Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
CASS pe veniturile din DOBANZI

Masina de spalat rufe Bosch

Aici sunt banii Dvs: tarife pentr...

Spatiu prea mare inainte de titlu
 Recomandare banca pentru firma

Prima World HD

Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Cum pot reda niște inregistr...
 Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune

Cat costa un pui la rotisor?
 cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...

w11 nu mentine profil power proce...
 

cablu usb pt internet mobil

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
11 răspunsuri în acest subiect

#1
Pufarin86

Pufarin86

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 93
  • Înscris: 13.01.2009
Am avut un stick de internet mobil de la rds dar pana la urma s-a rupt in portul USB de la laptop....astazi am facut rost de altul si nu vreau sa se repete istoria si am cumparat un cablu USB (prelungitor) pentru a evita ruperea. daca conectez sticl-ul la laptop fara cablu mi-l recunoaste.....dar daca il conectez prin cablu nu il recunoaste si nu ma pot conecta la internet. am incercat cu 2 cabluri si la fel patesc....de ce? ce pot sa fac pentru a evita conectarea directa stick laptop?

#2
Kakashi-Hatake

Kakashi-Hatake

    I am from New York. I will kill to get what I need!

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.703
  • Înscris: 16.09.2008
cum nu merge? incearca sa il bagi in alt port, apoi dai uninstall la driverul stickului, si reinstaleaza :P

#3
Pufarin86

Pufarin86

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 93
  • Înscris: 13.01.2009
am incercat..... am incercat si la add program si imi vede sticku cu semnul exclamarii galben

#4
korsar

korsar

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 2.348
  • Înscris: 26.07.2007
fa rost de un cablu mai scurt si mai ca lumea... mai mult ca sigur, are firele fff subtiri si pica prea multa tensiune pe ele.

#5
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 17.420
  • Înscris: 15.12.2009
vezi ca e posibil sa nu-i dea destula tensiune.

#6
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 17.420
  • Înscris: 15.12.2009
vezi ca e posibil sa nu-i dea destula tensiune.

#7
Pufarin86

Pufarin86

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 93
  • Înscris: 13.01.2009
si cum vad daca nu-i da destula tensiune? si ce cablu trebuie sa cumpar pentru a functiona corespunzator?

#8
korsar

korsar

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 2.348
  • Înscris: 26.07.2007
ar trebui sa masori tensiunea pe mufa stickului, dar pt asta,fie trebuie desfacut, fie sa improvizezi un prelungitor c-o mufa usb  tata si una mama. zic sa cauti pe la prieteni, un cablu cat mai scurt si cat mai gros... o gramada de gadgeturi usb se vand impreuna cu asemenea cabluri de 40-50 cm.

#9
darklordsith

darklordsith

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.779
  • Înscris: 13.05.2008
Mai bine il infigi in laptop fara nici un cablu si ai si tu grija sa nu il mai rupi. Pana la tine nu am auzit ca cineva sa il rupa in mufa usb.
Sau, alta varianta: fa-ti rost de un modem mai vechi, din-ala care vine cu un cablu scurt pana in laptop, bineinteles decodat.

#10
Pufarin86

Pufarin86

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 93
  • Înscris: 13.01.2009
Daca imi puteti da un link cu un cablu USB care sa aiba tensiunea corespunzatoare si sa se potriveasca cu stick-ul de internet mobil.... sau de undeva de unde pot comanda

#11
Hamutovski

Hamutovski

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.677
  • Înscris: 07.03.2009

 Pufarin86, on 2nd September 2010, 10:34, said:

Daca imi puteti da un link cu un cablu USB care sa aiba tensiunea corespunzatoare si sa se potriveasca cu stick-ul de internet mobil.... sau de undeva de unde pot comanda
Eu mi-am luat din cora un cablu usb ecranat de 3 metri si functioneaza perfect.

Fișiere atașate



#12
Pufarin86

Pufarin86

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 93
  • Înscris: 13.01.2009
cu asa ceva am incercat....fara rezultat din pacate si avea lungimea mult mai mica

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate