Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La mulți ani @driftking91!

Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?
 Reparare "șanțuri&#...

De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...
 Share abonament Netflix

Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy
 ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație
 

Vibe FM

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
581 replies to this topic

#109
kNN

kNN

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 380
  • Înscris: 28.08.2008
No, ce-o fi o fi. Ma gandesc ca schimbarea nu poate fi dezastruoasa...am inceput sa mor de curiozitate de ce vor sa faca  :lol:

Edited by kNN, 29 October 2010 - 14:38.


#110
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Ce te face sa crezi ca se vor uni?

#111
kNN

kNN

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 380
  • Înscris: 28.08.2008

View Postchatnoir401, on 29th October 2010, 17:19, said:

Ce te face sa crezi ca se vor uni?
Faptul ca R629 n-a fost toata saptamana... :rolleyes:

#112
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Circula o informatie cum ca va fi simultan pe ambele posturi.

#113
stelyos

stelyos

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 30.01.2009

View Postchatnoir401, on 29th October 2010, 19:25, said:

Circula o informatie cum ca va fi simultan pe ambele posturi.


Ei man ce ti-am zis eu, am fost inspirat bine cu difuzarea simultana si asa o sa fie deoarece  vibe fm vinde liciente nu are cum sa se extinda iar totul se face pt emisiunea request 629 sa fie auzita de intreaga lumea sa fie cunoscuta poate asa va mai ridica un pic si audienta la radio 21  ;)

#114
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Daca s-ar comasa aceste 2 posturi atunci sigur vor vinde actualele frecvente VIBE FM. Asta ca sa nu urmeze exemplul PRO FM-ului.

#115
stelyos

stelyos

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 30.01.2009
Ce ma enerveaza cel mai mult este ca nu se afla ce se pune la cale iar la alte zvonuri desprea alte lucruri se afla cu o luna de zile inainte aici pe forum iar despre discutia asta parca este  strict secreta (SRI) :naughty:

Edited by stelyos, 29 October 2010 - 19:59.


#116
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Tocmai asta se si vrea sa nu se stie dinainte ce va urma.

#117
costi_ionita79

costi_ionita79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,366
  • Înscris: 18.08.2009
Am ajuns la ideea ca se vor comasa, deoarece si pe site-ul Radio 21 sunt cateva modificari, plus ca Lagarderre a anuntat ca vinde frecventele VIBE FM, cu exceptia celei din Bucuresti. Din vanzarea frecventelor vor avea profit, plus ca reduc si din cheltuielile viitoare, in ceea ce priveste "intretinerea" a doua frecvente pentru un singur post, pe aceeasi arie de acoperire (cum este cazul PRO FM).
Uitati-va cu atentie la imaginea atasata de un coleg pe topicul dedicat Radio 21. De acolo se subintelege ca se v-a schimba intreaga imagine a apostului. Plus ca, daca ascultati RADIO 21, veti auzi jingles despre modificare. Subtil, dar se anunta.

Edited by costiMembruAnonimita79, 30 October 2010 - 09:10.


#118
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006
Daca ne uitam la istoria posturilor din Romania, 21 a fost cam singurul care n-a suferit modificari de nume de la lansare si pana acum, deci e greu de crezut ca se va intampla asta in curand. Poate doar daca va fi vandut altui trust. Oricum erau in cadere de la plecarea lui Morar si Buzdugan, si-au trait traiul cum se zice...

#119
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Tocmai acum vrea sa le vanda cand pe de alta parte au reusit sa puna mana pe inca o frecventa, e vorba de 100.1 Galati.

#120
AscultiLumeaTa

AscultiLumeaTa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 02.11.2010

View Postdjallexis, on 29th September 2010, 13:54, said:

De cateva luni, si Vibe FM a adoptat "reteta" care a dus la "decesul" fratelui sau de nisa - One FM - , difuzand hituri dance ale momentului, majoritatea "made in Romania". Transformarea Vibe FM in "hit station" isi face deja efectele. Astazi, a devenit oficial faptul ca trustul Lagardere poarta tratative pentru a vinde o parte din frecventele din tara ale Vibe FM.

Mai multe, aici: http://djalexis.indu...ul-sfar?itului/

Salutare,

Daca ti s-a luat de repeat-ul de la vibe, ai putea sa incerci si Muntenia FM - Dance Music Station : http://86.127.220.111:8000/listen.pls

#121
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Si-au schimbat si ei grila de programe.

#122
Serbann

Serbann

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 332
  • Înscris: 21.05.2007
Playlist foarte bun, programe faine. VibeFM s-a schimbat in bine.

#123
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Oarecum...

#124
vladul_care_este

vladul_care_este

    TV / Radio & Satelit Maniac

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,879
  • Înscris: 27.01.2009
Request 629 e oficial la radio 21.check pagina oficiala a radioului.in plus,21 si-a schimbat fata.oarecum.o mica schimbare de logo si o a nu stiu cata mie schimbare de slogan.deja devin aberanti cu atatea sloganuri.cred ca e post de radio din romania cu cele mai multe sloganuri la activ.insa incet-incet se baga pe manele,la fel cum a facut si piss fm,care e plin de partide,piss piss in the mixuri si tot felul de minuni.mi se pare aiurea.nu mai vad rostul vaib-ului,care oricum a devenit similar la muzica difuzata cu fratele sau radio 21.Dupa cum mai spuneam,miroase a one fm - dance station. :deadtongue:


O parte din oamenii din piss,one sunt acum la Lagardere:Andu Campu,Giulia,Raoul Russu,Vali Barbulescu,Adi Eftimie,Rossario Internullo,Khan(In paralel si la one)

Edited by vladul_care_este, 06 November 2010 - 22:57.


#125
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Poate asa numai la inceput o tine cu sloganurile sa atraga cat mai mult atentia ca s-a "schimbat".

#126
chaosss

chaosss

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,730
  • Înscris: 24.10.2005

View Postvladul_care_este, on 6th November 2010, 22:50, said:

Request 629 e oficial la radio 21.check pagina oficiala a radioului.in plus,21 si-a schimbat fata.oarecum.o mica schimbare de logo si o a nu stiu cata mie schimbare de slogan.deja devin aberanti cu atatea sloganuri.cred ca e post de radio din romania cu cele mai multe sloganuri la activ.insa incet-incet se baga pe manele,la fel cum a facut si piss fm,care e plin de partide,piss piss in the mixuri si tot felul de minuni.mi se pare aiurea.nu mai vad rostul vaib-ului,care oricum a devenit similar la muzica difuzata cu fratele sau radio 21.Dupa cum mai spuneam,miroase a one fm - dance station. :deadtongue:


O parte din oamenii din piss,one sunt acum la Lagardere:Andu Campu,Giulia,Raoul Russu,Vali Barbulescu,Adi Eftimie,Rossario Internullo,Khan(In paralel si la one)


Ceva a inceput sa se schimbe din punct de vedere muzical la Vibe. Se aud mai putine piese dance autohtone, mai multe piese necomerciale. E clar ca trebuie o separare mult mai clara de linia melodica abordata de 21. Ori o muzica electronica necomerciala, ori desfiintare.

Edited by chaosss, 08 November 2010 - 05:59.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate