Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s
 Altercație

Cartonașe și stickere t...

Ciobanesc german - zgarda electro...

Ce este instalatia asta? (Valea B...
 BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier

Lupte WW2

Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale
 Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier
 

lipsa parte din teren

- - - - -
  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1
Ciprian0

Ciprian0

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 02.08.2010
Va salut. am o problema cu un teren si caut sfaturi pentru ce pot face sa  recuperez partea lipsa. terenul meu este situata langa un canal de irigatii cu latimea de 8 m acest canal este in stanga terenului si in spatele acestuia.in fata am vecinatate cu un drum judetean iar in dreapta un alt propietar.acest teren este trecut in titlu de proprietate ca tarlaua 1 ,parcela 1. initial aceasta parcela ca si urmatoarele se regaseau in plan de IAS cu suprafete de 5000m si au fost acordate de primarie  celor ce au avut dreptul la parcele de 5000m suprafata trecuta in titlu de proprietate,dar am ajuns in situatia de  a mi se masura teren dupa planul cadastral intocmit de primarie ,in interioul acestui canal cu 1 m.bineinteles ca am ajuns cu deschidere micsorat avnd o pierdere considerabila.oricum acel plan cadastral nu include si distanta ce trebuie lasata intre terenul meu si acel canal colector.dupa aceastra constatare la fata locului in momentul masuratorilor pentru tarusare am aflat ca toti vecinii cu parcele din dreapta terenului meu au deschiderile marite fata de vechiul plan parcelar de la fostul IAS .acum nu mai exista terenul meu iar ceilalti au suprafete marite fata de ce scrie in titlul de proprietate.ce pot face pentru a recupera acest teren?am depus o reclamatie la acea primarie si mi sa raspuns ca in acele cote se regaseste suprafata de 5000 m iar daca nu sant multumit sa ma prezint la primarie unde se poate gasi o cale de rezolvare a problemei de comun acord. Nu cred ca este corect asa ceva dupa ce stau din 2000 sa fac cadastru si-mi spune ca nu se poate acum baga alte persoane pe terenul meu si sa accept o intelegere cu primaria. daca stie cineva ce pot face mai departe acum ca am acesta instiintare de la primaria de care apartine terenul. Va salut.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate