Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...
 Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube
 Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...
 Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar
 

R.C.S. & R.D.S. - TV cablu digital (H.D.) - Topic general - 34 de posturi H.D. - Partea I.

* * * * - 10 votes
  • This topic is locked This topic is locked
40065 replies to this topic

#28405
pait25

pait25

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 22.12.2005
Multumesc pentru lamuriri.

#28406
matyred

matyred

    Senior Membru...până într-o zi!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,649
  • Înscris: 19.02.2010

View Postdhaulagiri, on 20 septembrie 2014 - 17:42, said:

Pentru toate nenorocirile de pe piata tv este de vina RCS-RDS-ul?
Cind se trezeste unul cu problema a unui operator tv, pac pe topicul RCS-ului.

Eurosport este si-n grila UPC, Dolce, Next Gen, Orange TV, de ce nu mergeti sa postati si acolo?
Din cauza RDS-ului, tavanul meu "duduie" câteva secunde la intervale de 1 oră și 30 minute, între orele 22.00 și 3.00! Vecina de sus, abonată a RDS-ului, se uită pe DigiFilm , iar la "pauza" dintre  filme "aleargă" de colo prin casă ! Să se mute la T sau alții ca să pot dormi și eu liniștit sau RDS-ul să bage mira în acest interval pe DigiFilm! :D

Edited by matyred, 20 September 2014 - 22:59.


#28407
mojook

mojook

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,561
  • Înscris: 28.03.2004

View Postmatyred, on 20 septembrie 2014 - 22:58, said:

Din cauza RDS-ului, tavanul meu "duduie" câteva secunde la intervale de 1 oră și 30 minute, între orele 22.00 și 3.00! Vecina de sus, abonată a RDS-ului, se uită pe DigiFilm , iar la "pauza" dintre  filme "aleargă" de colo prin casă ! Să se mute la T sau alții ca să pot dormi și eu liniștit sau RDS-ul să bage mira în acest interval pe DigiFilm! Posted Image
Taie-i cablul, de deasupra usii!

#28408
uraganel

uraganel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,999
  • Înscris: 01.02.2010

View Postmatyred, on 20 septembrie 2014 - 22:58, said:

Din cauza RDS-ului, tavanul meu "duduie" câteva secunde la intervale de 1 oră și 30 minute, între orele 22.00 și 3.00! Vecina de sus, abonată a RDS-ului, se uită pe DigiFilm , iar la "pauza" dintre  filme "aleargă" de colo prin casă ! Să se mute la T sau alții ca să pot dormi și eu liniștit sau RDS-ul să bage mira în acest interval pe DigiFilm! Posted Image

Eu zic sa vorbesti cu vecina...sa te muti la ea. Dupa ce te-ai mutat...o "dresezi" dupa cum vrea muschiul tau. Cea mai nasoala varianta...este sa nu cumva sa fii om insurat..la casa ta. Atunci trebuie sa te muti la casa...sa ai o curte mare, departe de vecini.Posted Image

#28409
papichullooo

papichullooo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,474
  • Înscris: 15.01.2005
Maine se fac 5 zile de cand maimutele care lucreaza la Rds nu sunt in stare sa imperecheze un cacat de card cu un decodor!!!! Cat de complicat poate sa fie???

#28410
matyred

matyred

    Senior Membru...până într-o zi!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,649
  • Înscris: 19.02.2010

View Postpapichullooo, on 21 septembrie 2014 - 19:33, said:

Maine se fac 5 zile de cand maimutele care lucreaza la Rds nu sunt in stare sa imperecheze un cacat de card cu un decodor!!!! Cat de complicat poate sa fie???
Un prieten a avut de așteptat vreo 9 zile( motivul fiind că era luat pe persoană juridică și durează mai mult)!

View Postpapichullooo, on 21 septembrie 2014 - 19:33, said:

Maine se fac 5 zile de cand maimutele care lucreaza la Rds nu sunt in stare sa imperecheze un cacat de card cu un decodor!!!! Cat de complicat poate sa fie???
Un prieten a avut de așteptat vreo 9 zile( motivul fiind că era luat pe persoană juridică și durează mai mult)!

#28411
mhanor

mhanor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,019
  • Înscris: 12.01.2004
Daca decodorul este oprit sau nu este conectat la reteaua TV, sau daca nu este configurat/setat pe un post (se recomanda DigiFilm sau HBO), sau daca smartcardul nu este introdus corect in decodor, cu oricare dintre aceste probleme vei rata momentul in care este trimis mesajul de activare pe retea, pe care il pierzi in mai putin de o secunda, la un moment relativ aleatoriu, din ziua in care astepti activarea.
Asigura-te ca totul este montat si functional, inclusiv smartcardul este detectat de decodor, apoi da comanda de reactivare pe http://www.rcs-rds.r...digi-tv-satelit - nu stiu daca este automat sau daca cererea este preluata de un operator, caz in care intervine, din nou, acel interval de asteptare, de durata nedeterminata.

Edited by mhanor, 21 September 2014 - 22:08.


#28412
papichullooo

papichullooo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,474
  • Înscris: 15.01.2005

View Postmhanor, on 21 septembrie 2014 - 22:06, said:

Daca decodorul este oprit sau nu este conectat la reteaua TV, sau daca nu este configurat/setat pe un post (se recomanda DigiFilm sau HBO), sau daca smartcardul nu este introdus corect in decodor, cu oricare dintre aceste probleme vei rata momentul in care este trimis mesajul de activare pe retea, pe care il pierzi in mai putin de o secunda, la un moment relativ aleatoriu, din ziua in care astepti activarea.
Asigura-te ca totul este montat si functional, inclusiv smartcardul este detectat de decodor, apoi da comanda de reactivare pe http://www.rcs-rds.r...digi-tv-satelit - nu stiu daca este automat sau daca cererea este preluata de un operator, caz in care intervine, din nou, acel interval de asteptare, de durata nedeterminata.
Este totul asa cum trebuie sa fie, retarzii nu sunt in stare sa bage un proces verbal in sistem. De 5 zile !!!!!!! Vad toate programele, mai putin cele codate, pe care le platesc. Inteleg ca ii fute lumea cu telefonia care nu functioneaza, ca sunt prinsi cu alte rahaturi....dar sa iti ia 5 zile sa bagi un cacat de proces verbal in sistem in anul 2014 cand totul este computerizat si informatia ajunge oriunde in cateva secunde mi se pare incredibil.

#28413
eucaliptulnegru

eucaliptulnegru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 808
  • Înscris: 15.10.2009

View Postntu, on 20 septembrie 2014 - 14:59, said:

Ce șanse sunt sa avem HBO Comedy HD, Cinemax HD si Cinemax 2 HD ?

http://www.paginadem...-si-in-romania/

Cinemax 2 nu ii nici SD , asa ca HD ....................

#28414
matyred

matyred

    Senior Membru...până într-o zi!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,649
  • Înscris: 19.02.2010

View Postpapichullooo, on 22 septembrie 2014 - 00:04, said:


Este totul asa cum trebuie sa fie, retarzii nu sunt in stare sa bage un proces verbal in sistem. De 5 zile !!!!!!! Vad toate programele, mai putin cele codate, pe care le platesc. Inteleg ca ii fute lumea cu telefonia care nu functioneaza, ca sunt prinsi cu alte rahaturi....dar sa iti ia 5 zile sa bagi un cacat de proces verbal in sistem in anul 2014 cand totul este computerizat si informatia ajunge oriunde in cateva secunde mi se pare incredibil.
Apelează la DigiHelper sau Cătălinman și sigur te vor ajuta! Îți spun din proprie experiență!

Edited by matyred, 22 September 2014 - 12:01.


#28415
Tony7Y

Tony7Y

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 402
  • Înscris: 05.12.2012

View Postpapichullooo, on 21 septembrie 2014 - 19:33, said:

Maine se fac 5 zile de cand maimutele care lucreaza la Rds nu sunt in stare sa imperecheze un cacat de card cu un decodor!!!! Cat de complicat poate sa fie???
Acum daca cumva ai decodor Kaon sper ca stii ca trebuie cartela invers Posted Image

#28416
cristi0304

cristi0304

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,059
  • Înscris: 31.05.2010

View PostAntonioStefan, on 22 septembrie 2014 - 12:04, said:

...sper ca stii ca trebuie cartela invers...
Faţă de ce ? Dacă i-ai da şi un reper, ceva...

Edited by cristi0304, 22 September 2014 - 12:33.


#28417
Silviudeep

Silviudeep

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,962
  • Înscris: 07.11.2005

View Posteucaliptulnegru, on 22 septembrie 2014 - 08:01, said:

Cinemax 2 nu ii nici SD , asa ca HD ....................
cinemax 2 e cinemax 1 decalat, nu ii vad rostu.

#28418
eminemscu

eminemscu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,184
  • Înscris: 20.03.2006
Urmaresc un serial sambata seara la 11. De multe ori nu il prind. In schimb duminica seara sigur l-as prinde. Asta ca exemplu. Stai calm ca ei gandesc ce fac, nu arunca aiurea cu programe.

#28419
GiulianoD

GiulianoD

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 19.10.2013

View PostSilviudeep, on 22 septembrie 2014 - 13:05, said:

cinemax 2 e cinemax 1 decalat, nu ii vad rostu.
Are rost!
Toate canalele de filme dau foarte multe reluari, adica fac "decalaje", doar ca nu sunt simetrice precum pe Cinemax-uri.
Eu zic ca e chiar mai bine asa, ca daca pierzi un film, nici nu trebuie sa te mai uiti pe ghidul TV sa iti dai seama cand poti revedea filmul respectiv.

#28420
sebyss

sebyss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,312
  • Înscris: 11.11.2004
Ceea ce e ok... in anii 80-90... acum, daca nu vrei sa pierzi ceva, programezi inregistrarea :) Stiu, nu toata lumea are... atunci nu mai cereti canale hd, ca nu toata lumea are, epg pe nu stiu ce programe, ca nu toata lumea are... cereti canale pe analogic... ca d'ala aproape toata lumea are :)

#28421
danieliankoo

danieliankoo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,796
  • Înscris: 23.01.2005
pai aia pe analogic se uita la ce le da. si nu ar vrea sa plateasca nimic in plus.
noi care avem HD CI+ 3G 3D wifi Gigabit etc. cerem ca ne permitem sa platim in plus. si sa fie disponibil doar pentru noi nu pentru multime.

#28422
altuser09

altuser09

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 25.08.2009
Salut, stie cineva ce decodoare digitale hd sunt disponibile acum prin Bucuresti? Am facut comanda prin digicare si in emailul de raspuns apare humax, pe site nu era specificat producatorul si modelul.

Edited by altuser09, 23 September 2014 - 20:04.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate