Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Iesirea din coproprietate

Mouse wireless ergonomic cu bater...

Cum se calculeaza dobanda lunara ...

La mulți ani @driftking91!
 Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 

Cane Corso

- - - - -
  • Please log in to reply
150 replies to this topic

#91
PaulAndrei94

PaulAndrei94

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 09.04.2015
Buna Tuturor,ma numesc Paul si am gasit de vanzare un catel cica din rasa cane corso ..am unele dubii in privinta lui(nu stiu daca este de rasa.)
Ma puteti ajuta cu un sfat?adica sa-mi ziceti daca este un cane corso :) Multumesc frumos!Attached File  55922315_2_1000x700_vand-catei-cane-corso-fotografii.jpg   58.14K   72 downloads

#92
tde

tde

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 17.09.2014
Eu zic ca este corso , dar cite zile are

#93
NoManele

NoManele

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 94
  • Înscris: 08.09.2010
este metis ... nu este rasa pura.

#94
tde

tde

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 17.09.2014
Bună seara.Sunt din Focșa și as dori să donez un cane corso (mascul 10 luni carnet de sănătate vaccinat la zi copt etc are în jur de 50 kg

Motivul ptr care doresc să-l donez se se datorează faptului că sunt foarte geloși și se bat de cite ori joc cu ei

#95
NOBILECORSO

NOBILECORSO

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 17.09.2015
Nu imi place!

#96
ERC

ERC

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 18.09.2015
Salut.
Nu știu dacă postez unde trebuie și îmi cer scuze.
Am un cane corso si azi i-am cupat urechile dar nu găsesc nicăieri informații detaliate despre întreținerea postoperatorie.
Am înțeles ca trebuiesc susținute,ridicate cu bandaje ca sa le tina ridicate.
Momentan le tine îndoite, parca s au strâns.
Dacă e cineva care știe exact procedura,îl rog sa ma ajute cu detalii aici sau pe privat.


Mulțumesc

#97
NOBILECORSO

NOBILECORSO

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 17.09.2015
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/f1ayr6f7kMo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#98
Camila

Camila

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 27.07.2006

View Posttde, on 23 iunie 2015 - 21:32, said:

Bună seara.Sunt din Focșa și as dori să donez un cane corso (mascul 10 luni carnet de sănătate vaccinat la zi copt etc are în jur de 50 kg

Motivul ptr care doresc să-l donez se se datorează faptului că sunt foarte geloși și se bat de cite ori joc cu ei

Ai dat masculul de Corso?

#99
tde

tde

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 17.09.2014
Da l-am dat

#100
gigi007

gigi007

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 28.11.2015
Salutare, am o catelusa Cane Corso de 11 saptamani, este necesar dresajul sau e deajuns sa o invat comenzile de baza ? De la ce varsta se recomanda dresajul ?

#101
tde

tde

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 17.09.2014
Țin sa precizez ca sunt posesorul a doi câini cane corso și recomand dresajul (  sunt foarte  agresivi în ciuda comportamentului care îl au : nu latră și par moi de caracter).VA rog din tot sufletul sa nu-i sudapreciati;totuși sunt câini de război mult mai periculoși  decât cei de lupta (nu trebuie sa ii punem în lanț sau tot felul de izolări devin mult mai agresivi  fata de  câini obișnuiți capabili sa sfirtece tot ce-i încalcă teritoriul .Deci foarte mare grija celor posesori de aceasta rasa .Țin sa precizez ca sunt doa
posesor și nu un dresor sau cine știe ce maistru în comportamentul canin

#102
gigi007

gigi007

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 28.11.2015
Am 2 copii, sa imi fac griji in privinta comportamentului cainelui in preaj, a lor?La ce varsta ar trebui inceput dresajul?

#103
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,495
  • Înscris: 15.09.2010
Incepi de acum sa-l inveti sa vina cand il chemi, ce are si nu are voie, daca il tii in casa trebuie invatat sa-si faca nevoile afara, chestii de-astea care tin de convietuirea cu el, regulile casei. Apoi il inveti disciplina (obedienta). Dupa ce trece de 4 luni, il mangai doar daca e ascultator sau executa corect comanda. A, era sa uit: e momentul sa-l inveti cu lesa si un pic mai tarziu cu botnita. La dresor poate fi dat  pe la 7-8-9 luni, in functie de gradul de maturizare psihica. Un cane corso crescut corect este un caine de incredere dar si copiii trebuie educati sa se poarte frumos cu el, sa nu-l sacaie, sa nu-l deranjeze cand doarme ori cand mananca. Daca se ataseaza de ei, va fi un companion si paznic excelent.

Edited by Freddy12, 29 November 2015 - 00:18.


#104
Rocsyanna

Rocsyanna

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 29.11.2015
Poate cineva sa imi recomande un dresor bun in Bucuresti? Pentru un pui de cane corso.As dori pe cineva care sa nu imi invete cainee sa aculte cu bataia sau prin nu stiu ce metode traumatizante .

#105
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,495
  • Înscris: 15.09.2010
Robert Caraman. Vezi pe www.ringstarclub.ro

#106
Rocsyanna

Rocsyanna

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 29.11.2015
Multumesc frumos pentru reomandare. E greu de gasit doar de pe google. Multe pareri pro si contra .Posted Image

#107
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,495
  • Înscris: 15.09.2010
Uita-te si pe http://www.cainiutilitari.ro unde vei gasi sfaturi pentru educarea catelului.
Si inca una http://www.dresaj.ro.
Eu despre Robert Caraman am auzit doar lucruri bune.

Edited by Freddy12, 29 November 2015 - 21:21.


#108
touchthis

touchthis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 353
  • Înscris: 19.06.2015
1. DA! este necesar dresajul! Cane Corso e un câine de pază, așa că ai grijă și du-l la dresaj.
2. de la 2-3 luni

View Postgigi007, on 28 noiembrie 2015 - 19:00, said:

este necesar dresajul sau e deajuns sa o invat comenzile de baza ? De la ce varsta se recomanda dresajul ?


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate