Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...
 

Cine mai vorbeste de la telefoanele publice

- - - - -
  • Please log in to reply
75 replies to this topic

Poll: Cine mai vorbeste de la telefoanele publice Romtelecom (241 member(s) have cast votes)

Cine mai vorbeste de la telefoanele publice Romtelecom

  1. 1.taranii (populatia din mediul rural) (50 votes [20.75%])

    Percentage of vote: 20.75%

  2. 2.somerii (3 votes [1.24%])

    Percentage of vote: 1.24%

  3. 3.tinerii si copiii (2 votes [0.83%])

    Percentage of vote: 0.83%

  4. 4.studentii din campusuri (11 votes [4.56%])

    Percentage of vote: 4.56%

  5. 5.gospodinele de pe la blocuri (3 votes [1.24%])

    Percentage of vote: 1.24%

  6. 6.cei care nu-si permit telefon in casa (18 votes [7.47%])

    Percentage of vote: 7.47%

  7. 7.soldatii din garnizoane (15 votes [6.22%])

    Percentage of vote: 6.22%

  8. 8.puscariasii (27 votes [11.20%])

    Percentage of vote: 11.20%

  9. 9.cei aflati in tranzit prin alte locuri din tara (18 votes [7.47%])

    Percentage of vote: 7.47%

  10. 10.bolnavii din spitale (25 votes [10.37%])

    Percentage of vote: 10.37%

  11. 11.dintr-un anumit interes (69 votes [28.63%])

    Percentage of vote: 28.63%

Vote Guests cannot vote

#1
Theone

Theone

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 308
  • Înscris: 19.09.2003
Variantele astea mi-au venit in minte acum.Ideea e ca mai vezi telefoane publice RTC pe toti peretii prin orase,jegoase,slinoase fara nimic pe afisajele alea,cabine telefonice sparte,distruse,imagini de MadMax.Asta m-a facut curios asupra clientilor care mai folosesc asa ceva,cumpara cartele telefonice si au curajul sa le bage in fanta respectiva.
Uitandu-ma de curiozitate pe sit-ul BT ,ma minunez de ce-i acolo ,pe langa telefoane clasice gen ca ale noastre sunt aparate de pe care poti transmite emailuri si SMS-uri din strada (probabil la preturi competitive),kioskuri de internet si tot felul de alte servicii.Banalul nostru telefon public de la coltul strazii se pare ca-si da duhul si pare ignorat si uitat chiar de insasi cei care l-au montat acolo.

#2
bogdanan

bogdanan

    devoted SoftNews member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,269
  • Înscris: 02.04.2004
site-ul bt ?

#3
Cosconor

Cosconor

    Netmonitoring fan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,022
  • Înscris: 08.06.2003

bogdanan, on Aug 29 2005, 21:33, said:

site-ul bt ?

<{POST_SNAPBACK}>

British Telecom probabil.

#4
rashid

rashid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,066
  • Înscris: 30.06.2005
pai .... tu intrebi cine nu isi permite sa aleaga alte altrnativa decat publicele ..omule ...tu stii cat de scump e sa vorbesti de la publice ?

#5
Epurica

Epurica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,729
  • Înscris: 29.06.2005
eu inainte aveam si cartela de public pentru ca aveam un mobil parsiv si ma lasa cand aveam mai multa nevoie de el. deci publicul era un fel de alternativa de urgenta.

#6
nepot

nepot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,131
  • Înscris: 15.03.2005
Eu vb din cand in cand (odata la 6 luni) si nu sunt in nici o categorie din cele descrise mai sus.

#7
Cosconor

Cosconor

    Netmonitoring fan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,022
  • Înscris: 08.06.2003
Eu în ultimele zile vorbesc sun catre RO numai de la public... ca-mi expira cartela (cumparata acum 3 ani) în 2 zile... :P

#8
Zazie

Zazie

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,741
  • Înscris: 20.09.2003
Mirific. De cand asteptam o intrebare ca asta...

#9
Theone

Theone

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 308
  • Înscris: 19.09.2003

Quote

11.dintr-un anumit interes
Eu nu am pus asta ca nu are sens.Cine vorbeste e una si din ce motiv e alta.De la telefoanele astea poti suna si salvarea in caz de urgenta si asta nu inseamna ca esti neaparat taran,somer,puscarias.
Apropo de cartelele telefonice de la RTC sunt foarte bune ca razuitoare de parbriz iarna.Sau poti face din ea cea mai ieftina asigurare auto.I-ti cumperi una,faci un apel finalizat undeva,i-ti notezi marcajul ala de pe ea si o pui pe bordul masinii.In cazul ca-ti fura masina solociti la RTC apelurile facute de pe cartela si asa poti urmari unde vorbeste hotul.Oricum e o pista pentru politie.Stiu cazuri concrete care au functionat ireprosabil.

#10
vodafone_ro

vodafone_ro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,944
  • Înscris: 22.08.2005
ce mai e ala Fix Public?
nu am mai luat o cartela de public de cel putin 2 ani garantat
am acasa Rds Tel care nu am dat nici un apel pe mobil pana acum si am rds tel din 26 dec , cred ca se mira aia cum in 8 luni de zile sa nu suni pe mobil
dar am connex cu minute nationale si de aia nu sun am avut si RTC in casa si l am scos si pe ala ca nu aveam cu cine sa mai vb pe el si nici de la ala nu dadusem un mobil intr un an de zile cat l-am avut
de ce sa dau 100-150 pe o cartela cand pot suna de pe mobil sau de acasa :D
cred ca le mai folosesc publicele prin spitale si pe la tara ,studenti cred ca au toti mobile

#11
Cosconor

Cosconor

    Netmonitoring fan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,022
  • Înscris: 08.06.2003

vodafone_ro, on Aug 30 2005, 15:42, said:

cred ca le mai folosesc publicele prin spitale si pe la tara ,studenti cred ca au toti mobile

<{POST_SNAPBACK}>

Confirm. Noi în comuna avem 3 teluri publice, si nu prea avem semnal GSM, asa ca lumea mai da de acolo.

#12
Cinergus

Cinergus

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 17.06.2005
S-a dus vremea cand stateai la coada la un public.. sau cand vedeai coborand din vreo masina suparata o tipa bine ce mergea sa vb de la public folosind tel. mobil doar ca agenda telefonica.. Daca astia de la rtc nu misca nimic la telefoanele astea publice se duc la vale rau.. eu unu' nu-i mai inteleg.. :death:

#13
Theone

Theone

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 308
  • Înscris: 19.09.2003
Daca RTC vine cu un plastic cu cod si parola (acces pe platforma) cu acces si de la telefoanele publice si de la cele fixe din casa sau din firme si poate de la telefoanele mobile in viitor si cu un tarif rezonabil ,ei atunci treaba ar sta altfel...

#14
Cinergus

Cinergus

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 17.06.2005

Quote

Daca RTC vine cu un plastic cu cod si parola (acces pe platforma) cu acces si de la telefoanele publice si de la cele fixe din casa sau din firme si poate de la telefoanele mobile in viitor si cu un tarif rezonabil ,ei atunci treaba ar sta altfel...
cu asa o cartela am vorbit eu anul trecut in Italia.. vb si de la telefon public si de la fixul in casa in care locuiam.. super.. cu o cartela de 5 euro m-am plictisit cat am vb in Rom..si prin It.. :peacefingers:
PS
am inteles ca vor aparea si la noi.. se face si reclama pe la radio..
am intrebat  pe la chioscurile de ziare dar mi-au spus ca nu au avut pana acum asa ceva..

Edited by Cinergus, 01 September 2005 - 12:34.


#15
nsec

nsec

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,638
  • Înscris: 11.10.2004
din cate stiu exista asemenea cartele si la noi ! si sunt oferite de RomTelecom ... este vorba de cartelele Evrikard (sau ceva de genu) ....
sunt la un nr. de tel. 080080 (parca) si tastezi codul inscris pe cartela !
daca nu ma insel merge si de pe mobil insa sunt tarife diferite ... oricum merge de pe orice fix si telefon public !

#16
djadi21

djadi21

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,514
  • Înscris: 03.08.2004

nsec, on Sep 1 2005, 16:56, said:

din cate stiu exista asemenea cartele si la noi ! si sunt oferite de RomTelecom ... este vorba de cartelele Evrikard (sau ceva de genu) ....
sunt la un nr. de tel. 080080 (parca) si tastezi codul inscris pe cartela !
daca nu ma insel merge si de pe mobil insa sunt tarife diferite ... oricum merge de pe orice fix si telefon public !

<{POST_SNAPBACK}>



Normal ca exista, eu le-am folosit mult timp, numarul de acces gratuit este 08080 si se tasteaza codul de 12 caractere apoi numarul de telefon cu tot cu prefix chiar daca suni un numar local apoi #. De exemplu: 08080 123456789012 0211234567#

#17
qriosso

qriosso

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 02.09.2005

Theone, on Aug 31 2005, 19:20, said:

Daca RTC vine cu un plastic cu cod si parola (acces pe platforma) cu acces si de la telefoanele publice si de la cele fixe din casa sau din firme si poate de la telefoanele mobile in viitor si cu un tarif rezonabil ,ei atunci treaba ar sta altfel...

<{POST_SNAPBACK}>

Eu cred ca are deja plastic cu cod, si ce daca... Si mai cred ca merg folosite atat de la public cat si de la fixul de acasa. Tariful este principala sperietoare! Nu stiu daca publicele pe care le vezi pe strada mai si merg. Am vrut sa dau si eu un telefon cu ceva timp in urma si doua la rand erau defecte!

#18
ralli

ralli

    New Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 23
  • Înscris: 02.09.2005
ai si nu ai dreptate...in mare aceste telefoane functioneaza, oricum, rostul lor asta este...sa ajute exact atunci cand nu ai alte variante.: te lasa bateria la mob, esti in zona fara acoperire, etc...

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate