Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
EURO 24 - Primul meci: Romania - ...

Bicicleta eliptica

Aer conditionat Vortex 9000/12000...

Curatare tigaie
 Alegere SPC sau parchet laminat -...

Sfat achizitie masina SH

Foloseste cineva radar?

Extreme cuponing este adevarata e...
 Cum de convine unora sa cumpere p...

Vanzatorul mașinii a plecat ...

RCA majorat in Bucuresti si Ilfov

OMV Petrom cumpara Renovatio
 Sens unic pe strada Matasari (Buc...

Bios vede dar nu afiseaza 32GB ra...

WWE - The Undertaker

Aș vrea sa merg la o cursa d...
 

garnitura capac motor skoda felicia

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
3 răspunsuri în acest subiect

#1
justme2006

justme2006

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 110
  • Înscris: 13.08.2006
Salutare
Am o skoda Felicia din 99 model injectie 1289 cmc,50 kw,
Imi curge uleiul pe sus pe la capac,banuiesc ca e si putin subtiat ar cam trebui schimbat uleiul si ma gandeam sa iau si o garnitura la capacul de la motor...problema este ca ce am vazut pe net ,poze, sunt garniturile dreptunghiulare....la mine capacul are o forma cam de trapez ...sau ma rog un dreptunghi cu colturile de sus taiate...am atasat eu o poza.
Pentru cine a mai schimbat garnituri la skoda sau stie ceva de subiect sa imi spuyna ce sa caut,Nu ar fi problema ca schimb in parcare garnitura....dar macar sa stiu ce sa cer..sau daca exista. Si mai sunt cele 2 garnituri de la surburile de stangere a capacului pe deasupra...rotunde.
Astept raspunsuri sau macar pareri
Apropo...poza este de la alt motor de skoda curat.....al meu este mai murdar un pic de ulei.

Fișiere atașate



#2
silviu_n

silviu_n

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.459
  • Înscris: 11.12.2008
Se găsește și garnitura care trebuie, nu știu ce-i fi căutat tu, uite care-ți trebuie:
Fișier atașat  Felicia.jpg   118,58K   21 download-uri Fișier atașat  Felicia2.jpg   150,5K   13 download-uri
Prima, cea de capac, ar trebui s-o găsești la orice magazin (cu comandă) undeva la 10-15 lei.
Cea de-a doua, de la piulițele de strângere, nu e decât originală dar se aduce la comandă. N-aș putea să-ți dau un preț. Du-te cu codurile ca să fie mai ușor ;)

#3
Evergreen

Evergreen

    Proud "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 15.932
  • Înscris: 09.12.2004
5 euro aia de capac si 2 euro cele mici de la prinderea capacului
mai bagi un TVA si asta e pret de dealer :)

#4
justme2006

justme2006

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 110
  • Înscris: 13.08.2006
MULTUMESC MULT PENTRU POZE....O SA INCER LA UN DEALER SA INTREB

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate