Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Manere clasice mobila sau push to...

Contact pe piele cu sangele altei...

metoda constantelor de scurtcircuit

video file info
 Nu pot raspunde: Huawei P10

Cod cursor website

Cum se iese la pensie la munca di...

Inlocuire Tranzistor 4410 BA622T ...
 CASS pe veniturile din DOBANZI

Masina de spalat rufe Bosch

Spatiu prea mare inainte de titlu

Recomandare banca pentru firma
 Photoscape, unde?

Prima World HD

Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Cum pot reda niște inregistr...
 

o fi adevarat?

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
66 răspunsuri în acest subiect

#55
Gabyyy93

Gabyyy93

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.325
  • Înscris: 17.12.2009

 catalinman, on 27th July 2010, 23:50, said:

la tv nu o sa apara ceva in plus ca si content, o sa fie ceva cu totul diferit, o sa te bucuri si tu de aceasta modificare  :naughty:

Diferit in ce sens? O sa treaca totul pe digital sau ce? Ca si asa mai sunt decat vreo 40+10 extra programe pe analog. :mellow:

#56
Dornan

Dornan

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 555
  • Înscris: 06.12.2005

 catalinman, on 27th July 2010, 23:50, said:

la tv nu o sa apara ceva in plus ca si content, o sa fie ceva cu totul diferit, o sa te bucuri si tu de aceasta modificare  :naughty:
hai sa-ti spun ceva. Am pierdut total increderea in RDS. Ii privesc cu maxima suspiciune, si ma astept ca in spatele oricarei oferte sa fie doar o capcana.
Poate ca o sa-mi placa, dar nu sunt sigur ca peste 2 luni o sa mai am cablu in general.

Daca nu ar fi soacra cu telenovelele ei, maine as renunta la cablu...

#57
Bukovina

Bukovina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.139
  • Înscris: 24.09.2009

 Dornan, on 27th July 2010, 23:54, said:

hai sa-ti spun ceva. Am pierdut total increderea in RDS. Ii privesc cu maxima suspiciune, si ma astept ca in spatele oricarei oferte sa fie doar o capcana.
Poate ca o sa-mi placa, dar nu sunt sigur ca peste 2 luni o sa mai am cablu in general.

Daca nu ar fi soacra cu telenovelele ei, maine as renunta la cablu...
da de ce nu renunti tu la toate serviciile si sa ne lasi pe noi in pace?

#58
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 27.549
  • Înscris: 16.12.2006

 Gabyyy93, on 27th July 2010, 23:53, said:

Diferit in ce sens? O sa treaca totul pe digital sau ce? Ca si asa mai sunt decat vreo 40+10 extra programe pe analog. :mellow:
o sa vezi la momentul respectiv !

 Dornan, on 27th July 2010, 23:54, said:

hai sa-ti spun ceva. Am pierdut total increderea in RDS. Ii privesc cu maxima suspiciune, si ma astept ca in spatele oricarei oferte sa fie doar o capcana.
Poate ca o sa-mi placa, dar nu sunt sigur ca peste 2 luni o sa mai am cablu in general.

Daca nu ar fi soacra cu telenovelele ei, maine as renunta la cablu...
:)

#59
alexa32

alexa32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.294
  • Înscris: 12.08.2006
RDS ar trebui sa invete ca un client multumit iti mai aduce cativa,daca ai noroc chiar firme iar datorita unuia nemultumit poate pierde mai multi.
  Pana acum ceva timp am recomandat fara rezerve RDS familiei prietenilor si colegilor,acum am o retinere deoarece nu mai sunt asa sigur pe ei,iar prin taxa de mentenanta(TAXA insasi nu SUMA) RDS mi-a aratat ca nu-si respecta deloc clientii.

#60
Dornan

Dornan

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 555
  • Înscris: 06.12.2005

 catalinman, on 27th July 2010, 23:52, said:

decat sa stea pe romtelecom sau cine stie ce retea de cartier au preferat sa faca lucrul acesta, mai ales ca un client existent pe infrastructura veche, (sa zicem cablu analogic sau Cable Link) este trecut automat pe fibra optica si pentru serviciul deja existent, asadar are de castigat !
ai sa fii uimit, dar stiu zone de case, unde am prieteni, si unde tocmai ati tras voi GPON. Si l-ati tras degeaba, ca amicii mei s-au conectat pana la urma la RTC...
Se pare RC-ul RDS-ului a fost magistral, pt ca oamenii astia asteptau net-ul de la voi... Dar, ceva a mers super  :coolspeak:

 alexa32, on 27th July 2010, 23:58, said:

RDS ar trebui sa invete ca un client multumit iti mai aduce cativa,daca ai noroc chiar firme iar datorita unuia nemultumit poate pierde mai multi.
  Pana acum ceva timp am recomandat fara rezerve RDS familiei prietenilor si colegilor,acum am o retinere deoarece nu mai sunt asa sigur pe ei,iar prin taxa de mentenanta(TAXA insasi nu SUMA) RDS mi-a aratat ca nu-si respecta deloc clientii.
Corect.
Nu as mai recomanda nimanui RDS-ul. In general, nu as mai recomanda nici un operator ...
Dar RDS-ul il privesc de la taxa de mentenanta cu totala suspiciune si neincredere. Ma astept ca orice oferta ar face, sa ascunda o capcana, o smecherie.
In principiu, peste tot unde am putut, am renuntat la serviciile mai scumpe, pt ce au mai ieftin.
Cu mine este sigur ca din "taxa de mentenanta " au iesit pe minus

Editat de Dornan, 27 iulie 2010 - 23:02.


#61
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 27.549
  • Înscris: 16.12.2006

 Dornan, on 27th July 2010, 23:58, said:

ai sa fii uimit, dar stiu zone de case, unde am prieteni, si unde tocmai ati tras voi GPON. Si l-ati tras degeaba, ca amicii mei s-au conectat pana la urma la RTC...
Se pare RC-ul RDS-ului a fost magistral, pt ca oamenii astia asteptau net-ul de la voi... Dar, ceva a mers super  :coolspeak:
multi erau deja sub contract cu romtelecom pentru 2 ani, evident ca nu au cum sa plece de la ei !

#62
Dornan

Dornan

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 555
  • Înscris: 06.12.2005

 Bukovina, on 27th July 2010, 23:56, said:

da de ce nu renunti tu la toate serviciile si sa ne lasi pe noi in pace?
pt bucuria de a te vedea pe tine punandu-ti aceste intrebari.

PS: daca nu te intereseaza subiectul, nu te tine nimeni cu forta.


 catalinman, on 28th July 2010, 00:01, said:

multi erau deja sub contract cu romtelecom pentru 2 ani, evident ca nu au cum sa plece de la ei !
aveau cablu TV RDS, si telefon RTC. Vroiau net RDS (pt ca testasera la mine, si li se paruse ok)
Dar, au fost plimbati cu vorba, si in fine, nu am retinut exact ce si cum. Dar ceva a fost neplacut in relatia RC, si au tras pana la urma un net mai slab de la RTC

#63
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 27.549
  • Înscris: 16.12.2006
tot ce se poate :)

ma asteapta o zi lunga maine, reluam discutia maine !

#64
Hamutovski

Hamutovski

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.677
  • Înscris: 07.03.2009

 Dornan, on 27th July 2010, 23:54, said:

Daca nu ar fi soacra cu telenovelele ei, maine as renunta la cablu...
Ai impresia ca daca renunti tu la telefonul fix RDS sau daca renunta soacra-ta la TV cablu, RDS intra in faliment sau e in cadere libera?
Eu am renuntat de curand la abonament Vodafone (aveam lunar peste 40 euro factura) dar sunt sigur ca aceasta companie nu va da faliment daca am plecat eu de la ei sau daca a plecat varu/vecinu/mama/tata etc ....

#65
Gabyyy93

Gabyyy93

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.325
  • Înscris: 17.12.2009
Unii renunta la RDS si pleaca la Romtelecom, altii renunta la Romtelecom si pleaca la RDS, asa ca niciunul nu va pierde clientii.  :rolleyes: PS. Se aplica si in cazul Orange-Vodafone.  :naughty:

#66
Bukovina

Bukovina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.139
  • Înscris: 24.09.2009
cu telefonia din RDS in RTC mai greu.

#67
Dornan

Dornan

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 555
  • Înscris: 06.12.2005

 Hamutovski, on 28th July 2010, 10:30, said:

Ai impresia ca daca renunti tu la telefonul fix RDS sau daca renunta soacra-ta la TV cablu, RDS intra in faliment sau e in cadere libera?
Eu am renuntat de curand la abonament Vodafone (aveam lunar peste 40 euro factura) dar sunt sigur ca aceasta companie nu va da faliment daca am plecat eu de la ei sau daca a plecat varu/vecinu/mama/tata etc ....
Interesant mod de gandire... Deci trebuie sa renunti la un operator doar daca il falimentezi prin gestul asta ? :coolspeak:
Venerabile, nu mi-am propus falimentarea RDS, al carei client inca mai sunt.

Doar ca politica permanenta a firmei de scoate mereu ceva in plus de la client (vezi modul din ce in ce mai dificil de reziliere, regulilie scoase din burta dupa care se pot face rezilierile, taxa de mentenanta de 5 lei, etc, etc, etc) , ma face sa ma bucur de fiecare data cand pot sa dau mai putin companiei.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate