Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...
 Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta

alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...
 Descifrare reteta

Zapp fix

Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea
 Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...

geometrie autorulota

Sfat achiziție laptop ~4500 ...
 

R.C.S. & R.D.S. - TV cablu digital (H.D.) - Topic general - 34 de posturi H.D. - Partea I.

* * * * - 10 voturi
  • Acest subiect este blocat Acest subiect este blocat
40065 răspunsuri în acest subiect

#29485
CoL00SaL

CoL00SaL

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.300
  • Înscris: 23.12.2013
Nici pe canalele proprii de documentare nu au sigla HD...doar Utv are sigla HD.:)

@pait25:
Bănuiesc că DS a semnat un acord cu postul tv Benfica Tv, de accea da doar meciurile Benficaii.

Editat de CoL00SaL, 02 februarie 2015 - 08:34.


#29486
nerazzurr

nerazzurr

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 355
  • Înscris: 10.11.2012
Salut baieti..am si eu urmatoarea problema si cred ca voi ma puteti ajuta...Am cablu de la Rds si am un Smart Tv cu care prind posturile Hd cu tunerul dvb-c..acolo cu tv-ul am si modem de unde pleaca cablul..internet..etc.toate bune pana aici..Acum cateva zile mi am luat in alta camera un alt tv Full hd cu tuner dvb-c ..am tras cablu si acolo si surpriza (sau nu)
.nu mi gaseste decat posturile analogice...intrebarea mea e ce trebuie facut sa prind posturile digitale ...si cele Hd daca se poate...multumesc!

#29487
energyps2

energyps2

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 378
  • Înscris: 12.05.2013

View Postnerazzurr, on 02 februarie 2015 - 10:48, said:

Salut baieti..am si eu urmatoarea problema si cred ca voi ma puteti ajuta...Am cablu de la Rds si am un Smart Tv cu care prind posturile Hd cu tunerul dvb-c..acolo cu tv-ul am si modem de unde pleaca cablul..internet..etc.toate bune pana aici..Acum cateva zile mi am luat in alta camera un alt tv Full hd cu tuner dvb-c ..am tras cablu si acolo si surpriza (sau nu)
.nu mi gaseste decat posturile analogice...intrebarea mea e ce trebuie facut sa prind posturile digitale ...si cele Hd daca se poate...multumesc!
Din 2 una: nu ai stiut scana corespunzator sau noul tau tv (ma indoiesc ca asta e) nu are DVB-C.

#29488
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Mesaje: 8.361
  • Înscris: 16.04.2014
Cand efectuezi o cautare a retelei trebuie sa iti permita sa selectezi tipul de cautare: Analogue; Digital; Analogue & Digital.

#29489
nerazzurr

nerazzurr

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 355
  • Înscris: 10.11.2012
Stiu asta ..doar ca acolo la digital nu mi da voie sa dau search..

deci scrie canale digitale dar nu mi da voie sa intru sa dau search
.doar pot citi..

#29490
pokems

pokems

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 991
  • Înscris: 18.12.2005
Poate o fi tv defect sau are doar digital terestru. Ar fi de ajutor sa ne spui modelul de tv.

#29491
nerazzurr

nerazzurr

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 355
  • Înscris: 10.11.2012
este un vortex de 24"..o sa revin cu modelul si cu poza pe tv ...cablul trebuie sa plece cumva din modem pentru a decripta semnalul?la celalat tv asa pleaca....sau nu conteaza asta..daca iau acel card de la ei ma va ajuta in acest caz? ...inca nu am inteles la ce foloseste acel card...tv -ul are intrare pentru.card

#29492
energyps2

energyps2

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 378
  • Înscris: 12.05.2013

View Postnerazzurr, on 02 februarie 2015 - 11:26, said:

este un vortex de 24"..o sa revin cu modelul si cu poza pe tv ...cablul trebuie sa plece cumva din modem pentru a decripta semnalul?la celalat tv asa pleaca....sau nu conteaza asta..daca iau acel card de la ei ma va ajuta in acest caz? ...inca nu am inteles la ce foloseste acel card...tv -ul are intrare pentru.card
Ce modem frate? Pe mine unul m-ai pierdut,

#29493
nerazzurr

nerazzurr

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 355
  • Înscris: 10.11.2012
modelul e Vortex Full HD Led-V24ZH8DCF

#29494
misshu

misshu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.005
  • Înscris: 16.01.2007

View Postnerazzurr, on 02 februarie 2015 - 11:26, said:

este un vortex de 24"..o sa revin cu modelul si cu poza pe tv ...cablul trebuie sa plece cumva din modem pentru a decripta semnalul?la celalat tv asa pleaca....sau nu conteaza asta..daca iau acel card de la ei ma va ajuta in acest caz? ...inca nu am inteles la ce foloseste acel card...tv -ul are intrare pentru.card
Cardul si CAM-ul CI+ te ajuta sa vezi si canalele care sunt criptate pe care le-a scris Venboteam mai sus.
Daca vezi canalele analogice si nu pe cele digitale cred ca tv-ul tau nu are tuner DVB-C, dar cablul este introdus bine in tv si ai semnal
Ai infrastructura veche pe cablu coaxial si modem?

#29495
nerazzurr

nerazzurr

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 355
  • Înscris: 10.11.2012
Poate ma insel eu dar cablul care intra in tv pleaca din acel modem de internet de la ei..de la acel modem pleaca si modemul wifi...nu ma pricep f bine la fire cum vin dar o sa ma uit intr o ora exact cum.vin firele acolo(ma refer la tv ul care are deja hd)

Editat de nerazzurr, 02 februarie 2015 - 11:50.


#29496
atys

atys

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 50
  • Înscris: 18.07.2006
ai incercat la tara alege norvegia

#29497
nerazzurr

nerazzurr

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 355
  • Înscris: 10.11.2012

View Postmisshu, on 02 februarie 2015 - 11:46, said:

Cardul si CAM-ul CI+ te ajuta sa vezi si canalele care sunt criptate pe care le-a scris Venboteam mai sus.
Daca vezi canalele analogice si nu pe cele digitale cred ca tv-ul tau nu are tuner DVB-C, dar cablul este introdus bine in tv si ai semnal
Ai infrastructura veche pe cablu coaxial si modem?
Tv ul are sigur Dvb-c...posibil sa fie cablul problema pt ca e cam vechi...?..

View Postatys, on 02 februarie 2015 - 12:02, said:

ai incercat la tara alege norvegia
am incercat toate tarile :)

#29498
fiuny

fiuny

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 954
  • Înscris: 26.03.2007
Travel Channel HD, nu este disponibil acum,
Arad

Editat de fiuny, 02 februarie 2015 - 12:33.


#29499
innesat

innesat

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 8.045
  • Înscris: 26.09.2010
Pauza si in Dambovita.

#29500
misshu

misshu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.005
  • Înscris: 16.01.2007

View Postnerazzurr, on 02 februarie 2015 - 12:04, said:

Tv ul are sigur Dvb-c...posibil sa fie cablul problema pt ca e cam vechi...?..
am incercat toate tarile :)
Daca prinzi canalele in format analogic, cablul si conexiunile sunt in regula, problema ta este la tv unde trebuie sa gasesti cum sa faci scanarea posturilor in format digital.
Citeste cu atentie manualul tv-ului

#29501
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Mesaje: 8.361
  • Înscris: 16.04.2014
Multumesc pentru feedback.
Se cunoaste situatia si se lucreaza deja la remediere! (Travel Channel HD)

#29502
VH1

VH1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.114
  • Înscris: 09.01.2014

View Postfiuny, on 02 februarie 2015 - 12:16, said:

Travel Channel HD, nu este disponibil acum,
Arad
Sper sa fie un semn bun !

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 2

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate