Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...
 Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 

Orange România - Orange TV Connect (ex-TelekomTV.ro).

- - - - -
  • Please log in to reply
1946 replies to this topic

#1567
Silviudeep

Silviudeep

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,962
  • Înscris: 07.11.2005
:))) Imi venea sa sparg televizoru....parca stiu cand sa intrerupa =))))

#1568
The_Cult

The_Cult

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,423
  • Înscris: 11.11.2014

 cristinel07, on 02 noiembrie 2017 - 00:20, said:

Da, asa am patit si eu.. Bine ca dau doar 5-6 lei pe luna ca la 15 lei e mare pacaleala.. Stati mereu sub RCS-RDS, nesimtitilor!
Da' la RCS s-a vazut bine UCL? :)))
Daca citeati topicul vedeati ca la meciurile importante sunt probleme mari. Da, nu e ok atata timp cat platesti, ideea e sa nu mai plaresti, poate asa se trezesc. Maica-mea avea telekom si online-ul evident ca il foloseam eu. Cu toate astea am preferat, chiar daca am UPC, sa trag si o fibra de la Telekom cu IPTV si net gigabit. Pt 60 de lei pe luna e chiar moka, mai ales ca arhiva tv face toti banii sa te uiti cand vrei la orice gasesti interesant pe un science hd sau bbc earth hd. Acum vad meciul dintre Napoli si City ca nu l-am vazut miercuri.
Acum, evident, am 2 conturi de web-tv.
Si atata timp cat transmit exclusiv UCL, ia ghici cam cine folosesc conturile alea? Ai ghicit, abonatii UPC si ai maretuluu RCS, care nu stiu ce cauta in discutia asta ca sa-i pupi in dos.

Edited by The_Cult, 04 November 2017 - 16:51.


#1569
djmaxx

djmaxx

    Tehnicus20

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,183
  • Înscris: 15.07.2005
EU AM TELEKOM internet 100 mb si am testat telekom sport 1-4 +online..pe telekom tv .ro pe un calc i7 cu wind 10 conectat merge fara nicio problema
deci problema se pare ca nu e la ei ..
in acelasi timp am testat si pe mobil prin conexiunea 4g si aplicatia telekom tv..care mergea ff ok
ori aveti net varza..ori calc varsa ori interconectarea cu alti operatori e varza..
am testat pentru ca eram curios daca sunt probleme ca am si iptv telekom 100mb fttb momentan..
deci din punctul meu de vedere problemele nu sunt la telekom ci la terti..

Edited by djmaxx, 04 November 2017 - 18:22.


#1570
marcel201

marcel201

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,408
  • Înscris: 21.10.2010
Una e când testezi streamul la un meci Girona Deportivo și alta e la o semifinala de CL Real Barca.

#1571
djmaxx

djmaxx

    Tehnicus20

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,183
  • Înscris: 15.07.2005

 marcel201, on 04 noiembrie 2017 - 18:32, said:

Una e când testezi streamul la un meci Girona Deportivo și alta e la o semifinala de CL Real Barca.

am testat toate canalele la steaua acum ,...si la real in ucl.. si a mers belea

#1572
The_Cult

The_Cult

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,423
  • Înscris: 11.11.2014
Pe bune? Adica la meciurile date si pe Pro tv?
Stai linistit. E cunoscuta problema de ani de zile. Serviciile respective beneficiaza de o banda mult insuficienta in momentele de varf.

#1573
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,135
  • Înscris: 26.07.2009

 The_Cult, on 04 noiembrie 2017 - 16:42, said:

Da' la RCS s-a vazut bine UCL? Posted Image))
Daca citeati topicul vedeati ca la meciurile importante sunt probleme mari. Da, nu e ok atata timp cat platesti, ideea e sa nu mai plaresti, poate asa se trezesc. Maica-mea avea telekom si online-ul evident ca il foloseam eu. Cu toate astea am preferat, chiar daca am UPC, sa trag si o fibra de la Telekom cu IPTV si net gigabit. Pt 60 de lei pe luna e chiar moka, mai ales ca arhiva tv face toti banii sa te uiti cand vrei la orice gasesti interesant pe un science hd sau bbc earth hd. Acum vad meciul dintre Napoli si City ca nu l-am vazut miercuri.
Acum, evident, am 2 conturi de web-tv.
Si atata timp cat transmit exclusiv UCL, ia ghici cam cine folosesc conturile alea? Ai ghicit, abonatii UPC si ai maretuluu RCS, care nu stiu ce cauta in discutia asta ca sa-i pupi in dos.

Hai, suna-ma mai tarziu, dar s-o faci cu un numar ascuns. Ok?

Edited by cristinel07, 06 November 2017 - 02:04.


#1574
nabuco75

nabuco75

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 19.04.2015
Habar nu am avut unde să postez acest topic. Bătrânul meu la țară are televiziune prin satelit de la Telekom. Ca să profit de faptul că are moca acces la canalele telekom sport, mi-am făcut cont pe telekom. Astfel, pe PC, ca abonat RCS_RDS-pot vedea canalele telekom. Aș vrea insa ca ceea ce vad pe PC să vad și pe TV-ul meu Samsung UE40J6200, fără să trag un cablu HDMI și fără să conectez TV-ul la WIFI, pt că nu prea am semnal.
Așadar, ce opțiuni mai am? TV-ul e conectat la internet prin cablu. Telefonul meu mobil lenovo G4+ nu cred ca este compatibil cu tv-ul pentru casting. Ce posibilități mai sunt? E vreo aplicație ca să mă conectez pe PC la UCL și să pot vedea pe TV?

#1575
in10se_l1fe

in10se_l1fe

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,010
  • Înscris: 26.01.2011
Am avut si eu problema asta pana sa imi fac abonament la ei la cablu. Acum un timp imi mergea sa fac cast direct din Chrome de pe telefon la TV (cu Chromecast), dupa care nu a mai mers nici asta. Teoretic, nu prea ai solutii, poate doar sa iei un Chromecast si sa faci cast de pe laptop sau PC. Spun teoretic, pentru ca pe Chrome nu prea mai merge serviciul, se intrerupe o data la ~5 minute, iar pe alte browsere ori nu merge deloc, ori nu au optiunea de cast.

#1576
djmaxx

djmaxx

    Tehnicus20

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,183
  • Înscris: 15.07.2005
din laptop cablu hdmi in tv si gata vezi meciul full hd neintrerupt! singura solutie viabila

#1577
AelxB

AelxB

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 24.10.2016
Salut,

Problema mea pare simpla: vreau sa dezactivez un "pachet de continut", DAR nu sunt lasat!
Mai exact pe pagina: https://www.telekom....vicii/tv-web/tv am 3 pachete active, iar teoretic TELEKOM-ul spune ca am opriunea de "DEAZCTIVARE", care binenteles NU exista!

Ca sa ne intelegem:
- optiunile sunt activate acum un an, deci nu merge "le-ai activat recent si de aia nu poti"
- am incercat din: Chrome, Internet Explorer, Mozilla si Android, deci nu merge "e o problema de la tine"

Pagina arata asa:
[ https://i.imgur.com/F6noLBD.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Chiar sunt singurul din Romania cu problema asta? Adica Telekom imi restrictioneaza functia de "DEZACTIVARE" doar mie?

Multumesc anticipat!

Edited by AelxB, 08 November 2017 - 11:24.


#1578
Alexis

Alexis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,230
  • Înscris: 22.01.2004
Ai reusit pana la urma sa dezactivezi? Cum ai facut? AI luat legatura cu ei la 1234?

#1579
AelxB

AelxB

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 24.10.2016
Am sunat la relatii clienti, unde un domn mi-a zis direct sa ii zic username-u si parola sa intre el la mine in cont.
Aproape ca am ras la telefon da m-am abtinut si i-am zis ca nu ii dau nicio parola, la care s-a atacat tare si a ridicat vocea si a zis ca daca nu vreau sa ii spun parola sa ma duc la un sediu telekom.
Deci no comment.

#1580
marginean49

marginean49

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 297
  • Înscris: 19.01.2007
Pana la urma au dat drumu' aplicatiei pentru Smart TV-urile Samsung sau le e greu sa schimbe denumirea aplicatiei?

#1581
ramurel

ramurel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,949
  • Înscris: 12.07.2008

 AelxB, on 13 noiembrie 2017 - 10:41, said:

Am sunat la relatii clienti, unde un domn mi-a zis direct sa ii zic username-u si parola sa intre el la mine in cont.
Aproape ca am ras la telefon da m-am abtinut si i-am zis ca nu ii dau nicio parola, la care s-a atacat tare si a ridicat vocea si a zis ca daca nu vreau sa ii spun parola sa ma duc la un sediu telekom.
Deci no comment.

Și? După aia, intrai în cont și schimbai parola dacă era o așa mare problemă, părerea mea.


#1582
in10se_l1fe

in10se_l1fe

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,010
  • Înscris: 26.01.2011
Da, dupa ce ii mai activa ala "din greseala" vreo optiune sau doua din cont...

#1583
ramurel

ramurel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,949
  • Înscris: 12.07.2008

 in10se_l1fe, on 22 noiembrie 2017 - 09:53, said:

Da, dupa ce ii mai activa ala "din greseala" vreo optiune sau doua din cont...

Atunci să nu folosească aplicaţia, să se uite la televizor pe lămpi la programul TV !

#1584
in10se_l1fe

in10se_l1fe

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,010
  • Înscris: 26.01.2011
@ramurel Nu a zis nimeni sa nu foloseasca aplicatia, dar mi se pare o regula de baza sa nu dai contul si parola unui strain... Eu la asta m-am referit, nu stiu ce s-a inteles.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate