Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Contact posibil deteriorat proces...

ce se mai lucreaza remote ?

Care din urmatoarele optiuni este...

Distante etrieri
 Fisier corupt reapare in galeria ...

Ce condensator ar putea fi? TV Vo...

Problema droguri

Soldat gradat profesionist - dipl...
 Eroare incarcare formular

merita upgrade de la Ryzen 5 2600...

Intel i9 14900K cooler air Deepco...

Curațare disc vinil
 Atentie la site-ul FixShop.ro - p...

Display cu culori neuniforme

Despre Laborator Defectoscopie Ca...

Mama Clopoțel
 

mi-am gasit host si vreau sa ma mut...

- - - - -
  • Please log in to reply
57 replies to this topic

#19
voinea

voinea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 320
  • Înscris: 27.12.2003
frumos.. domnul claus.ro mi-a sters subdomeniul vwforum.vwforum.ro ... multumesc ca datele sunt inca acolo .... am facut eu un backup dar nu prea da la socoteala cu cel anterior.. asta a iesit mai mic decat acela...

astfel de tratatemnt pentru clienti ar fi util de spus si la http://www.gazduire.info/forum/ ... acolo sunteti considerat partener... cred ca aceasta metoda de tratament pentru clienti nu este impartasita de colaboratorii dvs

#20
aolex

aolex

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,829
  • Înscris: 06.12.2004
http://www.phpromani...viewtopic&t=615

a se vedea aici ... claus asta cati ani are ? 10 ??? 12 ??? mai mult nu ii dau :)

#21
submit

submit

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,087
  • Înscris: 15.04.2005
Loooool, asta e site admin acolo?  :roflmao:

PS: pentru cunoscatori

#22
big_ipaq

big_ipaq

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,466
  • Înscris: 13.05.2004
Cine se aseamana se aduna si cine ridica sabia de sabie moare... ;)

#23
aolex

aolex

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,829
  • Înscris: 06.12.2004
nu pentru mult timp ... site-ul mi-a fost incredintat mie (defapt , control panelul B)) si
voi schimba fata phpromania.ro odata pentru totdeauna ! adminii se vor alege pe bune ,
nu pe concursuri !

#24
voinea

voinea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 320
  • Înscris: 27.12.2003
nu ma pricep asa ca intreb

primesc acest mail

Quote

domeniul se va prelungi pt. pt. inca 3 ani si totul va fi ok ... dvs. puteti sa va mutati domeniul unde doriti ... e al dvs.

bafta

ce inseamna sa am acest domeniu pentru 3 ani la manage.opensrs.net ... nu e cam scump pentru 52$ acest schimb ? un com 3 ani la 52$ ?
si cand vreau sa-l prelungesc peste 3 ani cum fac ?

please help  :worthy:

#25
aolex

aolex

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,829
  • Înscris: 06.12.2004
un domeniu .com pentru 3 ani costa ... $26.85 FIX ! nici un cent in plus sau in minus !
ca sa fi in regula , te asiguri ca domeniul e pe numele tau , schimbi NS-urile etc. ...
dupa care poti sa il prelungesti mai departe pentru aceeasi suma ($8.95/an) la unul
dintre providerii de mai jos :

http://www.godaddy.com/
http://www.namealerts.com/

eu folosesc namealerts.com si sunt foarte multumit de servicile lor . serviciul tehnic
este de cea mai inalta calitatea , cu raspunsuri in mai putin de o ora (s-a intamplat
de cateva ori :)) ! administrarea domeniului e la nivelul unui copil de gradinita !
godaddy.com este foarte ieftin si foarte bun , unul dintre principalii furnizori de
domenii . pentru NS-uri gratuite , iti recomand :

http://www.sitelutions.com/

l-am folosit , are uptime foarte bun (99,9%) , este gratuit si interfata este buna !
cam atat despre domenii , sper ca te-al lamurit !

^_^

#26
peet

peet

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 30.08.2005

voinea, on Aug 29 2005, 16:15, said:

Salutare

Acum 2 luni m-am apucat sa mut situl www.vwforum.ro (forum vw/audi/seat/skoda) dintr-un server provizoriu catre un server platit. A stat free of charge la cineva la munca dar nu s-a mai putut tine acolo.

...
Multumesc si sper ca nu sunt offtopic

<{POST_SNAPBACK}>

Trebuie sa anuntam cat mai multa lume despre serviciile oferite de acest "furnizor se servicii" ca noi am suferit de pe urma lui.
Bafta.  :worthy:
PS: Nu stiu cum te putem ajuta. Nu ma pricep asa bine la tehnica de calcul.

#27
voinea

voinea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 320
  • Înscris: 27.12.2003
sunt in proportie de 80% cu forumul pus pe un server metropolitan.

hostingul este oferit de firma unui membru.

sper ca in 10 minute sa fiu 100% functional cu noul server.

#28
DarkThunder

DarkThunder

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 15.07.2005
Mai e bine k mai exista si discutiile astea k mai inveti kte ceva!Eu ma gandeam sa-mi trec hostul la egazda k au o super oferta si nu-mi iau cine stie ce tzapa dk se intampla ceva dar domeniul crd k-l iau direct d la rnc nu de la ei!ce ziceti e bine?Apropo ce tot e cu adresa aia de ip care tot apare in optional! :confuzzled: scuze dar nu le am!Tocmai de asat apelez la voi!Multzam!

Edited by DarkThunder, 04 September 2005 - 11:20.


#29
domenii

domenii

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 159
  • Înscris: 16.01.2005
Nu este nici o diferenta intre a cumpara domeniul de la RNC si de al cumpara de la un partenet. Domeniile se inregistreaza pe numele clientului si el este singurul indreptatit sa administreze respectivul domeniu. Practic, o data inregistrat domeniul, doar propietarul mai poate face schimbari la el.
La un partenet RNC platesti cu pana la 30% mai putin fata de cat ai plati direct la RNC, insa inteleg ca o mare problema este increderea......

#30
preacher

preacher

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 867
  • Înscris: 27.03.2005

Quote

Nu este nici o diferenta intre a cumpara domeniul de la RNC si de al cumpara de la un partenet. Domeniile se inregistreaza pe numele clientului si el este singurul indreptatit sa administreze respectivul domeniu.

Se pare ca tu nu ai mai dat peste tzepari pe Internet. Nu stiu cate firme spun ca inregistreaza cu mai putini bani sau gratuit un domeniu ca apoi cand nu mai hosting de la ei sa vezi ca de fapt domeniul nu e al tau!

Nu stiu daca claus.ro face la fel, dar se pare ca si-au luat mai multi teapa si nici banii inapoi nu i-au primit, deci nu m-ar mira asa ceva! In plus, $52 pe 3 ani e cam prea mult!

#31
Hellraiser_Radeon

Hellraiser_Radeon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 14.04.2005

preacher, on Sep 4 2005, 19:23, said:

Se pare ca tu nu ai mai dat peste tzepari pe Internet. Nu stiu cate firme spun ca inregistreaza cu mai putini bani sau gratuit un domeniu ca apoi cand nu mai hosting de la ei sa vezi ca de fapt domeniul nu e al tau!

Nu stiu daca claus.ro face la fel, dar se pare ca si-au luat mai multi teapa si nici banii inapoi nu i-au primit, deci nu m-ar mira asa ceva! In plus, $52 pe 3 ani e cam prea mult!

<{POST_SNAPBACK}>

pai stai un pic ca el se referea la domenii .ro, la care clientul primeste toate datele asupra domeniului. tu vad ca vorbesti despre domenii internationale. in romania din cate am vazut eu e doar 1 sg mare tepar, ca mai sunt si altii mai mici care mai tepuiesc un client din 100 e posibil(dar nu am intalnit pana acum).

#32
voinea

voinea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 320
  • Înscris: 27.12.2003

preacher, on Sep 4 2005, 19:23, said:

Nu stiu daca claus.ro face la fel, dar se pare ca si-au luat mai multi teapa si nici banii inapoi nu i-au primit, deci nu m-ar mira asa ceva! In plus, $52 pe 3 ani e cam prea mult!

<{POST_SNAPBACK}>


cam asa mi s-a parut si mie ca 52$ pentru un .COM /3 ani e multisor tinand cont ca mai toate firmele de hosting mi-l ofera free la un pachet .... Partea proasta e ca nici macar nu am vazut acei 3 ani de hosting in meniul de administrare al domeniului ?!?

chiar asa tzeapa bigtime mi-a dat claus.ro sau nu are timp sa-mi rezolve ?

Eu l-am anuntat de la prima ora pe 1 septembrie ca acel cont poate fi sters deoarece DNSurile le-am schimbat chiar eu si ca astept cei 3 ani promisi.

#33
domenii

domenii

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 159
  • Înscris: 16.01.2005
Propietarul unui domeniu .ro poate fi verificat foarte usor ruland un whois pe acel domeniu.

#34
aolex

aolex

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,829
  • Înscris: 06.12.2004
la fel si data expiratiei ... sau expirarii , cum dreq` o fi :)

#35
venkplay

venkplay

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 02.04.2005
expirarii :)

#36
Cristist50

Cristist50

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,523
  • Înscris: 28.08.2003
Ia ziceti cum rulez si eu who is ala ... sa vad daca al meu e ... al meu :)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate