Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

Orange România - Orange TV Connect (ex-TelekomTV.ro).

- - - - -
  • Please log in to reply
1946 replies to this topic

#1585
AelxB

AelxB

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 24.10.2016
@ramurel

Eu unu nu imi dau datele personale asa de usor, fie el si un cont pe un site romanesc/strain/PIN samd, etc.
Acel site, acea functie de "pachet de continut" are un administrator in spate care modifica ce este nevoie.
Fapt ce s-a si intamplat dupa un mail detaliat trimis la servicii clienti telekom.
Inteleg nelamurirea si usurinta ta de a-ti da datele personale asa de usor, nu toata lumea lucreaza in IT.
Am fost in toane bune si am explicat, data viitoare nu mai scriu nimic.

Numai bine!

#1586
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,065
  • Înscris: 20.06.2009
1. Ai sunat la un Call Center oficial, nu la un număr oarecare.
2. În cazul unor aplicații, specialiștii de acolo intră pe mașini virtuale și, prin folosirea userului și parolei tale, testează comportamentul aplicației. Dacă ție îți apare vreo chestie, le va apărea și lor!
3. Faptul că s-a rezolvat la tine, e de remarcat. Dar, te asigur, există și situația unor incompatibilități hardware (mai rar) sau software (mai des), iar singurii care pot verifica acest lucru sunt cei care intră pe cont (aici au acces și la log-ul aplicației).
4. Convorbirile sînt înregistrate, orice modificare făcută pe cont ar trebui să se regăsească în convorbire și să aibă acceptul tău.
Ca o concluzie, fiecare procedează cum dorește, dar parcă nu trebuie să mergem chiar așa de departe cu gîndurile negative...

P.S. Cazul prezentat la punctul 3 mi s-a întîmplat mie...

#1587
ramurel

ramurel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,953
  • Înscris: 12.07.2008
@aelxb eu am sunat la 1234, că nu reușeam să setez ceva și mi-a cerut tot așa datele, i le-am dat și s-a uitat omul și am rezolvat problema. Nu s-a întâmplat nimic, nu-mi dau seama ce date personale îți pot fura, să nu exageram acum, oricum la serviciul clienți nu sunt convorbiri private, ele se  monitorizează, rămân în baza de date.
Dacă o luam așa, îți pot activa tot felul de servicii și fără accesul in contul tau de Telekom TV, dar să nu devenim paranoici

#1588
ammazon

ammazon

    Active Member from Bucharest

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,551
  • Înscris: 08.10.2007
Aplicație pentru smart tv nu avem?

#1589
vnvio2005

vnvio2005

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 523
  • Înscris: 17.09.2007
Pot vedea TelekomTV pe pc, doar pe Chrom. Pe Firefox si pe Microsoft Edge imi da mesajul "

Pentru a vedea acest video trebuie să instalezi plugin-ul VeriMatrix ViewRight ". Asta  desi plugin-ul respectiv este deja instalat! Puteti sa ma lamuriti si pe mine cum rexolv problema? Precizez ca aplicatia TelekomTV o folosesc legal, atat pe mobil cat si pe pc. Multumesc!



#1590
mihu30

mihu30

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,001
  • Înscris: 09.07.2009
mie imi merge doar pe Internet Explorer, pe Chrome merge, dar ingheata imaginea dupa vreo 5 min...

#1591
wb626ek

wb626ek

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,392
  • Înscris: 05.11.2014
Eu prefer sa ma uit de pe telefon, nu am intalnit probleme pana acum.

#1592
marginean49

marginean49

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 297
  • Înscris: 19.01.2007
Poate sa confirme cineva daca mai functioneaza aplicatia pentru smart TV-urile Samsung? Am achizitionat zilele trecute un Smart TV Samsung si nu gasesc aplicatia asta. Am sunat la Telekom sa intreb daca mai exista aplicatia asta si m-au pasat de la unu la altul si nici unul nu stia de aplicatia asta. Parca erau picati de pe Luna.

#1593
wb626ek

wb626ek

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,392
  • Înscris: 05.11.2014
Nu cred ca mai exista.

#1594
djmaxx

djmaxx

    Tehnicus20

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,185
  • Înscris: 15.07.2005
aplicatia dolcesport numai exista.acum se pot vedea posturile telekom sport doar pe www.telekomtv.ro care merge doar pe calc .ai aplicatie telekom tv pe toate dispozitivele mai putin pe smart tv.
sper sa faca si pt smart tv

#1595
wb626ek

wb626ek

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,392
  • Înscris: 05.11.2014
Acum antena 1 HD sacadează. Asa ceva, după de că sunt cei mai scumpi, nici calitate nu oferă!

#1596
simplul

simplul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,137
  • Înscris: 24.01.2007
nu există Antena1 în aplicația Telekom TV.

#1597
wb626ek

wb626ek

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,392
  • Înscris: 05.11.2014
Da, am greșit topicul.

#1598
Tony7Y

Tony7Y

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 402
  • Înscris: 05.12.2012
Am cumparat si eu de curand "Pachet online Telekom Sport" si am o nelamurire.
Banuiesc, ca la majoritatea platformelor asta reprezinta un abonament lunar si se reinnoieste automat.
Se reinnoieste strict din Creditul Disponibil sau pot sa ma trezesc cu alti bani luati de pe card?

De obicei ca sa fiu sigur ca nu am nicio problema si reinnoiesc cand imi doresc, nu raman abonat dupa ce cumpar un pachet de genul.
Pe telekomtv.ro am mesajul "Dacă vrei să te dezabonezi de la un pachet de conținut, o poți face din secțiunea MyAccount de pe site-ul www.telekom.ro.".

Am intrat totusi in sectiunea MyAccount si nu vad niciun detaliu legat de acest abonament. Ma poate ajuta cineva?

Thanks

Edited by Tony7Y, 10 December 2017 - 19:38.


#1599
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,851
  • Înscris: 07.07.2009
Nu se reînnoiește automat. Eu am pachetul Canale TV Online. După ce expiră o lună activezi din nou pachetul (dacă ai credit pe cont).
În MyAccount am căutat și eu dar nu am găsit nimic de unde să poți dezactiva serviciul.

Edited by Kalman2007, 10 December 2017 - 21:40.


#1600
MOA_89

MOA_89

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 463
  • Înscris: 12.09.2017
Stie careva de ce merge TNT HD si nu merge TNT SD?

#1601
dondhanny

dondhanny

    Master of WebTV

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,462
  • Înscris: 09.03.2007
Pe ce platformă? Mie îmi funcționează amândouă pe Android 7.

#1602
MOA_89

MOA_89

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 463
  • Înscris: 12.09.2017
Pe Android 6.0.1, Pachetul "Canale TV Online".

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate