Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...
 

obtinerea hidrogenului prin electroliza

- - - - -
  • Please log in to reply
144 replies to this topic

#145
gustibus

gustibus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 136
  • Înscris: 22.01.2008

 Viorelsolar, on 20 iunie 2016 - 11:16, said:

Electroliza brută tip Bob Boyce pe bază de electrolit KOH și curent ”gârlă”,este de evitat pentru că cei care au experimentat-o de-a lungul timpului au ajuns la concluzia că plăcile de inox 316L se distrug după câteva sute de cicluri și doar plăcile de nichel pur ar putea rezista în mediu alcalin.Metodele de producere HHO ale lui Dave Lawton cu apă chioară ar fi cele de urmat,de fapt sunt inspirate din cercetările răposatului Stanley Meyer !Posted Image

Am facut si eu un circuit electronic de genul celui folosit de Dave Lawton dar desii suprafata de contact cu apa a celulei a fost mai mare, cantitatea generata de hho a fost mica.Am tot incercat mai multe variante de celule cu mai multe sau mai putine placi neutre dar rezultatul nu difera prea mult.Momentan proiectul a ramas in stand-by ,timpul liber pentru astfel de proiecte este 0.

Attached Files



Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate