Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...
 Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube
 Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...
 Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar
 

AORO.RO

- - - - -
  • Please log in to reply
232 replies to this topic

#181
mirceacra

mirceacra

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 517
  • Înscris: 24.03.2005

View PostModemuri3G, on 18 martie 2013 - 17:13, said:

Depinde ce ai cumparat, parfum sau apa de toaleta !

Cumpar constant de la Aoro si nu am avut probleme


Apa de toaleta, am testat aceiasi APA DE TOALETA a unui prieten luat din duty free si nu se compara , nu voi mai cumpara niciodata de la AORO, imi pare rau ca nu am aascultat sfaturile postate aici !

Edited by mirceacra, 18 March 2013 - 20:52.


#182
albastru

albastru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,914
  • Înscris: 07.05.2003
Nu înțeleg cum de mai cumpără lumea de la cocalaoro ăia! Dacă era doar unul care se plângea că a primit un rahat, poate că era o întâmplare sau un om rău intenționat; dacă erau 2-3, iar putea să fie ceva suspect dar când sunt atâția care se plâng...

#183
grofudaniel

grofudaniel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 812
  • Înscris: 16.08.2008
Eu am cumparat de la ei de 2 ori pana acum si totul a fost in regula.
Ultima oara a fost chiar de curand si am primit ce trebuie. TM A*MEN care a venit cu acel cod pe care il inregistrezi in Thierry Mugler The circle. Bineinteles, codul era valabil .
Sunt convins insa, ca sursele de provenienta ale produselor nu sunt sigure si sunt sanse mari sa gasesti un fake daca ai comandat un parfum care se vinde bine si implicit se falsifica.
Citeam pe aici ca Sephora are adaosuri mici. Am o prietena care pana nu de mult a lucrat acolo. Dupa ce ca distribuitorii trebuie sa traiasca si ei si au adaosuri, pe langa acelea magazinul mai pune si 400% si asa se ajunge la preturile imense pe care le practica. Uitati-va pe siteurile de incredere din SUA si o sa va faceti o idee despre preturile unor parfumuri .

Edited by grofudaniel, 25 June 2013 - 11:27.


#184
adi-valcea

adi-valcea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 26.06.2010
Aoro e clar teapa 99% , dar probabil se mai trimit si parfumuri bune la unele comenzi alese aleatoru pentru a se crea confuzi si pentru a mai aparea oameni care sa sustina ca sunt ok parfumurile.

Problema e ca am patit si in aeroportul otopeni in duty free, m am lasat influentat de vanzatoare sa ccumpar un anume parfum si cand am ajuns acasa am avut surpriza sa constat ca am primit o facatura mizerabila. Abia dupa aceea, am facut legatura cu faptul ca nu am primit bon, faptul ca mi l adat de la casa de marcat ca "intamplator" parfumul se afla acolo etc.

Nu aveam ce reclamatie sa mai fac si unde, deoarece la duty free nu ai acces decat daca treci de chek in si eu zbor o data sa de doua ori pe an.

Deci tepe poti sa iei cam peste tot prin Romania, asa ca de preferat ar fi sa achizitionati numai din afara.

#185
alin0405

alin0405

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 369
  • Înscris: 19.11.2008
Dragi colegi de pe forum! haideti sa fim CORECTI unul cu altul cand postam probe pe net , pentru ca fiecare sa poata distinge daca intradevar lumea este pacalita sau ....sunt si interese "economice" la mijloc din partea firmelor concurente.
De jumatate de an citesc forumul in legatura cu aoro pt ca doream sa dau si eu comanda. In urma comentariilor proste la adresa lor nu am avut curajul desi am cautat ca cei care sa plang sa posteze si imagini , facturi cu ce au cumparat. Nu am gasit decat un caz si acela fara factura!

Haideti sa fim corecti unul cu altul si cei care au fost pacaliti , de acum in colo sa posteze imagine cu seria parfumului si factura, screenuri cu verificarile la serie si coduri pe net , sa vedem cine este vinovat! Este posibil ca nu aoro sa fie vinovatul ci chiar producatorii care pentru piata estica sa trimita alte produse, sau unii angajati manipulanti de la Aoro sau Cargus!
Vreau sa fiu crezut la fel cum si eu cred pe cei pacaliti , dar hai sa punem probe:
Am comandat saptamana acesta un parfum Bvlgari Man , doar dupa ce fratele meu, mai curajos, a luat un Ungaro ce a fost ok si persista foarte bine.
Luni am comandat si ieri l-am primit, dupa 3 zile.
La primire am verifcat ambalajul , nu avea urme de desfacere iar la solicitarea mea am desfacut pachetul in fata angajatului de la Cargus.
Cutia parfumului era tiplata, tipla era limita f bine, fara defecte si era foarte subtire.
Ambalajul este prevazut cu cod de bare, cod al produsului si mai are un cod care se vede doar cand inclini cutia la lumina.
Atat cutia cat si sticla parfumului nu are defecte de fabricatie, lipituri necalitative. Atasez imagini cu factura, parfumul cu cutie si seria de pe el.
Am verificat dupa descrierea de pe site-ul
http://hertha.blogsp...rfumurilor.html
atat la codul de bare cat si la seria parfumului si rezultatele au fost OK. Parfumul este original!
Mentionez ca am mai avut Bulgary Man adus din Spania , cunosc cum se transforma pe pielea mea cunosc si cutia!
Mai am ceva de adaugat! cand cumparati un parfum probati pe dumneavostra sa vedeti cat tine! si a doaua zi cumparati-l!
Verificati apoi reviewrile internationale de ex. http://www.fragrantica.com/search/ este se prezinta cat persista un parfum. Sunt parfumuri fresh care persista 3-6 ore , altele grele care tin 24 ore! Personal am vrut initial sa cumpar Euphoria de la CK dar dupa ce l-am destat intr-un magazin de specialitate nu persista mai mult ca Bvlgari Man pe pielea mea! Bulgary Man se simte 6 ore , dar pe piele si haine ramane si pana a doua zi! este un parfum demential, fresh, curat , nu este greu , special!
Trageti voi concluziile!

Attached Files



#186
adi-valcea

adi-valcea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 26.06.2010

View Postalin0405, on 20 septembrie 2013 - 08:37, said:

Dragi colegi de pe forum! haideti sa fim CORECTI unul cu altul cand postam probe pe net , pentru ca fiecare sa poata distinge daca intradevar lumea este pacalita sau ....sunt si interese "economice" la mijloc din partea firmelor concurente.
De jumatate de an citesc forumul in legatura cu aoro pt ca doream sa dau si eu comanda. In urma comentariilor proste la adresa lor nu am avut curajul desi am cautat ca cei care sa plang sa posteze si imagini , facturi cu ce au cumparat. Nu am gasit decat un caz si acela fara factura!

Haideti sa fim corecti unul cu altul si cei care au fost pacaliti , de acum in colo sa posteze imagine cu seria parfumului si factura, screenuri cu verificarile la serie si coduri pe net , sa vedem cine este vinovat! Este posibil ca nu aoro sa fie vinovatul ci chiar producatorii care pentru piata estica sa trimita alte produse, sau unii angajati manipulanti de la Aoro sau Cargus!
Vreau sa fiu crezut la fel cum si eu cred pe cei pacaliti , dar hai sa punem probe:
Am comandat saptamana acesta un parfum Bvlgari Man , doar dupa ce fratele meu, mai curajos, a luat un Ungaro ce a fost ok si persista foarte bine.
Luni am comandat si ieri l-am primit, dupa 3 zile.
La primire am verifcat ambalajul , nu avea urme de desfacere iar la solicitarea mea am desfacut pachetul in fata angajatului de la Cargus.
Cutia parfumului era tiplata, tipla era limita f bine, fara defecte si era foarte subtire.
Ambalajul este prevazut cu cod de bare, cod al produsului si mai are un cod care se vede doar cand inclini cutia la lumina.
Atat cutia cat si sticla parfumului nu are defecte de fabricatie, lipituri necalitative. Atasez imagini cu factura, parfumul cu cutie si seria de pe el.
Am verificat dupa descrierea de pe site-ul
http://hertha.blogsp...rfumurilor.html
atat la codul de bare cat si la seria parfumului si rezultatele au fost OK. Parfumul este original!
Mentionez ca am mai avut Bulgary Man adus din Spania , cunosc cum se transforma pe pielea mea cunosc si cutia!
Mai am ceva de adaugat! cand cumparati un parfum probati pe dumneavostra sa vedeti cat tine! si a doaua zi cumparati-l!
Verificati apoi reviewrile internationale de ex. http://www.fragrantica.com/search/ este se prezinta cat persista un parfum. Sunt parfumuri fresh care persista 3-6 ore , altele grele care tin 24 ore! Personal am vrut initial sa cumpar Euphoria de la CK dar dupa ce l-am destat intr-un magazin de specialitate nu persista mai mult ca Bvlgari Man pe pielea mea! Bulgary Man se simte 6 ore , dar pe piele si haine ramane si pana a doua zi! este un parfum demential, fresh, curat , nu este greu , special!
Trageti voi concluziile!

Alin nu mai am nici factura nici prostiile de parfumuri, pentru ca teapa am primit o fix acum 3 ani si anume in octombrie 2010 dupa cum se vede ca am posat si atunci. Am luat legatura la vremea respectiva cu cei de la Aoro si am primit niste raspunsuri halucinante de la asa zisul Laurentiu Cenusa.
Am fost la vremea respectiva la OPC dar am fost descurajat chiar de cei de la Opc in incercarea de a depune plangere. Motivele invocate fiind procedura grea si de durata.
M am multumit la vremea respectiva sa scriu pe cateva situri despre patania mea si atunci am descoperit ca de fapt nu sunt chiar singurul.
Am ramas uimit sa descopar ca si acum dupa atatia ani cei de la Aoro inca dau teapa in Romania. Avand in vedere ce se intampla in Romania de 23 de ani nimic nu ma mai mira.

#187
alin0405

alin0405

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 369
  • Înscris: 19.11.2008
adi-valcea
Atata timp cat au date de contact (vezi pe site-ul lor) in Romania si depozitul la noi in tara , poti reclama la OPC!
dupa o saptamana de studiu a parfumului nu am gasit nici un defect de ambalaj. Codul de nu sterge nici cu unghia. Doar pe recipient litera G are un mic defect. Vezi attachul
Pe siturile internationale ex. http://www.fragranti...i-Man-9403.html
se spune ca parfumul persista 3-6 ore. Atat persista tare, pe piele si haine de aproape tine mult, pe un sacou il simt dupa 3 zile. Reped doar de aproape si daca dai 4-6 pufuri!
adi-valcea Tu ce parfumuri ai avut luate si cat persistau?

#188
adi-valcea

adi-valcea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 26.06.2010

View Postalin0405, on 24 septembrie 2013 - 10:35, said:

adi-valcea
Atata timp cat au date de contact (vezi pe site-ul lor) in Romania si depozitul la noi in tara , poti reclama la OPC!
dupa o saptamana de studiu a parfumului nu am gasit nici un defect de ambalaj. Codul de nu sterge nici cu unghia. Doar pe recipient litera G are un mic defect. Vezi attachul
Pe siturile internationale ex. http://www.fragranti...i-Man-9403.html
se spune ca parfumul persista 3-6 ore. Atat persista tare, pe piele si haine de aproape tine mult, pe un sacou il simt dupa 3 zile. Reped doar de aproape si daca dai 4-6 pufuri!
adi-valcea Tu ce parfumuri ai avut luate si cat persistau?

In Octombrie 2010, am luat legatura cu reprezentantii aoro-fakke folosind datele de pe site. Mi a raspuns un anume Laurentiu Cenusa.

Pe vremea aceea depozitul se afla in Cehia si firma la fel din cate imi aduc aminte, si aveau o adresa de corespendenta din Romania.

Am comandat wish chopard, 5 mini parfumuri de la CK la set si ultraviolet man de la paco.

Absolut toate cele trei comenzi au fost penibile in sensul ca nu avea nici o treaba cu mirosul unu parfum. As fi zis mai degraba ca miroaseau a apa clocita cu ceva alcool.

Deci nu se pune problema cat persistau ca nici macar nu aveau miros de parfum. M am gandit ca ar fi si varianta sa se comercializeze parfumuri originale dar expirate cu mult timp inainte.

Dupa cum vezi tu, am postat acum 3 ani , si am mai postat acum o luna despre aceasta teapa, in rest nu prea mi am irosit energia sa postez aiurea.

Dar faptul ca tu postezi asa insistent ma face sa mi pun intrebarea daca nu cumva tu Aline reprezinti intr un fel sau altul aoro-fakke.

Se stie clar ca un om multumit de un produs oarecare (alin0405) va spune la maxim 2 sau 3 persoane despre acel produs.

In schimb un om nemultumit (ca mine) va spune la 10 persoane nemultumirea.

In consecinta ardoarea cu care tu cauti scuze pt aceste fakke uri ma cam pune pe ganduri.

Edited by adi-valcea, 25 September 2013 - 07:05.


#189
alin0405

alin0405

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 369
  • Înscris: 19.11.2008

View Postadi-valcea, on 25 septembrie 2013 - 07:04, said:



Dar faptul ca tu postezi asa insistent ma face sa mi pun intrebarea daca nu cumva tu Aline reprezinti intr un fel sau altul aoro-fakke.

Se stie clar ca un om multumit de un produs oarecare (alin0405) va spune la maxim 2 sau 3 persoane despre acel produs.

In consecinta ardoarea cu care tu cauti scuze pt aceste fakke uri ma cam pune pe ganduri.

Nu reprezint pe nimeni , dupa cum se poate verifica sunt din Falticeni , postez pe acest forum din 2008 , pe mai multe teme si am spus ca de mai mult timp citesc aceste comentarii despre aoro intrucat doream de mai mult timp sa dau comanda.
Am fost primul care a pus pe net ce a cumparat, tocmai ca sa nu fiu acuzat ca reprezint vreo parte. Avand in vedere ca in Suceava exista Sephora, puteam fi acuzat mai degraba ca-i reprezint!
Vreau sa ma lamuresc in primul rand pe mine...care am cumparat si din magazine , am primit si din strainatate parfum care este modul cel mai avantajos sa cumpar un parfum.

Si nu vreau sa primesc mai tarziu un fake!
Tocmai faptul ca si eu ii suspectez pe cei de la AORO ca fac replici foarte reusite , dar nu originale , intreb si pe altii ce au primit de la ei.
Pentru prima comanda am fost norocos...am primit un parfum bun...dupa verificari pare original..dar poate fi la fel de bine o replica A+++ foarte bine facuta.
Si de ce spun asta!
Am vazut ieri un parfum Versace L,homme primit de un amic tot de la aoro.
ce mi-a atras atentia este ca tipla cu coduri este identica ca la parfumul meu, amplasata tot peste alte detalii ale parfumului!
Parfumul persista cam tot pana in 6 ore , mirosul specific este de scortisoara.
Dar pe reviewrile din strainatate se spune ca tine 6-12 ore. deci mai mult ca ce produce aoro

#190
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,382
  • Înscris: 02.06.2005
Cumparati 2 item-uri identice sa vedeti ca au aceeasi serie (evident si acelasi cod de bare). :D

#191
Wug

Wug

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 198
  • Înscris: 12.11.2006
Nu mai discutati despre cat timp persista daca nu ati avut inainte acelasi parfum. Fiecare individ difera la cum persista pe el un parfum fata de altul. In concluzie, daca ai avut in trecut un parfum original luat de pe aeroport de ex. unde posibilitatea de a fi fake este practic nula si dupa ai luat acelasi parfum de la aoro, atunci poti vorbi despre calitate. Am spus-o si o mai spun, daca esti un necunoscator sau incepator sau pur si simplu nu ai avut in trecut contact cu lumea parfumurilor nu poti sustine ca aoro vinde parfumuri originale. Abtine-te macar pana ai ocazia sa te dai cu un parfum luat de la un importator care lucreaza direct cu casa producatoare. Romanul in general, nu este un om umblat sau versat. Dupa 23 de ani de la comunism inca nu e cunoscator in arta modei, parfumeriei, calitatii, etc., intr-un cuvant "high-end products". Cu parere de rau o spun, nu cunoaste calitatea. Tocmai din aceasta cauza se spala cu sapun Palmolive de o calitate inferioara si chiar mai scump decat in Italia sau Germania. La fel si in cazul detergentilor, mult mai scumpi si mai slabi calitativi. Nu are de unde sa stie daca nu scoate putin nasul in lume. Nu-l condamn pentru ca nu are cu ce. Dar in acelasi timp cumpara parfumuri scumpe asa zise "originale" cand e restantier la intretinere. Paradoxal, din necunostinta de cauza, primeste ceva mai prost la un pret mai mare. Per total isi cam merita soarta Romania, si asta mai ales pentru ca locuitorii ei nu vor sa ridice nivelul de trai, respectiv standardul de viata cum traiesc majoritatea europenilor din vest. Stau si indura tot rahatul politic in speranta ca peste 4 ani se va schimba ceva.

#192
rapture

rapture

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 110
  • Înscris: 09.10.2006
Salut!
Am sa va povestesc si eu din experienta neplacuta avuta cu cei de la aoro.ro. Nu eram un impatimit al parfumurilor dar ma hotarasem sa trec la un parfum mai de calitate fata de spray-urile si apele de colonie din supermerket asa ca am citit cam tot ce am prins despre parfumuri pana mi-am format o idee cam ce as vrea si ce mi s-ar potrivi. Nu va mai plictisesc spunandu-va ca am luat zeci si zeci de testere din magazinele de specialitate, le-am comparat ca miros, intensitate si feeling-ul pe care ti-l dau cand le porti pentru ca in final sa raman la doua: A-men si Angel - in mare voga acum pe langa inca cateva. As fi vrut ceva care sa nu fie asa purtate dar astea ne-au placut, nu mai intru in detalii.
   Cum in magazinele de parfumuri preturile parca ar fi puse la misto (zic eu pentru ca nu ma dau banii afara din casa) am zis sa incerc la aoro unde parca preturile sunt mai ponderate dar nu excesiv. Din ce am calculat eu reduse cu 30%. Bineinteles ca majoritatea review-urilor de acolo sunt pozitive si nici vorba sa scrie cineva ca ar fi fake-uri.

Dau comanda si dupa cateva zile sosesc parfumurile. Inca de cand le scoteam din pachet am observat ca este o problema cu ele: ambalajul de de tipla de la A*men era aproape desfacut si parca ar fi fost celofan de impachetat flori iar la Angel era cam acelasi lucru decat ca statea un pic mai bine prins dar nici vorba de ceva sigilat. Trecem peste si le desfacem, le mirosim si totul parea ok adica miroseau ca cele din magazin dar....nu persistau mai mult de 2 ore!!! Ulterior am analizat mai bine ambele ambalaje si surpriza: erau decupate codurile unice de verificare pe site-ul producatorului si lipite in schimb coduri de bare scoase la o imprimanta ordinara. I-am sunat pe cei de la 'aoro' unde a raspuns o doamna amabila care mi-a marturisit ca nu este vina lor ci a nu stiu carui furnizor nou...... vrajeli de adormit copii...si ca daca vreau pot returna produsele in anumite conditii. Am mers cu un parfum la un magazin si am comparat pe testere: rezultatul a fost ca se apropie fffff mult de original, nu poti sa iti dai seama ca sunt fake-uri decat daca esti avizat sau stai cu nasul in testere si compari notele. Evident, falsul de pe aoro in 2-3 ore aproape ca nu mai persista deloc iar originalul, in cazul A*men sau Angel, tine toata ziua.
   Le-am returnat dar si aici au fost probleme spunand ca la ei a ajuns decat un singur produs prin firma de curierat (Cargus) si in consecinta nu imi pot returna decat o parte din suma. Plin de nervi, i-am amenintat cu OPC-ul si pe ei si pe cei de la firma de curierat pentru ca ulterior sa primesc un mail ca imi vor returna integral suma. Normal ca banii nu au intrat in cont la data specificata ci dupa alte cateva zile, motivand ca ei au cont la Raiffeisen iar eu la BCR si dureaza cateva zile.

   Ma consider norocos ca mi-am primit banii inapoi, se putea si mai rau. Personal m-am lecuit de magazinele online de parfumuri, acum nu se mai vand la Obor pe taraba ci online dar smecherii sunt aceiasi. De oftica m-am prezentat la D&P si am luat 'Aqua di Gio' bineinteles facatura sub un cod de-al lor si sunt uimit de intensitate, persistenta si cat de mult se apropie de original iar ca bani, jos palaria! Deci, pentru cei care nu sunt multumiti de preturile practicate de magazine de parfumuri, exista si alternativa.

Edited by rapture, 24 October 2013 - 18:38.


#193
Wug

Wug

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 198
  • Înscris: 12.11.2006
Bravo rapture si respect! Aviz celor care cred ca le stiu pe toate. Viata e prea scurta sa invatam din greseli.

#194
Genesis

Genesis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,044
  • Înscris: 02.07.2007

View PostWug, on 17 octombrie 2013 - 14:33, said:

Nu mai discutati despre cat timp persista daca nu ati avut inainte acelasi parfum. Fiecare individ difera la cum persista pe el un parfum fata de altul. In concluzie, daca ai avut in trecut un parfum original luat de pe aeroport de ex. unde posibilitatea de a fi fake este practic nula si dupa ai luat acelasi parfum de la aoro, atunci poti vorbi despre calitate.

In mare masura este adevarat ce spui, insa trebuie luate in considerare si reformularile suferite de unele parfumuri ori din motive ce tin de parfumier, brand sau de restrictiile IFRA. Ca idee ingredientul "oakmoss" este banat complet de 2 ani de zile. Cantitatea de ISO-E a scazut de la 55% cat putea fi maxim pana la 31% (in 2012). Rezultatul? Terre D'Hermes reformulat, sa se incadreze in noile restrictii. Impactul: longevitate mai redusa, proiectie mai slaba decat TdH-ul productie pre-2012. Sau Dior Homme Intense 2007 are nota dominanta de iris; post-2007 si pre-2013 are vanilie (iris-ul a fost scos complet din ingrediente); iar post Iulie 2013 are din nou in compozitie iris. Dar asta este o schimbare ne-oficiala (cum a fost Dior homme sport 2008 si dior homme sport 2012). Si sunt multe astfel de exemple pe care le stii doar daca esti pasionat si frecventezi forumurile de parfumuri de afara (parfumo, basenotes) sau daca intrebi pe forumuri mai generice (gen fragrantica) si se nimereste cineva care stie ce vorbeste sa iti raspunda. Altfel tu ca utilizator uzual de parfumuri nu vei stii de reformulare si nimeni nu te avertizeaza in privinta asta; este pana la urma o lipsa de respect la adresa cumparatorului. Dar la ce sa te mai astepti cand in general noile creatii de "apa cu zahar si putine citrice" (a se sesiza sarcasmul) mai ales ale celor de la Gucci se vand ca painea calda in magazinele fizice?

Eu sunt (sau am fost mai degraba) colectionar, am avut la un moment dat vreo 250 parfumuri/decant-uri/sample-uri de la designer sau nisa. Acum mai am sub 100..deci cred ca pot sa spun ca ma pricep destul de mult la ce inseamna un parfum, la discernerea notelor si la recunoasterea ingredientelor, dupa 11 ani de hobby. Am comandat inevitabil si de pe aoro si am primit si fake (CK Eternity, Versace Eau Fraiche; erau asa de prost construite ca le-am recunoscut ca replici dupa sticla; sa nu mai spun ca replicile pot imita pana la un punct mirosul, in notele inalte; deja in evolutia piramidala, in notele de baza sunt diferente majore fata de un parfum autentic). Insa am achizitionat si originale de pe Aoro (Lanvin Avantgarde, noul Mercedes-Benz, Lalique Encre Noire). Nu stiu cine le schimba (angajatii, curierii) insa sfatul meu este sa evitati sa luati de pe aoro branduri de 'masa', ce se vand foarte bine printre utilizatorii nepasionati, care in general sunt atrasi de mirosuri mai generice, mai fresh. Eu unul as evita achizitia de pe aoro a unor parfumuri de la branduri ca Gucci, Chanel, Dior, D&G, Armani, Bvlgari, Versace, Givenchy. Pt ca aceste branduri se gasesc extrem de usor pe piata replicilor, sunt multe surse de achizitie a acestora, astfel incat parfumul original poate fi usor schimbat cu un fake in drumul lui spre destinatie,.

Si daca cumva primiti un fake, insistati si recuperati-va banii asa cum a facut userul de mai sus: orice parfum fake de 5 lei pe care dvs ati platit de zeci de ori mai mult ingroasa buzunarele unor hoti, oricare ar fi ei de pe tot cursul parfumului, de la furnizor pana la aoro si pana la dvs acasa.

P.S: unele coduri de bare pot fi decupate daca parfumul provine de pe 'grey-market'; asta nu il face mai putin autentic. Plus ca furnizorii sunt de cele mai multe ori anumite depozite din Ungaria, Austria, Cehia mai ales. Depozite care primesc si foarte multe parfumuri care nu trec testul calitatii din diverse motive (cutie sau sticla cu imperfectiuni, sprayer-ul cu mici probleme etc), insa sunt originale (deci pana la urma testul suprem este calitatea lichidului din sticla).

Edited by Genesis, 26 October 2013 - 23:32.


#195
alin0405

alin0405

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 369
  • Înscris: 19.11.2008

View PostGenesis, on 26 octombrie 2013 - 23:28, said:

In mare masura este adevarat ce spui, insa trebuie luate in considerare si reformularile suferite de unele parfumuri ori din motive ce tin de parfumier, brand sau de restrictiile IFRA.......

foarte bine punctat! Chiar vorbisem cu cineva care a luat Bvlgari Man de 2 ori din aeroport si a doua oara a simtit ceva diferit la el. Specific ca persistenta era aceeasi , deci nu era vorba de fake.
Insa cand primesti apa indulcita, e clar ca cineva te-a tepuit si trebuie sa-ti recuperezi banii. Am vazut pe forumuri ca Aoro a avut multe reclamatii in perioada 2011-2012. Recente nu am mai vazut. Personal nu am patito pe aoro , si daca cu altii au facuto inainte, poate devin seriosi de acum.
A fost si o perioada cand nu exista legislatie pentru comertul online, dar acum exista si trebuie sa ne aparam drepturile, numai asa putem ajunge sa nu mai tremuram cand facem o comanda online.

#196
Wug

Wug

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 198
  • Înscris: 12.11.2006
Aoro nu va vinde niciodata parfumuri originale pentru ca profitul ar scadea la 10% probabil. Nu e mai simplu sa vanda fake-uri si sa faca 50% profit intr-o tara unde polulatia nu este pregatita atat moral cat si financiar? Mai mult nu este protejata cu strictete contra infractiunilor de orice fel si la orice nivel...

#197
MihB

MihB

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 23.11.2013
Buna ziua, ieri mi-a sosit prima comanda de pe aoro ( se va crede ca mi-am facut cont doar pt a defaima aoro.ro), mi-am luat o masca de par si-un sampon de la WELLA enrich, in speranta sa sunt mult mai ieftine ca la salon diferenta de aproape 90 lei). aseara am comparat produsele (am poze +film) samponul miroase cat de cat cu cel pe care il folosesc de atata timp, dar masca are textura diferita, cutiile sunt identice . dupa atata citit pe forumuri m-am hotarat sa cumpar si eu de pe aoro. a fost prima si ultima mea comanda , 150 lei in zadar :(

#198
blackcat

blackcat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,217
  • Înscris: 29.11.2001
Romanii sunt saraci, acesta fiind principalul motiv pentru care escroci ca cei de la aoro au succes. In plus, mama prostilor e intotdeauna gravida.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate