Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La mulți ani @driftking91!

Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?
 Reparare "șanțuri&#...

De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...
 Share abonament Netflix

Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy
 ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație
 

Osteocare

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
RebecaNe

RebecaNe

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 05.09.2010
Am fost la medicul pediatru al copilului meu si am cerut o parere legata de ce fel de calciu ar fi mai bun pentru el, tinand cont ca incepe gradinita si as vrea sa previn racelile, care in mare parte se datoreaza cred faptului ca in sala respectiva de gradi transpira foarte mult. Mi-a recomandat OSTEOCARE. Din cate am citit este foarte bun si rezultatele sunt evidente. Dilema mea este ca mi-a dat cred prea putin 2.5ml/zi 10 zile, in conditiile in care in prospect scrie ca doza pentru varsta de 5 ani ar fi 10ml de 2-3 ori pe zi. Este cineva care l-a administrat la un copil de varsta copilului meu si cat anume?

#2
Kcuf_di

Kcuf_di

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 785
  • Înscris: 19.01.2007
Daca vrei sa nu raceasca da-i vit C. Daca e rahitic atunci trebuie corectata intai alimentatia, apoi suplimentata.

Edited by Kcuf_di, 11 September 2010 - 09:43.


#3
adadoi

adadoi

    scorpie bătrână

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,603
  • Înscris: 25.10.2006

 RebecaNe, on 10th September 2010, 13:23, said:

Am fost la medicul pediatru al copilului meu si am cerut o parere legata de ce fel de calciu ar fi mai bun pentru el, tinand cont ca incepe gradinita si as vrea sa previn racelile, care in mare parte se datoreaza cred faptului ca in sala respectiva de gradi transpira foarte mult. Mi-a recomandat OSTEOCARE. Din cate am citit este foarte bun si rezultatele sunt evidente. Dilema mea este ca mi-a dat cred prea putin 2.5ml/zi 10 zile, in conditiile in care in prospect scrie ca doza pentru varsta de 5 ani ar fi 10ml de 2-3 ori pe zi. Este cineva care l-a administrat la un copil de varsta copilului meu si cat anume?
aia pe care ai citit-o e doza pentru "prevenirea răcelilor" sau doza pentru rahitism?

Cu alte cuvinte, ce te face pe tine să crezi că prospectul e mai deștept decât medicul care a văzut copilul?


Ah, și nu-ți face iluzii în legătură cu prevenirea răcelilor. Este normal ca doi-trei ani după intrarea în colectivitate să fie răcit două treimi din timp, n-are nici o legătură cu transpiratul în sala respectivă. Sunt doar viruși noi, pe care organismul lui nu-i poate "anula" decât după o mică "luptă". Cu sau fără calciu, zinc, imunostimulatoare, tot aia e, tot atât răcește, fix la fel de des. Toți copiii fac așa.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate