Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs
 Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?
 Durere umar AC Joint

Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?
 Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...
 

World Of Tanks

* * * * - 29 votes
  • Please log in to reply
52561 replies to this topic

#23329
misu78

misu78

    Din viata scapa cine poate!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,907
  • Înscris: 12.03.2009

View Postcollina1976, on 03 octombrie 2015 - 15:25, said:

cum a intrat ala in cladire?

Uite asa.....
Asa buguri dupa ani si ani de teste si incercari.....Posted Image

Attached Files



#23330
Zhalo

Zhalo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 445
  • Înscris: 25.09.2015

View Postcollina1976, on 03 octombrie 2015 - 19:25, said:

de cat spatiu e nevoie pe hard?
60 GB (~26 GB joc + ~20 kit + loc de joaca)
Setezi sa iti descarce kitul pe alt hard (am postat mai sus cum si de ce)


Rectificat recordul personal la credite la tier 3, de data aceasta cu "caruta" primita in dar pentru ca am fost fraieri si am jucat AW pana in OBT.

Attached File  155_01.jpg   113.32K   15 downloads
Attached File  155_02.jpg   142.69K   12 downloads


Tancul are puncte forte si slabe, ca orice tanc, dar nu are numai puncte slabe ca balariile premium din WoT.
Sta cam prost la mobilitate insa am mai atenuat cu primul skill la tanchisti si cu al doilea la comandant. Urmatorul rand de skilluri va remedia si marele lui defect.
Sta bine la armura, penetrare dpm.

Edited by Zhalo, 04 October 2015 - 04:45.


#23331
theMisuser

theMisuser

    Cetatean European.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,123
  • Înscris: 25.02.2007
Mere instalarea AW cu viteza melcului uploadului UPC..
Cat up face atata si down. O sa-l instalez in alta zic ca azi mai am inca premium la WoT :)

Attached Files



#23332
Zhalo

Zhalo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 445
  • Înscris: 25.09.2015
Ii poti pune pauza cand vrei si continui cand vrei.
E timp destul.

#23333
theMisuser

theMisuser

    Cetatean European.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,123
  • Înscris: 25.02.2007
Vaz ca softu' AW are posibilitatea de limitare la upload si atunci m-am apropiat de cat am viteza maxima (50Mb/computer).
Ar trebui pe subiectul jocului pusa da' daca am sesizat problema aici pun si rezolvarea tot aici. Poate fac un link dincolo..

Attached Files



#23334
NaturalBornGamer

NaturalBornGamer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,289
  • Înscris: 25.02.2009
pana mea,acu vrea sa il descarc pe scula si nu merge mai mult de 1mb/sec. wot venea cu 10 mb.
ce sa fac?

#23335
romantic45

romantic45

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 01.05.2009
collina hai ca tu esti mai "titrat" in materie de wot,am vazut la un moment dar ca cineva are in dotare t-55a...la cin sa -l caut,la rusi?eu am brevet pt t 55 ca am facut armata la roman,am fost mec conductor,printre ultimele generatii pana sa se desfiinteze servicul militar obligatoriu.toate cele bune si multe GG-uri baieti!!!

#23336
theMisuser

theMisuser

    Cetatean European.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,123
  • Înscris: 25.02.2007
t-55a e premiu pt. al 3-lea set de misiuni.

#23337
collina1976

collina1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,526
  • Înscris: 03.10.2013

View Postromantic45, on 04 octombrie 2015 - 15:08, said:

collina hai ca tu esti mai "titrat" in materie de wot,am vazut la un moment dar ca cineva are in dotare t-55a...la cin sa -l caut,la rusi?eu am brevet pt t 55 ca am facut armata la roman,am fost mec conductor,printre ultimele generatii pana sa se desfiinteze servicul militar obligatoriu.toate cele bune si multe GG-uri baieti!!!

T-55A nu-l gasesti in tech tree, e tanc recompensa daca faci al treilea set de misiuni
mai am o gramada pana la el
Attached File  shot_023.jpg   454.95K   18 downloads

#23338
Zhalo

Zhalo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 445
  • Înscris: 25.09.2015

View PostNaturalBornGamer, on 04 octombrie 2015 - 14:36, said:

pana mea,acu vrea sa il descarc pe scula si nu merge mai mult de 1mb/sec. wot venea cu 10 mb.
ce sa fac?
Nu ai ce face daca sunt multi care dezactiveaza uploadul sau limiteaza viteza lui.

Daca inca mai ai sistemul vechi, copiaza kit-ul pe cel nou si pune in setari calea spre el (Games instalation files download folder)
Attached File  Clipboard01.jpg   35.65K   7 downloads

#23339
Danubian

Danubian

    Pescar de weekend

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,586
  • Înscris: 28.02.2011

View Postcollina1976, on 03 octombrie 2015 - 18:00, said:

jocul il pot descarca joi sau il pot descarca oricand si pot intra in joc joi?

Collina , baga-te in AW pe 8 oct cand ii dau astia drumul pt toata lumea ... e misto jocul ... e mai greu pana te inveti cu grafica si cu noile harti ... sunt ceva diferente fata de wot dar in principiu e asemanator... cel mai frumos este ca desi poti sa pierzi, daca ai jucat bine, primesti reputatie (adica xp) ca si cei de la invingatori .... daca castigi dar nu ai facut nimic, evident primesti foarte putina reputatie (xp) ... si nu exista munitie gold , deci daca stii sa-ti ascunzi burta si lateralul nu risti sa te penetreze in turela orice gandac... sloturi gratis in garaj e alta treaba misto

cand ai tanc stock, poti sa joci contra botilor pana ii montezi cate ceva pe el , adica sa nu intri cu tancul stock contra jucatorilor reali ... sunt niste chestii interesante ... de ex ai o baza si construiesti cladiri (ca la fortareata) : cu cat le cresti mai mult cu atat primesti niste bonusuri (la reparatii, la pregatire echipaj etc) - primesti zilnic niste resurse si cu ele poti sa construiesti

Edited by Danubian, 05 October 2015 - 07:31.


#23340
NaturalBornGamer

NaturalBornGamer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,289
  • Înscris: 25.02.2009

View PostZhalo, on 04 octombrie 2015 - 23:18, said:


Nu ai ce face daca sunt multi care dezactiveaza uploadul sau limiteaza viteza lui.

Daca inca mai ai sistemul vechi, copiaza kit-ul pe cel nou si pune in setari calea spre el (Games instalation files download folder)
Attachment Clipboard01.jpg
A urcat pana la urma la 7-8 mb si sa instalat.Am pe High 60 fps constant...alta viata. Am jucat aseara ceva meciuri,ma prinde din ce in ce mai mult. :) Ca si tine Danubiene,am dat 3 meciuri in Wot si gata.Am luat 1100 de la jgpz e100 cu gold si l-am inchis.
Incep sa il dibuiesc incet incet,aseara am facut cu Patton 3k dmg aproape stoc. In T2 rupe.
Totusi e altceva,o schimbare binevenita fata de wot.

#23341
collina1976

collina1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,526
  • Înscris: 03.10.2013

View PostDanubian, on 05 octombrie 2015 - 07:28, said:

Collina , baga-te in AW pe 8 oct cand ii dau astia drumul pt toata lumea ... e misto jocul ... e mai greu pana te inveti cu grafica si cu noile harti ... sunt ceva diferente fata de wot dar in principiu e asemanator... cel mai frumos este ca desi poti sa pierzi, daca ai jucat bine, primesti reputatie (adica xp) ca si cei de la invingatori .... daca castigi dar nu ai facut nimic, evident primesti foarte putina reputatie (xp) ... si nu exista munitie gold , deci daca stii sa-ti ascunzi burta si lateralul nu risti sa te penetreze in turela orice gandac... sloturi gratis in garaj e alta treaba misto

cand ai tanc stock, poti sa joci contra botilor pana ii montezi cate ceva pe el , adica sa nu intri cu tancul stock contra jucatorilor reali ... sunt niste chestii interesante ... de ex ai o baza si construiesti cladiri (ca la fortareata) : cu cat le cresti mai mult cu atat primesti niste bonusuri (la reparatii, la pregatire echipaj etc) - primesti zilnic niste resurse si cu ele poti sa construiesti


ha ha , trebuie s-o las mai moale cu jocul
am fost de dim sa donez sange pentru un prieten de la tara, a cazut un copac pe el la padure, si  n-am putut dona, ficatul meu e foarte obosit:(

#23342
Danubian

Danubian

    Pescar de weekend

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,586
  • Înscris: 28.02.2011

View PostNaturalBornGamer, on 05 octombrie 2015 - 07:38, said:

Totusi e altceva,o schimbare binevenita fata de wot.

Da, concurenta nu are cum sa strice ... monopolul duce la rahat ...seara joc AW si dimineata la cafea joc WOT

View Postcollina1976, on 05 octombrie 2015 - 07:50, said:



ha ha , trebuie s-o las mai moale cu jocul
am fost de dim sa donez sange pentru un prieten de la tara, a cazut un copac pe el la padure, si  n-am putut dona, ficatul meu e foarte obosit:(
eu mereu ti-am zis s-o mai lasi naibii cu statul la joc pana noaptea tarziu .... eu zic ca poti sa joci cat vrei dar nu peste ora 23...oboseala afecteaza ficatul ... si eu am probleme cu ficatul... cand jucam jocuri de strategie RPG stateam si eu ca tine pana la ora 1,2 noaptea . .dar m-am lecuit de astfel de jocuri

#23343
Zhalo

Zhalo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 445
  • Înscris: 25.09.2015

View PostNaturalBornGamer, on 05 octombrie 2015 - 07:38, said:

aseara am facut cu Patton 3k dmg aproape stoc. In T2 rupe.
Toate tancurile lor isi pastreaza calibrul, de la stock la full, iar upgrade la munitie inseamna de cele mai multe ori un boost sub 20%. Cu Patton pleci din start cu 195 mm penetrare si 1-2 meciuri ai deja suficienta reputatie sa pui cea mai buna munitie (225 mm, in cazul lui).
Tunul ramane acelasi si multe tancuri au doar tunul cu care pleci din start. Celelalte au un model imbunatatit al aceluiasi calibru, cu care poti folosi cea mai buna munitie, insa important este ca nu pleci din start cu o panarama de tun, pusa acolo sa bage omul cheaturi in disperare, doar-doar o penetra si el macar o data.
Daca aveai in WoT acest Patton, plecai din start cu un "90 mm" si cu maxim 144 mm penetrare. Sa vezi dinguri, sa vezi urlete de neputinta!
Si, bineinteles, tunul upgradat nu il puteai monta pana nu cumparai turela upgradata, dar nici aceasta nu putea fi montata pentru ca nu te tineau adidasii.
Foarte... istoric!

Edited by Zhalo, 05 October 2015 - 08:23.


#23344
Danubian

Danubian

    Pescar de weekend

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,586
  • Înscris: 28.02.2011
Falimente tu ai jucat mult mai mult AW deci ar trebui sa poti raspunde: frontal am vazut ca la burta e cel mai bine sa tragi cam la toate tancurile ... asa este? sunt si weakspoturi la turelele tancurilor? inca nu am avut timp sa ma lamuresc ... eu cand sunt fata in fata cu alt tanc ii dau sub burta pt ca am vazut ca la turela majoritatea sunt blindate... gandacii fara armura nu-i pun la socoteala

Edited by Danubian, 05 October 2015 - 08:30.


#23345
collina1976

collina1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,526
  • Înscris: 03.10.2013
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/ntodlti8_6w?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#23346
Zhalo

Zhalo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 445
  • Înscris: 25.09.2015

View PostNaturalBornGamer, on 05 octombrie 2015 - 07:38, said:

Am pe High 60 fps constant...alta viata.
Acum vezi si detaliile. Cum ti se pare grafica? :D

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate