Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s
 Altercație

Cartonașe și stickere t...

Ciobanesc german - zgarda electro...

Ce este instalatia asta? (Valea B...
 BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier

Lupte WW2

Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale
 Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier
 

Jurnal TV și în România, începând cu data de 1 septembrie!

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#1
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,754
  • Înscris: 07.04.2006

Jurnal TV și în România, începând cu data de 1 septembrie!

***

***

*

Prima televiziune de știri din Republica Moldova, Jurnal TV, va emite și în România. Cetățenii statului vecin vor putea urmări Jurnal TV, începând cu data de 1 septembrie 2010.

P
ostul de televiziune Jurnal TV va fi rentrasmis prin intermediul unuia dintre cei doi mari operatori de cablu din România, „U.P.C. Romania S.R.L.” în pachetul Digital TV cu distribuție națională și 250 de mii de abonați. „U.P.C.” va difuza întreaga grilă de emisie a Jurnal TV.
Totodată, administrația televiziunii intenționează ca în cel mai scurt timp Jurnal TV sa fie retransmis și prin intermediul altor rețele de cablu din România.

În prezent, Jurnal TV emite pe teritoriul Republicii Moldova prin internediul a 147 de operatori de cablu din cei 164 existenți.

Jurnal TV emite și prin eter în următoarele raioane ale Republicii Moldova: Nisporeni, Glodeni, Ungheni, Strășeni, Criuleni, Rezina, Șoldănești, Orhei și Telenești.

Sursa: http://www.jurnal.md...tembrie-191951/

[ http://jurnal.md/gallery_photo/2thumbs_191951.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


Edited by megafanro, 31 August 2010 - 11:58.


#2
1kvoi

1kvoi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 748
  • Înscris: 10.11.2007
E bine. E un inceput.

Asteptam in ordine:

Publika Tv
EU TV
Noroc Tv
TVM International
TV7
NTV
si care or mai fi.

Apropo: stii de la ce ora il introduc? Nu prea se trezesc baietii de la UPC devreme. :lol:

Si mai e ceva: pentru Jurnal Tv au cerut acordul CNA sau cer la pachet pentru toate canalele care le vor introduce? Intreb asa din curiozitate, ca se tot vehiculeaza pe aici ca nu au acordul CNA.

Edited by 1kvoi, 31 August 2010 - 13:14.


#3
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Post1kvoi, on 31st August 2010, 14:12, said:

E bine. E un inceput.

Asteptam in ordine:

Publika Tv
EU TV
Noroc Tv
TVM International
TV7
NTV
si care or mai fi.

Apropo: stii de la ce ora il introduc? Nu prea se trezesc baietii de la UPC devreme. :lol:

Eu nu prea astept Eu TV sau Noroc TV sau alte posturi Moldovenesti. Dar fiecare cu gusturile lui.

#4
1kvoi

1kvoi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 748
  • Înscris: 10.11.2007

View Postalfa_alfa, on 31st August 2010, 11:15, said:

Eu nu prea astept Eu TV sau Noroc TV sau alte posturi Moldovenesti. Dar fiecare cu gusturile lui.

CORECT

#5
tibi008

tibi008

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 362
  • Înscris: 31.10.2006
Dintre toate doar Eu Tv merita deoarece da numai filme , cred ca majoritatea sunt piratate (luate de pe torente...) fara pauza si destul de noi .

#6
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,754
  • Înscris: 07.04.2006

View Post1kvoi, on 31st August 2010, 14:12, said:

E bine. E un inceput.

Asteptam in ordine:

Publika Tv
EU TV
Noroc Tv
TVM International
TV7
NTV
si care or mai fi.

Apropo: stii de la ce ora il introduc? Nu prea se trezesc baietii de la UPC devreme. :lol:

Si mai e ceva: pentru Jurnal Tv au cerut acordul CNA sau cer la pachet pentru toate canalele care le vor introduce? Intreb asa din curiozitate, ca se tot vehiculeaza pe aici ca nu au acordul CNA.
Când au chef cei de la tehnic. :roflmao:  :roflmaofast: Cei de la Jurnal TV nu au acordul de la C.N.A. pentru distribuirea pe teritoriul nostru (cei de la Publika au acest acord), dar se va notifica pentru toate canalele care vor fi introduse de către U.P.C. Cei de la tehnic sunt superstițioși, ca ROMANII.  :roflmao:  :roflmaofast:

#7
sladko

sladko

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 03.12.2009
Apropo, pe lângă JurnalTV, UPC a introdus în grila digitală și postul de radio Fresh FM din Moldova. (sursă). E pe canalul 872. Chiar e ăla din Moldova că am auzit aseară jingle cu ceva trupe de acolo.

În rest, din câte știu eu, CNA aprobă grilele nu canalele. De fapt nici nu cred că poate să aibă treabă cu canalele străine. Deci probabil va fi o decizie CNA de aprobare a noii grile de canale a UPC, în niciun caz nu trebuie să-și dea CNA-ul acordul pentru un canal străin. De JurnalTV se ocupă CCA (instituția din Moldova).

Edited by sladko, 31 August 2010 - 14:26.


#8
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,754
  • Înscris: 07.04.2006

View Postsladko, on 31st August 2010, 15:25, said:

Apropo, pe lângă JurnalTV, UPC a introdus în grila digitală și postul de radio Fresh FM din Moldova. (sursă). E pe canalul 872. Chiar e ăla din Moldova că am auzit aseară jingle cu ceva trupe de acolo.

În rest, din câte știu eu, CNA aprobă grilele nu canalele. De fapt nici nu cred că poate să aibă treabă cu canalele străine. Deci probabil va fi o decizie CNA de aprobare a noii grile de canale a UPC, în niciun caz nu trebuie să-și dea CNA-ul acordul pentru un canal străin. De JurnalTV se ocupă CCA (instituția din Moldova).
Greșit, orice post din afara U.E trebuie să aibă acordul de retransmisie pe teritoriul ROMÂNIEI.

Quote

Extras din procesul- verbal al ședinței de marți, 8 iunie 2010, ora 10.00

09.06.2010


7. Discutare adrese :
nr. 7396/31.05.2010 de la Publika TV (Republica Moldova) – Notificare cu privire la retransmisia postului pe teritoriul României.

Extras din procesul-verbal al ședinței de joi, 10 iunie 2010, ora 10.00
9. Discutare adrese :
nr. 7396/31.05.2010 de la Publika TV (Republica Moldova) – Notificare cu privire la retransmisia postului pe teritoriul României.

S-a luat la cunoștință
Sursa: C.N.A.

Edited by megafanro, 31 August 2010 - 14:43.


#9
sladko

sladko

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 03.12.2009
Mda, atunci așa e. Oricum nu cred să fie asta o problemă. Se va rezolva.

Ar fi fain să mai fie aduse canale din Moldova, pentru că sunt destul de tari. De exemplu Prime ar putea concura oricând cu un canal generalist de la noi, toată problema e că i-ar costa mult licențele.

Dar măcar Muz-TV ar putea fi adus, pentru că acolo nu cred că e așa mare problemă de licențe. Și Publika (ăsta cred că până la urmă va apărea și el). Acuma mă întreb câți telespectatori își permite Realitatea TV să piardă (mai ales că tot pierde audiență), aducând Publika (oarecum un concurent) în România. Dacă ar vinde publicitate românească și pe Publika ar fi o idee, dar altfel de ce ar vrea Realitatea să mai piardă niște telespectatori?

#10
costi_ionita79

costi_ionita79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,366
  • Înscris: 18.08.2009
off: Cine are antena de satelit vede PUBLIKA fara probleme. E la liber, la 1.0W.

#11
GABBO

GABBO

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,028
  • Înscris: 02.05.2006

View Postsladko, on 31st August 2010, 16:11, said:

[...]Acuma mă întreb câți telespectatori își permite Realitatea TV să piardă (mai ales că tot pierde audiență), aducând Publika (oarecum un concurent) în România. [/img]

Nu ar pierde foarte mult pentru ca totusi, e un post destinat activitatilor (in general politice) din Rep. Moldova si nu stiu cati romani ar muta canalul sa asculte problemele moldovenilor. Avem noi destule...

#12
1kvoi

1kvoi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 748
  • Înscris: 10.11.2007

View Postcosti_ionita79, on 31st August 2010, 13:18, said:

off: Cine are antena de satelit vede PUBLIKA fara probleme. E la liber, la 1.0W.


Cine are antena de satelit. Dar cine nu are ce face??? :naughty:

#13
GABBO

GABBO

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,028
  • Înscris: 02.05.2006

View Post1kvoi, on 31st August 2010, 20:15, said:

Dar cine nu are ce face??? :naughty:

Cine nu are parabolica, il poate viziona: www.publika.md/live

#14
1kvoi

1kvoi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 748
  • Înscris: 10.11.2007

View PostGABBO, on 31st August 2010, 17:21, said:

Cine nu are parabolica, il poate viziona: www.publika.md/live


Chiar il urmaresc pe net.

#15
Macrobloc

Macrobloc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 788
  • Înscris: 16.10.2005

View PostGABBO, on 31st August 2010, 20:10, said:

Nu ar pierde foarte mult pentru ca totusi, e un post destinat activitatilor (in general politice) din Rep. Moldova si nu stiu cati romani ar muta canalul sa asculte problemele moldovenilor. Avem noi destule...
Ai sa ramai surprins dar Jurnal TV are programe interesante. In plus transmit 16:9 lucru pe care nu-l fac televiziuni cu pretentii de la noi... Culmea ca prezentatorii vorbesc foarte corect limba romana. Probabil personalul este scolit la noi in tara.
Lasa ca vedeti voi maine.

Edited by Macrobloc, 31 August 2010 - 20:34.


#16
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,754
  • Înscris: 07.04.2006

View PostMacrobloc, on 31st August 2010, 21:32, said:

Ai sa ramai surprins dar Jurnal TV are programe interesante. In plus transmit 16:9 lucru pe care nu-l fac televiziuni cu pretentii de la noi... Culmea ca prezentatorii vorbesc foarte corect limba romana. Probabil personalul este scolit la noi in tara.
Lasa ca vedeti voi maine.
Jurnal TV este foarte bun și Publika îmi place. M-am zbătut să fie introdus unul din cele două canale și nu regret că am făcut acest lucru. 

Edited by megafanro, 31 August 2010 - 21:41.


#17
donmarinica

donmarinica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,477
  • Înscris: 17.06.2007
mai sunt busuioc tv (muzica din republica moldova) si nit tv (care e bilingv, mai mult rusa).

Edited by donmarinica, 31 August 2010 - 21:55.


#18
1kvoi

1kvoi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 748
  • Înscris: 10.11.2007

View Postdonmarinica, on 31st August 2010, 19:55, said:

mai sunt busuioc tv (muzica din republica moldova) si nit tv (care e bilingv, mai mult rusa).

Stiu si de Busuioc Tv si NIT Tv. Sunt frumoase dedicatiile la Busuioc Tv. Sunt ceva in genul dedicatiilor din anii '90 de la TVR1. Te prapadesti de ras, nu alta.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate