Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...
 

conditie fizica

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
ultras-pch

ultras-pch

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 03.05.2010
am 18 ani..de 4 ani joc la nivel de divizia ''D''....dar am o problema de mic copil..conditia fizica.
Fac antrenamente,dar tot obosesc cel mai repede dintre toti,iar in meci ma sufoc foarte repede(probleme cardiace nu am)...nu stiu ce sa mai fac .

#2
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,416
  • Înscris: 15.12.2009
cat alergi (in distanta ma refer) la fiecare antrenament?

#3
Tutzzu

Tutzzu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 835
  • Înscris: 24.03.2010
Daca obosesti mai repede decat toti ar fi bine sa mai faci si ceva in plus, alt sport sau sa alergi seara cat te tin picioarele. Eu mi-am marit rezistenta la biking dandu-ma cu unul mai bun ca mine si ii spuneam sa nu se opreasca sa ma tin dupa el.

#4
Above_Gods

Above_Gods

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 844
  • Înscris: 03.06.2008

View Postultras-pch, on 2nd September 2010, 19:00, said:

am 18 ani..de 4 ani joc la nivel de divizia ''D''....dar am o problema de mic copil..conditia fizica.


Probabil ca asa e corpul tau, daca de la 4 ani pana acum ( 18 ani ) nu ai reusit sa te mentii la acelasi nivel cu ceilalti. Am vazut o emisiune cum ca sunt fibre musculare lente, care sunt bune la rezinstenta dar slabe le viteza, si fibre musculare rapide, bune la viteza dar mai slabe la rezitenta. Vb de viteza de contractie a fibrelor. Poate nu esti super rezistent, dar ai viteza peste ceilalti.

Nici Usain Bolt, care fuge de zboara, nu se poate tine la rezistenta dupa un kenyan maratonist si participant la cine stie ce decatlon, asa cum nici kenyanul nu vizeaza sa zboare suta in mai putin de 10 sec.

In alta ordine de idei, poate un supliment, ceva, te-ar ajuta. Sau, binecunoscutul stereotip, incearca sa iti depasesti limitele.

Oricum, cel mai bun ajutor il gasesti la o clinica de sportivi, in urma unor investigatii pulomare ( randament, capacitate ), cardiace ( debit pompat, frecventa, etc. ), sangvine ( densitatea de hematii ), etc.

#5
ultras-pch

ultras-pch

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 03.05.2010

View PostAbove_Gods, on 2nd September 2010, 19:47, said:

Probabil ca asa e corpul tau, daca de la 4 ani pana acum ( 18 ani ) nu ai reusit sa te mentii la acelasi nivel cu ceilalti. Am vazut o emisiune cum ca sunt fibre musculare lente, care sunt bune la rezinstenta dar slabe le viteza, si fibre musculare rapide, bune la viteza dar mai slabe la rezitenta. Vb de viteza de contractie a fibrelor. Poate nu esti super rezistent, dar ai viteza peste ceilalti.

Nici Usain Bolt, care fuge de zboara, nu se poate tine la rezistenta dupa un kenyan maratonist si participant la cine stie ce decatlon, asa cum nici kenyanul nu vizeaza sa zboare suta in mai putin de 10 sec.

In alta ordine de idei, poate un supliment, ceva, te-ar ajuta. Sau, binecunoscutul stereotip, incearca sa iti depasesti limitele.

Oricum, cel mai bun ajutor il gasesti la o clinica de sportivi, in urma unor investigatii pulomare ( randament, capacitate ), cardiace ( debit pompat, frecventa, etc. ), sangvine ( densitatea de hematii ), etc.
cam asa e ..deja dupa 4 ani de fotbal (ca sa nu mai zic ca am facut si inot) trebuia sa rezist mai mult ca un om normal..insa nu

#6
SkeTches

SkeTches

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 785
  • Înscris: 17.04.2008

View Postultras-pch, on 2nd September 2010, 19:00, said:

am 18 ani..de 4 ani joc la nivel de divizia ''D''....dar am o problema de mic copil..conditia fizica.
Fac antrenamente,dar tot obosesc cel mai repede dintre toti,iar in meci ma sufoc foarte repede(probleme cardiace nu am)...nu stiu ce sa mai fac .


Esti sigur ca nu sunt emotiile ? Pot fi emotii si la antrenamente... cand vrei sa dovedesti ca esti mai bun decat un altul, de exemplu. Si eu am facut fotbal.
Ai grija sa fi hidratat.

Cel mai probabil la meci te sufoci din cauza adrenalinei si a emotiilor. Cand joci cu prietenii ti se mai intampla acelasi lucru ?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate