Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.
 Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India
 Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar

Contestare amenda politia locala
 PC se restarteaza cu erori ecran ...

Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?
 

World Of Tanks

* * * * - 29 votes
  • Please log in to reply
52563 replies to this topic

#30601
misu78

misu78

    Din viata scapa cine poate!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,907
  • Înscris: 12.03.2009
Corect pana la un punct. Foch asa e el mai rebel si e clar ca nu vor putea sa ii bage pumnul in gura. Dar  sa-l ameninti ca il dai in judecata ca posteaza pe you tube clipuri cu wot? Pai pana acum cand a facut reclama jocului a fost bine? Ceilalti jucatori au voie sa urce meciuri? Aici nu mai intervine dreturile de autor? Il excluzi dintre contributori? De ce? Ca le cam spune pe nume? Asa plangacios cum e el a adus multe beneficii jocului si implicit banii in buzunarele bielorusilor. Bani cu care individul ala i-a cumparat bomboane lu fisu. Ori suntem comunisti ori nu mai suntem? Cum nu ne convine ceva ne luam mingea si plecam acasa....

#30602
un_dac

un_dac

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,651
  • Înscris: 13.06.2011
Asta asa e, are si ala dreptatea lui. Tind insa sa cred ca adevarul e la mijloc cam cum se intampla in majoritatea cazurilor.

#30603
misu78

misu78

    Din viata scapa cine poate!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,907
  • Înscris: 12.03.2009
Asa zic si eu, insa nu era mai elegant sa fi luat legatura cu el si sa fi zis: prietene, ai ceva de zis la adresa jocului, zi. Dar lasa-mi familia in pace. End of story si fara valuri. Insa si reclama negativa tot reclama e. Uneori e chiar mai buna.

#30604
un_dac

un_dac

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,651
  • Înscris: 13.06.2011
Dpmdv, reactia astora de pe youtube a fost deplasata. Sa postezi un film cu injuraturi e tot un fel de "imi iau mingea si plec"

Acum abuzeaza fiecare de pozitia lor: astia cu youtube sa le faca reclama negativa perand ca lumea care-i urmareste va reactiona, pe de alta parte astia se bazeaza ca oricum au o baza solida de jucatori activi.E un fel de "las' ca-ti arat eu tie!"

Sa analizam acum care cui face reclama e ca si cum ai intreba ce-a fost primul oul sau gaina. E drept ca youtuberii le-a facut jocul mai popular intr-o oarecare masura dar la fel de drept e ca nu auzea nimeni de ei daca nu exista jocul asta. Eu de exemplu am aflat de joc, cautand instinctiv jocuri cu tancuri pentru ca imi placeau tancurile, nu ca i-am vazut p-astia pe youtube jucand.

Edited by un_dac, 19 May 2017 - 15:07.


#30605
angelz

angelz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,844
  • Înscris: 01.12.2003
Din punctul meu de vedere sa se dea in judecata pentru ce vor ei , ma doare la pateu.Nici ca as sta sa vad videoclipuri cum se plange x sau y de una sau de alta.Sa hotarasca o instanta de judecata cine a gresit.


Altii s-au judecat pentru review-uri lasate pe yelp , tripadvisor , ebay , etc.

#30606
misu78

misu78

    Din viata scapa cine poate!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,907
  • Înscris: 12.03.2009

View Postmisu78, on 19 mai 2017 - 13:27, said:

,,It doesn't matter what the actual content of todays video is, I know the comments are going to be flooded with questions about what happened to Circonflexes and SirFoch yesterday. There's even a slim chance that Joe Internet might stop to read this before yelling his outage all over the comments, so, this is Rumour Control, here are the facts.
SirFoch made a 1min 46sec long video about the Chrysler K tank that consisted of him saying "Fuck Wargaming" for about a minute and explaining why for about 46 seconds. In a move that surprised exactly nobody, Foch had his Community Contributor status revoked and was *asked* to take the video down. Foch complied, and Foch being Foch, doesn't give a shit about it.
Circonflexes made an off the cuff comment during a livestream about a map he hates while driving the KV-122. He compared the map to something a crayon-eating kid might have sneezed out of his snotty nose onto a napkin that got picked up and used as a map design by Wargaming. The clip where he said this then made it onto YouTube. The problem is that the kid he suggested had done this was Victor Kislyi's son. He implied that the CEO of Wargamings' child was snot-nosed crayon eater. Unlike Fochs' video, this wasn't a premeditated attack on Wargaming, it was just a comment he made while frustrated during a livestream. Circon was also approached by Wargaming and *asked* to take the video down. He agreed to do so and has NOT had his Community Contributor status revoked.
Up until this point, I believe that everything Wargaming has done is reasonable and justified. What is not clear, however, is whether or not the two takedown requests were issued with an accompanying threat of copyright strike via the DMCA system. If this is the case, I am going to be a very unhappy bunny. So. What I have done is this.
I have asked Wargaming for a statement, which I think is only fair. I have asked that they clarify whether or not a either Circon or Foch were issued, or threatened with, copyright strikes when they were asked to remove their content. If it turns out that copyright strikes were either used or threatened then I have informed them that I will be expecting them to apologise for gross misuse of the YouTube copyright protection system and give assurances that such action will never again be used or threatened for dealing with issues that should be dealt with using the appropriate slander, libel and anti-defamation laws. I've also told them that my continued association with their Community Contributor Program depends on their answer.
It is NOT okay to threaten someone's livelihood with a false copyright strike when you don't like what they're saying or how they're saying it. I've been informed that Wargaming are preparing a response and I'm waiting to see what they have to say." The Mighty Jingles
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/VT36zcdnAKM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Interesant cum pupa unii in cur WG. Pareri?
Uite si varianta lui Circon.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/xfSFMifDi8U?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Ideea e ca depind unii de altii si ar trebui sa se inteleaga. Cam suparaciosi toti prinsi in acest razboi.
https://www.facebook...71566622943302/
O fi el Foch plangaret da cam, are dreptate.

Edited by misu78, 19 May 2017 - 17:55.


#30607
NaturalBornGamer

NaturalBornGamer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,289
  • Înscris: 25.02.2009
Foch e unul dintre cei mai buni jucători de wot din lume.Adica omu joacă orice tier fara spammeze in nestire ca disperatii de Circon și QB,si o face bine.Dar eu cand îl vedeam acum cativa ani?se avea ca are un rig  slab .Cu ajutorul e wot și yt acuma are i7..etc.
Ca nu se supune,inseamna ca are coaie,dar daca WG ii inchide contul,pt ca asa vrea muschiul lui,nu il vad tare bine.Circon,e de nebăgat în seama,cu meciurile lui la tier 4 5 6 spamand gold fara numar.

Jingles e meseriaș,s-a orientat spre alte meleaguri,si inca plătite,nu sugative de bani ca WG și altele.Zicea la un moment dat ca a cheltuit in vro 3 ani peste 40k lire pe jocuri...

#30608
un_dac

un_dac

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,651
  • Înscris: 13.06.2011
E simpatica drama astora Posted Image)

Abia acum m-am uitat la filmul cu explicatia lu' circo ala mai plinut cu barba si am retinut asa:
"- am cam facut misto de fiu-su' patronului jocului dupa care fac streem, dar nu am bagat de seama nici nu am inteles de ce s-a suparat lumea, ca doar sunt youtuber si mie mi se cuvine orice ca doar am multi followeri (ce plm) si a fost doar o glumita inofensiva la adresa unui copil, ca doar glume d-astea fac mereu ca e in fisa postului de youtuber rebel...
- la scurt timp, ca sa vezi, astia chiar s-au suparat, tot nu inteleg de ce, ca doar a fost o glumita, si mi-au mai dat si na-na
- AR CAM TREBUI SA-MI CER SCUZE pentru glumita (dar n-o fac)
la un momentdat parca l-am auzit zicand cu juma' de gura ca el isi castiga existenta din asta, asa ca le-a rapuns comunistilor ca sterge filmuletul si hai ca e prima abatere si l-au pedepsit prea aspru asa din prima, si ca a fost un parteneriat benefic ambelor parti si in cele din urma l-au iertat..."

Mi-a scapat ceva...? Aaa da, tonul vocii care nu mai era de smardoi ca in filmele obisnuite.

M-am uitat si la Foch, si la asta chiar mi-a placut tupelul, bv lui! E all in orice ar fi. Am inteles supararea lui legat de tancurile premium si politica de supt bani a astora de la WG si sunt perfect de acord cu el.
Dar acum, pe bune daca faci un film in care ii injuri non-stop si il postezi, cum te asteptai sa reactioneze comunistii cu care pana la urma ai un parteneriat?
Sincer, cred ca si eu faceam la fel si cine imi zice ca ar fi facut altfel, nu-l cred.

Ca au apelat la drepturi de autor sa le dea filmele jos doar lor si pe altii ii lasa, astea sunt deja detalii.

Edited by un_dac, 19 May 2017 - 21:03.


#30609
misu78

misu78

    Din viata scapa cine poate!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,907
  • Înscris: 12.03.2009
Hai ca pana la urma s-au impacat. Toate bune si frumoase, se lasa cu pupaturi la Tank Fest! Posted Image

#30610
chevyx77

chevyx77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 626
  • Înscris: 06.12.2011
Depinde in final de ce fel de intelegere au. Daca au una mutuala gen ok, iti dam ocazia sa testezi tancuri ce vor aparea , iti dam cont premium precum si ce tancuri premium vrei dar ne faci reclama pe youtube... n-au ce face baietii de la wg. Poate in cazul lui circon ca a injurat, nu am urmarit clipul lui. In cazul lui foch insa... o iau frumos sus. Daca insa au o intelegere bazata pe termeni si conditii... totul depinde de ceea ce scrie acolo.
In fond wg nu este o organizatie non profit de binefacere. Bineinteles ca scopul lor este acela de a face profit. Din ce credeti ca sustin toate evenimentele astea, din bussinesuri persoanale sau cu bani de la Putin? Frumos ar fi ca toti jucatorii sa vada clipul lui Foch si sa inteleaga ca are dreptate in ceea ce spune. Mai frumos ar fi ca toti jucatorii sa boicoteze tancul asta, sa nu il cumpere nimeni. Dar se va vinde, sunt destui tampiti si noliferi in jocul asta. Imi amintesc campania ptr Pilot, desi aveai un set de misiuni de facut ptr a il lua gratis, din prima zi de campanie multi l-au cumparat direct. Daca pana acum ceva timp la clan wars sau deta vedeam doar is3-uri iar in ultimul timp vedem tot mai multe Defendere si Vk 100 cat dracu e ala de 8, in curand vom vedea numai tancul asta.
Sunt de acord cu ce a spus 1 din staf anul trecut parca, nu i se pare ok ca un tanc premium sa fie mai slab ca unul random dar, nici sa fie tancuri de genul asta, fara weak spot, fara nimic. Un pluton de 3 tancuri din astea, lejer, va putea tine in loc jumatate din echipa adversa pe unele coridoare.

Edited by chevyx77, 20 May 2017 - 06:29.


#30611
collina1976

collina1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,526
  • Înscris: 03.10.2013
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/4fXOGodbiyA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#30612
Gothan

Gothan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 19.04.2017

View Postmisu78, on 19 mai 2017 - 14:28, said:

Corect pana la un punct. Foch asa e el mai rebel si e clar ca nu vor putea sa ii bage pumnul in gura. Dar  sa-l ameninti ca il dai in judecata.
Foch e unicat. Ma rog, e singurul pe care il stiu ca e mai zgarcit in folosirea munitiei premium decat un jucator fara cont premium. Numai cu aceasta aroganta si-a pus in cap wargamingul (da prost la afaceri) si toata sleahta de pupincuristi care isi rastoarna pe iutub maretele batalii pe care nu le pot insa da fara juma de magazie plina cu munitie premium, basca niste consumabile de tunat tancul si abilitatile, care nu sunt cheaturi pentru ca si le permite oricine... daca sare corespunzator cu banul in contul wargaming.
Totusi, bielorusii trebuie felicitati pentru performanta spalarii a zeci de mii de creiere. Nu e de ici-colo sa-ti torturezi victimele iar ele sa te adore.

Edited by Gothan, 20 May 2017 - 08:27.


#30613
misu78

misu78

    Din viata scapa cine poate!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,907
  • Înscris: 12.03.2009
Foch are constant in cont 100+ milioane credite. N-ar fi o problema sa traga numai cu premium. Insa prefera, cum zice el, sa stea un pic mai mult sa tinteasca wick spot decat sa foloseasca premium. Nici macar consumabile premium nu foloseste.
Toata cearta asta e clar ca le dauneaza tuturor. Bad for bussines.

#30614
Gothan

Gothan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 19.04.2017
Superunicum fara sa se foloseasca de "chimicale". Normal ca se aduna banii, mai ales cand nu prea mai ai ce cumpara. Unul ca el are media peste 100.000 credite, net, cu tancuri premium de 8.

#30615
un_dac

un_dac

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,651
  • Înscris: 13.06.2011
Daca vreti sa vedeti cum arata dedesubtul unui Foch, uitati aici. Inca o data, mersi @collina1976 pentru asistenta rutiera. Daca nu era el, terminam meciul cu cracii in sus.

Attached Files


Edited by un_dac, 20 May 2017 - 22:52.


#30616
angelz

angelz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,844
  • Înscris: 01.12.2003
Cum nu am treaba cu clanurile , nici nu stiam ce si unde sa ma uit. Astia ai mei , de pe 25.04 pana pe 20.05 au cheltuit Expenses for the specified period 92,509 .Acum mai au Clan gold: 7,257.

Poate vi se pare mare suma , va spun ca nu e.Impartita la numarul de jucatori , nu se aduna cine stie ce.Inca o data va spun ca nu merita sa joci CW pentru gold decat daca esti intr-un clan care au posibilitatea sa ia provincii mari  de 2400 sau 4800.



Momentul ala cand nu penetrezi o oaie


Attached File  shot_029.jpg   1.16MB   33 downloads


Singurul meci decent din ultima perioada

Attached File  shot_030.jpg   1.35MB   35 downloads

#30617
un_dac

un_dac

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,651
  • Înscris: 13.06.2011
https://ritastatusre...-autopropulsat/

Când am făcut noi TD-uri care seamănă cu FV-ul de 10 de la britanici?

#30618
misu78

misu78

    Din viata scapa cine poate!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,907
  • Înscris: 12.03.2009
Niciodata. Articolul chiar spune ca sursa nu e de incredere. Se spune si ca e construit pe sasiu de MLI(masina de lupta a infanteriei), nimic mai neadevarat, nu cred ca poti construi un tanc pe un sasiu gandit pentru transport trupe si o mitraliera de 14,5 mm.

Niciodata. Articolul chiar spune ca sursa nu e de incredere. Se spune si ca e construit pe sasiu de MLI(masina de lupta a infanteriei), nimic mai neadevarat, nu cred ca poti construi un tanc pe un sasiu gandit pentru transport trupe si o mitraliera de 14,5 mm.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

2 user(s) are reading this topic

2 members, 0 guests, 0 anonymous users

86C415, ioppo

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate