Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...
 

World Of Tanks

* * * * - 29 votes
  • Please log in to reply
52563 replies to this topic

#21007
Seteh

Seteh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,846
  • Înscris: 21.02.2009

View PostDanubian, on 26 mai 2015 - 08:27, said:


si eu nimeresc de 2 zile echipe pline de boti ... spoteri si tancuri grele care dorm in baza, td-uri care se avanta in atac, artilerii care fac zero damage etc.... ieri abia am reusit sa termin ziua cu wn8 1500 ... nu mi-a mers bine cu nimic : pe langa echipe de boti am mai avut parte sid e mm infect de +2 la aproape 70% din meciuri .. top tier am fost foarte rar si de obicei aveam 30% in acele meciuri ...
Parca mi-ai descris ziua mea de ieri. Dar pot sa zic ca sunt un norocos. Cred ca au trecut vreo 5 zile de cand am mai avut o zi asa nasoala.
Si incepusem bine ziua, dupa vreo 14 lupte castigasem 8 si aveam un WN8 de vreo 2500. Dupa aia a urmat dezastru. 5 meciuri la rand fara victorie si cu damage mic numai cu idioti in echipa. Da si eu prost, am zis sa continui sa mai imbunatatesc cifrele si mai rau am zgandarit rahatul...
Am terminat dupa inca vreo 5 lupte cu 33% victorii si WN8 de 1600.
Pe bune, zici ca se pune cate o zi pe tine sa nu faci nimic.
Ma distreaza ceva in schimb. Eu am 12 tancuri maxim tier V si le iau pe toate in fiecare zi pentru prima victorie. Din cele 12 am 3 TD-uri , PzJag, Marder II si Marder 38.
Ei, de astea 3 TD-uri cand ma apuc, primele meciuri cu oricare din ele este in oras. Ma dispera si ma si distreaza in acelasi timp cat de precis poate sa fie MM-ul asta. Si parca are si un patern. O sa incerc sa fac un excel sa vad ce iese. Cu PzJag prima lupta e Himmelsdorf si cu Marder II Mittengard. Cu Marder 38 este aleatoriu dar tot oras .

#21008
Santana_

Santana_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 752
  • Înscris: 10.04.2014

View PostDanubian, on 26 mai 2015 - 08:52, said:

apropo de arty: iar s-au inmultit rahaturile astea in joc .. ieri am nimerit multe meciuri cu cate 2-3 arty .. chiar si cu 4 ... imediat dupa up-date , arty erau foarte rare - ce bine era atuci

Am jucat si eu un timp arty pt misiuni. Insa, dupa un meci pe himmelsdorf cu lorrain de tier 7, unde am facut 0 damage, fiind cel mai slab din echipa, cred ca o s-o vand. Si asa o sa am nevoie de echipaj francez. Joc si eu un meci cu artilerie pe saptamana, si ma da pe Himmelsdorf. Plus ca artileriile nu-s bune pt WN8, cel putin in cazul meu.

#21009
mirq

mirq

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 240
  • Înscris: 23.05.2007

View PostPremium_Noob, on 25 mai 2015 - 19:32, said:


Fraaate cate Premium ai :)))))

#21010
Premium_Noob

Premium_Noob

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 480
  • Înscris: 07.04.2015

View PostDanubian, on 26 mai 2015 - 07:51, said:



n-am descarcat nimic pt ca nu am primit nimic.
Danubiene, astia-s americani. Abia i-a luat somnul cand scriai acest mesaj.
Pe la 12, ora noastra, se trezesc sclavii si abia dupa ora 15 se trezesc si boierii.
Chiar si acu inca e puterea noptii la ei.
Pe seara, bre. E si mai bine pentru ca nu mai fierbi la serviciu de nerabdare.

#21011
Danubian

Danubian

    Pescar de weekend

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,586
  • Înscris: 28.02.2011

View PostSantana_, on 26 mai 2015 - 08:58, said:

Am jucat si eu un timp arty pt misiuni. Insa, dupa un meci pe himmelsdorf cu lorrain de tier 7, unde am facut 0 damage, fiind cel mai slab din echipa, cred ca o s-o vand. Si asa o sa am nevoie de echipaj francez. Joc si eu un meci cu artilerie pe saptamana, si ma da pe Himmelsdorf. Plus ca artileriile nu-s bune pt WN8, cel putin in cazul meu.

ieri dupa o gramada de meciuri in care m-am chinuit sa pun turela la Centurion, am zis sa dau un meci cu arty: harta a fost Ensk :) ... am vrut sa ma duc la un perete sa trag si sa termin dar pana la urma am jucat si am reusit sa fac 1000 dmg .

Edited by Danubian, 26 May 2015 - 09:33.


#21012
sas1975

sas1975

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,289
  • Înscris: 21.10.2013

View PostDanubian, on 26 mai 2015 - 09:33, said:

ieri dupa o gramada de meciuri in care m-am chinuit sa pun turela la Centurion, am zis sa dau un meci cu arty: harta a fost Ensk Posted Image ... am vrut sa ma duc la un perete sa trag si sa termin dar pana la urma am jucat si am reusit sa fac 1000 dmg .

Ai pus turela pana la final? Tun spuneai ca ai de pe Caernarvon. Daca nu ai cercetat senilele, trebuie musai sa-i pui suspensii inbunatatite. Dupa ce montezi si ultimul tun, se mai schimba treaba. Cu celalalt tun, la 171 pen standard, trebuie niscai gold pe teava.

Edited by sas1975, 26 May 2015 - 09:39.


#21013
Danubian

Danubian

    Pescar de weekend

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,586
  • Înscris: 28.02.2011

View PostSeteh, on 26 mai 2015 - 08:57, said:

Si incepusem bine ziua, dupa vreo 14 lupte castigasem 8 si aveam un WN8 de vreo 2500. Dupa aia a urmat dezastru. 5 meciuri la rand fara victorie si cu damage mic numai cu idioti in echipa. Da si eu prost, am zis sa continui sa mai imbunatatesc cifrele si mai rau am zgandarit rahatul...
Am terminat dupa inca vreo 5 lupte cu 33% victorii si WN8 de 1600.

eu am insistat sa joc doar pt ca vroiam sa pun ultima turela si ultimul tun (asta il aveam cercetat de pe Caernarvon) la Centurion I. De la statistici nu ma stresez prea tare pt ca am mai zis: nu-mi da nimeni de mancare pe baza statisticilor de la WOT  ... singura problema este ca te enervezi cand incepi un meci in care stii de la inceput ca nu ai sanse ... nu ai cum sa castigi atata vreme cat de multe ori echipele sunt dezechilibrate ... chiar si cand faci parte dein echiap cu 70% nu e bine pt ca uneori nu apuci sa faci damage , mai ales daca esti cu un tanc lent si meciul se termina in 3 minute ... daca nu faci damage , nici xp nu primesti , nici satisfactie nu ai, deci acel meci e timp pierdut

View Postsas1975, on 26 mai 2015 - 09:37, said:

Ai pus turela pana la final? Tun spuneai ca ai de pe Caernarvon. Daca nu ai cercetat senilele, trebuie musai sa-i pui suspensii inbunatatite. Dupa ce iei si ultimul tun, se mai schimba treaba. Cu celalalt tun, la 171 pen standard, trebuie niscai gold pe teava.

am cercetat intai senilele (am avut ceva free xp) dupa care m-am chinuit sa cercetez turela ... spun ca m-am chinuit pt ca am avut multe infrangeri si multe meciuri in care nu am reusit sa fac mai mult de 700 -800 dmg ... echipe de retarzi care plecau toti pe o parte, sau care campau in baza cu tancuri grele, etc .. am avut si u idiot care a tras in mine

Edited by Danubian, 26 May 2015 - 09:40.


#21014
Premium_Noob

Premium_Noob

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 480
  • Înscris: 07.04.2015

View Postmirq, on 26 mai 2015 - 09:17, said:



Fraaate cate Premium ai :)))))
Cam 22, si numai cu ele dau. ^_^
Is seic in credite si distrug componente de 500.000 - 600.000 doar sa salvez cateva fire de haur.

#21015
sas1975

sas1975

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,289
  • Înscris: 21.10.2013

View PostDanubian, on 26 mai 2015 - 09:39, said:

am cercetat intai senilele (am avut ceva free xp)
Prostia asta am facut-o si eu. Insa eu am bagat cu el in perioada aia cu 5000 xp la al 10-lea meci. Dadeam 9 cu celelalte si al 10-lea meci bagam Centurionul. Poate de aceea mi s-a parut usor grindul. In 5 meciuri cu el am facut aproape 30kxp. Recunosc ca am tras cel mai mult cu gold.

View PostSantana_, on 26 mai 2015 - 08:58, said:

Am jucat si eu un timp arty pt misiuni. Insa, dupa un meci pe himmelsdorf cu lorrain de tier 7, unde am facut 0 damage, fiind cel mai slab din echipa, cred ca o s-o vand.
Eu nu am reusit sa ma impac deloc cu frantuzeasca de tier 7. Se spune ca este foarte precisa. Mie nu mi s-a parut a fi precisa cu ultimul tun. Trageam doar prin balarii. Dupa 250 de jocuri cu ea am vandut-o si am recumparat-o pe cea de 6 ca sa  continui sa antrenez echipajul. Sunt curios cum e cea de 8.

#21016
NaturalBornGamer

NaturalBornGamer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,289
  • Înscris: 25.02.2009
Aia de 8 e aproximativ similara cu aia de 7 dar are tun mai bun.Reload,aim.Merita sa continui linia macar pt a juca cu aia de 9 care dupa parerea mea e cea mai buna.Din toate cu care am jucat eu..clar.Si is la t8 cu toate liniile..minim. Ei bine am fost...ca le-am vandut,chiar si T92.BC de 9 ramane preferata mea.Faptul ca are turela o face deosebita.

Chestie interesanta aseara.Is la misiunea 15 la stug.2k dmg si in primii 3 in echipa.Secundara e sa supravietuiesti.Fac vro 3k dmg,locul 2 in echipa la xp,distrus,meci pierdut...dar misiunea pwla.Bun,nu am facut secundara dar de ce nu a contat meciul? Nu se cere sa castigi meciul.Sau la 15 se face doar cu onoruri?

Edited by NaturalBornGamer, 26 May 2015 - 10:15.


#21017
collina1976

collina1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,526
  • Înscris: 03.10.2013
se poate si fara onoruri
dar s-a intamplat sa-mi vina ca am facut misiunea si dupa 2-3 alte jocuri


modificari di 9.8
e in rusa , dar are "sub" in engleza
https://www.youtube....5u3NQeBr0#t=220

#21018
sas1975

sas1975

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,289
  • Înscris: 21.10.2013
Pai spre cea de 9 ma bate gandul. Am citit ca e destul de versatila, putand fi folosita atat in mod arty cat si TD in hartile cu orase.

#21019
Danubian

Danubian

    Pescar de weekend

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,586
  • Înscris: 28.02.2011

View PostPremium_Noob, on 26 mai 2015 - 09:25, said:

Danubiene, astia-s americani. Abia i-a luat somnul cand scriai acest mesaj.
Pe la 12, ora noastra, se trezesc sclavii si abia dupa ora 15 se trezesc si boierii.
Chiar si acu inca e puterea noptii la ei.
Pe seara, bre. E si mai bine pentru ca nu mai fierbi la serviciu de nerabdare.

pai atunci incerc pe seara sa vedem daca trimit astia ceva .. aba astept sa vad despre ce e vorba in AW ... banuiesc ca la inceput o sa-mi prind urechile, mai ales ca nu o sa fie nimic in limba romana .. totusi sper sa mai deslusesc diverse chestii si cu ajutorul celor de pe forum :)

View Postsas1975, on 26 mai 2015 - 10:20, said:

Pai spre cea de 9 ma bate gandul. Am citit ca e destul de versatila, putand fi folosita atat in mod arty cat si TD in hartile cu orase.

si mie mi-a placut curvistina aia mica de tier 9 .. singura problema este ca nu se misca la fel de repede ca aia de 8 sau ca cea de 10 ... e putin mai lenesa dar oricum e destul de agila si asa pt o arty

Edited by Danubian, 26 May 2015 - 10:20.


#21020
NaturalBornGamer

NaturalBornGamer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,289
  • Înscris: 25.02.2009

View Postcollina1976, on 26 mai 2015 - 10:17, said:

se poate si fara onoruri
dar s-a intamplat sa-mi vina ca am facut misiunea si dupa 2-3 alte jocuri


modificari di 9.8
e in rusa , dar are "sub" in engleza
https://www.youtube....5u3NQeBr0#t=220
Probabil,aseara dupa meci am stins calcu...o sa verific azi..

#21021
sas1975

sas1975

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,289
  • Înscris: 21.10.2013
M-am zbatut ca un nebun sa castig jocul asta. L-a un moment dat am ramas singur contra 5, din care 2 erau in cap. Distrug SU 100 full HP. M-am pus in spatele lui si dai pompe, urmeaza T67 cu one shot. Un KV1 trecea mandru pe pod sa capeze, 3 shot si a fost dus. Vin istetii din cap sa-mi faca felul. Primul, M4A3 ca era mai rapid, 3 shot-1 kill. Astia pe chat erau inebuniti. WOOW avem sanse. Vine Chiurchil VII bazat pe mine full HP. Parasise cap. Ii trag una, ii iau 230 HP si ma infing in el perpendicular. A tras saracul pana am facut 1500 damage blocked. Doar in tun. Am tras in el de m-am plictisit cel putin 4 shot din care 2 in senile. Credeti ca a intrat ceva? Nu stiu daca am fost manarit de RNG, dar parca prea trebuia sa pierd meciul asta. Pacat, ca trageam sperante pentru al 3-lea insemn pe tanculetul astaPosted Image . Ufff!!! Gata, m-am rasuflat!!

Attached Files



#21022
collina1976

collina1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,526
  • Înscris: 03.10.2013
al doilea semn pe tun l-ai luat
al treilea e la 95 %

Edited by collina1976, 26 May 2015 - 15:55.


#21023
sas1975

sas1975

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,289
  • Înscris: 21.10.2013
Pai trageam pentru al 3-lea. Crezi ca daca faceam inca 500 HP nu crestea si procentajul?
Oricum al doi-lea meci l-am avut cu 28%sanse asa ca... WTF

Hai ca te astept la un pluton. Pe la ce ora ajungi?

Edited by sas1975, 26 May 2015 - 16:12.


#21024
collina1976

collina1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,526
  • Înscris: 03.10.2013
cred ca de la 21.00 intru la joaca

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate