea doar in custodie...

Edited by claus_S, 07 April 2011 - 13:33.


#79
ramiz

ramiz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,897
  • Înscris: 25.12.2010
de ce credeti ca au cumparat  concurentii lor ? simplu sa ramina putini pe piata si sa mareasca pretul abonamentului .daca tot maresc pretul de ce nu  mai maresc grila de programe ca de ceva timp e o liniste totala.   sa mai cumpere un transponder ,doua ca daca tot platim din ce in ce mai mult , sa vedem programele la o calitate decenta, nu sa inghesuie 16-17 programe pe un transponder ca sa faca economie dar pretul stie sa-l mareasca.

Edited by ramiz, 07 April 2011 - 13:41.


#80
cooliooo

cooliooo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,465
  • Înscris: 06.02.2010

 ramiz, on 7th April 2011, 13:39, said:

sa vedem programele la o calitate decenta
daca tot pedalezi la vale, avusesi macar curiozitatea sa te uiti in tepeurile alea de care vorbiram ale lu' dish?

#81
catutza25

catutza25

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 410
  • Înscris: 16.02.2008
La cei care au in custodie cred ca vor ramane in custodie.
Legat de abonamente, cine are dolce full si trece la noile pachete (ramanand full) face o economie de 1.3 euro (fara TVA).

#82
trayan

trayan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 236
  • Înscris: 14.09.2007

 catutza25, on 7th April 2011, 15:14, said:

La cei care au in custodie cred ca vor ramane in custodie.
Legat de abonamente, cine are dolce full si trece la noile pachete (ramanand full) face o economie de 1.3 euro (fara TVA).
Corect!
Eu am Dolce full (mai putin Hungarian) si platesc 4,9 Star, 8,4 Dream si 4,9 HD deci in total cu TVA 22,5 euro. Daca as adauga si Hungarian ar fi 23,5 euro.
In noua varianta care include si pachetul maghiar as avea Maxim 11,04, MaxPack plus 6,08 si HD 4,84 deci un total de 22,3 euro.
Deci in final este vorba de o usoara ieftinire de 1,2 euro.

#83
ramiz

ramiz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,897
  • Înscris: 25.12.2010

 cooliooo, on 7th April 2011, 14:56, said:

daca tot pedalezi la vale, avusesi macar curiozitatea sa te uiti in tepeurile alea de care vorbiram ale lu' dish?
asa de nasol se vede la Dish ca au si ei 14 milioane de abonati , macar sa  ajunga si Dolce ca pachetul american  la  numar de canale ,pachete ,content sportiv, ppv,radio digital dar ma indoiesc.

Edited by ramiz, 07 April 2011 - 18:21.


#84
cooliooo

cooliooo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,465
  • Înscris: 06.02.2010

 ramiz, on 7th April 2011, 18:10, said:

asa de nasol se vede la Dish
de unde stii ca se vede nasol?

#85
unchiujim

unchiujim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,294
  • Înscris: 01.04.2007

 kondratov, on 7th April 2011, 14:03, said:

pai mai este un verso la una dintre foi, da aia nu isi avea rostul atasata pt ca e numai cu seria de stb, si smartcard,precum si datele clientului.
io cred ca tu stai rau cu targetu,da rau de tot! citeste prima pagina scanata unde scrie la primul decodor:,,oferta promotionala.... custodie".si mamai lasa flame-ul ca esti jalnic.sa fie clar :moka nu se ofera nicaieri in lume ,doar la noi in RO s-a mers dincolo de limita de profitabilitate si s-a facut dumping la greu. romanii trebuie invatati ca nu exista numa promotii cu gratuitati si alte mokaciuni si ca tre sa plateasca pt orice serviciu solicitat.e greu si trist dara doar asa putem intra in randul lumii civilizate.

#86
kondratov

kondratov

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,739
  • Înscris: 13.07.2009

 unchiujim, on 7th April 2011, 22:30, said:

io cred ca tu stai rau cu targetu,da rau de tot! citeste prima pagina scanata unde scrie la primul decodor:,,oferta promotionala.... custodie".si mamai lasa flame-ul ca esti jalnic.sa fie clar :moka nu se ofera nicaieri in lume ,doar la noi in RO s-a mers dincolo de limita de profitabilitate si s-a facut dumping la greu. romanii trebuie invatati ca nu exista numa promotii cu gratuitati si alte mokaciuni si ca tre sa plateasca pt orice serviciu solicitat.e greu si trist dara doar asa putem intra in randul lumii civilizate.
aici discutam cu cineva despre modul in care poti rezilia contractul daca operatorul modifica pretul.asa ceva exista in contractul akta.insa termenul e de vreo 10 zile.deci din momentul in care ei modifica pretul si posesia ta asupra facturii trece o gramada de timp deci esti prins.nu lucrez pt dolce, si nici akta.dar nu inteleg de ce sari asa ca ars?.in partea a doua a postarii sunt total de acord cu ce spui.aparate de tot felul digi, dolce ,boom,se afla la centre de colectare fier vechi,dupa ce au vazut ca nu le pot vinde in talcioc.in talcioc au aparut deja aparate amiko de la akta.(o gramada).pe astia nu-i poti acuza pt ca platesc aparatele in rate,dar daca le vand,(aparate de cel mult 3-4 luni),atunci ei la ce se uita?spunei unui copil de 4 ani ca astia mai platesc facturi!.ok, dar daca toti acestia ar fi platit cu banul jos 200-300 lei receptoarele,care dintre ei l-ar fi dat la fir vechi pe 1- 1,50 lei?.chiar daca in vest s-ar da in custodie, aici nu ar trebui sa se intample asa ceva niciodata.se pare ca ne-am corcit cu ultima si cea mai de jos speta de tigan inapoiat cu 400 de ani. :mellow:

Edited by kondratov, 08 April 2011 - 09:36.


#87
bog4u

bog4u

    @Român

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,033
  • Înscris: 20.12.2007
Unchiule , sunt perfect de acord sa platim , dar sa si primim servicii de calitate .
Evident ca Rtc mentine promotii la dolce pentru a pastra abonatii la telefonia fixa(costisitoare si absolut inutila daca nu furnizeaza si servicii internet )
La un calcul simplu : degeaba am abonamet dolce star+discovery la 20 ron daca mai platesc 35 ron pentru telefonia fixa . Ajung la 50-60 ron/luna , pret la care imi permit sa platesc un pachet full la un alt operator.....daca mai exista altul in 2-3 ani  :nonobad:  
Strigam aici si pe facebook , facem petitii pentru cateva canale in plus iar managementul rtc sforaie linistit  :rolleyes:  si ne ofera la un pret promo de 20 ron/luna stb hasdeuuu in custodie .
Eu am fost nevoit sa fac un abonament suplimentar la focus doar pentru canalul History Channel , care sincer are content peste tot ce ofera discovery astazi .
Toate cele bune !
Bogdan .

#88
kondratov

kondratov

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,739
  • Înscris: 13.07.2009

 bog4u, on 8th April 2011, 10:37, said:

Unchiule , sunt perfect de acord sa platim , dar sa si primim servicii de calitate .
Evident ca Rtc mentine promotii la dolce pentru a pastra abonatii la telefonia fixa(costisitoare si absolut inutila daca nu furnizeaza si servicii internet )
La un calcul simplu : degeaba am abonamet dolce star+discovery la 20 ron daca mai platesc 35 ron pentru telefonia fixa . Ajung la 50-60 ron/luna , pret la care imi permit sa platesc un pachet full la un alt operator.....daca mai exista altul in 2-3 ani  :nonobad:  
Strigam aici si pe facebook , facem petitii pentru cateva canale in plus iar managementul rtc sforaie linistit  :rolleyes:  si ne ofera la un pret promo de 20 ron/luna stb hasdeuuu in custodie .
Eu am fost nevoit sa fac un abonament suplimentar la focus doar pentru canalul History Channel , care sincer are content peste tot ce ofera discovery astazi .
Toate cele bune !
Bogdan .
mai pune si viasat ,la acelasi pachet!

#89
cooliooo

cooliooo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,465
  • Înscris: 06.02.2010

 bog4u, on 8th April 2011, 09:37, said:

Strigam aici si pe facebook , facem petitii pentru cateva canale in plus .....
'poi io mai zisei, is singurii cu hd ....una,
si doua, dac' mai zbierati mult, sa nu va treziti cu inc' unu' inghesuit in alelalte....
'zic si io....

#90
unchiujim

unchiujim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,294
  • Înscris: 01.04.2007

 kondratov, on 8th April 2011, 10:48, said:

mai pune si viasat ,la acelasi pachet!
si mai pune si minusurile dela F.....at si se echilibreaza balanta...

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate