Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s
 Altercație

Cartonașe și stickere t...

Ciobanesc german - zgarda electro...

Ce este instalatia asta? (Valea B...
 BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier

Lupte WW2

Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale
 Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier
 

Sa fim buni!

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
safimbuni

safimbuni

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 11.03.2011
Buna!

Am decis sa scriu aici pentru ca ma gandesc ca mai sunt persoane care la un moment dat au vrut acelasi lucru ca si mine.

Acum ecva timp am vrut sa-i ajut pe cei acre au nevoie si sa fac voluntariat. Timp nu aveam foarte mult, insa speram sa gasesc ceva care sa se poata adapta timpului meu. N-a fost asa...peste tot cereau timp destul de mult, faceau selectii...de parca ar fi contat mai mult ei decat ajutorul pe care il puteau da. Am avut atunci o dezamagire...sau poate am avut eu nenorocul sa dau peste cine nu trebuia.

in urma cu cateva zile m-am gandit sa creez un spatiu virtual (pentru inceput blog) care sa gazduiasca toate anunturile celor care vor sa doneze si cererile celor care au nevoie de ajutor. A mai existat un site aproximativ cu acelasi scop, insa si-a incetat activitatea. Asa ca va invit pe toti, daca aveti ceva de donat sau aveti nevoie de ajutor sa nu ezitati sa ma contactati pe PM.

Nu am dat link-ul aici pentru ca ma gandesc ca nu este acceptat. De aceea astept PM.

Multumesc,

Sa fim buni!

#2
starpom

starpom

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,953
  • Înscris: 06.09.2006

View Postsafimbuni, on 11th March 2011, 10:19, said:

Buna!

Am decis sa scriu aici pentru ca ma gandesc ca mai sunt persoane care la un moment dat au vrut acelasi lucru ca si mine.

te duci in africa sa fii bun cu negrii de te musca un tantar si atunci va fi cu unul bun mai putin pe lumea asta. sau vrei sa faci comunism in lumea asta nebuna?

#3
Centris

Centris

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 4,527
  • Înscris: 19.05.2004
nu poti fii bun fara blog?

#4
lucian252

lucian252

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 17.02.2007
Ajuta un batran sa treaca strada, planteaza un pom in fata blocului/casei, zambeste si spune multumesc cand cumperi ceva chiar daca are 4 clase vanzatoare. Una doua sa donam, sa fim buni. De ce a fi bun consta numai in ajutor material ? Ce au facut asa deosebit cei care solicita donatii ??? Multa bafta in viata !

#5
safimbuni

safimbuni

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 11.03.2011
Exista multe modalitati de a fi bun si a-i ajuta pe ceilalti. Eu am vrut doar sa creez un loc unde oamenii pot pune anunturi cu obiectele pe care le doneaza, pentru ca s fiecare are pe acasa lucruri care nu-i folosesc si cu siguranta i-ar ajuta pe altii.

Fiecare poate fi bun in felul lui....eu am avut doar o initiativa....

#6
Deria_Leena26

Deria_Leena26

    WYSIWYG

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,650
  • Înscris: 11.05.2006

View Postsafimbuni, on 11th March 2011, 10:19, said:

Buna!

Am decis sa scriu aici pentru ca ma gandesc ca mai sunt persoane care la un moment dat au vrut acelasi lucru ca si mine.

Acum ecva timp am vrut sa-i ajut pe cei acre au nevoie si sa fac voluntariat. Timp nu aveam foarte mult, insa speram sa gasesc ceva care sa se poata adapta timpului meu. N-a fost asa...peste tot cereau timp destul de mult, faceau selectii...de parca ar fi contat mai mult ei decat ajutorul pe care il puteau da. Am avut atunci o dezamagire...sau poate am avut eu nenorocul sa dau peste cine nu trebuia.

in urma cu cateva zile m-am gandit sa creez un spatiu virtual (pentru inceput blog) care sa gazduiasca toate anunturile celor care vor sa doneze si cererile celor care au nevoie de ajutor. A mai existat un site aproximativ cu acelasi scop, insa si-a incetat activitatea. Asa ca va invit pe toti, daca aveti ceva de donat sau aveti nevoie de ajutor sa nu ezitati sa ma contactati pe PM.

Nu am dat link-ul aici pentru ca ma gandesc ca nu este acceptat. De aceea astept PM.

Multumesc,

Sa fim buni!

Subscriu.

Unii oameni au avut nenorocul de a fi accidentati de cate un idiot care nu respecta limita de viteza, ei ramanand cu sechele grave. Unii oameni, chiar si asa, si-au intemeiat o familie.

Alti oameni considera ca le este mai la indemana sa apuce un pumn de noroi sau un bolovan si sa arunce.

#7
mister_rf

mister_rf

    freelancer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,889
  • Înscris: 22.10.2002
Si o astfel de initiativa nu se poate realiza si participand cu anunturile chiar aici, pe forum?

#8
Deria_Leena26

Deria_Leena26

    WYSIWYG

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,650
  • Înscris: 11.05.2006

View Postmister_rf, on 11th March 2011, 14:23, said:

Si o astfel de initiativa nu se poate realiza si participand cu anunturile chiar aici, pe forum?

Da si nu. Cine isi asuma responsabilitatea de a verifica fiecare caz solicitant de ajutor?

Ca eu sunt patita, din pacate.

#9
safimbuni

safimbuni

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 11.03.2011

View PostDeria_Leena26, on 11th March 2011, 23:56, said:

Da si nu. Cine isi asuma responsabilitatea de a verifica fiecare caz solicitant de ajutor?

Ca eu sunt patita, din pacate.

Multumesc pentru sustinere. Din pacate, oamenii au o alta viziune decat noi...

#10
mister_rf

mister_rf

    freelancer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,889
  • Înscris: 22.10.2002
Pana la urma, eu tot nu inteleg care este diferenta dintre a face tu un site care sa sustina anunturile umanitare sau de a  le posta de exemplu, chiar  aici pe acest forum.
Cu ce te deosebesti tu  de noi? Care-i garantia ca anunturile respective  vor fi reale/corecte? :rolleyes:

#11
Aether

Aether

    AirGod.

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,334
  • Înscris: 01.01.2011
Eu unul ma implic la modul: sa īsi termine un liceu, o facultate, sa īsi gaseasca un serviciu.

#12
Deria_Leena26

Deria_Leena26

    WYSIWYG

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,650
  • Înscris: 11.05.2006

View Postmister_rf, on 13th March 2011, 19:12, said:

Pana la urma, eu tot nu inteleg care este diferenta dintre a face tu un site care sa sustina anunturile umanitare sau de a  le posta de exemplu, chiar  aici pe acest forum.
Cu ce te deosebesti tu  de noi? Care-i garantia ca anunturile respective  vor fi reale/corecte? :rolleyes:


Daca cu mine vorbeai...

Eu sunt deja implicata in actiuni umanitare. Oamenii pe care i-am ajutat au fost verificati, atat cat se poate, de alte persoane cu care tin legatura si a caror misiune, pe langa a oferi ajutor, este si sa descopere tzeparii. Cum ar fi: http://www.bebelusul...c...=12699&sid=

Insa o asemenea activitate necesita timp.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate