Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ce se mai lucreaza remote ?

Care din urmatoarele optiuni este...

Distante etrieri

Fisier corupt reapare in galeria ...
 Ce condensator ar putea fi? TV Vo...

Problema droguri

Soldat gradat profesionist - dipl...

Eroare incarcare formular
 merita upgrade de la Ryzen 5 2600...

Intel i9 14900K cooler air Deepco...

Curațare disc vinil

Atentie la site-ul FixShop.ro - p...
 Display cu culori neuniforme

Despre Laborator Defectoscopie Ca...

Mama Clopoțel

Windows 11 si boxa portabila - de...
 

Probleme restrictionare apeluri intrare

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
dobrotescunicol

dobrotescunicol

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,872
  • Înscris: 30.08.2003
Nu pot restrictiona primirea apelurilor (toate apelurile de intrare). Cand incerc *35*0000# primesc mesaj: restrictionarea sms activata. Dar nici la ei pe site, nici in meniul cosmote, nicaieri pana in acest moment nu vazut scris ca pot restrictiona sms. In fine, am sunat la callcenter, mi-au dat alt cod sa incerc dar totusi nu pot restrictiona apelurile de intrare. Am rugat pe altcineva sa testeze informatiile de AICI si nici la el nu functioneaza. Am sunat la call center de 3-4 ori si nu s-a rezolvat nimic.

Eu, in general, nu sunt interesat de restrictionari dar azi nu am putut primi apeluri de la un prieten pentru mai multe ore. Cand incerca sa ma sune robotul ii spunea: "Abonatul nu se afla in serviciu". Banuind ca am activat eu din greseala vre-o blocare (desi mi se parea absurd, am zis sa testez totusi), am citit la ei pe site si am verificat. Am constatat ca nu functioneaza codurile de acolo si sunt anapoda, formezi secventa pentru apeluri si se blocheaza mesajele. In call center nu se rezolva nimic de gen, te pun sa incerci din nou cu coduri.

Edited by dobrotescunicol, 27 December 2010 - 22:35.


#2
cutremurul

cutremurul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 904
  • Înscris: 09.06.2007
meniu -> setari -> apeluri si cauti acolo sa anulezi tot ce tine de apeluri blocate :) (nu stim ce telefon ai dar ai prins ideea)

#3
dobrotescunicol

dobrotescunicol

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,872
  • Înscris: 30.08.2003
Înttrebarea e, codul scris la ei pe site:  *35* parola#  de ce blochează mesajele și nu apelurile așa cum scrie acolo?

Prin meniul telefonului dacă dau anulare la toate bănuiesc că pînă la urmă reușesc să anulez tot, resetez etc. Dar ideea e de ce nu functioneaza codurile de la ei de pe site?

#4
Goofy

Goofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,732
  • Înscris: 10.04.2004
Zi-le sa iti dea un reset la parola la valoarea initiala, un reset de VLR, da si tu un restart si apoi poate va merge...
Incearca si din telefon sa le blochezi.

#5
adyrafy

adyrafy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 441
  • Înscris: 16.10.2007
Daca doar o singura persoana nu a reusit sa te apeleze e barare din telefon.
Operatorii de telefonie mobila nu restrictioneaza accesul doar la 1 numar.
Ne ajutai mult daca specificai si modelul de telefon detinut.
Codurile furnizate de operatori sunt coduri de ordin general, nu specifice telefonului tau.
Unele tipuri de telefoane au o lista de barare in meniul de mesaje (Samsung si unele Nokia) care odata activate bareaza si apelurile de la acele numere.

#6
varzeanu

varzeanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 587
  • Înscris: 21.01.2006

 dobrotescunicol, on 28th December 2010, 00:20, said:

Înttrebarea e, codul scris la ei pe site:  *35* parola#  de ce blochează mesajele și nu apelurile așa cum scrie acolo?

Prin meniul telefonului dacă dau anulare la toate bănuiesc că pînă la urmă reușesc să anulez tot, resetez etc. Dar ideea e de ce nu functioneaza codurile de la ei de pe site?


Nu-ti merge pentru ca ai redirectionari active ( catre mesagerie sau catre notificare apeluri pierdute ). Dezactiveaza-le si mai incearca.

#7
dobrotescunicol

dobrotescunicol

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,872
  • Înscris: 30.08.2003
Nu am redirectionari active.
Nici eu nu am mai auzit pana acum ca operatorii sa poata restrictiona la cerere un singur numar. Stiam ca doar daca ai un telefon cu aceasta functie poti bloca un singur numar si asta doar din telefon. Oricum, in cazul in care as fi restrictionat din telefon, cel care m-ar fi apelat ar fi primit ton de ocupat dar nu primea mesaj "numarul nu se afla in serviciu".
Telefonul meu este un Philips Xenium vechi de cativa ani si nu am activat functia respectiva. Nici nu are aceasta posibilitate.

#8
degitel

degitel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 344
  • Înscris: 23.12.2010
#35*0000*11# unde 0000 e parola standard si 11 codul pentru apeluri / 16 este pentru sms

Dar nu cred sa fie vorba de barari la tine. S-ar fi auzit ceva de genul "Numarul este blocat pentru apelurile de sosire"

#9
costables

costables

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,406
  • Înscris: 01.01.2011
Mi-e imi zice parola de restrictionare blocata, cred ca am introdus de mai multe ori gresit, nu-mi dau seama........

Reguli de restrictionare:
*33*parola de barare# - bareaza initierea apelurilor
#33* parola de barare# - debareaza initierea apelurilor
*35*parola de barare# - bareaza receptionarea apelurilor
#35*parola de barare# - debareaza receptionarea apelurilor
*33*parola de barare*16# - bareaza initierea mesajelor scrise
#33*parola de barare*16# - debareaza initierea mesajelor scrise
*35*parola de barare*16# - bareaza receptionarea mesajelor scrise
#35*parola de barare*16# - debareaza receptionarea mesajelor scrise

Edited by costables, 19 February 2011 - 18:00.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate