Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...
 

le40c650 sau ue40c6500

- - - - -
  • Please log in to reply
46 replies to this topic

#37
Schneider

Schneider

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 228
  • Înscris: 11.06.2006

View Postquenterro, on 23rd September 2010, 19:05, said:

As vrea sa il iau si eu de la emag, dar daca nu are panel Samsung oare il pot refuza fara probleme?

Da, se poate refuza. Oricum produsul poate fi returnat in 30zile fara a motiva de ce il returnezi.

#38
chicony

chicony

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 168
  • Înscris: 11.01.2006
Buna,

Stiu ca a trecut cam jumatate de an de cand nu a mai postat nimeni aici, dar vreau sa imi iau un Samsung 40C6500 sau 40C6000 si nu stiu ce sa aleg ? Diferenta e Internet@TV  in plus la 6500, se merita, ati foslosit functia sau e o poerdere de vreme si un atuu im plus pt vanzatori sa dau(in cazul meu) cu aproape 500 ron in plus.

Ce mai stiti de Debo.ro? e nasol? eu acolo am vazut 6500-ul la 3300 ron si 6000-ul la 2830 ron.Am vazut ca au si ei posibilitate de returnare de 10 zile :

"Termeni si Conditii
...
10. Returnarea produselor

Consumatorul are dreptul sa notifice in scris comerciantului ca renunta la cumparare, fara penalitati si fara invocarea unui motiv, in termen de 10 zile lucratoare de la primirea produsului sau, in cazul prestarilor de servicii, de la incheierea contractului, conform Ordonantei nr. 130/2000 privind regimul juridic al contractelor la distanta."

Cat despre garantie :
"2. Garanțiile produselor

Produsele cumpărate prin intermediul site-ului Debo.ro beneficiează de garanția obișnuită a fiecărui produs în parte. Astfel, fiecare produs va fi însoțit de certificatul de garanție al producătorului."

Ce ma sfatuiti?

PS: Acum au si rate egale fara dobanda si prin asa ceva vreau sa il iau.Cum vi se pare?

Multumesc

#39
CIPRIAN44

CIPRIAN44

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 229
  • Înscris: 22.12.2010

View Postchicony, on 3rd April 2011, 23:03, said:

Buna,

Stiu ca a trecut cam jumatate de an de cand nu a mai postat nimeni aici, dar vreau sa imi iau un Samsung 40C6500 sau 40C6000 si nu stiu ce sa aleg ? Diferenta e Internet@TV  in plus la 6500, se merita, ati foslosit functia sau e o poerdere de vreme si un atuu im plus pt vanzatori sa dau(in cazul meu) cu aproape 500 ron in plus.

Ce mai stiti de Debo.ro? e nasol? eu acolo am vazut 6500-ul la 3300 ron si 6000-ul la 2830 ron.Am vazut ca au si ei posibilitate de returnare de 10 zile :

"Termeni si Conditii
...
10. Returnarea produselor

Consumatorul are dreptul sa notifice in scris comerciantului ca renunta la cumparare, fara penalitati si fara invocarea unui motiv, in termen de 10 zile lucratoare de la primirea produsului sau, in cazul prestarilor de servicii, de la incheierea contractului, conform Ordonantei nr. 130/2000 privind regimul juridic al contractelor la distanta."

Cat despre garantie :
"2. Garanțiile produselor

Produsele cumpărate prin intermediul site-ului Debo.ro beneficiează de garanția obișnuită a fiecărui produs în parte. Astfel, fiecare produs va fi însoțit de certificatul de garanție al producătorului."

Ce ma sfatuiti?

PS: Acum au si rate egale fara dobanda si prin asa ceva vreau sa il iau.Cum vi se pare?

Multumesc
Daca ai calculator si net ia 6000, nu are rost sa dai banii degeaba numai ptr. facebook,twiter, starea vremii.Mai cauta oferte sau mai asteapta! Eu am pindit 3 luni un LED UE37C5100 si acum a scazut cu 2 mil. fata de cum l-am luat(29).Led-ul 6000 e ff bun vezi sa comunici cu ei sa vezi ce panou ai : sa fie SQ sau AA !Iar daca ai calculator si net eu zic sa te gindesti la o economie si mai mare =modelele SAMSUNG UE40C5100 sau 5700 care is maii ieftine (plasme-lcd.ro , avtore,debo, compari.ro,kauf).S-ai norokk la panou !

Edited by CIPRIAN44, 05 April 2011 - 12:13.


#40
chicony

chicony

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 168
  • Înscris: 11.01.2006
Despre efectul de clouding ce stiti la seria 6 de la Samsung?Am vazut multe cazuri si cum eu vreau sa il iau de pe net(online) nu o sa il pot proba ci doar sa il returnez si e cam aiurea...

#41
CIPRIAN44

CIPRIAN44

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 229
  • Înscris: 22.12.2010

View Postchicony, on 5th April 2011, 20:55, said:

Despre efectul de clouding ce stiti la seria 6 de la Samsung?Am vazut multe cazuri si cum eu vreau sa il iau de pe net(online) nu o sa il pot proba ci doar sa il returnez si e cam aiurea...
CLOUDING ? Efectul e de la semnal slab, fara calitate gen receiver SD pus pe un led si fara reglaje normale. Am observat o diferenta , eu am dolce (2 receivere 1 hd si 1SD). Le-am schimbat intre ele la tv led si surpriza a fost la claritatea unui post ne- HD.Decodorul HD altfel prelucreaza un post ne-HD!(ex. realitatea , discovery ne-HD se vedeau mult mai bine pe decodorul HD).Sau filmele copiate la calitate slaba!

#42
chicony

chicony

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 168
  • Înscris: 11.01.2006
Eu am inteles din ce am citit ca acest efect se observa foarte bine pe imagini intunecate.se poate observa daca pui o poza de un negru foarte uniform si la o rezolutie buna pe tv si il lasi un timp gen 5 minute si vezi daca apar acele pede "decolorate" in anumite zone, in special pe colturi.

Merci

#43
adrian81

adrian81

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,105
  • Înscris: 13.04.2006

View PostCIPRIAN44, on 6th April 2011, 07:08, said:

CLOUDING ? Efectul e de la semnal slab, fara calitate gen receiver SD pus pe un led si fara reglaje normale. Am observat o diferenta , eu am dolce (2 receivere 1 hd si 1SD). Le-am schimbat intre ele la tv led si surpriza a fost la claritatea unui post ne- HD.Decodorul HD altfel prelucreaza un post ne-HD!(ex. realitatea , discovery ne-HD se vedeau mult mai bine pe decodorul HD).Sau filmele copiate la calitate slaba!

Tu ai incercat sa dai un serach pe google sa vezi exact la ce se refera?!? Incearca sa dai si apoi mai posteaza odata

Mie astia de la debo imi par tare suspecti. Cica 40c650 2300 ron... sa o vad si pe asta. Cand mi-am luat eu 40c653, la ei era 2600 cand la toti era 3300. Normal ca nu aveau pe stoc si dintr-o data cand pe emag era 3000 la ei era 3800..

Edited by adrian81, 06 April 2011 - 10:08.


#44
CIPRIAN44

CIPRIAN44

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 229
  • Înscris: 22.12.2010

View Postadrian81, on 6th April 2011, 11:02, said:

Tu ai incercat sa dai un serach pe google sa vezi exact la ce se refera?!? Incearca sa dai si apoi mai posteaza odata

Mie astia de la debo imi par tare suspecti. Cica 40c650 2300 ron... sa o vad si pe asta. Cand mi-am luat eu 40c653, la ei era 2600 cand la toti era 3300. Normal ca nu aveau pe stoc si dintr-o data cand pe emag era 3000 la ei era 3800..
Am inteles ca e o posibilitate sa intrii in programul se service la tv si sa vezi cate ore de funct are la activ. Oare le lasa mai ieftin pe cele ce au sute de ore de funct.la standuri de expozitie?(de aici sunt ieftenirile atit de drastice ?)Sau cele usor reparate, caci la schoch-ul pe care il au pe cutii tare greu iti dai seama daca e original sigilat!

View Postadrian81, on 6th April 2011, 11:02, said:

Tu ai incercat sa dai un serach pe google sa vezi exact la ce se refera?!? Incearca sa dai si apoi mai posteaza odata

Mie astia de la debo imi par tare suspecti. Cica 40c650 2300 ron... sa o vad si pe asta. Cand mi-am luat eu 40c653, la ei era 2600 cand la toti era 3300. Normal ca nu aveau pe stoc si dintr-o data cand pe emag era 3000 la ei era 3800..
Am dat serch  clouding pe google si am vazut! E tare neplacut si ff vizibil ce era acolo. Multumesc lui DUMNEZEU , ma ferit de asa ceva la al meu UE37C5100 ULTRA CLEAR panel. Totusi cred ca un tv cu adevarat nou nu face asa ceva .Aprop[o am auzit ca sunt teste de imagine le poti descarca pe stick, dar nu stiu de unde !Cei de la samsung nu au ?

#45
adrian81

adrian81

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,105
  • Înscris: 13.04.2006
Sunt puse niste imagini pe forumul cu 40c650.
Vezi acolo

Edited by adrian81, 06 April 2011 - 13:42.


#46
chicony

chicony

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 168
  • Înscris: 11.01.2006
Am luat pana la urma modelul Samsung UE40c6000 de la Debo cu 2835 ron si am nimerit unul fabricat in Ungaria, care nu are pe spate trecuta seria asa cum explicau unii si altii pe aici cu SQ, AA etc, ci SN:B1YS3HLBxxxxxxJ.A trebuit sa intru in meniul de service sa vad ce serie este panelul: 40A1UF1E si dupa unii am inteles ca A inseamna panel Samsung.Ideea e ca tv-ul functioneaza foarte bine, nu are pixeli morti, dar acel efect de clouding se poate observa slab spre colturile ecranului de exemplu cand rulezi un final de film (ecranul este negru).Voi ati mai intalnit tipul asta de SN?

#47
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,640
  • Înscris: 07.10.2005

View Postadrian81, on 6th April 2011, 11:02, said:

Mie astia de la debo imi par tare suspecti. Cica 40c650 2300 ron... sa o vad si pe asta.
L-am vazut si pe alte site-uri la pretul ala, banuiesc ca sunt lichidari de stocuri ca se trece la seria noua.

Edited by Mr. Incredible, 13 April 2011 - 15:45.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate