Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Contact posibil deteriorat proces...

ce se mai lucreaza remote ?

Care din urmatoarele optiuni este...

Distante etrieri
 Fisier corupt reapare in galeria ...

Ce condensator ar putea fi? TV Vo...

Problema droguri

Soldat gradat profesionist - dipl...
 Eroare incarcare formular

merita upgrade de la Ryzen 5 2600...

Intel i9 14900K cooler air Deepco...

Curațare disc vinil
 Atentie la site-ul FixShop.ro - p...

Display cu culori neuniforme

Despre Laborator Defectoscopie Ca...

Mama Clopoțel
 

recuperare email sters

- - - - -
  • Please log in to reply
16 replies to this topic

#1
selena000

selena000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 597
  • Înscris: 22.02.2011
am sters acum cateva luni un email de care am nevoie in momentul asta. cum l-as putea recupera? exista vreun program ceva? nu stiu daca are importanta faptul ca am formatat PCul de curand, dar mentionez si asta.

#2
Fr3ak

Fr3ak

    Membru Senior

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,490
  • Înscris: 19.07.2005

View Postselena000, on 15th March 2011, 20:09, said:

am sters acum cateva luni un email de care am nevoie in momentul asta. cum l-as putea recupera? exista vreun program ceva? nu stiu daca are importanta faptul ca am formatat PCul de curand, dar mentionez si asta.

Hackuiești contul celui care l-a trimis și te uiți în folderul de „SENT”.

#3
bambucea76

bambucea76

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,140
  • Înscris: 14.02.2009
Doar daca l-ai salvat undeva sau de la destinatar dac il mai are. Altfel nu.

#4
Fr3ak

Fr3ak

    Membru Senior

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,490
  • Înscris: 19.07.2005

View Postbambucea76, on 15th March 2011, 20:20, said:

Doar daca l-ai salvat undeva sau de la destinatarexpeditor dac il mai are. Altfel nu.


#5
selena000

selena000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 597
  • Înscris: 22.02.2011
problema este ca nu are expeditor emailul ala , era un email gol care nu avea nici continut si nici expeditor trecut.

Edited by selena000, 15 March 2011 - 22:52.


#6
alexcrist

alexcrist

    Watchdog

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,319
  • Înscris: 02.02.2006
De unde anume l-ai șters? (deh, detaliile astea ne omoară)

#7
blueunicorn

blueunicorn

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,542
  • Înscris: 24.02.2007

View Postalexcrist, on 16th March 2011, 09:00, said:

De unde anume l-ai șters? (deh, detaliile astea ne omoară)

View Postselena000, on 15th March 2011, 08:34, said:

am primit acum ceva timp un email gol care nu avea nici macar expeditorul mentionat, deci habar n-am cine l-a trimis. ati primit vreodata asa ceva? am facut bine ca l-am deschis? bineinteles ca nici continut nu avea acel email.


#8
alexcrist

alexcrist

    Watchdog

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,319
  • Înscris: 02.02.2006
@blueunicorn: Unde l-a primit? Webmail (Yahoo, Gmail, altul?), client local de mail (Outlook, Windows Mail, Thunderbird, altul?), sau alte dispozitive (gen telefon), sau alte circumstanțe? Am întrebat de unde l-a șters, nu de unde l-a primit, pentru că asta e mai puțin important.

Edited by alexcrist, 16 March 2011 - 09:39.


#9
selena000

selena000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 597
  • Înscris: 22.02.2011
pe yahoo mail l-am primit si l-am sters din inbox. de pe calculator. nu folosesc net pe mobil.

#10
Neaceasca85

Neaceasca85

    You do the math

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,986
  • Înscris: 14.10.2008
Am vazut ca intervalul de timp dupa care se sterg mail-urile din Trash este variabil, cateodata dispar la nici o zi, alteori ajung sa stea aproape o saptamana. O alta chestie, eu folosesc 2 conturi de Yahoo, unul foarte activ si altul putin activ, de pe primul mesajele din Trash dispar mai repede, la al doilea mereu dupa 1 saptamana sau chiar mai mult.

#11
alexcrist

alexcrist

    Watchdog

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,319
  • Înscris: 02.02.2006
Dacă e vorba de webmail, nu mai ai nicio șansă. Dacă foloseai un client local de mail, mai erau câteva chestii pe care le puteai încerca, dar la webmail, s-a dus.

#12
clemhem

clemhem

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 372
  • Înscris: 23.02.2008
Din Trash sigur i-a disparut daca l-a sters acum cateva luni.

Exista posibilitatea ca cei de la Yahoo sa pastreze o arhiva, ceva. Singura ta sansa posibila este sa le dai un mail si sa-i intrebi daca exista o astfel de arhiva si daca se poate sa iti "returneze" mail-ul. Sansele sunt foarte mici, dar alta solutie nu ai.

#13
gigel de hohențolărn

gigel de hohențolărn

    am merțan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,692
  • Înscris: 07.07.2006
din /dev/null mai recuperezi din părți meilu :D

#14
selena000

selena000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 597
  • Înscris: 22.02.2011
le-am trimis celor de la yahoo mail si nu mi-am putut recupera emailul pentru ca a fost sters acum prea mult timp. ei imi pot recupera emailuri din ultimele 24 de ore mi se pare.

#15
gigel de hohențolărn

gigel de hohențolărn

    am merțan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,692
  • Înscris: 07.07.2006
hai nu pe bune, ți-au răspuns ție ăia de la yahoo? :lol:

#16
selena000

selena000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 597
  • Înscris: 22.02.2011

View Postgigel de hohențolărn, on 19th March 2011, 12:11, said:

hai nu pe bune, ți-au răspuns ție ăia de la yahoo? :lol:
hai nu pe bune gaseste-ti alt topic de mistouri.

#17
Zeratulx

Zeratulx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 219
  • Înscris: 25.07.2016
Imi cer scuze ca  readuc un topic de  5 ani  vechime , dar da, se pot recupera emailuri  sterse si acum 2 luni.  Uitati aici un tutorial
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/PAC3DH3jNSU?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Bine, ei garanteaza ca pot recupera mesaje sterse permanent acum 24 de ore.
Dar ieri am testat sa vad daca se mai pot recupera mesaje sterse permanent si din folderul Trash.   I-am tot zapacit cu request (selectand de la 2 la 7 zile) si dimineata ghici ce, cam toate  mesajele din luna iulie si  din luna iunie   sterse din trash  erau readuse  in Inbox (inclusiv mesajele spam)

Deci, da, se pastreaza. Chiar daca cei de la Yahoo  zic ca nu-i asa, mai bine ii presati ca de astfel, de aia sunt platiti , sa-si faca treaba!


Si ghiciti ce:
http://betanews.com/...deleted-emails/

Judecatorii vor ca mesajele sterse din folderul Trash sa  pot fi recuperate pentru a depista mai usor infractorii....gen traficantii de droguri  ,  politruci corupti ca Hillary Clinton si alti teroristi.

Practic, niciun mesaj nu a fost , nu este si nu  va  fi sters permanent.  E probabil ca stergerea mesajelor  din folderul trash sa fie  absolut inutila si sa tina doar de aspect.

Edited by Zeratulx, 30 July 2016 - 15:00.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate