Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cartonașe și stickere t...

Ciobanesc german - zgarda electro...

Ce este instalatia asta? (Valea B...

BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier
 Lupte WW2

Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...
 Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente
 Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute
 

Amenda radar in Turcia

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
qwer2114

qwer2114

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 09.01.2008
Am luat amenda pt viteza in Turcia Nu am platito la granita Ce se poate intampla ?

#2
Business_style

Business_style

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,207
  • Înscris: 10.07.2010
Eh, stai linistit/a , o sa te caute interpolul acasa si o sa platesti la domiciliu, sau o sa te turceasca cu scrisori de numa'
Acum ontopic: in cazul in care au adresa ta ai sa primesti acasa o scrisoare precum ca ai de platit o amenda bla bla bla, si e posibil sa creasca suma cu nu stiu cat la suta pe zi daca trec 48 de ore !
Daca in 30 de zile nu primesti nici o scrisorica in care sa ti se explice ce ai de facut si nici nu te cauta mascatii , ai scapat!
De obicei nu se incurca ei cu amenzile astea, e prea multa bataie de cap din cauza circumstantelor si nu se merita pentru ei, asa ca cel mai sigur ai scapat!

#3
qwer2114

qwer2114

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 09.01.2008
Multumesc pt raspuns dar ma gandeam ca exista o evidenta la granita si  la o vizita viitoare sa te gaseasca in baza de date si sa refuze intrarea

#4
Selam

Selam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,804
  • Înscris: 04.02.2007

 qwer2114, on 6th September 2010, 22:19, said:

Multumesc pt raspuns dar ma gandeam ca exista o evidenta la granita si  la o vizita viitoare sa te gaseasca in baza de date si sa refuze intrarea
Nu, nu tin ei evidenta amenzilor date strainilor.
Eu cel putin n-am auzit pe nimeni.

#5
Reiz

Reiz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 07.02.2005
Ti-au scris ceva pe pasaport ?

Eu mi-am luat azi amenda de 130 de lire turcesti si am refuzat sa o platesc pe loc si mi-a scris pe pasaport ca am primit amenda.

#6
qwer2114

qwer2114

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 09.01.2008
Nu mi-a scris pe pasaport Am primit o hartie si au zis sa ma duc in vama la banca sa o platesc Tot 130 lire am primit

#7
minnie2007

minnie2007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 303
  • Înscris: 01.09.2008

 qwer2114, on 7th September 2010, 07:30, said:

Nu mi-a scris pe pasaport Am primit o hartie si au zis sa ma duc in vama la banca sa o platesc Tot 130 lire am primit
Anul trecut am primit o amenda de 265TL , nu am platit-o si anul acesta nu m-a tras nimeni de urechi la intrarea in Turcia, asa ca nu am platit-o nici pe cea pe care am primit-o in iunie :coolspeak: ,de 130TL. Vedem la anu' ce-o mai fi.

Edited by minnie2007, 07 September 2010 - 09:10.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate