Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La mulți ani @driftking91!

Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?
 Reparare "șanțuri&#...

De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...
 Share abonament Netflix

Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy
 ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație
 

TV LCD SONY KDL26EX302

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
teofavi

teofavi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 16.01.2010
IMI PLACE MULT ACEST MODEL SI DOREAM SA AFLU DE LA POSESORI DETALII SI PARERI CONCRETE PRO SI CONTRA. SCUZE PT. DIAGONALA RUSINOS DE MICA DAR NU POT SA STAU CU OCHII LIPITI DE UNUL DE 50 DE MII DE TOLI INTR-O CAMERA DE BLOC AMARAT :confuzzled:

#2
iordan

iordan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 13.08.2006
sal e un tv bun are tuner dvb t si dvb c asa ca vezi programele digitale pe cablu daca esti abonat RDS fara sa mai primesti conserva lor eu vad 107 din care 7 HD iar restul SD mai au si programe codate cu astea nu stiu cum sa faci Tv are slot pt CAM dar RDS nu iti da CAM +cartela ,Una peste alta este bun la banii astia oricum tehnica avanseaza si nu poti sa fii in top mereu .

#3
FlorinZane

FlorinZane

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 20.12.2010
Salut,si mie imi place acest televizor,as dori sa stiu cum se vede pe digital si analog,am digital de la upc,dar mi se pare a fi mai bun acest samsung 26C450,sony are timp de raspuns 8 ms,iar acest samsung 6 ms,credeti ca ar conta foarte mult daca folosesc tv doar pentru a viziona programele tv pe digital ?

Edited by FlorinZane, 21 December 2010 - 00:37.


#4
teofavi

teofavi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 16.01.2010

View Postiordan, on 20th December 2010, 21:39, said:

sal e un tv bun are tuner dvb t si dvb c asa ca vezi programele digitale pe cablu daca esti abonat RDS fara sa mai primesti conserva lor eu vad 107 din care 7 HD iar restul SD mai au si programe codate cu astea nu stiu cum sa faci Tv are slot pt CAM dar RDS nu iti da CAM +cartela ,Una peste alta este bun la banii astia oricum tehnica avanseaza si nu poti sa fii in top mereu .
Mersi pt. raspuns. Eu am DOLCE cu TIGAIE afara si pe CRT se vede foarte bine. Vreau SA-L FOLOSESC STRICT PT. PROGRAMELE TV. Ma intereseaza pareri despre claritatea imaginii  si foarte important si cea a sunetului.

#5
rvic77

rvic77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,129
  • Înscris: 03.12.2004
Salutare, am tot combinatia Dolce SD + TV Sony KDL26EX302 si nu e o combinatie reusita in sensul ca pe langa calitatea execrabila de la Dolce ; macroblocuri ce se vedeau si pe vechiul TV cu tub, cand am lumina redusa sau cand schimb canalele si e mult negru TV-ul reduce si mai mult lumina deci nu se mai vede aproape nimic; iau de maine Dolce HD si sper sa scap de problema, lacrima vad canaleleHD pe antena si filmele HD de pe PC prin HDMI; TV-ul este ok, dar nu e bine cand sursa e slaba ca si calitate.
Ce nu-mi place e ca player-ul USB nu stie rezolutii 720p sau mai mari si nici mkv :death: ; concurenta de la LG si Samsung nu a stat de pomana si astea pot
Per ansablu + imagine
                    + tuner dvb-t sensibil ; stau la 32 km de Buc si folosesc o antena orizontala; am 20% semnal la ProTV (emit vertical) dar se vede cu foarte mici probleme - tunerul de PC abia recunoaste semnalul iar imaginea nu se poate urmari
                    + 4 HDMI
                    + USB ce recunoaste HDD extern -player-ul inlocuieste un DVD player dar nu un Media Player - probabil special ca sa vanda si asa ceva
                    + rezolutie max 1600x900 desi in specificatii apare cea de HD ready (laptop-ul il folosesc la 1920x1080 cu reducere 15%)
                    + consum max 53 W - de obicei 40W  aproape de 2 ori mai putin ca vechiul TV pe tub
                    - lent la afisarea pozelor (am DSLR 10 Mp, daca fac upgrade la 15 Mp o sa stau un minut la o poza :death: )
                    - stie doar divX pana in 640x480
                    - subtitrarile trebuie adaugate in film , nu pot fi incarcate direct
                    - reduce automat backlight-ul cand semnalul este intunecat - sper sa scap de treaba asta cu noul STB HD
Una peste alta sunt multumit de TV - este ideal de pus in dormitor sau intr-o sufragerie mica

Edited by rvic77, 09 March 2011 - 11:54.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate