Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Share abonament Netflix

Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy
 ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație
 Cartonașe și stickere t...

Ciobanesc german - zgarda electro...

Ce este instalatia asta? (Valea B...

BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier
 Lupte WW2

Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...
 

Noua oferta DOLCE

- - - - -
  • Please log in to reply
89 replies to this topic

#19
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006

View Postmariusnorbert, on 4th April 2011, 18:28, said:

Partea buna, si daca nu achizitionezi pachet HD, iti iei receiver HD si prinzi TVR HD,Sport.Ro HD si ProTV HD. Sa speram ca si Dolce Sport HD!
Pai n-auzi ca ajungi la vreo 9 euro cu tot cu rata lunara pentru receptorul HD? Adica dublu fata de vechile pachete obisnuite HD. Care mai e afacerea? Nu mai zic ca tre' sa ai si tv hd, ori cati au asa ceva azi? Foarte putini.

#20
cipy_1982

cipy_1982

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 240
  • Înscris: 01.04.2007

View Postduculeana, on 4th April 2011, 22:29, said:

Pai n-auzi ca ajungi la vreo 9 euro cu tot cu rata lunara pentru receptorul HD? Adica dublu fata de vechile pachete obisnuite HD. Care mai e afacerea? Nu mai zic ca tre' sa ai si tv hd, ori cati au asa ceva azi? Foarte putini.
Pai tu cum ai vrea?...Sa vezi canalele HD pe un TV CRT?!?

#21
mariusnorbert

mariusnorbert

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,565
  • Înscris: 03.06.2009

View Postduculeana, on 4th April 2011, 22:29, said:

Pai n-auzi ca ajungi la vreo 9 euro cu tot cu rata lunara pentru receptorul HD? Adica dublu fata de vechile pachete obisnuite HD. Care mai e afacerea? Nu mai zic ca tre' sa ai si tv hd, ori cati au asa ceva azi? Foarte putini.
Rata lunara nu are de-a face cu pretul abonamentului. E normal sa achizitionezi receiverul HD, daca te hotarasti sa il achiti in rate, eu zic, e un avantaj, nu un dezavantaj.Deci rata nu o adaugi la pretul abonamentului.In al doilea rand, nu mai trebuie sa adaugi abonamentul HD, care costa, inainte, 6.1 euro, ca sa beneficiezi si de anumite canale HD (sunt f. ok si NG HD, si Discovery HD, insa te asigur ca te plictisesti repede de ele, pe TVR HD de ex ma uit la mult mai multe emisiuni...).La partea cu tv-ul HD, ce sa mai adaug,vrei sa te uiti la canale HD pe CRT, vei avea o mica surpriza, nu stiu unde o sa introduci cablul HDMI. Si te asigur ca deja au foarte multi romani tv-uri HD Ready, macar. Ca le folosesc inca pe cablu analogic, asta e alta chestiune...

#22
roderttam

roderttam

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 436
  • Înscris: 22.07.2008
Se cumpara pe bune(recurile)?Cand cumperi ceva devii proprietarul acelui bun si dispui de el cum vrei.de ex:vizionare canale fta pe tot satelitu sau de pe toti satelitii etc

#23
mariusnorbert

mariusnorbert

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,565
  • Înscris: 03.06.2009

View Postroderttam, on 4th April 2011, 22:54, said:

Se cumpara pe bune(recurile)?Cand cumperi ceva devii proprietarul acelui bun si dispui de el cum vrei.de ex:vizionare canale fta pe tot satelitu sau de pe toti satelitii etc
Aici sunt de acord, e similar situatiei in care un operator de telefonie mobila iti ofera terminalul subventionat,la semnarea contractului pe o anumita perioada de timp, iar dupa expirarea abonamentului, iti ramane blocat in retea. Normal ar fi ca, dupa expirarea perioadei contractuale,daca tu decizi ca nu ramai abonat la opertaorul respectiv,ei sa iti deblocheze accesul la canale FTA. Nu cred ca e o solutie tehnica imposibila,chiar daca ar implica deplasarea intr-un magazin RTC pentru aceasta.

Edited by mariusnorbert, 04 April 2011 - 22:01.


#24
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,175
  • Înscris: 05.05.2003
Ar fi ok sa fie asa insa nu prea cred ca vor... tehnic se poate face foarte usor, printr-un soft special creat pentru aceasta categorie de abonati
Din cate stiu, proprietarul sistemului de codare nu permite asta iar rtc-ului ii este teama ca nu cumva abonatii sa isi prinda urechile prin meniul/lista satelitilor... s-ar putea rezolva si asta (prin service contracost) dar asa cum am mai sus sunt restrictii care vin din partea celor care detin Videoguard

#25
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,432
  • Înscris: 01.12.2001

View Postmariusnorbert, on 4th April 2011, 23:00, said:

Nu cred ca e o solutie tehnica imposibila,chiar daca ar implica deplasarea intr-un magazin RTC pentru aceasta.
Imposibil NU e numai ca nu la RT tre sa te adresezi
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/YAj2w1WtI5w?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Se poate schimba firmware la Coship numai ca e cam greu. Dar NU imposibil.

#26
unchiujim

unchiujim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,294
  • Înscris: 01.04.2007

View Postdorin_2k, on 4th April 2011, 23:08, said:

Imposibil NU e numai ca nu la RT tre sa te adresezi
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/YAj2w1WtI5w?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Se poate schimba firmware la Coship numai ca e cam greu. Dar NU imposibil.
acolo e doar o manareala ieftina si in + tre sa ai si cardul Dolce in aparat. pana la a deveni un rec free to air pe bune e cale lunga si in 5 ani si jumatate nu s-a gasit nimeni sa-l deblocheze pe bune.....

#27
ramiz

ramiz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,897
  • Înscris: 25.12.2010
eu sunt abonat la Dolce Star + Dream la 13.30 euro , si  vad acum pe site la Romtelecom ca in pachetul Dolce Maxim  sunt incluse acum si canalele din pachetul maghiar , eu de ce nu le vad? mersi  :peacefingers:

#28
cipy_1982

cipy_1982

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 240
  • Înscris: 01.04.2007
Pentru ca oferta e valabila doar pentru clientii noi. (asa mi s-a spus de la Romtelecom)

#29
burli

burli

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 231
  • Înscris: 06.04.2005
scrie ca si pentru abonatii vechi, tot de 13,3 E am si eu abonament , o sa sun sa intreb de ce nu vad la pretul asta abonamentul maghiar

#30
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,432
  • Înscris: 01.12.2001

View Postunchiujim, on 4th April 2011, 23:47, said:

acolo e doar o manareala ieftina si in + tre sa ai si cardul Dolce in aparat. pana la a deveni un rec free to air pe bune e cale lunga si in 5 ani si jumatate nu s-a gasit nimeni sa-l deblocheze pe bune.....
De ce manareala?
Totusi daca e "facut" FTA, ar trebui dezactivat AU pt a nu permite iar instalarea automata a softului de RT.
Pacat ca nu e acoperire la noi la acel satelit ce ofera update-ul catre FTA ca as fi incercat. Si nu cunosc pe nimeni in Africa sa=l trimit acolo pt update (unde e acoperire)

#31
amadeus79

amadeus79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,660
  • Înscris: 26.07.2004
Per ansamblu Romtelecom a crescu preturile la TV si INTERNET.

Oare o fi cea mai potrivita miscare ?

Sa nu uitam ca prin achizitiile din ultima vreme, Romtelecom a avut sansa sa ajunga pe locul 2 la numarul de abonati. (TV)

#32
amadeus79

amadeus79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,660
  • Înscris: 26.07.2004
Majorari si la INTERNET:

Clicknet Surf 0,8 EUR in plus
Clicknet Play 1,4 EUR in plus
Clicknet Power 1,9 EUR in plus

#33
raduors

raduors

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,108
  • Înscris: 13.07.2008
ma gandesc ca preturile cresc doar pt cei care se aboneaza de acum incolo...si ca cei care au abonament vechi, raman la aceleasi preturi...

ps: cred ca motivul schimbarilor este faptul, ca la concurenta, nu prea mai gasesti antene+receivere...in cj, de 2 luni si ceva, nu se gasesc la giji echipamente

#34
ramiz

ramiz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,897
  • Înscris: 25.12.2010
cind sunt din ce in ce mai putini operatori pe piata  , credeati ca operatorii ieftinesc  abonamentele ? ba din contra o sa creasca si asta nu e in beneficiul clientului . :peacefingers:

View Postamadeus79, on 5th April 2011, 10:23, said:

Per ansamblu Romtelecom a crescu preturile la TV si INTERNET.

Oare o fi cea mai potrivita miscare ?

Sa nu uitam ca prin achizitiile din ultima vreme, Romtelecom a avut sansa sa ajunga pe locul 2 la numarul de abonati. (TV)
pai de unde sa scoata pirleala nu de la abonati ? :naughty:

#35
raduors

raduors

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,108
  • Înscris: 13.07.2008

View Postramiz, on 5th April 2011, 13:32, said:

cind sunt din ce in ce mai putini operatori pe piata  , credeati ca operatorii ieftinesc  abonamentele ? ba din contra o sa creasca si asta nu e in beneficiul clientului . :peacefingers:
ma gandeam, ca logic ar fi, sa incerce sa isi tina abonatii si sa atraga alti noi....pt ca in momentul asta, ei sunt cam scumpi fata de restul, si inca scumpesc.... :nonobad:

#36
keheke

keheke

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 94
  • Înscris: 27.08.2007
Vestea buna e ca ieftinesc pachetul HD pentru toti abonatii la 4,8 euro. Mi-au raspuns de pe faisbukul romtelecom.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate