Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...
 Ciobanesc german - zgarda electro...

Ce este instalatia asta? (Valea B...

BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier

Lupte WW2
 

Am castigat ceva sau e teapa?

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#1
eugen1985

eugen1985

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 305
  • Înscris: 31.01.2008
Salutari, acu' aproape un an am incercat sa particip la Loteria Vizelor  si fara sa stiu o adresa exacta am cautat pe google site-ul, mi-a aparut si m-am inscris, nu mai stiu cum am facut, daca am pus poza asa cum stiu eu ca se face, am uitat, nu am dat mare importanta pt ca nu prea cred sa fiu asa norocos. Acum m-am trezit cu un mail de la ei prin care imi spune ca am castigat, nu prea am pe cine intreba pt ca nu cunosc pe nimeni care a castigat, nu stiu exact cum ar trebuii sa arate datele, detaliile, etc etc. MA GANDESC SA NU FIE VREO TEAPA, UN SITE FALS UNDE EU AM COMPLETAT DATELE IAR ALTII SA IMI IA BANII SI DUPA ASTEAPTA FRATE VIZA MULT SI BINE. Am copiat mail-ul si l-am incarcat in engleza aici (ca imagine) iar mai jos l-am pus intr-o traducere in romana cu google. Le pun aici, priviti-le si voi care doriti si dati-va cu parerea. Multumesc anticipat.

Ma costa 880$   :coolspeak:



********************************************************************************
**********************


Departamentul de Stat al SUA - Statele Unite ale Americii de Rezident Permanent Card pentru xxxxxxxxxx Eugen Toma
De la: Departamentul de Stat <[email protected]>
Adauga la Contacte
Pentru a: xxxxxxxxx Eugen Toma <[email protected]>

Dragi xxxxxxxxx Eugen Toma,

Felicitări! Sunteți printre cei selectate aleatoriu și înregistrate pentru examinare în continuare la programul de imigrare "Diversity. Garanții de selecție care
Veți primi o Statele Unite Permanent Resident Card (de asemenea, cunoscut sub numele de Green Card sau Diversity Visa), numai dacă urmați instrucțiunile pentru o prelucrare ulterioară.

  Data de acceptare: 9 miercuri martie 2011 23:51:43

Numele Castigator: xxxxxxxxxxx Eugen Toma

Țara de origine: România

Numărul de telefon: 40-072xxxxxxx


Este Diversity Visa GRATUIT?
Nu Există o mare confuzie. Numai participarea la Diversity Visa Lottery a fost liber, dar câștigătorii trebuie să plătească taxele de procesare a vizelor.
Taxa este folosit pentru procesul de documente legate de viză și să verifice identitatea dumneavoastră.

   Tipul de reședință Card Status Suma (de persoană)
Statele Unite ale Americii Cardul de Rezident Permanent acordate! - în așteptare pentru plata taxei de procesare 880 dolari

Taxele de prelucrare incluse
Total de 880 dolari


INSTRUCȚIUNI
Vă rugăm să citiți și să urmați toate instrucțiunile cu atenție. Cu Diversity Visa (de asemenea, cunoscut sub numele de Green Card), vă veți bucura de toate avantajele și beneficiile unui rezident din SUA permanent, inclusiv beneficii de sănătate și educație, și posibilități de angajare, împreună cu orientare, în noua dumneavoastră țară, sesiuni de orientare și programe să se integreze în mainstream American societate. După ce a primit o puteți folosi oricând doriți să mutați în Statele Unite sau doar de călătorie. Viza trebuie să fie reînnoite după 10 ani.
Deși veți avea toate drepturile pe care un cetatean american are în Statele Unite, fără o rudă sau un prieten în Statele Unite ale Americii puteti gasi relocare dificilă și costisitoare din cauza lipsei de experiență în societatea americană. Prin urmare, guvernul SUA va ajuta cu cazare și vă oferă, împreună cu fiecare viză de asigurări de sănătate (HSA Libertatea directe individuale de asigurări de sănătate pentru 1 an), locuinte (apartament în orice oraș pe care o preferați, 1 dormitor pentru 3 luni), un loc de muncă garantat ( în domeniul pe care sunteți în prezent calificate astfel încât să puteți începe de lucru chiar din prima săptămână veți ajunge în Statele Unite și să fiți plătit ca cetățean al SUA) și. educație (pentru Studenții SUA sau de învățământ superior prin intermediul EducationUSA. Acesta include transferul la o colegiu din SUA sau Universitatea astfel încât să puteți continua studiul dvs. de învățământ Mai multe detalii pot fi găsite la http://educationusa.state.gov/..)
Vă reamintim că numai taxa de procesare a vizelor ($ 880) este obligatorie și viză este garantat de la primirea de plată.

De însoțire membrii familiei (soția / soțul, logodnica, frați, surori, copii, veri), pot fi incluse în program și vizele lor vor fi furnizate, în același timp cu dumneavoastră astfel încât să puteți călători / muta împreună în același timp. Cu toate acestea, taxele trebuie plătite pentru fiecare persoană și fiecare membru (de exemplu, soție, frate, părinți, copii, var), trebuie să plătească 880 dolari. Nu există nici o reducere pentru copii.

Visa de prelucrare a instrucțiunilor de plată
Taxele trebuie să fie plătite prin Western Union de bani și vor fi procesate de către Ambasada SUA în Regatul Unit.
Western Union este un important furnizor de transfer de bani International de la persoană la persoană. Cu mai mult de 150 de ani de experiență și de 245000 de locații ale agenților în peste 200 de țări și teritorii, Western Union este recunoscut pentru trimiterea de bani rapid, fiabil, și de siguranță.
Puteți trimite plata în dolari SUA sau echivalentul în moneda dvs. locală.

Faceți clic pe link-ul următor pentru a găsi cel mai apropiat Western agenția Uniunii și trimite plata taxelor:
Găsiți Agenția Western Union
Dacă sunteți în imposibilitatea de a găsi o agenție Western Union în apropierea locației dumneavoastră, vă poate solicita o rudă sau un prieten să plătească taxa în numele dumneavoastră.

După ce a găsi un Western agenția Uniunii care aveți nevoie pentru a merge cu bani cash, o carte de identitate (de exemplu, pașaport sau carte de identitate națională) și trimiteți plata la adresa ambasadei agent SUA în Marea Britanie:

Nume: David Gordon
Adresa: 24 Grosvenor Square
Londra, 2LQ W1A
Marea Britanie

Plata trebuie să fie trimise la adresa de mai sus Ambasada SUA agent în Marea Britanie, deoarece Guvernul SUA a decis acest lucru sa bazat pe relațiile diplomatice cu țara dumneavoastră.
După ce trimiteți plata urmați pașii de mai jos:
a) Email copiere / scanare de la primirea Western Union la visa.us.gov.state @ usa.com
B) Email la visa.us.gov.state @ usa.com cu următoarele detalii (le puteți găsi pe primirea de transfer de bani):

1) Numărul de control al transferului de bani (MTCN):
2) numele expeditorului exacte cu privire la dosar cu Western Union:
3) adresa expeditorului exacta cu privire la dosar cu Western Union:
4) numele destinatarului exacte cu privire la dosar cu Western Union:
5) Suma trimis:

Apoi așteptați pentru confirmarea faptului că sa primit plata.

În termen de 72 de ore, veti primi o confirmare prin e-mail cu numărul de confirmare Hotărârea Numărul / și data exactă și ora (aprox. 2 zile) din interviul final. La interviu de succes, veți primi documentele și informațiile de călătorie pentru a muta în Statele Unite. În nici un caz starea dumneavoastră de viză nu vor fi afectate de interviu.

Anunț important!
Plata trebuie să fie trimise prin intermediul Western Union nu mai târziu de 24 martie 2011. Sunteți încurajați să nu aștepte până în ultima zi de plata. Cererea grele pot duce la întârzieri sistem.
Sub nici un caz nu pot fi eliberate vize diversitate ajustări sau aprobate după această dată, nici nu poate membrii familiei obține vize de diversitate să urmeze-la-join aplicantul principal în Statele Unite după această dată.
Taxa de procesare a vizelor (US $ 880) este obligatorie pentru fiecare persoană și Guvernul SUA nu oferă nici o reducere, împrumut sau excepție.
Ați fost selectat castigator al loteriei Diversity Visa astfel de viză este garantata de la primirea taxelor de plată la timp.
O copie a acestei scrisori greu va fi trimis prin poștă la adresa dvs. poștală de la primirea taxelor de plată.
Vă informăm că, chiar și prin tine sunt un castigator de Diversity Visa dvs. Cauza Numărul / Numar de Confirmare va fi comunicată numai după ce trimite confirmarea platii taxelor. Va rugam sa nu ne contactati pentru a cere numărul de confirmare numărul de caz /.

Dacă ar fi necesar să contactați Departamentul de stat american TREBUIE SA se referă întotdeauna la numele tău. Adresa de e-mail este visa.us.gov.state @ usa.com

CONFIDENȚIALITATE DECLARAȚIE: AUTORITĂȚILE: informațiilor solicitate de pe acest formular este solicitată în conformitate cu secțiunea 222 din Legea de Imigrare și Cetățenie. Secțiunea 222 (f) prevede că înregistrările de Departamentul de Stat și de oficiile diplomatice și consulare ale Statelor Unite referitoare la emiterea și refuzul de vize sau permise pentru a intra în Statele Unite trebuie să fie considerate confidențiale și vor fi folosite numai pentru formularea, modificarea, de administrare, sau punerea în aplicare a imigrației, naționalitate, și alte legi din Statele Unite. copiile certificate de astfel de înregistrări pot fi puse la dispoziția unei instanțe, cu condiția ca instanța certifică faptul că informațiile conținute în astfel de înregistrări este necesar într-o cauză pendinte în fața instanței. SCOP: Departamentul de Stat al SUA foloseste faptele care le furnizați în acest formular în primul rând pentru a determina assification dumneavoastră și de eligibilitate pentru o viză de imigrare din SUA. Persoanele care nu reușesc să prezinte acest formular sau care nu furnizează toate informațiile solicitate poate fi negat o viză de imigrare din SUA. Deși furnizarea acestor informații este un eșec voluntar, să furnizeze aceste informații poate întârzia sau a împiedica prelucrarea de cazul dumneavoastră. RUTINĂ UTILIZĂRI: Dacă se eliberează o viză de imigrant și, ulterior, sunt admiși în Statele Unite ca imigrant, Departamentul pentru Securitate Internă va folosi informațiile de pe acest formular pentru a emite un card de Rezident Permanent, și, dacă acest lucru indica, Social Security Administration va utiliza informațiile pentru a emite un număr de securitate socială. Informațiile furnizate pot fi, de asemenea, puse la agențiile federale de aplicare a legii, în scopul combaterii terorismului și de securitate a țării; la Congres și de instanțele judecătorești în sfera lor de competență; și la alte agenții federale care pot avea nevoie de informații pentru a administra sau a aplica legile din SUA.


PUN PARIU CA E TEAPA.  AM VAZUT CEVA PE NET ASEMANATOR, CE BANI SA TRIMIT, E TEAPA.

Attached Files



#2
LoveDemon

LoveDemon

    Internet Lodger

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,418
  • Înscris: 22.09.2003
Bineinteles ca e teapa. LOL, sa platesti prin Western Union unuia din Anglia pentru viza americana...

#3
eugen1985

eugen1985

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 305
  • Înscris: 31.01.2008
ACU' SA TRECEM LA LUCRURI SERIOASE: STIE CINEVA CAND SE FAC INSCRIERILE PE ANUL 2013? E CINEVA CARE S-A INSCRIS PANA ACUM SA NE POVESTEASCA PASII? NU PREA MAI MA TRAGE SUFLETUL SA CAUT DE CAPUL MEU PE NET TOT FELUL DE TEPARI. MULTUMESC.

#4
alalaltu

alalaltu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,837
  • Înscris: 30.10.2006
E  teapa. Retrage te cat mai poti!

#5
Centris

Centris

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 4,527
  • Înscris: 19.05.2004
USNIS (acum USCIS) este singura institutie care are informatii despre loteria vizelor. si inscrierea este gratis!

http://www.dvlottery.state.gov/

Edited by Centris, 11 March 2011 - 11:49.


#6
Alice

Alice

    Big Boobs

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,146
  • Înscris: 05.12.2002
[email protected] ???

Edited by Alice, 11 March 2011 - 11:47.


#7
eugen1985

eugen1985

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 305
  • Înscris: 31.01.2008
Ce sa ma fac???  m-am apucat si i-am raspuns la adresa specificata de el......   i-am trimis 2 cuvinte cat de mare se poate scrie intr-un mail, si cu bold pe deasupra, si incep cu "F"  si cu "Y"    Presupun ca va fi foarte incantat cand va citi raspunsul meu.

#8
Tetelu1980

Tetelu1980

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 741
  • Înscris: 01.08.2007
Chiar ai castigat! Ce mai stai pe ganduri? Trimite banii! Trimite chiar mai multi decat i-au cerut baietii, ca sa fii sigur-sigur ca ai castigat si ca ti-o primesti... viza!

#9
Dante_Sparda

Dante_Sparda

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,248
  • Înscris: 07.11.2006
Din ce stiu, nu te mai anunta prin mail/posta sau ceva de genul. De exemplu eu m-am inscris in toamna, si mi-a spus ca dupa 1 Mai sa intru pe site si sa verific daca am fost acceptat pe baza unui cod unic ce mi l-au dat atunci. :) Ceea ce ai primit mai sus e teapa.

Quote

Notificarea câstigatorilor selectionati în mod aleatoriu, NU se face prin e-mail. Notificarile oficiale vor fi facute prin Verificarea Statutului Înregistrarii disponibile de la 1 mai 2011 pe pagina E-DV la www.dvlottery.state.gov. Centrul Consular Kentucky nu va mai trimite prin posta celor selectionati scrisori de notificare. Daca primiti un e-mail sau o scrisoare care va anunta ca sunteti selectionat, luati aminte ca acel mesaj nu este legitim. Numai dupa ce sunteti selectionat si dati curs instructiunilor disponibile prin Verificarea Statutului Înregistrarii si începe procesarea dosarului dvs., puteti primi comunicari prin e-mail de la KCC care sa va informeze asupra modificarilor ce au loc pe Verificarea Statutului Înregistrarii si sa va atraga atentia sa verificati din nou aceasta pagina pentru a vedea noile informatii referitoare la aplicatia dumneavoastra. KCC. NU va va solicita sa trimiteti bani prin posta sau servicii ca Western Union.

LE: @eugen1985  -  din toamna, asa a fost anul trecut pentru 2012.

Edited by Dante_Sparda, 11 March 2011 - 12:05.


#10
Pengoon

Pengoon

    Ударник

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,939
  • Înscris: 11.06.2003
s-ar merita sa fie notificata si politia engleza, poate-l salta pe tov. Gordon asta, sau cum l-o fi chemand in realitate, cand mere la ridicat de bani.

#11
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,665
  • Înscris: 13.12.2006
clar teapa...pe site-ul lor scrie ca nu vei fi notificat in niic un fel. tu esti cel care trebuie sa se verifice pe site dupa 1 mai pe baza codului primit la inregistrare

#12
SirLaurentiu

SirLaurentiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,697
  • Înscris: 19.05.2009
Banii inainte nu se dau decat la cu**e :)

Primul semn de intrebare a aparut cand am vazut ca ti-a trimis un mail tradus cu google translate si mai apoi sa platesti in avans ?  :bigeyed:

Bine ai facut cu mail-ul ala :)

#13
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,343
  • Înscris: 13.01.2011
Șmecheri rău țeparii !

Dar ce este greu să întrebi pe canale oficiale și sigure ?!

#14
florinel

florinel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,120
  • Înscris: 29.06.2005
Cand participi la loterie specifica clar ca nu te contacteaza prin e-mail, ci primesti plic recomandat de la ambasada.De aici incolo totul se desfasoara la ambasada...asa ca nu mai puneti botu` la tepele romanilor de prin anglia.

#15
axo

axo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 95
  • Înscris: 19.12.2008
Incepand cu DV Lotery 2012 nu se mai trimit confirmari (nici postal si nici in e-mail), fiecare avand obligatia sa verifice dupa data de 01 mai 2011 pe site-ul dedicat daca au fost selectati. Si eu am primit acum vre-o luna niste mailuri de la USAFIS parca....unde imi spuneau ca am fost selectat....dar......bani bani si iar bani .... e o mare TEAPA !

#16
eugen1985

eugen1985

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 305
  • Înscris: 31.01.2008
Au inceput sa-mi trimita mailuri, am primit 2 pana acum, le-am sters, poate aveau un virus mic mic :) Probabil nu i-a picat bine tipului raspunsul meu.

#17
andrei-serban

andrei-serban

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 30.10.2012

 eugen1985, on 11 martie 2011 - 11:30, said:

Salutari, acu' aproape un an am incercat sa particip la Loteria Vizelor  si fara sa stiu o adresa exacta am cautat pe google site-ul, mi-a aparut si m-am inscris, nu mai stiu cum am facut, daca am pus poza asa cum stiu eu ca se face, am uitat, nu am dat mare importanta pt ca nu prea cred sa fiu asa norocos. Acum m-am trezit cu un mail de la ei prin care imi spune ca am castigat, nu prea am pe cine intreba pt ca nu cunosc pe nimeni care a castigat, nu stiu exact cum ar trebuii sa arate datele, detaliile, etc etc. MA GANDESC SA NU FIE VREO TEAPA, UN SITE FALS UNDE EU AM COMPLETAT DATELE IAR ALTII SA IMI IA BANII SI DUPA ASTEAPTA FRATE VIZA MULT SI BINE. Am copiat mail-ul si l-am incarcat in engleza aici (ca imagine) iar mai jos l-am pus intr-o traducere in romana cu google. Le pun aici, priviti-le si voi care doriti si dati-va cu parerea. Multumesc anticipat.

Ma costa 880$   Posted Image



********************************************************************************
**********************


Departamentul de Stat al SUA - Statele Unite ale Americii de Rezident Permanent Card pentru xxxxxxxxxx Eugen Toma
De la: Departamentul de Stat <[email protected]>
Adauga la Contacte
Pentru a: xxxxxxxxx Eugen Toma <[email protected]>

Dragi xxxxxxxxx Eugen Toma,

Felicitări! Sunteţi printre cei selectate aleatoriu şi înregistrate pentru examinare în continuare la programul de imigrare "Diversity. Garanţii de selecţie care
Veţi primi o Statele Unite Permanent Resident Card (de asemenea, cunoscut sub numele de Green Card sau Diversity Visa), numai dacă urmaţi instrucţiunile pentru o prelucrare ulterioară.

  Data de acceptare: 9 miercuri martie 2011 23:51:43

Numele Castigator: xxxxxxxxxxx Eugen Toma

Ţara de origine: România

Numărul de telefon: 40-072xxxxxxx


Este Diversity Visa GRATUIT?
Nu Există o mare confuzie. Numai participarea la Diversity Visa Lottery a fost liber, dar câştigătorii trebuie să plătească taxele de procesare a vizelor.
Taxa este folosit pentru procesul de documente legate de viză şi să verifice identitatea dumneavoastră.

   Tipul de reşedinţă Card Status Suma (de persoană)
Statele Unite ale Americii Cardul de Rezident Permanent acordate! - în aşteptare pentru plata taxei de procesare 880 dolari

Taxele de prelucrare incluse
Total de 880 dolari


INSTRUCŢIUNI
Vă rugăm să citiţi şi să urmaţi toate instrucţiunile cu atenţie. Cu Diversity Visa (de asemenea, cunoscut sub numele de Green Card), vă veţi bucura de toate avantajele şi beneficiile unui rezident din SUA permanent, inclusiv beneficii de sănătate şi educaţie, şi posibilităţi de angajare, împreună cu orientare, în noua dumneavoastră ţară, sesiuni de orientare şi programe să se integreze în mainstream American societate. După ce a primit o puteţi folosi oricând doriţi să mutaţi în Statele Unite sau doar de călătorie. Viza trebuie să fie reînnoite după 10 ani.
Deşi veţi avea toate drepturile pe care un cetatean american are în Statele Unite, fără o rudă sau un prieten în Statele Unite ale Americii puteti gasi relocare dificilă şi costisitoare din cauza lipsei de experienţă în societatea americană. Prin urmare, guvernul SUA va ajuta cu cazare şi vă oferă, împreună cu fiecare viză de asigurări de sănătate (HSA Libertatea directe individuale de asigurări de sănătate pentru 1 an), locuinte (apartament în orice oraş pe care o preferaţi, 1 dormitor pentru 3 luni), un loc de muncă garantat ( în domeniul pe care sunteţi în prezent calificate astfel încât să puteţi începe de lucru chiar din prima săptămână veţi ajunge în Statele Unite şi să fiţi plătit ca cetăţean al SUA) şi. educaţie (pentru Studenţii SUA sau de învăţământ superior prin intermediul EducationUSA. Acesta include transferul la o colegiu din SUA sau Universitatea astfel încât să puteţi continua studiul dvs. de învăţământ Mai multe detalii pot fi găsite la http://educationusa.state.gov/..)
Vă reamintim că numai taxa de procesare a vizelor ($ 880) este obligatorie şi viză este garantat de la primirea de plată.

De însoţire membrii familiei (soţia / soţul, logodnica, fraţi, surori, copii, veri), pot fi incluse în program şi vizele lor vor fi furnizate, în acelaşi timp cu dumneavoastră astfel încât să puteţi călători / muta împreună în acelaşi timp. Cu toate acestea, taxele trebuie plătite pentru fiecare persoană şi fiecare membru (de exemplu, soţie, frate, părinţi, copii, var), trebuie să plătească 880 dolari. Nu există nici o reducere pentru copii.

Visa de prelucrare a instrucţiunilor de plată
Taxele trebuie să fie plătite prin Western Union de bani şi vor fi procesate de către Ambasada SUA în Regatul Unit.
Western Union este un important furnizor de transfer de bani International de la persoană la persoană. Cu mai mult de 150 de ani de experienţă şi de 245000 de locaţii ale agenţilor în peste 200 de ţări şi teritorii, Western Union este recunoscut pentru trimiterea de bani rapid, fiabil, şi de siguranţă.
Puteţi trimite plata în dolari SUA sau echivalentul în moneda dvs. locală.

Faceţi clic pe link-ul următor pentru a găsi cel mai apropiat Western agenţia Uniunii şi trimite plata taxelor:
Găsiţi Agenţia Western Union
Dacă sunteţi în imposibilitatea de a găsi o agenţie Western Union în apropierea locaţiei dumneavoastră, vă poate solicita o rudă sau un prieten să plătească taxa în numele dumneavoastră.

După ce a găsi un Western agenţia Uniunii care aveţi nevoie pentru a merge cu bani cash, o carte de identitate (de exemplu, paşaport sau carte de identitate naţională) şi trimiteţi plata la adresa ambasadei agent SUA în Marea Britanie:

Nume: David Gordon
Adresa: 24 Grosvenor Square
Londra, 2LQ W1A
Marea Britanie

Plata trebuie să fie trimise la adresa de mai sus Ambasada SUA agent în Marea Britanie, deoarece Guvernul SUA a decis acest lucru sa bazat pe relaţiile diplomatice cu ţara dumneavoastră.
După ce trimiteţi plata urmaţi paşii de mai jos:
a) Email copiere / scanare de la primirea Western Union la visa.us.gov.state @ usa.com
Posted Image Email la visa.us.gov.state @ usa.com cu următoarele detalii (le puteţi găsi pe primirea de transfer de bani):

1) Numărul de control al transferului de bani (MTCN):
2) numele expeditorului exacte cu privire la dosar cu Western Union:
3) adresa expeditorului exacta cu privire la dosar cu Western Union:
4) numele destinatarului exacte cu privire la dosar cu Western Union:
5) Suma trimis:

Apoi aşteptaţi pentru confirmarea faptului că sa primit plata.

În termen de 72 de ore, veti primi o confirmare prin e-mail cu numărul de confirmare Hotărârea Numărul / şi data exactă şi ora (aprox. 2 zile) din interviul final. La interviu de succes, veţi primi documentele şi informaţiile de călătorie pentru a muta în Statele Unite. În nici un caz starea dumneavoastră de viză nu vor fi afectate de interviu.

Anunţ important!
Plata trebuie să fie trimise prin intermediul Western Union nu mai târziu de 24 martie 2011. Sunteţi încurajaţi să nu aştepte până în ultima zi de plata. Cererea grele pot duce la întârzieri sistem.
Sub nici un caz nu pot fi eliberate vize diversitate ajustări sau aprobate după această dată, nici nu poate membrii familiei obţine vize de diversitate să urmeze-la-join aplicantul principal în Statele Unite după această dată.
Taxa de procesare a vizelor (US $ 880) este obligatorie pentru fiecare persoană şi Guvernul SUA nu oferă nici o reducere, împrumut sau excepţie.
Aţi fost selectat castigator al loteriei Diversity Visa astfel de viză este garantata de la primirea taxelor de plată la timp.
O copie a acestei scrisori greu va fi trimis prin poştă la adresa dvs. poştală de la primirea taxelor de plată.
Vă informăm că, chiar şi prin tine sunt un castigator de Diversity Visa dvs. Cauza Numărul / Numar de Confirmare va fi comunicată numai după ce trimite confirmarea platii taxelor. Va rugam sa nu ne contactati pentru a cere numărul de confirmare numărul de caz /.

Dacă ar fi necesar să contactaţi Departamentul de stat american TREBUIE SA se referă întotdeauna la numele tău. Adresa de e-mail este visa.us.gov.state @ usa.com

CONFIDENŢIALITATE DECLARAŢIE: AUTORITĂŢILE: informaţiilor solicitate de pe acest formular este solicitată în conformitate cu secţiunea 222 din Legea de Imigrare şi Cetăţenie. Secţiunea 222 (f) prevede că înregistrările de Departamentul de Stat şi de oficiile diplomatice şi consulare ale Statelor Unite referitoare la emiterea şi refuzul de vize sau permise pentru a intra în Statele Unite trebuie să fie considerate confidenţiale şi vor fi folosite numai pentru formularea, modificarea, de administrare, sau punerea în aplicare a imigraţiei, naţionalitate, şi alte legi din Statele Unite. copiile certificate de astfel de înregistrări pot fi puse la dispoziţia unei instanţe, cu condiţia ca instanţa certifică faptul că informaţiile conţinute în astfel de înregistrări este necesar într-o cauză pendinte în faţa instanţei. SCOP: Departamentul de Stat al SUA foloseste faptele care le furnizaţi în acest formular în primul rând pentru a determina assification dumneavoastră şi de eligibilitate pentru o viză de imigrare din SUA. Persoanele care nu reuşesc să prezinte acest formular sau care nu furnizează toate informaţiile solicitate poate fi negat o viză de imigrare din SUA. Deşi furnizarea acestor informaţii este un eşec voluntar, să furnizeze aceste informaţii poate întârzia sau a împiedica prelucrarea de cazul dumneavoastră. RUTINĂ UTILIZĂRI: Dacă se eliberează o viză de imigrant şi, ulterior, sunt admişi în Statele Unite ca imigrant, Departamentul pentru Securitate Internă va folosi informaţiile de pe acest formular pentru a emite un card de Rezident Permanent, şi, dacă acest lucru indica, Social Security Administration va utiliza informaţiile pentru a emite un număr de securitate socială. Informaţiile furnizate pot fi, de asemenea, puse la agenţiile federale de aplicare a legii, în scopul combaterii terorismului şi de securitate a ţării; la Congres şi de instanţele judecătoreşti în sfera lor de competenţă; şi la alte agenţii federale care pot avea nevoie de informaţii pentru a administra sau a aplica legile din SUA.


PUN PARIU CA E TEAPA.  AM VAZUT CEVA PE NET ASEMANATOR, CE BANI SA TRIMIT, E TEAPA.
TEAPA

#18
andrei-serban

andrei-serban

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 30.10.2012
Salut
Are cineva poze cu viza sua?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate