Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

World Of Tanks

* * * * - 29 votes
  • Please log in to reply
52561 replies to this topic

#26569
collina1976

collina1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,526
  • Înscris: 03.10.2013
din ce in ce mai bine

Attached Files



#26570
collina1976

collina1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,526
  • Înscris: 03.10.2013

View PostMalus_Dacus, on 01 august 2016 - 19:35, said:

stie cineva de ce NU am primit medalia "high caliber" dupa jocul asta?
spasiba!
Trebuie sa dai 20% din hp- ul inamicilor

#26571
un_dac

un_dac

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,651
  • Înscris: 13.06.2011

View PostAlly97, on 01 august 2016 - 13:42, said:

http://worldoftanks....tree-e50m-2016/

Lol..nu era vorba că e Bat-Chat top of the tree?

E50 e totp of the tree? nu pot sa deschid linkul

#26572
angelz

angelz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,844
  • Înscris: 01.12.2003
Commanders,
The Community has spoken! Based on the outcome of the recent poll, this August will be dedicated to the German medium tank, the E 50 Ausf. M. This means great discounts, Crew XP bonuses, and dedicated missions for the crowning tank of the line!
50% discount on purchasing the following German vehicles:
    Pz.Kpfw. II
    Pz.Kpfw. III Ausf. E
    Durchbruchswagen 2
    VK 30.01 (H)
30% discount on purchasing the following German vehicles:
    VK 30.02 (M)
    Panther
    Panther II
    E 50
    E 50 Ausf. M
+50% Crew XP bonus on all vehicles discounted in the special
Your crews will also be very excited about the new toys in your garage!
These bonuses will be available from 1 August at 07:10 until 1 September at 07:00 CEST (UTC +2).

#26573
collina1976

collina1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,526
  • Înscris: 03.10.2013
Your crews will also be very excited about the new toys in your garage!
asta e tare, au cate o papusa sa-si omoare timpul in garaj, cat nu joci cu ei?Posted Image

#26574
un_dac

un_dac

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,651
  • Înscris: 13.06.2011

View Postangelz, on 02 august 2016 - 07:51, said:


30% discount on purchasing the following German vehicles:

   E 50
E 50 Ausf. M

These bonuses will be available from 1 August at 07:10 until 1 September at 07:00 CEST (UTC +2).

Merci mult!

La fix a venit! E50-ul era urmatorul pe lista mea de cumparaturi, bine ca nu l-am luat mai demult. Pana pe 1 septembrie nu stiu insa daca pot sa trec de el, sa iau si E50M tot la discount.

#26575
theMisuser

theMisuser

    Cetatean European.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,123
  • Înscris: 25.02.2007
Mi-am luat si eu Panther II, la reducere, da' toate celelalte au fost la pret intreg Posted Image
Dupa primele 3 meciuri cu ea nu-s foarte incantat. Panther I mi-a placut din prima, avea tunu' ala jmeker de jmeker. Panther II n-am observat daca are ceva meserias al ei, m-a "lovit" cu o banalitate infioratoare.

Attached Files



#26576
collina1976

collina1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,526
  • Înscris: 03.10.2013
Ca să înțelegeți de ce E50M e "Top of the Tree" și nu Bat Chat 25t: Rezultatul sondajului pe care l-ați văzut și arăta că BC25t e câștigător este vizibil doar pentru persoanele care au jocul/interfața în aceeași limbă cu voi, cel mai probabil engleză. La finalul sesiunii de votare, cumulat, E50M a avut mai multe voturi. Am atașat printscreen de pe forum, de pe 12 iulie, când cei care voiau alt tanc erau îndemnați să schimbe limba din joc și să voteze din nou. Așa e mecanica sondajului, știu că e stupidă, dar așa funcționează. Deci dacă vrei să votezi un tanc, votezi, apoi schimbi limba interfeței și poți vota din nou, până epuizezi cele 7 variante de "language" (engleză, franceză, spaniolă, germană, cehă, poloneză, turcă). Baftă la random!

Attached Files



#26577
un_dac

un_dac

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,651
  • Înscris: 13.06.2011

View PosttheMisuser, on 02 august 2016 - 11:25, said:

Mi-am luat si eu Panther II, la reducere, da' toate celelalte au fost la pret intreg Posted Image
Dupa primele 3 meciuri cu ea nu-s foarte incantat. Panther I mi-a placut din prima, avea tunu' ala jmeker de jmeker. Panther II n-am observat daca are ceva meserias al ei, m-a "lovit" cu o banalitate infioratoare.

Imi aduc aminte ca nici n-am simtit cand am facut grindul nici cu Panther I si nici cu II.

Se joaca la fel ambele, stai la distanta si ochesti, pe harti de oras devine mai complicat, dar merge. Mai are probleme cand te da cu tier 10. Tancul nu exceleaza dar nici slab rau nu e.

In mod ironic, Panther 8.8 premium are acelasi tun dar ochirea e mai buna Posted Image)

Apropos, la E50 de 9, am vazut ca are 2 tunuri mai bune. Planuiesc sa dau cu free xp. Trebuie sa deblochez si penultimul tun sau merge direct ultimul?

Edited by un_dac, 02 August 2016 - 12:20.


#26578
theMisuser

theMisuser

    Cetatean European.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,123
  • Înscris: 25.02.2007

View Postun_dac, on 02 august 2016 - 12:19, said:

Se joaca la fel ambele, stai la distanta si ochesti, pe harti de oras devine mai complicat, dar merge. Mai are probleme cand te da cu tier 10. Tancul nu exceleaza dar nici slab rau nu e.
O sa incerc si de la distanta, momentan am incercat suport pt. prima linie da'i prea lent, blindaj prea slab si tunul nu penetreaza suficient pt. asta.
Panther 1 de la inceput te indruma spre snipe cu tunu' ala luuuuuung Posted Image Panther 2 inca nu-mi spune nimic.

edit - am bagat 10 meciuri cu el

Edited by theMisuser, 02 August 2016 - 12:45.


#26579
un_dac

un_dac

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,651
  • Înscris: 13.06.2011
Nu sunt tancuri de tinut in garaj. Faci grind si le vinzi. Panther 2 e cel mult mediocru, mi se pare mai bun ala premium.

La tier 8, tanc mediu mi-a placut ala de la rusi cu turela pe spate care seamana cu o tigaie. Obj 416 parca.

#26580
Ally97

Ally97

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,872
  • Înscris: 03.01.2012

View Postun_dac, on 02 august 2016 - 13:02, said:

La tier 8, tanc mediu mi-a placut ala de la rusi cu turela pe spate care seamana cu o plăcintă. Obj 416 parca.


#26581
theMisuser

theMisuser

    Cetatean European.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,123
  • Înscris: 25.02.2007
Mi s-a parut interesant mediumul ala de 8 de la englezi. Centurion parca.
Capatana tare (sensibila la amorack totusi da' cu ceva skiluri e ok), depresie buna, penetrare ok, viteza acceptabila. Imi da senzatia de valiza (nu stiu exact de ce) da' poti sa faci una alta in joc cu el.

Altceva notabil nu-mi trece acum prin cap...

#26582
angelz

angelz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,844
  • Înscris: 01.12.2003
Panther-ul il joci ca TD.Nu ai ce cauta in prima linie decat daca ai sansa sa ramai ascuns.Cel mult in a doua linie , pentru ca e penetrabil din toate pozitiile.

#26583
un_dac

un_dac

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,651
  • Înscris: 13.06.2011

View PosttheMisuser, on 02 august 2016 - 13:26, said:

Mi s-a parut interesant mediumul ala de 8 de la englezi. Centurion parca.

Din ce am jucat pana acum medii de 8:
- Indien Panzer - horror, nu mi-a placut deloc abia asteptam sa scap de el. Nu are armura, nici mobilitatea nu e cine stie ce, are acuratete dar trebuie sa astepti sa stranga tinta si te expui destul pana tragi.
- T-44 - per total ok, mobil, singurul inconvenient penetrarea slaba se cunostea in unele cazuri (daca ramaneai singur cu un E75 sau ST-1 de exemplu);
- Centurion - bun, cum ai zis si tu: tun cu acuratete, penetrare buna, turela tare, inconvenient era ammorack-ul, dar pui skill si/sau cutia aia la module si gata.
- T-69 -  autoloader bunicel. Pune tinta cam greu si penetrare slaba dar daca flanchezi si tragi de aproape merge. La tier 10 in schimb esti aproape inutil fara boabe premium.
- Obj 416 - mi-a placut cel mai mult dintre toate, ia dinguri, penetrare buna, profil mic greu de lovit, mobil. Cand joci pe dealuri e mai incomod ca n-are deloc cadenta la tun, dar per total mi-a placut.
- Panther II - e pe la mijloc comparative cu celelalte.

#26584
angelz

angelz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,844
  • Înscris: 01.12.2003
Indien PZ a fost o corvoada.Nu mi-a placut.Nu l-am pastrat.

  T-44 cum ai spus si tu penetrarea este marea problema.Daca nu as fi avut Type 59 probabil ca mi-ar fi mancat ficatii.Nu l-am pastrat.Imi ajunge type-ul sa ma enerveze.

  Centurion-ul l-am trecut cu tunul mic.Am preferat DPM decat alfa.L-am pastrat pentru ca am avut rezultate bune.Nu am mai jucat totusi cu el.Nu l-am jucat in prima linie.

  T-69   nu mi-a placut.Nu l-am pastrat.Nu are nimic special.Nimic.L-am trecut tragand cred ca doar cu gold.

  416 tanc bun , dar limitat la modul de joc.Cred ca e printre cele mai dificile T8 MT de jucat.Daca iti place asta de T8 , cel de T9 o sa fie nebunie.

  STA-1    cred ca as putea spune ca e cel mai bun T8 MT.Mi-a placut , tunul este superb.La fel nu ai ce cauta in prima linie , nu are pic de armura.

   T-34-2 L-am trecut , l-am pastrat.Tunul este cel mai mare avantaj.Are un alfa imens fata de restul de T8.

   TVP VTU Koncept   Nu l-am jucat cum trebuie de la inceput.Se joaca strict ca TD, ultima linie.Nu are armura.Penetrare superba.L-am pastrat

  M26 Pershing    Jucat , trecut , nimic de retinut.

Panther II    Stiu ca mi-a placut , aceasi tactica ca la TVP.Cred ca  o sa-l cumpar din nou , vreau sa vad ce mai poate.


    Daca e sa ma iau statistic , cel mai bine am jucat cu T-69 , dar am tras cu gold.Pe locul 2 ar fi STA-1 , la mica distanta , dar cu asta am tras foarte rar cu gold.Tunul e bun.Restul sunt la mare distanta de astea doua.Cel mai prost am jucat cu T-44.

#26585
un_dac

un_dac

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,651
  • Înscris: 13.06.2011

View Postangelz, on 02 august 2016 - 16:12, said:


  416 tanc bun , dar limitat la modul de joc.Cred ca e printre cele mai dificile T8 MT de jucat.Daca iti place asta de T8 , cel de T9 o sa fie nebunie.


Ala de 9 parca nu e la fel de bun la tier-ul lui cum a fost 416 la tier 8. Parca la tier 9 i s-au accentuat limitarile, trag de mine sa fac grind cu el.

La 9 imi place mult T54E1 si mi-au placut Centurionul 7/1 si Leopardul PTA in ciuda ammorakului mai fragil ca un carton de oua. Nu mi-a placut in schimb Lorraine-ul

#26586
sftpdt

sftpdt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,676
  • Înscris: 29.08.2013
Prea fain tancul ăsta.

Attached Files



Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

1 members, 0 guests, 0 anonymous users

86C415

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate